Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pinlock tak çıkar bir ek mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Merhabalar, bir kask ve iridyum vizör satın aldım. Aslında siyah aldım ama ellerinde olmadığı için iridyum gönderdiler. İkinci bir pinlock almayı unuttum ve bu kaska uygun pinlock Türkiye'de satılmıyor gördüğüm kadarıyla. Pinlock hakkında forumda kimi takıp çıkardığını yazmış, kimi çıkardıktan sonra silikon çöp oluyor buhar yapıyor yazmış. Doğrusu nedir aydınlatabilecek olan var mı? Ona göre hangi vizöre takacağımı seçeceğim çünkü bir pinlock için o kadar kargo parası vermek istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yapıştırma olanları bilmem de standart vizör üzerindeki montaj ayaklarına (pinlock'un adı bunlardan geliyor zaten...) takılanları defalarca söküp yıkayıp geri takmışlığım var. (Nolan)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de yaz başı pinlock.u söktüm, zarar görmesin diye poşetinin içine koydum. Haftalar sonra sonra evi temizlerken unutup, çöptür diye poşeti attım. Yediğim haltı havalar soğuduğunda anladım. Şimdi gün, yeni pinlock alma günüdür.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Yapıştırma değil anladığım kadarıyla, yuvaları var vizör üzerinde. Kask agv. 120 derece fog lens yazıyor pinlock'un üzerinde, bilmiyorum daha önce kullanmadım pinlock. Söküp taktığınızda buharın artması gibi bir problemle karşılaştınız mı hiç? Pinlock un kenarlarında ince bir katman silikon var gibi çünkü. Vizöre vakumla yapışacak gibi duruyor

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben artçı ls2 kaskımın pinlockunu çıkartmayı denerken ufak plastik bağlama bağlantısı çıt dedi kırıldı. Çıkarırken hafif bir şekilde olsa bile çekmeyin, kaydırarak çıkartın...

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İridyum vizöre takmaya karar verdim ve taktım. Baktım memnun kalmadım iridyumdan şeffafa geçiririm. Yeni konu açmayayım bakan olursa buradan sorayım bari. İridyum vizör, siyah vizör gibi güneşin rahatsız etmesini engelliyor mu? Bir diğer sorum da İstanbul gibi geneli aydınlatılmış bir şehirde gece iridyum(aynalı) vizör kullanmak sıkıntı yaratır mı?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben Ls2 kaskımda aynalı vizör kullanıyorum. İridyum sanırsam. Güneşten koruyor evet. Gözlerimin yorulmaması için bol güneşli günlerde onu kullanıyorum. Ama gece hiçbir şey belli olmuyor şehiriçi arasokaklarda. Ben geceleri kullanmanızı asla önermem.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de öyle düşünüyorum bir kere deneyip karar vereceğim, ona göre yanımda şeffaf gezdiririm artık akşam için.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Vizörün bir tarafını dizlerinizin arasına sıkıştırın.
    Sonra bir elinizle vizörü hafifçe açın.
    Aslında baya açabiliyorsunuz
    Buhar önleyici parça iki taraftan pinlere hilal şeklinde geçmeli.
    Hafif kaydırarak bir tarafı pinden kurtarın.
    Sonra diğer tarafı çekip çıkarın.
    Buhar önleyici parça çıkarılıp takılan (ki ayrıca satın aldığınıza göre bilmeniz lazım) bir parçadır ve buhar yapıp yapmaması sadece kendisine değil biraz da vizörün kalitesine bağlı.
    Genellikle başarılılar.
    En fazla üst ve alttan hafif buhar yapabilir.
    Şimdiye kadar kullandığım kasklarda her şartta yüzdeyüz memnun kaldığım tek marka Nolan.
    Ne yaparsan yap buğu yapmıyor.
    Şu an kullandığım shoei nxr üstten sinir bozucu bir buğulanma yapıyor.
    Daha önce kullandığım shoei'lerde nadiren başıma geldi
    Pist için kullandığım arai ve agv de buğu önleyici yok bu yüzden pok atmayayım. Ama pinlock olan iki arai kullandım ve çok süper diyemeyeceğim.
    Fakat bir daha almayı düşünmeyeceğim bir kask olmasına rağmen Nolan'ın hakkı Nolan'a

Sözün kısası al tak.
    Yoksa diğer seçenek ikide bir vizörü aralamadan.
    Dikkat edeceğin diğer konu buğu önleyici pinleruyle beraber mi geliyor ya da aldığın kaskın üzerinde pin var mı?

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kirlenme ya da eskime durumu yoksa çıkartmana gerek yok. Kaskımı aldığım günden beri hiç çıkartmadım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Nolan N87 kaskımı alırken pinlock kutusundan çıkmıştı, satısı pinlock'u takıp vermişti. Uzun süre o şekilde sorunsuz kullandım. Bir kere vizör çok çamurlanmış çıkarıp yıkayayım dedim yıkarken pinlock arasına su kaçırdım, pinlocuku söküp kuruttum geri taktım ama eskisi gibi olmadı, biraz buğu yapmaya başladı. Tekrar yeni kask alırsam pinlocuk'u hiç çıkarmayacağım, hatta el sürmemeye çalışacağım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan N87 kaskımı alırken pinlock kutusundan çıkmıştı, satısı pinlock'u takıp vermişti. Uzun süre o şekilde sorunsuz kullandım. Bir kere vizör çok çamurlanmış çıkarıp yıkayayım dedim yıkarken pinlock arasına su kaçırdım, pinlocuku söküp kuruttum geri taktım ama eskisi gibi olmadı, biraz buğu yapmaya başladı. Tekrar yeni kask alırsam pinlocuk'u hiç çıkarmayacağım, hatta el sürmemeye çalışacağım.
    Kenardaki pinler eksantrik yapıdadır. Bir bozuk para ile çevirerek aralarını 1-2mm açabilirsiniz. Gevşetip yerine taktıktan sonra her taraftan adım adım sıkıştırabilirsiniz. Buğu yapmaması için silikonların tertemiz olması, pinlok'un tam yerine ve doğru sıkıştırma miktarı ile takılması lazım ki silikonlar tamamen temas etsin. Yaz ve kış sıkıştırma oranları değişebilir, malzeme boyutları sıcaklıktan (çok az da olsa) etkileniyor.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Türkiyede bulamıyorsan. Universal yapıştırmalı pinlocklar var. Görece daha ucuzdur ama görüş açısı da daha dardır genelde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler