Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Adam garaj önüne park etmenin açığını bulmuş

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    günlerden bir gün, işe gidiyorum ve abimlere uğradım kahvaltıya, çay içiyoruz ve 5 dk içinde çıkacağız evden, çayımı yudumlarken birden benim motorun alarm ötmeye başladı, hemen koştum balkona ve bir baktım dayının biri benim motorun ön tekerini tekmeliyor. indim aşağı hemen ve dayının yanına gittim ve aramızda ki diyaloh;

dayı: bu motor senin mi?
    ben: evet amca, benim,
    dayı: garajın önüne park etmişsin, senin yüzünden arabayı çıkartamıyorum.
    ben: abimlere kahvaltıya geldim, 2 dakikaya çıkacaktım zaten.
    dayı: benim 2 dakikam da değerli,
    ben: kusura bakmayın amca, bir daha olmaz.

sonra o dayı abimlerin ev sahibiymiş tabi :D ve abimin söylediğine göre sinir hastası biriymiş.. tabi sonraki günlerde abimlere gidip gelirken karşılaştığımız oluyor ve güler yüz ile selam veriyor dayı, çok sinirli ve zayıf bir dayı.. zaten ben suçlu olduğum için üsteleyecek bir durum yoktu ve sonra hiç bir sorun yaşamadık hatta tam tersi olarak iyi bir izlenim bıraktık...

size önerim; araç sahiplerini kibarca uyarın, aynı hatayı 3. kez yapana karşı kibar olmanın faydası yok demektir. bazen bilemiyorsunuz, bazen kötü sandığınız insanlar iyi birileri olabiliyor ve bunu ilk anda anlayamıyorsunuz..

size karşı park sorunu çıkartan insanlar bunu sürekli mi yapıyor ve kötü insanlar mı? bunu bilmek lazım, eğer kötü insanlar ise ben olsam polise durumu anlatırdım, polislerden yardım isterdim. eğer sorun devam ederse de artık ne yaparsın bilemem, benim kendime özel yöntemim var ve hiç teklediği olmadı, hep çalışır bu yöntem ama bana özel, önerilecek bir yöntem değil.

edit: polislerin yardım etmesi lazım, zıvanadan çıksın polisler.
    espresso ve brkkrtt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    108 tlde bunları kesebilecek gibi değil acaba bu ceza günde kaç kez hangi şartlarda kesilebiliyor. Aramızda belki bunu bilen bir hukukçu vardır.
    108 defa da kesilir, 1008 defa da.
    Sınırlaması yok. Mesele ceza kesecek adamı bulabilmekte. Birinci veya ikincide gelseler bile üçüncüde fırçayı, belki de cezayı sen yiyebilirsin. Yormayın adamları.

Araç tipleri ile ile şahsiyetleri acaba alakalı mı diye düşünmüyor da değilim ....Genelde hep aynı tip araçlarda sorun yaşıyorum

Bir gün çarşıda park yapılabilen yerlerden birisine aracı park ettim ve arkadaş ile cumaya gittik benim arkama sıfır gelip ikinci sıra park etmiş ,nasıl yağmur yagıyor anlatamam, o bölgede pek sıgına bilecegin bir yer yok 20 dakika gelmedi o.ç nasıl ıslandım nasıl gelince adama ayıp değil mi yaptıgın dedim abi cumaya gittim dedi . Ulan bende cumadan geliyorum 20 dakkika dır seni bekliyorum dedim ,..

Konu ile alakası yokda bu muhabbet dönünce , İnsanımızın ne kadar eşek ne kadar öküz ne kadar hayvan oldugu bir daha aklıma geldi , öküz, Eşek ve hayvanlar , haklarını helal etsinler bunlar çok aşagılıklar..

Genelde bu tarz hareketleri yapanlar aynı tip araçlar ticari kapalı kasa büyük araçlar ile Lüks araçlar (modelli cipler mercedesler bmw ler) Yani bu işin eğitim veya eğtimsizlikle alakası yok ..Toplum olarak çok kötü bir toplumuz malesef
    M.balibey ve fatih.met bunu beğendiler.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Beton mantar yapılsın çıkışta köşelere. İşe yarayabilir.

Maalesef bitmiyor böyle tipler ülkede. Kanun var, uygulama yok. Uygulansa da; kesilen trafik ceasını affediyor 2 senede bir, hapislik cezayı da erteliyor adli kontrol şartı vs diye serbest bırakıyor.

Uygulamanın böyle olduğu bir ülkede insanlar nasıl ehlileştirilebilir? Sen, ben, o 3 kişi kurallara uyuyoruz. Herşeyden önce vicdan muahsebesi yapıyor, haksız gördüğümüz için imtina ediyoruz. Peki geri kalan 97 kişi?
    M.balibey bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Klasik ortadoğu lanetine hoşgeldiniz.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    40 yıllık karşı komşum yaşı 70 evin penceresinde,perdenin arkasında yaşar.Oğlu servisçi sabah 6 tıda çıkar akşam 21:30 da gelir,bizimki servis aracı çıkınca iki adet dubayı yerine koyar,butün gün orayı bekler biri dubayı çekip park etmeye kalkarsa ihtiyar sesi çıkmayan tüyleri dökülmüş karga gibi gak lamaya başlar onun için komşuluk tanıdıklık farketmez tek amacı o park yerini beklemektir.Ne diyelim Allah ıslah etsin mevzu çok derin de fazla uzatmayalım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aracın rengiyle kontrast oluşturacak bir renk sprey boyayla aracın her yanına "okşayın beni, tıktıklayın beni" gibi şeyler yazın. Garaj önüne çekmesine engel olmaz ama adamın yolda özgüvenini zedeler.
    HRider bunu beğendi.

engellere değil kaçışa odaklan
    çarpış/çatış ma

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi yerden sonra herkes nasıl adama zarar veririze getirdi konuyu

konu sahibi arkadaş naptı acaba :D

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi yerden sonra herkes nasıl adama zarar veririze getirdi konuyu

konu sahibi arkadaş naptı acaba :D
    O yer konunun başı ama

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kapı koluna fare tutkalı sürme konusunda hala ısrarlıyım
    yada kapı kolunun gözükmicek şekilde iç tarafına raptiye yapıştırın

Motosikleti
    Tavsiyeleri uygularsam ağır ceza mahkemesinde yargılanırım zaten :D İki tane delinatör aldım. Yere vidalıycam onları dübelleriyle birlikte. İçine de beton dökücem. Ha şikayet mikayet gelirse artık pusuda bekliyip anında çektiricem araçları.
    M.balibey bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeleri uygularsam ağır ceza mahkemesinde yargılanırım zaten :D İki tane delinatör aldım. Yere vidalıycam onları dübelleriyle birlikte. İçine de beton dökücem. Ha şikayet mikayet gelirse artık pusuda bekliyip anında çektiricem araçları.
    yakalanmazsan suclu da olmazsın :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garajın önü size ait mi? Yani tapusu belediyeyemi yoksa sizemi ait?
    Binanın projesinde orası garaj olarak görünüyorsa giriş çıkışı engelleyecek şekilde park yapamazsın. Kanunen yasak.
    61/1-h sayılı kanunu incelemeni öneririm.
    M.balibey bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Sinan Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binanın projesinde orası garaj olarak görünüyorsa giriş çıkışı engelleyecek şekilde park yapamazsın. Kanunen yasak.
    61/1-h sayılı kanunu incelemeni öneririm.
    Ah o kanunlar birde uygulansa, sorun bu zaten, ülke de kanun adalet var gibi görünüyor ama yok
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garajın önü size ait mi? Yani tapusu belediyeyemi yoksa sizemi ait?
    Garajın yok da, belediyenin tapusu var.
    Olar mı?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Garaj önüne park edilen araçların lastikleri indirilir" diye tabela as.

Motosikleti
    Güncelleme: Arkadaşlar, hiçbir sıkıntı çıkmadı. Sanırım davarlardan biri şikayet etmiş olacak ki zabıta geldi bi ara baktı baktı gitti 1 hafta önce. Sökmüyorlarmış garaj önlerindekini diye tahmin ediyorum. Kendi kapısının önüne duba diken komşununkileri sökmüşlerdi çünkü.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)