Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debriyaj sorunum hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlarım herkese selamlar. motorum dragstar 650, motosikletimin debriyaj balatalarını değiştirdim. motosikleti boştan 1. vitese attığımda debriyaja basmadan atabiliyorum. arada geçişini zorlayan bir direnç yok. ama bu sorun 2,3,4,5. viteslerde asla yok. debriyaja basmadan vites atamıyorum, kavraması çok güzel üst viteslerin. sizce bu bir sorun mu? bir de motosikletim 1. vitesteyken debriyajı yavaşça bıraktığımda 4/1 oranında gaz vermezsem eğer stop ediyor. eski debriyaj balatalarında 1. vites kavraması daha iyiydi bu açıdan. sizce bu sorunlar debriyaj ayarından mı kaynaklanıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Debriyajı çekmeden niye vites değiştiriyorsunuz? Kullanmayacaksanız o debriyaj ne işe yarıyor?
    Eski debriyaj sıyırıyormuş, tam kavramıyormuş. Doğru çalışan debriyaj, motorun torku çok yüksek değilse 1. viteste stop ettirir.

Doğru devir aralığında debriyajsız vites yükseltebilirsiniz. Bunun debriyajla alakası yok.
    Debriyajsız vites düşürürseniz motor yalpalar, hatta vites kutusunu elinize alabilirsiniz. Normali budur.
    meathead bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Debriyaja basmadan 1. Vitese çooook rahat girer.. doğrudur..
    Asil sorun orada durmasidir.
    Yani 1. Vitese debriyajsiz bastığınızda geçiyor ama one atılıp stop ediyorsa bi sorun yok.
    Stop etmiyorsa korkun...
    Ama anlatiminizdan konuya sanzumana mekanige hakim olmadığınızı anlıyorum,ve gönlünüzü ferah tutun hicbirsey yok diyorum.
    Ha bu arada sizin motorla ve diğer tüm debriyajli düz vites motorarla 1. Viteste debriyajla kalktıktan sonra bir daha debriyaj dokunmadan en üst vitese kadar çıkarım.
    Ama bu durumda da sizin motorda sorun yok,sorun sizin onun devir tork karakteristigini bilmesenizde sadece..
    Y
    meathead bunu beğendi.

değerli arkadaşlarım cevaplarınız için çok teşekkür ederim. eski debriyaja kıyas yaptığımda bunu bir sorun olarak algıladığım için bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. eski debriyajda 1. viteste elimi debriyajdan daha geç çekip gaz verirken, debriyaj balataları değiştikten sonra 1. viteste elimi az biraz çeker çekmez stop edince bunu bir sorun olarak algıladım. ama yazdıklarınızdan da bunun olması gereken bir tepkime olduğunu anladım. yanlış bilmiyorsam motosikletim 40 beygir, 49 ya da 50 tork. çekeri çok iyi motorumun keçi gibi tırmanıyor.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı meathead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlarım cevaplarınız için çok teşekkür ederim. eski debriyaja kıyas yaptığımda bunu bir sorun olarak algıladığım için bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. eski debriyajda 1. viteste elimi debriyajdan daha geç çekip gaz verirken, debriyaj balataları değiştikten sonra 1. viteste elimi az biraz çeker çekmez stop edince bunu bir sorun olarak algıladım. ama yazdıklarınızdan da bunun olması gereken bir tepkime olduğunu anladım. yanlış bilmiyorsam motosikletim 40 beygir, 49 ya da 50 tork. çekeri çok iyi motorumun keçi gibi tırmanıyor.
    Eski debriyajlarınız bitik olduğu için yukarıda kavrıyor olabilir mi acaba??
    meathead bunu beğendi.

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski debriyajlarınız bitik olduğu için yukarıda kavrıyor olabilir mi acaba??
    muhtemelen bu yüzden bunu problem olarak algıladım eski debriyajdan dolayı. herkese yardımları için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar
    HRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)