Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motosiklet alacağım fikirlerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar uzun süreli motosiklet kullanıcısıyım ama son 2 senedir motosikletim yok. Daha önce commuter,maxi scooter tarzı motosikletler kullandım fakat hepsi japondu (yamaha,honda Suziki vs...) şuanda tekrar motosiklet almak istiyorum. Piyasanın yüksek olmasından dolayı scooter istiyorum ama japon markalar çok pahalı o kadar bütçem olmadığı için çin motosikletine yöneldim. 50 cc motosiklet küçük ve gereksiz pahalı gibi geliyor sonuçta ehliyetim var. Çin menşeili önerebileceğiniz markaları sağlam mıdır değil midir ? yedek parça sorunları yada kronik problemleri varmıdır bi bilgim yok.
    bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim
    şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Kore ve hint menşeili makinelere bakmalısınız

Sym ve Kymco bunlar tutulan scooter markalar diye biliyorum fiyatları japonlara göre ucuz olması lazım.

bi ara kymco süper 8 e binme şansım oldu ama çok kısa süreydi sanırım 2013 te falandı güzel motosikletti baktım fakat piyasadakiler çok yıpranmış motosikletler[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

bildiğiniz markalar ve modeller nelerdir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kore ve hint menşeili makinelere bakmalısınız
    bildiğiniz marka ve modeller nelerdir ?

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Keşke bütçenizi de yazsaydınız

açıkçası belirli bi bütçem yok kafamda uygun fiyatlı ne kadar az verirsem o kadar iyi

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Laistragon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar uzun süreli motosiklet kullanıcısıyım ama son 2 senedir motosikletim yok. Daha önce commuter,maxi scooter tarzı motosikletler kullandım fakat hepsi japondu (yamaha,honda Suziki vs...) şuanda tekrar motosiklet almak istiyorum. Piyasanın yüksek olmasından dolayı scooter istiyorum ama japon markalar çok pahalı o kadar bütçem olmadığı için çin motosikletine yöneldim. 50 cc motosiklet küçük ve gereksiz pahalı gibi geliyor sonuçta ehliyetim var. Çin menşeili önerebileceğiniz markaları sağlam mıdır değil midir ? yedek parça sorunları yada kronik problemleri varmıdır bi bilgim yok.
    bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim
    şimdiden teşekkürler
    Mini bike seviyorsan Motoran Crazy 125 tavsiye ederim. Çok eğlenceli bir motosiklettir. 2-2.5lt civarında yakar. 12.5 litre deposu ile ne zaman yakıt koyduğunu unutursun. Performansı da oldukça iyidir. 1 takım Michelin SC2 CT, güzel bir zincir ve periyodik bakım ile sorunsuz yıllarca binilebilir.

Acemilik zamanlarımda sıfır alıp yaklaşık 10K km yapana kadar kullanmıştım. Lastik, zincir(DID) ve tekerlek rulman(japon) değişimi yaptım. Bakımlarını zamanında yaptım. Sorunsuz bindim değiştirene kadar.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    açıkçası belirli bi bütçem yok kafamda uygun fiyatlı ne kadar az verirsem o kadar iyi
    Asagidakiler 10.000TL bandinda olmali.

Kymco Agility 125,
    Sym Fiddle II 125,

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Çin menşeili bir araç bakıyorsanız Rks cityblade güzel şık bir tercih olabilir.
    Kısa süreli kullanma şansım olmuştu açıkçası oldukça hoşuma gitmişti. Ayrıca bildiğim kadarıyla tamamen çinli de değil italyan parmağıda olduğunu duydum. Motor bloğunda benelli yazıları mevcut.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    bi ara kymco süper 8 e binme şansım oldu ama çok kısa süreydi sanırım 2013 te falandı güzel motosikletti baktım fakat piyasadakiler çok yıpranmış motosikletler[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

bildiğiniz markalar ve modeller nelerdir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

bildiğiniz marka ve modeller nelerdir ?
    Sym, kymco, bajaj, hero. Bu 4 markanın ürünlerini araştırın bakalım. Çinli modellerden daha çok memnun kalırsınız

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kişisel önerilerim, eğer çin malı(veya uygun fiyatlı) motosikletlere yönelecekseniz özellikle yedek parça tedariği, yedek parça fiyatları, servis hizmeti kalitesi ve ulaşılabilirliği, ikinci el satış kolaylığı gibi kriterleri de ön planda tutmalısınız.

Yeni bir kullanıcı da olsanız ilk olarak kafanızda kaba bir tarz olduğunu var sayıyorum. Bunu da ön görerek araştırmanızı yapmalısınız.

Uygun fiyatlı ve başlangıç motosikleti dendiğinde aklıma gelenler genellikle düşük motor hacmine sahip ve kullanımı kolay, parçası bulunabilir belli başlı modeller oluyor. Bu modellerin haiz olduğu markanın farklı modelleri sorunlu olabilse de, önerdiğim modeller genellikle ekonomik yakıt tüketimi ve sağlamlıklarına ek olarak uygun fiyatları ve kullanım kolaylıkları ile öne çıkar.

Honda CB125E (Kaya gibi sağlam, her yola gelir, çok az tüketir, parça fiyatları bedavadan az pahalı)

Honda CB125ACE (Yukarıdaki modelin görselde biraz daha kırpılmış, yakıt göstergesi dahi çok görülmüş hali. Bunun haricinde ilk motosiklet olarak biçilmiş kaftandır)

Yamaha YBR125 (Honda' nın yukarıdaki seçeneklerinden daha verimli bir modelidir)

Bajaj Boxer (Biraz daha uygun fiyatlı bir alternatif arıyorsanız düşünülebilir bir motosiklettir. Basitliği ve parçalarının bulunabilirliği ile öne çıkar, ayrıca eski tarz küçük görsel modifiyelere de oldukça açıktır. Bajaj' ın en alttaki satıra alternatif tek modeli.)

Mondial BlackCat (Küçük ve cross tarzında, yani araziye de çıkabileceğiniz başlangıç sınıfı birşeyler arıyorsanız değerlendirmeniz gereken bir seçenektir)

Apache RTR180 (Oldukça sağlam ve sınıfına göre çok iyi giden, kurye arkadaşların dahi hala kullanmaya devam ettikleri bir model. Honda CBF150' den bir tık daha iyi gidişi onu daha alınası yapabiliyor)

Honda CBR250R (A2 sınıfı ehliyet ile kolaylıkla kullanabileceğiniz, ikinci elde fiyat performans oranı ile zirvede, en alınabilir motosikletlerden biridir. İyi durumda olanlarının dahi ikinci el fiyatları makul seviyelerdedir, ulaşılabilir ve az yakıt tüketimi ile alınası motosikletlerdendir. Parça bulunurluğu fiyatları ise otomobil ile kıyaslamak gerekirse bir Tofaş parçasını temin etmek kadar kolay ve ucuzdur diyebiliriz)

Şu an detaylı yazabileceğim modeller bunlar. Lakin yeni almak veya alternatif marka/model arıyorsanız:

Hero (Özellikle "XPulse" ve "XPulse T" modelleri)
    Apache RTR 180
    Kuba

Parça fiyatları-Parça bulunabilirliği veya kronik sorunları nedeniyle başlangıç için özellikle önermediğim markalar:
    SYM
    KTM
    Bajaj
    Kymco
    RKS
    Mondial
    CF Moto

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Kredi çıkmasaydı kafamda CF NK150 veya 250 vardı. Ama şimdi düşünüyorum da gereksiz bir düşünceymiş. Özellikle belli bir yaşın Üstündeyseniz, estetik kaygılarınız, artistik havalarınız yoksa (yaşımdan sebep maalesef bende biraz var ) kesinlikle cbf 150, ybr, cb serilerini öneriyorum. Köyde pert kayıtlı bir cbf 150 var 4 senedir orada o motor. Yazın sadece bir ay kullanılıyor onun dışında kışın 10 11 ay nemli, rutubetli örümcek ağından gözükmeyen bir ahırda duruyor. Bir gün bir Allah'ın kulu yağ koyayım şunu yapayım bunu yapayım demedi motora. 4 senede belki 1 belki 2 kere bakıma girmiştir. Köye gittiğim zaman lastiklerini şişiriyorum. Akü öldüğü için vurdurup çalıştırıyorum devam ediyorum. Filtreler tıkandığı için motor ilk gün biraz zorluyor fakat ikinci gün normal haline dönüyor kullandıkça. Parçalar zaten bedava, bakkaldan alırsın o derece. Böyle işkence göreni bile tarlada bahçede hizmet ediyorsa bakımlısı neler yapar. Japon olmasın bütçe zorlanmasın derseniz ki fiyatları gayet uygun diğer japonlara göre. bajaj'lar da biraz daha fiyat performans hali bence. NS serisi de öyle boxer'lar da öyle. Hiçbirinden pişman olmazsınız bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler