Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Park Sorunsalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese Merhaba,

Bir çoğunuzun bildiği gibi acemi bir sürücüyüm .Çok şükür artık biraz yol yapmaya başladım ancak bu sefer farklı bir sorun çıkmaya başladı.Park Sorunu .

Sizlerden güncel bilgi ve fikir almak istiyorum.
    Motorunuzu sadece disk kilidi ile bırakıp gönül rahatlığıyla müze gezebiliyor musunuz örneğin ya da alışveriş yapabiliyor musunuz ?

Ben motosikleti bir yere bıraktığımda çok tedirgin oluyorum.Bunu nasıl aşıyorsunuz veya aştınız Çevremde motosiklet kullanan kimse yok malesef kullandığım motorda 160lık bir motor olduğu için pek bir gruba da dahil olmadım kendim geziyorum.100 -110 km hızlar bana yetiyor çünkü

Bir de motosiklet çantasını sevmeyenler kilit vs taşımayla ilgili çözümlerinizi bekliyorum.Motosikletimde kocaman 45 litrelik bir çantam var eşyalarımı alıyor ama görüntüden dolayı pek hoşnut değilim.

Yardımcı olanlara veya yazanlara şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    alarmlı bi disk kilidi yeterli oluyor. gideceğin yer uzaktaysa yani alarmı duyamayacaksan merkezi bi yere koymak mantıklı. yakındaysa en ücra köşelere de koyabilirsin alarmına güveniyosan. motosikleti yürüterek götüremedikten sonra hırsızların %90ını eliyosun zaten.
    tecrube0 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Topcase' den hoşlanmıyorsanız arka sele üstü çantaları deneyebilirsiniz. Küçük bir zincir, disk kilidi ve eldivenlerinizi alacaktır. Motosiklet pantolonu ve montu da sivil tipli ise sadece elinizdeki kask kalır.
    tecrube0 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alarmlı disk kilidi derken şu aşağıda örnek verdiğim 100-150 TL'lik disk kilidini levyeyle açmaları 3 saniye sürmüyor. Tek güvenlik önlemi olarak bu disk kilidini kullanmamanızı tavsiye ederim. Abus vs vardır, onlar çok kaliteli, ona birşey diyemem.

Şu aşağıda görselini paylaştığım kilit de çok ekonomiktir, sabit bir yere bağlarsanız dandik olduğundan kopartılır ama motosikletinizin arka jant içinden geçirip sele yukarısında birleştirirseniz açmaları zor olur. Decathlon'un küçük çantalarına bile sığmaktadır. Ben bir yere motor park edeceğim zaman bu çözümü uyguluyorum.

tecrube0 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzu sadece disk kilidi ile bırakıp gönül rahatlığıyla müze gezebiliyor musunuz örneğin ya da alışveriş yapabiliyor musunuz ?

Ben motosikleti bir yere bıraktığımda çok tedirgin oluyorum.Bunu nasıl aşıyorsunuz veya aştınız Çevremde motosiklet kullanan kimse yok malesef kullandığım motorda 160lık bir motor olduğu için pek bir gruba da dahil olmadım kendim geziyorum.100 -110 km hızlar bana yetiyor çünkü
    Yerine ve zamanina gore degisir. Haziran-Temmuz aylarinda toplam 5000km yapip, en az 12-13 sehir gezdim. Genelde de her gun bir yerleri gezdim, antik kent/muze/carsi/bina vs. On lastige alarmli disk kilidini, arka lastige bir U kilit takip gezdim. Geceleri ise genelde kaldigim otelin onune, tam karsisina veya bahcesine koydum.

U kilit guzel bir sey, hem janta baglayabilirsin hem de zincir baglayabilirsiniz. Asagidakiler ornek, bahsettiklerim Boxer modelleri.

http://www.onguardlock.com/disclocks
    tecrube0 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sonradan üzülmektense baştan tedbir almak iyidir. Açıkçası endişe duyman çok doğal. Bıraktığın semt ve yer çok önemli.

Tarihi bir yeri gezmeye gittiysen ve içim rahat olsun diyorsan güvenliğin yakınında bir yere koyup kilitlemen işe yarayacaktır. Gün ortası merkezi yerde hele hele güvenliğin gördüğü bir yerde disk kilidini kırmaya çalışacaklarını sanmıyorum.

Hırsızlar genelde kıyıda köşede kalmış savunmasız motorları tercih ediyor. Genelde başka bir motorla geliyorlar, gidon kilidini 3 snde kırıp motoru iterek götürüyorlar.

Kaliteli ve alarmlı bir disk kilidi büyük caydırıcılık sağlar. (Abus, onguar vb)
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    işim kısaysa sadece direksiyonu kitliyorum. uzunsa tomygun abinin dediği gibi arka jantla seleyi kilitle bağlıyorum.
    tecrube0 bunu beğendi.

edit: link vermek forum kurallarına aykırı mı bilmiyorum. kaldırdım.

alarmlı u kilit ve zincirimin u kilidini kullanıyorum.
    espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Sokakta bi yere bırakacaksan kuryelerin olduğu bir yere bırak kamufle olur.
    tecrube0 bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Çok para tutan, kesilemez (15-20 dk dan önce) zincirler çok ağır. 8-10 Kg ağırlıkları var. Gerisi makasla kesilebiliyor. Alarmlı disk kilidim var. Abus marka.

Şu an winwin marka (140-150TL civarı) alarmı da kullanıyorum. Motor çalıştırma vs özelliklerini kullanmıyorum. Uygulaması çok pratik. Bu alarmın sesi çok daha kuvvetli. Hassasiyet derecesi iyi.İkisi birden yüksek ses ile caydırıcı olabiliyor. Dediğim gibi kesilemez zincir, motoru kamyonete atma vs durumlarda daha garanti ama ağırlığı nedeniyle ben kullanmıyorum.
    tecrube0 bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Hesaplı, sağlam, yerli ve milli. Meyd in Gastamonu.
    Zintaş motosiklet zinciri + kilit

YALE PROTECTOR 61MM ZOR HAVA KOŞULLARINA DAYANIKLI KESİLMEZ KİLİT İLE BİRLİKTE

ZİNCİR ÖZELLİKLERİ:

Kesilmeye karşı BOR alaşımlı çelik zincir
    55 HRC'den fazla sertliği ile G80 zincirden %50 DAHA GÜÇLÜ VE SERT
    Korozyona karşı galvanizli yüzey.
    Condura kumaştan imal edilen yüksek dayanıklı kılıf.

Ürün Özellikleri:
    1.5 metre uzunluk
    10 mm zincir kalınlığı ve 11 mm kilit halkası kalınlığı
    Kilit ile beraber 4 kg ağırlık

Diğer Zintaş Seçenekleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Makas

Testere

Balyoz

Jet Taşı
    tecrube0 ve kurubuz bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok para tutan, kesilemez (15-20 dk dan önce) zincirler çok ağır. 8-10 Kg ağırlıkları var. Gerisi makasla kesilebiliyor. Alarmlı disk kilidim var. Abus marka.

Şu an winwin marka (140-150TL civarı) alarmı da kullanıyorum. Motor çalıştırma vs özelliklerini kullanmıyorum. Uygulaması çok pratik. Bu alarmın sesi çok daha kuvvetli. Hassasiyet derecesi iyi.İkisi birden yüksek ses ile caydırıcı olabiliyor. Dediğim gibi kesilemez zincir, motoru kamyonete atma vs durumlarda daha garanti ama ağırlığı nedeniyle ben kullanmıyorum.
    internette winwin alarm diye baktım ancak türkiye'de satış göremedim, nasıl tedarik ettiniz?

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilidi derken şu aşağıda örnek verdiğim 100-150 TL'lik disk kilidini levyeyle açmaları 3 saniye sürmüyor. Tek güvenlik önlemi olarak bu disk kilidini kullanmamanızı tavsiye ederim. Abus vs vardır, onlar çok kaliteli, ona birşey diyemem.

https://i.hizliresim.com/dnwh51h.JPG

Şu aşağıda görselini paylaştığım kilit de çok ekonomiktir, sabit bir yere bağlarsanız dandik olduğundan kopartılır ama motosikletinizin arka jant içinden geçirip sele yukarısında birleştirirseniz açmaları zor olur. Decathlon'un küçük çantalarına bile sığmaktadır. Ben bir yere motor park edeceğim zaman bu çözümü uyguluyorum.

https://i.hizliresim.com/n1yx7s6.JPG
    Securage Pro 14mm almıştım motomaxtan o var bir de bu diğer zincirden almam gerekecek sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kalın zincir bende de var ancak onu site bahçesinde bırakıyorum heryere taşınabilecek birşey değil.Portatif ama oldukça güvenli yöntemleri çözmeye çalışıyorum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym jet 200 i ABS 2021
    Ben kilitlere güvenmiyorum o yüzden bir otopark ile anlaştım aylık 130TL veriyorum içim rahat.
    tecrube0 bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    İsmini yanlış yazmışım kusura bakma, uğraştırdım seni

https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/motosiklet-alarm-uzaktancalistirma-seti-pil-destekli-motor-alarmi-P413491878

Buradan aldım.

valla ben ilk etapta alarmlı disk kilidi kullanıyorum. bulundugum bölgede cokta motorsiklet hırsızlığı yok ama tedbiri elden bırakmamakta fayda var birde aldığım kask ucuz bir kask ilk etapta onu motor üstünde bırakıyorum ortamın hırsızlık derecesini ölçüyorum şuana kadar hiç bir ekipmanım çalınmadı inşallah bu şekilde de devam eder bu duam herkes için. motorsıklet kullanıcıları için herzaman heryerde ilk kural motor gözünün önünde olmalı bu düşünceye acayip saygım var (tabi müsait olabilecek durumlar için geçerli bir kural )

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otoparkı olmayan bir yere gidiyorsam ve metro ya da vapur ile ulasım kolay ise motorla gitmiyorum.

Ancak motorla gitmem gereken bir yer ise düzgün bir yere koyup disk kilidini takıp birşey olmamasını ummaktan başka çare yok.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı 155 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kilitlere güvenmiyorum o yüzden bir otopark ile anlaştım aylık 130TL veriyorum içim rahat.
    Iyi de, arkadasin sorularindan biri de motosikleti birakip muze filan gezmek, herhangi bir yere gittiginizde nasil ayni otoparka birakacaksiniz?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi de, arkadasin sorularindan biri de motosikleti birakip muze filan gezmek, herhangi bir yere gittiginizde nasil ayni otoparka birakacaksiniz?
    belki müzeyi cok seviyor hergün gidiyor
    tecrube0 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki müzeyi cok seviyor hergün gidiyor
    Ya da muzede calisiyor?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)