Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GD250R Marş basmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Ara sıra marş basıyor ama çoğunlukla basmıyor. Petrolde duruyorum marştan eser yok. Vurdurarak çalıştırdık bugün. Eve geliyorum marş arasıra basıyor. Sizce aküm mü bitti yoksa marş motoru fişi çekmek üzere mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marş motoru kömürü ya da marş rölesi/otomatiği denen parçada sıkıntı olabilir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Marş otomatiği diye bir parça var onu kontrol edin.
    Ayrıca - yada + akü kutbu hafif gevşediyse marş basmaz.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş otomatiği diye bir parça var onu kontrol edin.
    Ayrıca - yada + akü kutbu hafif gevşediyse marş basmaz.
    Marş otomatiği motorun neresinde acaba?

Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalarda marş motoru ile bitişik oluyor, motosikletlerdede aynı şekilde bitişiktir büyük ihtimal. Eğer bazen çalışıp bazen akü bitmiş gibi yapıyorsa büyük ihtimal marş otomatiğidir.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalarda marş motoru ile bitişik oluyor, motosikletlerdede aynı şekilde bitişiktir büyük ihtimal. Eğer bazen çalışıp bazen akü bitmiş gibi yapıyorsa büyük ihtimal marş otomatiğidir.
    Bazen çok güzel marş alıyor. Bazen ise marşa basınca tık sesi geliyor çeviremiyor motoru. En iyisi ustaya göstermek sanırım. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marş rölesi ayrıda olabilir motorun içinde de olabilir. İlk önce kutup başlarında boşluk var mı paslanma korozyon var mı nu kontrol edip sonra marşa giden kabloların ucundaki pabuçlar paslı mı gevşek mi diye kontrol edilmeli bunlarda sağlamsa gidondaki komitatör sökülüp multimetredeki kablonun iki ucuna değdirince dit diye öten kısımla komitatörün soketinden tuşa basınca ses geliyor mu diye kontrol edilip buda sağlamsa parça değiştirme yoluna gidilebilir.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş rölesi ayrıda olabilir motorun içinde de olabilir. İlk önce kutup başlarında boşluk var mı paslanma korozyon var mı nu kontrol edip sonra marşa giden kabloların ucundaki pabuçlar paslı mı gevşek mi diye kontrol edilmeli bunlarda sağlamsa gidondaki komitatör sökülüp multimetredeki kablonun iki ucuna değdirince dit diye öten kısımla komitatörün soketinden tuşa basınca ses geliyor mu diye kontrol edilip buda sağlamsa parça değiştirme yoluna gidilebilir.
    Hocam aküyü söküp temizledim kutup başlarını az önce. Eskiden 10 marşın ikisinde çalışıyorsa şuan 10/7 gibi bir şey oran. Fakat hala tam çözülmüş değil. Ustaya göstereceğim bu hafta.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde aküye yakın olur resimde gördüğün parçadır, altındaki iki adet vidaya bir tane tornavida ile dokunursan ve o anda motor marş yaparsa bilki sorun bu parçadandır. deneyemem dersen en iyisi bir tamirciye götür eğer parça elinde varsa 10 dakikalık iş.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Böyle bi durumda direkt bana yaz, hepsini yaşadım durumların. Marş motorun yandı ve değiştirmen gerek fakat bir alternatifi var. Özelden mesaj at seni yönlendireyim.

Edit: Arkadaşlar marş otomatiği, Akü, veya herhangi bir sorun değil. Sorun marş motoru, bu motorun bütün kronik sorunlarını kronolojik sırayla teker teker sıralayabilirim.

Hatta 1 arttırıyorum ve şunu da söylüyorum. Motor soğukken şık diye alıyor çalışıyor. Ama motor sıcakken marş aldıramıyorsun, belirli bi süre geçtikten sonra alıyor marşı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)