Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yurt dışında neden motosikletleri kovalıyorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Sosyal medyada dolaşırken rastladığım videolarda cross veya atv süren motosiklet sürücülerini terörist gibi kovalıyorlar yakalamaya çalışıyorlar (gaz sıkanlar,araba ile çarpanlar ve üstüne atlayanlar) neden böyle bir şey yapıyorlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkemize karışıp duran yurtdışındaki üyelerimizi konuya bekliyorum, yorum yapması gereken yere yorum yapsınlar belki de ilk defa , Cünkü bende merak ettim :D

Seninki kadar olmasa da yurtdışında cok fazla polisin silahla durdurma önüne atlama arac ile yol kesme videosu görüyorum.
    İsmailTKDMR ve atillatopal9 bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Trafiğe çıkamayan araçlarla otoyolda teker yapıyorlar çünkü. Kaşınıyorlar kısacası.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkemizden kaçıp oraya giden arkadaşlarımızdır onlar
    arndiol bunu beğendi.

Sebebi "Ses terörü , umursamazlık , özel mülkiyet/arazileri ihlal" .

Senelerdir Enduro/cross kullandım , en nefret ettiğim özelliği lanet egzozlarının , iğreti rahatsız edici sesleri idi .

Buna sözde "doğa" dezisi yaparken orada yaşayan insanların tapulu yahut tapulu olmasada asırlardır ekip biçtikleri yer/tarla/bağ gibi yerlere izinsiz küstahça girilip , orada yaşayan insanları ses/görüntü/kalabalık ile huzursuz edilmesi temel sebebi.

Hasılı kelam...

BİR ENDURO/ADV/CROSS MOTOSİKLET SAHİBİ OLDUĞUNUZDA , DAĞLAR TAŞLAR DERELER, ORMANLAR'IN TAPUSU SİZE VERİLMİYOR , BU BİLİNMELİ.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sosyal medyada dolaşırken rastladığım videolarda cross veya atv süren motosiklet sürücülerini terörist gibi kovalıyorlar yakalamaya çalışıyorlar (gaz sıkanlar,araba ile çarpanlar ve üstüne atlayanlar) neden böyle bir şey yapıyorlar?
    Izlediginiz videolarda o araclara ait ozelliklere dikkat ettiniz mi? Plaka, sinyaller, stop lambasi, hiz gostergesi vs var miydi ? Bunlardan 1 tanesi bile eksik olsa, yurtdisinda trafige ciktiginizda ceza yersiniz, durmadiginizda da polis vs kovalar yakalar cezayi yapistirir. O araclari insan gibi kullananlarin videolarini da izleyin, onlar ya kamyonet (pickup) tarzi araclarla ya da treyler ile goturup arazide kullanirlar.

Bizde ise trafik bakar, muayenesi varsa gec der, plaka disindaki diger eksikleri cok umursamaz.

Bir de gurultu ve yolda sacma sapan hareketlerle trafigi tehlikeye sokmak var tabii.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    O motosikletrin cogu sinyal farsiz trafige cikamazlar.cikanlarda dikkat edin otoyolda teker yapip diger araclari korkutuyorlar.birde fmf egzos falam var ses olayi sanirim korkutuyo rahatsiz ediyor arabalari

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Izlediginiz videolarda o araclara ait ozelliklere dikkat ettiniz mi? Plaka, sinyaller, stop lambasi, hiz gostergesi vs var miydi ? Bunlardan 1 tanesi bile eksik olsa, yurtdisinda trafige ciktiginizda ceza yersiniz, durmadiginizda da polis vs kovalar yakalar cezayi yapistirir. O araclari insan gibi kullananlarin videolarini da izleyin, onlar ya kamyonet (pickup) tarzi araclarla ya da treyler ile goturup arazide kullanirlar.

Bizde ise trafik bakar, muayenesi varsa gec der, plaka disindaki diger eksikleri cok umursamaz.

Bir de gurultu ve yolda sacma sapan hareketlerle trafigi tehlikeye sokmak var tabii.
    Yanlış hatırlamıyorsam bir ss makinatada aynısını yapmıştı bir polis silah çekerek durmasını falan emretmişti tamam kovalanır sağa çektirilir ama silah çekmek araba ile çarpmak hiç insanca birşey değil

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yanlış hatırlamıyorsam bir ss makinatada aynısını yapmıştı bir polis silah çekerek durmasını falan emretmişti tamam kovalanır sağa çektirilir ama silah çekmek araba ile çarpmak hiç insanca birşey değil
    Gülümsettin beni. Polis dur dediğinde dursaydı o polis silah çeker miydi?

Prensip şu: Kurallara uyarsan başına hiç bir şey gelmez, kurallara uymazsan başına her şey gelir.

Gayet mantıklı ve insani.
    Stock Sever, HRider, sallami ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Adamın ormanlık özel arazisine kaçak girip vız vızz vızzz dolaştıkları durumlarda da arazi sahibinin bu motorluları kovaladığı örnekler var.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    burdaki gibi orda motor sürünce akıl hastası piskopat bu adam diyip allah kitap gta 5 yıldız üstüne geliyorlar.bize göre normal kalıyor ama orda bu şekilde değil.gerçi burda adama çıkarıp sıkınca bile serbest kalıyorsun o yüzden orda değil bizde bi anormallik var.medeniyet kısmı bizde gelişmemiş değil hiç yok çünkü

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdaki gibi orda motor sürünce akıl hastası piskopat bu adam diyip allah kitap gta 5 yıldız üstüne geliyorlar.bize göre normal kalıyor ama orda bu şekilde değil.gerçi burda adama çıkarıp sıkınca bile serbest kalıyorsun o yüzden orda değil bizde bi anormallik var.medeniyet kısmı bizde gelişmemiş değil hiç yok çünkü
    Bizim cgci süpermanleri Amerikaya salsak nasıl bi sonuç çıkar acaba

Özel mülkiyet konusunda bizden daha hassaslar ama her ne olursa olsun insanca müdahale etmek lazım.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hakan663 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mülkiyet konusunda bizden daha hassaslar ama her ne olursa olsun insanca müdahale etmek lazım.
    Aga okuduğum izlediğim kadarıyla lavuklar ağaçların arasına tel çekiyorlar motorcular için.İnsancıl bi tarafları kalmamış.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu tarz videoları genelde güney amerika ülkelerinde görüyoruz bence genelde apache takımı yoksa insan gibi gideni hiçbir yerde kovalamıyorlar

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Abisi sizin nesli anlamak çok zor. Toplum kurallarını hiçe sayınca, insan gibi davranmış olacaksın, memur müdahale edince insanlık dışı hareket yapmış olacak. Hürriyet başkasının hakkına tecavüz etmek, kurallara uymamak değildir. Ne yapacak arkasından "hey adamım dursana lütfen" diye bağıracak mı? Sen polise ne şekilde muamele edersen, aynısını tepki olarak görürsün. Şu an kendi mahalle karakolunda hangi polisi tanıyorsun? Gidip tanıştın mı?
    HRider bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Terörist gibi davrandıkları için. Adamlar bir yola çıkıyor otoyol kapanıyor, polis ne yapsın.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abisi sizin nesli anlamak çok zor. Toplum kurallarını hiçe sayınca, insan gibi davranmış olacaksın, memur müdahale edince insanlık dışı hareket yapmış olacak. Hürriyet başkasının hakkına tecavüz etmek, kurallara uymamak değildir. Ne yapacak arkasından "hey adamım dursana lütfen" diye bağıracak mı? Sen polise ne şekilde muamele edersen, aynısını tepki olarak görürsün. Şu an kendi mahalle karakolunda hangi polisi tanıyorsun? Gidip tanıştın mı?
    İnsanların hakkını çiğnemek ve polisleri zor duruma düşürmek kötü bir davranış.
    Kendi neslimi ben bile anlayamadım çok garip şekiller türedi, çoğu arkadaşlıklar sevgiler çıkar işine döndü birde bizim nesil böyle kural dışı iş yapmayı sever bundan gurur ve hoşnut duyuyorlar sözüm herkes için geçerli değil ama neslimden memnun değilim.
    Kendi mahalle karakoluma hiç gitmedim gerekde duymadım, hiç bir polislede tanışmadım ama gerekde duymadım ben kendi mahallemde kimseye zararım yoktur bi 79 model anadol var kendimizin vaktimi onun eksiklerini gidermek için çalışırım,kendi halimde takılan bir insanım.
    İnsanları rahatsız etmeye ve zor duruma düşürmeye hakkım yok.
    sallami bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu Türkiye ile alakalı olan bir konu olsaydı bir sürü yurtdışında yaşayan üye gelir yorum yapardı ancak yurtdışı ile alakalı oldugu için yorum yapmak istemiyorlar. Türkiye düşmanlıgı da bu kadar olur yani pes.

--

ANladıgım kadarıyla bizimkiler polisten kactıgında polis silah çekse herkes olay cıkartıyor, polisten kacmak normal gibi davranıyor.
    Sanırım Yurtdısında herhangi bir kural ihlali yapıldıgında polisin dur ihtarı ciddiye alınması gereken birşey.

Farkındaysanız amerikada polis şiddeti olaylarında polislerin şiddet uyguladıgı insanlar karşılık bile vermemeye calısıyor.
    atillatopal9 bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Eyvallah gözümsün. Ama sana bir tavsiye bir gün yaptır 2 kilo tatlı git mahalle karakoluna tanıt kendini, bir çaylarını iç hallerini hatırlarını sor. Sadece polisin değil senin için çalışan herkese, temizlik görevline, postacıya. Ben gençken çok asilik ettim, babam hep evden kovardı. Bende yazın idare ederdim ama kışın baktım olacak gibi değil; girdim karakoldan içeri. Dediler hayırdır. Dedim durum bu ben nezarette yatsam bi gece olur mu? dedim. Dediler gel bakalım. O gün bu gündür. Mahalledeki görevlilerin hepsini tanımaya çalışırım.(Bu arada peder'e haber salmışlar meğerse)
    BloodyBaron bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)