Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yakıt

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Merhaba;
    bir kaç seferdir başıma cok saçma bir olay geliyor. Motor kullanan nerdeyse tüm tanıdıklarım OPET'ten yakıt alıyor ve opetten başkasını önermiyor.
    Fakat ben ne zaman opet'ten yakıt alsam motorum aşırı bir şekilde teklemeye başlıyor.
    BP'den zaten hiç bahsetmiyorum bile. Motorum CF MOTO 150. Sadece Shell'den Vpower yakıt aldığımda motorum canavara dönüşüyor
    Böyle bir şey neden oluyo gerçekten anlam veremedim filtreler yeni buji felan yeni ama yok Opet'i gördüğü an tekliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı BlueSpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    bir kaç seferdir başıma cok saçma bir olay geliyor. Motor kullanan nerdeyse tüm tanıdıklarım OPET'ten yakıt alıyor ve opetten başkasını önermiyor.
    Fakat ben ne zaman opet'ten yakıt alsam motorum aşırı bir şekilde teklemeye başlıyor.
    BP'den zaten hiç bahsetmiyorum bile. Motorum CF MOTO 150. Sadece Shell'den Vpower yakıt aldığımda motorum canavara dönüşüyor
    Böyle bir şey neden oluyo gerçekten anlam veremedim filtreler yeni buji felan yeni ama yok Opet'i gördüğü an tekliyor
    Ben de shellden alıyorum vpower genelde, ve hiçbir sorun yaşamadım. BP Aldığımda yarısı suydu, 8 litre yaktı. En iyisi shell ve total.

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de shellden alıyorum vpower genelde, ve hiçbir sorun yaşamadım. BP Aldığımda yarısı suydu, 8 litre yaktı. En iyisi shell ve total.
    Shell Vpower haric ne olursa olsun tekliyor anlamadım gitti

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende shell vpower kullanıyorum, dik yokuşlarda diğerleri motoru zorluyor bence.

Bu kalitenin 2 unsuru var.

1.si içine katkı maddeleri ekleniyor, tüm firmaların bu katkı maddeleri farklı.
    2.si tazelik. genel olarak aktif olan benzinliklerden taze benzin alın. aynı benzini tenha yerden aldıgınızda yine performans düşüşü yaşarsınız

Motosikleti
    cb250r
    dizel aracim icin opetten yakit almaya baslayinca, rolantim calkalanmaya basladi. birgun temde giderken arac gaz yememeye basladi. emniyet seridine cektim ve arac istop etti. araci tekrar calistirdim ve gazi kokledim. enjektor pisligi atti allahtan. hemen ustama gittim, depoda kalan mazotu cektik. tahminim mazot pis oldugu icin bu sorunu yapti. eger aracim ariza yapsaydi, mazotu incelemeye verip, opetten masraflari talep edebilirdik. cok sukur sikinti olmadi.

o gunden sonra opete gitmedim bidaha. shell cok iyi gercekten. yalniz gecenlerde shell restorasyona girdigi icin motora benzini opetten almak zorunda kaldim. benzin bu sorun olmaz dedim. veeee sayin seyirciler shell den aldigim benzin ile 1.6-1.8 litre yakan motorum, opetten aldigim benzin ilen 3 litre yakti. Allah onlarin belasini versin

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    1.Shell V Power
    2.Opet
    çok zorda kalmadıkca bu ikisinden başkasından almıyorum.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Shell Vpower aldığımda 5 bin devirlerde hafif hafif tekleme yapıyor motorum. Benim motora shell yaramıyor. Ben de ya yakın olduğu için Total'den ya da Türkiye Petrolleri'nden alıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motoru aldığımdan beri Shell den alırım, bi kez Bp den aldım tekleme-öksürme yaptı motor.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    versys'e v-power
    vızvıza neresi denk gelirse

hemen hemen çoğu benzin firmasını denedim.
    versys için konuşuyorum. sadece düşük devirde vuruntu yapıyor. 3000 devir de sürdüğüm zaman motor çalkalanıyor
    ama v-power aldığımda 2500 devirde daha az vuruntu yapıyor. ben kaliteyi böyle ölçüyorum. doğru veya yanlış.
    tabi motoru gidip 2500 devirde kullanmıyorum. sadece benzini deniyorum.

öte yandan işe gidip gelmek için aldığım 50 cc karbiratörlü motoruma neresi denk gelirse alıyorum. onda firma ayırmıyorum.

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    V Power bindiğim her motosiklette az da olsun fark ettirdi. Ama diğer benzinliklerden aldığım benzinlerde tekleme öksürme stop etme gibi sorun yaşamadım.

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    ben opetten alıyorum yorumlardan sonra shell den alıcam artık

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizel aracim icin opetten yakit almaya baslayinca, rolantim calkalanmaya basladi. birgun temde giderken arac gaz yememeye basladi. emniyet seridine cektim ve arac istop etti. araci tekrar calistirdim ve gazi kokledim. enjektor pisligi atti allahtan. hemen ustama gittim, depoda kalan mazotu cektik. tahminim mazot pis oldugu icin bu sorunu yapti. eger aracim ariza yapsaydi, mazotu incelemeye verip, opetten masraflari talep edebilirdik. cok sukur sikinti olmadi.

o gunden sonra opete gitmedim bidaha. shell cok iyi gercekten. yalniz gecenlerde shell restorasyona girdigi icin motora benzini opetten almak zorunda kaldim. benzin bu sorun olmaz dedim. veeee sayin seyirciler shell den aldigim benzin ile 1.6-1.8 litre yakan motorum, opetten aldigim benzin ilen 3 litre yakti. Allah onlarin belasini versin
    Bu 1.6 yakan motorun başka benzinde 3 yakması çok iddialı. Emin misiniz. Başka unsurlar devreye girmiş olabilir.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 1.6 yakan motorun başka benzinde 3 yakması çok iddialı. Emin misiniz. Başka unsurlar devreye girmiş olabilir.
    yok hocam kesinlikle eminim. hatta soyle soyleyim, dizel aracimin basina gelenden sonra istasyonu opet turkiyeye 50 kere falan sikayet ettim. siteden diger arkadaslar da benzer sorunlarla karsilasinca, onlar da sikayet etti. sonuc o opet, yenilemeye girdi. 1 ay kapali kaldi.

ancak opet turkiyeden bize soyle komik bir aciklama geldi, opetin franchise istasyonu imis. merkez istasyon degilmis falan filan.

velhasil opet bi 10 sene once bence turkiyede tekti. standartlari cok yuksekti. ama suan istasyon istasyon degisiyor. kimisi iyi kimisi kotu.

motorumun 3 litre yakmasina gelelim. motor cekisi dustu tekledi sacmaladi. benim icin opet wc den ibarettir su saatten sonra

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    burada Shell yolumun tersinde olduğu için po veya opetten alıyorum, ne kadar sakin kullansam da yakıtı 3,5 litrenin altına düşüremiyorum. 6. vites 60 80(çeyrek gaz) arası gitmeme rağmen bu yakıt düşmüyor. madem öyle ben de başka firmaları deneyeyim

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    PO'dan alınca motosiklet 170'i geçmiyor. Shell V-Power aldığımda 187'ye dayanıyor. Anlayamadım ben yakıt konusunu.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    yok hocam kesinlikle eminim. hatta soyle soyleyim, dizel aracimin basina gelenden sonra istasyonu opet turkiyeye 50 kere falan sikayet ettim. siteden diger arkadaslar da benzer sorunlarla karsilasinca, onlar da sikayet etti. sonuc o opet, yenilemeye girdi. 1 ay kapali kaldi.

ancak opet turkiyeden bize soyle komik bir aciklama geldi, opetin franchise istasyonu imis. merkez istasyon degilmis falan filan.

velhasil opet bi 10 sene once bence turkiyede tekti. standartlari cok yuksekti. ama suan istasyon istasyon degisiyor. kimisi iyi kimisi kotu.

motorumun 3 litre yakmasina gelelim. motor cekisi dustu tekledi sacmaladi. benim icin opet wc den ibarettir su saatten sonra
    dizel ve opet mi bizim arabaya iffet yaptı o benzin istasyonu filtreden enjektöre herşeyi berbat etti.Motoruma bile oradan benzin almıyorum artık.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizel ve opet mi bizim arabaya iffet yaptı o benzin istasyonu filtreden enjektöre herşeyi berbat etti.Motoruma bile oradan benzin almıyorum artık.

neresi üstadım o opet? benımki istanbul / bahçeşehir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    duke 390,hep petrol ofisinden alıyorum,şehir dışı 3.5,şehir içi 4.5 yakıyor.hep sakin kullanımda.çekiş düşüşü farketmedim.1 kere shell v power aldım onda da performans farkı göremedim.belki psikolıjiktir bilemiyorum

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    neresi üstadım o opet? benımki istanbul / bahçeşehir
    İl fark etmiyor demek ki :D Muğla merkezdeki opet de yaşadım bu sorunu.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Aciklama komik degil, dogru. Opet'in kendine mulkiyetli istasyonu degilmis sadece isim hakki kiralanmis kisaca. Sahibi sahis firmasi demek ki.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)