Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Yıllık Bakım Maliyetiniz-Fiyat Aralığı

Katılımcı sayısı
32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 100-250TL

8 25.00%
  • 250-500TL

9 28.13%
  • 500-750TL

6 18.75%
  • 750-1000TL

3 9.38%
  • 1000-1500TL

6 18.75%
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bakım Maliyetleriniz Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birden fazla motosikletiniz yoksa ve mevcuttaki motosikletiniz sarfı makul bir model veya düşük hacimli bir motosiklet ise zaten toplu taşımadan ucuza gelecektir.

Motosiklet iyidir, zevkle kullanalım
    işe gidip gelmek için yıpratmalık 50 cc aldım. yıllık gideri hesapladıktan sonra günlük 9 lira falan cebimden alıyor.
    işe toplu taşıma ile gitsem hemen hemen aynı fiyata geliyor. günde gitgel 40 km yapıyorum. aslında iş yeri uzak değil. benim ev uzak

yıllık gider hesaplaması yaparken de biraz fazla fazla hesapladığım halde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:03 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ Filtresi: 100TL (Metal yağ filtresi 8binde bir değişiyor)
    Yağ:200TL (1500'de bir)
    Hava Filtresi:(8Binde bir 65TL Türkiye stok varsa, eğer yoksa 45 dolar yurtdışı)
    Subap ayarı yok (şimli)
    Zincir vs kaliteli dişliler aşınmıyor sağlam.
    senin motor içine kaç litre yağ alıyor
    bide 8 bin hava filtresi için çok erken sanki
    since 1987

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2020 model r25 yetkili serviste bakımı 250-300 lira falan. ağır bakımlarda 1000 liraya kadar çıkabilir fatura.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işe gidip gelmek için yıpratmalık 50 cc aldım. yıllık gideri hesapladıktan sonra günlük 9 lira falan cebimden alıyor.
    işe toplu taşıma ile gitsem hemen hemen aynı fiyata geliyor. günde gitgel 40 km yapıyorum. aslında iş yeri uzak değil. benim ev uzak

yıllık gider hesaplaması yaparken de biraz fazla fazla hesapladığım halde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:03 ----------

senin motor içine kaç litre yağ alıyor
    bide 8 bin hava filtresi için çok erken sanki
    Ben Beşiktaş' dan perpa' ya gitmek istesem (lokasyonları bilenler için söylüyorum) Otobüs + Metrobüs yapmak zorundayım. Toplam yol herhalde 8km falandır. otobüs 2,70 sanıyorum, metrobüs ise 5,20-1,20(indiğinde iadeye basmayı unutmazsan)=4,20 ise toplamda oraya gidişim ki orada çalışmıyorum bu sadece örnektir; 2,70+4,20=6,90. Benim MSX125 ile durmadan tapagaz gitsem yakacağım benzin 1TL' den az.

Motosiklet bu tip kombine ve kısa süreli toplu taşımalarda inanılmaz avantajlı. Özellikle kısa mesafelerde daha da avantajlı olabiliyor. Uzun mesafelerde ise hacime bağlı olarak çok çok daha ekonomik olabiliyor ki trafik çilesi ve toplu taşıma bekleme süreleri, salgın riski gibi etkenleri hiç katmıyorum.

O yüzden "Motosiklet iyidir, kullanalım" diyorum

Hem sizin hesapta da daha az maliyeti oluyormuş, çok az da olsa daha az en azından

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Bir de, biraz uzak mesafeler için 125cc ekonomik sınıf bir motosiklet (mesela bir Crypton, innova, winggo gibi) daha ekonomik olmaz mıydı?
    ...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler