Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Adam garaj önüne park etmenin açığını bulmuş

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Evimin garajının önüne park eden araçların ön camında numarası yoksa çektiriyordum. Fakat bi tanesi kocaman ford transit koyuyor garaj önüne, polisi aradağımda ise şöyle yanıt alıyorum. "Büyük araçları ne yazık ki çekemiyoruz, ilçede 1 adet büyük araç çekicisi var, o da şuan meşgul."
    İki tane delinatör siparişi verdim. Garajın önüne vidalıycam, yapacak bişey yok. İnsanca da yüzlerce kez uyardım. Park ediyorsanız edin ama, bana geçecek kadar boşluk bırakın diye. Nafile, dubaların da üzerinden geçerseler bi tane cross bulup üstünden geçicem az kaldı. Ki hem garaj kapısında hem yerde park etmeyin yazıyor. Coğrafya kaderdir, of of!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Bunu ezerler. Yine park ederler. Bunun demir olanından değerlendir bence

https://www.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/sabit-demir-duba-otopark-bariyeri-arac-park-bariyer-sistemi-oto-park-demiri-dubasi-sabit-baba-sb-1_pdp_611863192

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Onu ezerseler, büyük ihtimalle cinnet geçirir üstünden geçerim şaka değil

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    cinnete gerek yok bir tane sibop anahtarı satın al lastiğin sibobunu sök. hem lastiği kesmemiş olursun hemde buraya park etme demiş olursun.
    fazil ve s0me0ne bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Zincir çek iki demir arasina

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Hocam git bi demirciye derdini anlat istediğin ölcüde yapsın sana dübellerle çak yere bitsin gitsin . Oda olmuyosa mahallenin çocukları arabaları felan cizer mazallah. Kim kime diş geçirirse bu devirde artık.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında kanunda garaj önüne park etmenin herhangi bir cezası yok. Araç çıkışını engellemekten kaynaklı araçları cekiyorlar. Bu garaj olmasa cıkmaz bir sokakta arabanın arkasına park edip cıkmanı engellese de aynı cezayı yer. Garajda araba yoksa girişi engellemekten aracı cekmezler normalde :D

Ancak sokağa delinatör ile parselleme hakkın oldugunu sanmıyorum, adam da bunu biliyorsa ve gıcıksa tutup söküverir. Bu tür konularda en temizi "çıkışa engel olaracak şekilde park etmeyin" yazan beton saksılı 2 tane tabela alıp arasına zincir bağlamak. gececeğiniz zaman zinciri acıp gecip sonra geri kapatırsınız. biz yazlıkta günübirlikciler yüzünden öyle yapıyoruz

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Olayın gidişatı nasıl olacak merak ediyorum.Türkiyede genelde sorunlar konuşarak çözülemiyor.
    Onur34 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    arabanın sürücü kapı koluna zincir spreyi sık

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama çıkma motor yağı olsun...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anahtarsız acma özelliği yok ise anahtar girişine silikon sıkma da güzel bi secenek :D

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötülükte sınır tanımamışsin. Çocukken kızdığım komşunun arabasının anahtar yuvasına tahta çakmıştım. Birden cımbızla tahta parçalarını çıkarmaya çalışan komşum aklıma geldi. 😁
    mavzer-i bunu beğendi.

Garajın önü size ait mi? Yani tapusu belediyeyemi yoksa sizemi ait?
    serif abi bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Demir olanlardan almanı tavsiye ederim, menteşeli olanları indiriyorsun rahat rahat aracını geçir. öyle hayvanlar var ki bu bariyerin de önüne park edebilir. Olabildiği kadar açığa yerleştirmeni tavsiye ederim.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam daha yazmayı bilmiyor, geliyor burda ahkam kesiyor. Al birini vur ötekine :D

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    benzin depo kapağı anahtarlı ve açıkta ise içine sunfix doldur.
    sibop anahtarı ile 2 lastiğin havasını boşalt siboptan içeri sunfix doldur.
    2 lastikte işlevsiz olacağı için stepne de işe yaramaz. uğraşır durur.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Lastiklerin havasını indiriyor çocuklar bazen.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saçma bir şey sormuşsunuz. Garajın önü olunca park yapılmaz, eğer o garaj resmi olarak binada görünüyorsa, belediye veya binaya ait tapu diye bir şey olmaz bu kadar cahil olmayın, yasalar var adam oraya birisi park etmesin diye isterse açılıp kapanır bariyer de koyabilir, bu yasal hakkı.

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 61/1-j sayılı maddesine göre, taşıt yolu üzerinde kamunun faydalandığı ve Yönetmelikte belirtilen yerlerin giriş ve çıkış kapılarının her iki yönde beş metrelik mesafe içinde park eden sürücülere, 108 TL idari para cezası verilir.

Bakın ne yazıyor biraz araştırın böyle saçma sorular yerine.

bunu da ekleyeyim

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 61/1-g sayılı maddesi uyarınca, taşıt yolu üzerinde kurallara uygun şekilde park etmiş araçların çıkmasına engel olacak yerlerde park eden sürücülere, 2018 yılı için belirlenen tutarlar dahilinde 108 TL idari para cezası verilir.

garaj nizami park edilen yerdir.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    işlem ve arabaların hızlı işlediği cadde üzerinden otobüs durağından eve yürüdüğüm yolda hep kaldırıma parketmiş bir araba vardı. Kaldırımdan yola inip geçmek gerekiyordu yaptığı şey yaya olarak beni yani tehlikeye atıyordu. Bir kaç kez üst üste aynı arabayı orada görünce laser yazıcıdan etiket basılan kağıtlardan aldım, üzerine kibar bir dille "Lütfen yaya yolunu tıkayacak şekilde parkedip de yayaların yola inip tehlikeye girmesine neden olacak şekilde parketmeyin" diye yazdım. Etiketin üzerine maket bışağı ile bir kaç kesik de attım ki çıkarması zor olsun. Arabanın boyası çizilmesin sonra zarar verdi demesinler diye arabanın sol yan camına yapıştırdım, tam da içerideyken aynaya bakacağı zaman görülecek şekilde yapıştırdım ki farketsin. 3-5 kez yapıştırdıktan sonra baktım binanın bahçesine parketmeye başlamış.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saçma bir şey sormuşsunuz. Garajın önü olunca park yapılmaz, eğer o garaj resmi olarak binada görünüyorsa, belediye veya binaya ait tapu diye bir şey olmaz bu kadar cahil olmayın, yasalar var adam oraya birisi park etmesin diye isterse açılıp kapanır bariyer de koyabilir, bu yasal hakkı.

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 61/1-j sayılı maddesine göre, taşıt yolu üzerinde kamunun faydalandığı ve Yönetmelikte belirtilen yerlerin giriş ve çıkış kapılarının her iki yönde beş metrelik mesafe içinde park eden sürücülere, 108 TL idari para cezası verilir.

Bakın ne yazıyor biraz araştırın böyle saçma sorular yerine.

bunu da ekleyeyim

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 61/1-g sayılı maddesi uyarınca, taşıt yolu üzerinde kurallara uygun şekilde park etmiş araçların çıkmasına engel olacak yerlerde park eden sürücülere, 2018 yılı için belirlenen tutarlar dahilinde 108 TL idari para cezası verilir.

garaj nizami park edilen yerdir.
    Normal şartlarda belediyeden izin almadan kaldırım ve önü dahil sabit nesne çakamazsınız. İşgaliye denen şey budur, bunun bir bedeli vardır. Yaptığınız belirlenirse ve memurda kurala uyan bir tip çıkarsa gelip cezai işlem yapabilir. Sizinse zaten çevreleyip kapatabilir, bariyer koyabilirsiniz ancak bunun dışında belediyenin iznine tabisiniz. Dolayısıyla sorduğu soru gayet mantıklı. En fazla çağırıp ceza yazdırılabiliyor veya çektirilebiliyor.
    MR.BERK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)