Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yardımcı olursanız sevinirim ff323

Motovento
    REKLAM ALANI
    recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yer acin, kaski kullanmis biri geldi
    kaski gecen sene aldim, kullandim 2 saat kadar, sonra aynen iade ettim.
    sebebi ise, normal ruzgarli bir gunde otoban suruslerinde dayanilmaz bir seviyede iceri ses almasiydi.
    normal yollarda suruste ise ses seviyesi yine rahatsiz ediciydi.
    vizörun yerine tam oturmadigini dusunuyorum, tasarimi geregi.
    normal kulak tikaci kullanirim, o gunde sol kulaga tikac, sag kulaga kulaklik takmistim, ve sesi son seviyeye kadar getirmistim, yine de konusulani anlamiyordum.
    bir önceki kaskimda (shark spartan carbon) ise ses seviyesi, ortaninda altinda olmasin ragmen, rahatlikla duyuyordum.
    ama iscilige ve malzeme kalitesine gelince, 2 kati fiyata satilanlardan hicbir farki yok gibi.
    elinize ilk aldiginizda zaten hissettiginiz hemen bu oluyor. vizörun görus acisi genis guzel
    yeni uretimlerde ses yalitimi nasildir bilemem ama fiyatina göre piyasadaki rakipsiz urunlerden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yer acin, kaski kullanmis biri geldi
    kaski gecen sene aldim, kullandim 2 saat kadar, sonra aynen iade ettim.
    sebebi ise, normal ruzgarli bir gunde otoban suruslerinde dayanilmaz bir seviyede iceri ses almasiydi.
    normal yollarda suruste ise ses seviyesi yine rahatsiz ediciydi.
    vizörun yerine tam oturmadigini dusunuyorum, tasarimi geregi.
    normal kulak tikaci kullanirim, o gunde sol kulaga tikac, sag kulaga kulaklik takmistim, ve sesi son seviyeye kadar getirmistim, yine de konusulani anlamiyordum.
    bir önceki kaskimda (shark spartan carbon) ise ses seviyesi, ortaninda altinda olmasin ragmen, rahatlikla duyuyordum.
    ama iscilige ve malzeme kalitesine gelince, 2 kati fiyata satilanlardan hicbir farki yok gibi.
    elinize ilk aldiginizda zaten hissettiginiz hemen bu oluyor. vizörun görus acisi genis guzel
    yeni uretimlerde ses yalitimi nasildir bilemem ama fiyatina göre piyasadaki rakipsiz urunlerden.
    Yorumunuz için teşekkürler ses konusunda ff350 den kötü olmaz yani sanmıyorum vizör konusunu daha önce duydum fakat yeni nesil olanında olmaması gerek diye düşünüyorum. Herşeyden önce güvenlik benim için önemli buna göre yorumlayacak olsanız ne önerirsiniz? Yani 900 liraya daha konforlu kask alabilirim belki ama daha güvenli olanı var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FF323 ( ARROW ) modelleri fiber kompozit yapıdadır. Bunu distiribitör ve üretici üzerinden teyit edebilirsiniz. Kask türkiyeye ilk modellerde double d olarak geldi videolarda da görebilirsiniz. Daha sonra 2019 yılında gelen az bir miktar modeli mikrometrik olarak gelmiş ancak her iki kasada fiber kompozit yapıdaydı. Kask dünyada iki kasa olarak üretilmiş durumda kaskın birde karbon fiber versiyonu var ancak o model türkiyeye gelmemiş olabilir teyit etmekte fayda var. Dünya genelinde modellerinin ismi arrow c ve arrow r olarak özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Bu fiyat aralığında alınabilecek modeller arasında en iyilerinden biridir. Bu fiyatlara polikarbon kask bile neredeyse kalmadı. Tabi ls 2 ile ilgili tecrübeler insanları markaya tereddütle yaklaştırabılir. Ancak markayla ilgili ciddi anlamda bir marka algısı mevcut. Yani iyi modellere bakılmadan sadece markanın 300 500 liralık kaskları değerlendirirlerek tavsiyeler veriliyor. Bugün bir araide 300 500 liraya kask yaptığında koşarak almamak gerekiyor aynı durumlar hjc markasında yaşandı biliyorsunuz. Aldığınız kaskın materyalini ve modelini iyi araştırarak yönelim yapmakta fayda var. Size tavsiyem türkiyede kaskı satıcılar ve disitibitörlerine ulaşarak kaskın kronik problemlerini öğrenebilirsiniz.

Benim bildiğim bu modellerin eski üretimlilerinde Ön vizörler çok kalın olduğundan vizör hızlı açılıp kapandığında veya vizörü sökmeye çalıştığınızda dikkat edilmediği takdirde vida setleri kırılıyor. Başka bir problemi olduğunu sanmıyorum. Yan kapak setleri her marka model kaskta zaten kırılabiliyor fakat eski modellerde daha hızlı yaşanabildiğini biliyorum.

Özetle o fiyata alınabilecek belkide tek fiber kompozit modeldir. Markalara karşı kask üreticisi gibi yorum yapan fiber var fiber var karbon var karbon kaplama var gibi yorumlamalara çok itibar etmenizi tavsiye etmem.

Bu arada kaskın linkini attığınız ys store kimdir necidir bilmiyorum. Adamların ne google da bir linki ne bir mağazası var. Bu tip deposuz çalışan satıcılarda genelde stok ve garanti durumlarında problemler yaşanabiliyor. Böyle problemlerde haliyle müşterileri markalara küstürebiliyor. Herşeyden önce kaskı marka modeli ne olursa olsun doğru düzgün işini yapan ve ne olduğu kim olduğu belli bir satıcıdan almanız yarın birgün bir problem yaşamanız durumunda çözüme ulaşımı açısından faydalı olacaktır. Tüm ürünleri piyasadan uygun satmasınında sebepleri vardır mutlaka.
    Kask iyiyse gerisi teferruat. Bir sorun olursa iade etmede sorun yaşamam diye düşünüyorum en fazla biraz uğraşırım ama sonuçta paramı alırım kaskın iyi olduğunu düşünüyorsanız benim için önemli olan o dur yorum için teşekkürler.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı muhammetapy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu kask kısmında açtım fakat 2 gündür kimse yanıt vermedi sayılır LS2 FF323 ISAAC VINALES KASK 999,00 TL yerine 974,03 TL
    https://urun.n11.com/kask/ls2-ff323-...ask-P357579272 link teki kask sizce alınır mı 2020 üretim olduğunu söylüyorlar yardımcı olursanız sevinirim ff 323 kullananlar problemleri varsa yazsın ya da bu paraya daha iyisi varsa önerilere açığım
    Son durum nedir? Kaskı aldınız mı? Aldıysanız nasıl buldunuz acaba?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler