Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Senetle motosiklet satan yerler ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam. Senetle motosiklet satan yerler hakkında ne düşünüyorsunuz? Birçoğunun piyasadaki pert veya leş motorları toplayıp özellikle gençleri veya motordan anlamayanları kandırmaya çalıştıkları hakkında şeyler duyuyorum. Böyle yerlerden uzak durmalı mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda acılan milyon konusunda ortak kararımız "öperler"

Ancak 6-7 binlik çin almak istiyorsan ev kur tarzı yerlerden alabilirsin
    maktama bunu beğendi.

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    bence hiç gerek yok dediğin gibi pert r25 leri toluyolar pasta cila sonrafahiş fiyattan senetle veriyorlar o zaten kazık bir de o senedi ödeyeediğini düşünmek bile istemiyorum motordan soğursun hiç gerek yok aga

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Valla yaniltmak gibi olmasin ama ben olumsuz bakiyorum.sahibindende senetle satis yapan galeriler var.ne hikmetse sattiklari motorlar hep gozde modeller ve temizlik amaciyla pasta cila atilmis.yadirgamiyorum belki de galeri olduklari icin boyuyolardir motosikletleri ama,insan killaniyor motorlar hep gicir gicir

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "sadece senetle" motor satan galerilerin büyük çoğunluğu çakal tayfadır. motorun fiyatını tek senet yaparlar, fahiş faizler alırlar, pert motoru itelerler v.s.
    Git kredi çek. bankadan korkup bu çakal tayfadan nasıl korkmuyorsunuz anlamak güç. hayır yani bankada ödediğin paraya da çökemezler ama bu kim olduğu belirsizler her pisliği yapar.
    AzÇok bunu beğendi.

Aşağıdaki ilan hakkında ne düşünüyorsunuz,sizce alınabilie mi? (Az daha koyup daha sağlam makine al diyebilirsiniz ama ancak bu kadara yetiyor,ilk motorum da değil artık grenajlıya geçmek istiyorum Cbr 125 çok hoşuma gitmiyor)
    İlan No: 898259962 https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98259962/detay

(Ban sebebi ise linki silebilirim)

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Alıntı Rdapl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki ilan hakkında ne düşünüyorsunuz,sizce alınabilie mi? (Az daha koyup daha sağlam makine al diyebilirsiniz ama ancak bu kadara yetiyor,ilk motorum da değil artık grenajlıya geçmek istiyorum Cbr 125 çok hoşuma gitmiyor)

R125 çok güzel bir motor oldukça da kaliteli. 17.500 tl az para değil. Yeni başlayacaksanız oturuş pozisyonu ya da olası bir düşme durumunda grenaj masrafı sizi üzebilir. 17.500e 2016 model bir ns200 bakın derim. 30k kilometre 125lik bir mıtor için az değil hele hele zorlanmışsa.

Abim söylediklerinin hepsi doğru. Fakat 17’me girmek üzereyim. Yaklaşık 13 14 yaşımdan beri köyde cg den tut cub, ybr gibi motorlar sürdüm sürmeyi de iyi biliyorum. Fiyatlar pahalı ama bunu bilerek r125 istiyorum. Zaten kışın kullanmayacağım,1.5 sene kadar sonra da 18 olup araba ehliyeti veya daha yüksek cc geçeceğimden bunu elimden çıkarırım. Babama piyasadan bahsediyorum, 20 bin bi motora vermem vs. Diyor. Haklı da aslında ama daha da artacak gibi. Sadece gidon kısmı ve deposu beni biraz işkillendirdi. Gidonu hırpalanmış gözüküyor,aslında boyasam düzelir gibi. Deposu da değişmiş olabilir veya boya olabilir. Zaten 3000 TL hasar kaydı var. Bir de bu senetle motor satan yerlere güvenmek... Çok kararsız kaldım alıp almamakla...

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    O işe bence hiç girme. R125 kaliteli motor da parçası çok pahalı ve 125cc. 125cc ulan çakma commuter işte.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlan sahibini ara, de ki peşinat artı 9 taksit senet yapar mısın de, toplam fiyatı bi öğren, sonra bu konuyu tekrar tartışalım.
    Seni anlıyorum, heveslisin, heyecanlısın fakat 2-3 taksit ödeyip sonra kalan borcu bi düşününce için cız eder, pişman olursun.

Motosikleti
    MT25 2016
    r125 bana epey hırpalanmış geldi. kmsi 30 binden çok fazladır.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bu makine alınmaz.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senetle 2. el satan yerlerden uzak dur...

Senetle sıfır satan bayi ise alışveriş yapılır.

Yalnız bu zamanda fahiş fiyata motor almak akıllı adamın işi değil.

Aradım konuştum, 3000 TL hasar kaydı var grenajdaki çiziklerden dolayı. Alırsak lastik değiştireceğiz,ve gidon kısmını (nasıl hallederiz bilmiyorum Muhtemelen Boyayla) halledicez. Bunlar bana 1200 tl civarına patlar Tahminimce. Fiyat konusunda babam pazarlık yapacak,belki de peşin verecek. Bu arada km konusunu da sordum, herhangi bir oynama olmadığını söylediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

İstanbuldaki akrabalarımdan birini bakması için göndereceğim Ve son kararı orda vericez. Aradığımda hiçbir sıkıntısı olmadığını, İleride masraf çıkarmayacağını söylediler.

KM'nin doğru olmadığına iddiaya girebilirim.

Önerim: Grenaj sevdasından vazgeç. O paraya temiz Pulsar bulabilirsin. Al bir tanesini, kafan rahat olsun. Babanın parası da boşa gitmemiş olur.
    espresso ve kdiner bunu beğendiler.

Abim söylediklerinin hepsi doğru. Fakat 17’me girmek üzereyim. Yaklaşık 13 14 yaşımdan beri köyde cg den tut cub, ybr gibi motorlar sürdüm sürmeyi de iyi biliyorum. Fiyatlar pahalı ama bunu bilerek r125 istiyorum. Zaten kışın kullanmayacağım,1.5 sene kadar sonra da 18 olup araba ehliyeti veya daha yüksek cc geçeceğimden bunu elimden çıkarırım. Babama piyasadan bahsediyorum, 20 bin bi motora vermem vs. Diyor. Haklı da aslında ama daha da artacak gibi. Sadece gidon kısmı ve deposu beni biraz işkillendirdi. Gidonu hırpalanmış gözüküyor,aslında boyasam düzelir gibi. Deposu da değişmiş olabilir veya boya olabilir. Zaten 3000 TL hasar kaydı var. Bir de bu senetle motor satan yerlere güvenmek... Çok kararsız kaldım alıp almamakla...
    Gözüm bu motor felegin çemberinden geçmiş. Öyle 3000 TL lik hasar kayıt gibi değil.

Ayrıca 3000TL hasar kayıdına takılma , şöyle düşün iki araç aynı model aynı renk aynı marka bire bire aynı kafa kafaya çarpışıyor , ikiside airbag ler açılıyor kaput hasar alıyor.

Suçlu olan ters yönden giden (hani kafa kafaya çarpıştı ya) o araç arabayı cebinden yaptırıyor, Satarken yazıyor diyor ki aracım kaputda boya var gerisi orjinal ..

diger araç ise ben AĞIR HASARLIYIM DEGERİMDEN %25 AZ GİDERİM MALESEF DİYOR...

Aslında baksan aynı ama birisi 100 satıyor digeri 75 satıyor ...

iki yıl önce yazın otoparkda duran CBR500R bizim yönetici görmüyor sabah aracı ile geri geri çarpıp deviriyor kamera kayıtları var , ben de aldım servise götürdüm servis 6 Bin tL çıkardı gidon topuzundan tutda depo ,granaj far yazdı çizik oldugu için ,bizde o sırada sigortacı ile bir kavga ettik ,en sonunda bana 4 bin Tl nakit verdiler (o zaman motorum 16 bin ediyordu) ben ise sadece ayak pegi kırılmıştı onu mecbur aldım ,aynen biniyorum çiziklerde duruyor..

Bu motor çok temiz durmuyor .İyi bir ustaya baktırın
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Mesajlarınız için çok teşekkür ederim tek tek. Büyük ihtimalle vazgeçicem bunu almaktan. 1 kere alayım düzgün bir şey alayım...

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Yeni bir ikarus yolda :D

Edit: İlerde sorun çıkarmaz diyor adam, ee çıkardığın zaman nasıl hak talep ediceksin?

Valla doğru söylüyorsun...

Motosikleti
    MT25 2016
    çok da detaylı araştırmadım ama peşin 17-18 bin liraya msx125 ve cbr125 bulunuyor. hem de bu motora göre çok daha iyi durumda olanlar.

ben olsam onlara bakardım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler