Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bot önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Botlar için sertifika ve güvenlik testlerine dair konular ayrıntılarıyla burada konuşulmuş. Bot,mont, kask ne alacaksan bir testten geçtiğini gösteren bilgi olsun. Olsun ki o testi kendi üstünde uygulamış olma.İnşallah devletimiz yerli standart ve testler için ön ayak olur da hem üretici kazanır hem biz. Bütçen bahsedilen standartlara uygun sıfır bir bot için uygun değil.Ya biraz daha sabretmen ve kenara para koyman lazım ,ya da motora binmen gerekiyorsa ikinci el bot kovalamanı tavsiye ederim.O fiyatlara çok ezilmemiş ayakkabılar oluyor malum sitelerde.Takip edersen mutlaka bulursun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    T7
    YDS’nin uzun goratex botunu 2012 yılından beri kullanıyorum, damla su geçirmez ama çok soğuk havalarda uzun yol yaparım veya 1 saatin üzerinde kullanırım derseniz üşümeyi engellemez ki bir çok botun da bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Soğuktan korunma konusunda motosiklet botunda ve eldivende beklentiyi düşürmek gerek . Uzun sürüşlerde üşümemek için ilave tedbir almak lazım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kısa yds yi 6 yıldır kullanıyorum 5 tane motosiklet değiştirdim ama onlar sağlam ve kullanılmaya devam ediyor
    uzun üretilirse ondan da alırım yabancı markalar gerçekten çok pahalı

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba, yukarıda bahsedilenlerden ayrı olarak benim sormak istediğim: fren ve vites hassasiyeti iyi olan bir bot marka önerisi olan var mıdır? Motosiklete uzun yıllardır binmemiş biriyim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki acemiyim. Forma markasının adventure modelini almıştım ancak ne vites pedalına basabildim ne de bastığım fren pedalını hissedebildim. Daha doğrusu bot çok güzel ama sanırım bana fazla geldi ve botu iade ettim. Motorum dominar 250. Değerli görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Kazasız sağlıklı sürüşler dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, yukarıda bahsedilenlerden ayrı olarak benim sormak istediğim: fren ve vites hassasiyeti iyi olan bir bot marka önerisi olan var mıdır? Motosiklete uzun yıllardır binmemiş biriyim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki acemiyim. Forma markasının adventure modelini almıştım ancak ne vites pedalına basabildim ne de bastığım fren pedalını hissedebildim. Daha doğrusu bot çok güzel ama sanırım bana fazla geldi ve botu iade ettim. Motorum dominar 250. Değerli görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Kazasız sağlıklı sürüşler dilerim.
    Yds kullanıyorum alışınca firen ve vites hassaiyeti iyi. Günlük giydiğiniz ayakkabı kadar hisli değil. Misal arka frene basarken ayağınızın altındaki metali hissedemiyorsunuz.

Sizin aradığınız ince taban ve yüzeyide yumuşak bir bot. O da ne kadar dayanıklı olur bilmiyorum.

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yds kullanıyorum alışınca firen ve vites hassaiyeti iyi. Günlük giydiğiniz ayakkabı kadar hisli değil. Misal arka frene basarken ayağınızın altındaki metali hissedemiyorsunuz.

Sizin aradığınız ince taban ve yüzeyide yumuşak bir bot. O da ne kadar dayanıklı olur bilmiyorum.
    Öneriniz için çok teşekkür ederim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar;
    500-600 tl bandında bot bakıyorum. Tercihen 4 mevsim kullanabileceğim bir bot olmasını istiyorum, fakat kışın motoru çok kullanmadığım için 4 mevsim kriterini biraz esnetebilirim. Duruma göre bütçeyi, çok fazla olmamak şartıyla, yukarı çekebilirim. Önerlilerinizi bekliyorum.
    Butceniz olcusunde;
    YDS, 4Riders, Rockwell bakabilirsiniz. Kislik botum Rockwell, eskiden kisin motosikleti cok kullanirdim artik kullanmiyorum pek, o yuzden idare eder diyebilirim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bunu sayfada bir arkadaş önermişti aldım fakat 700 tl idi yağışta kullanmadım ama normal havada gayet yeterli tavsiye ederim bez olduğuna bakmayın gram soğuk hava girmiyor o cordura sanırım
    daha önce yds kullandım gayet uzun ömürlü tam f/p ürünü çıktığı için aynı markayı aldım

https://www.ydsshop.com/yds-carrier-...tu--siyah-1430

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piste çıkılmayacaksa bunun bir önemi yok ya. Çok hissetmenize gerek yok yani fren pedalını. Vites levyesini hissetmeye hiç mi hiç gerek yok. Ayakkabı ile 1 hafta kullandıktan sonra her bota geçtiğimde yaşıyorum bunu. Ayağımı sokamıyorum levyenin altına, freni dozajlayamıyorum. Maksimum 3 saat kullanımdan sonra alışıyorum. Ayağımda tuğla da olsa 3 saate alışırım yani muhtemelen. Motosiklet için üretilmiş bir botun motosikletle kullanılamama gibi bir sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.
    espresso ve Macabre bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayakkabı ile 1 hafta kullandıktan sonra her bota geçtiğimde yaşıyorum bunu. Ayağımı sokamıyorum levyenin altına, freni dozajlayamıyorum. Maksimum 3 saat kullanımdan sonra alışıyorum. Ayağımda tuğla da olsa 3 saate alışırım yani muhtemelen. Motosiklet için üretilmiş bir botun motosikletle kullanılamama gibi bir sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.
    İyi,bu konuda yalnız değilmişim. Frende sıkıntım yok ama, vites sıkıntı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Kisa bot olarak 1 yildir 4riders joker kullaniyorum.hic eskime yok,cok konforlu ve harika tavsiye ederim...
    Uzun bot olarak fiyati uygun oldugundan falco liberty 2...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bende Difi Ventura botlar var. Yaz kış giyiyorum. Kışın kesinlikle su almıyor, yazın terletir diyorlar ama ayak kokusu konusunda şanslılardanım, ayaklarım terlese de kokmaz hiç, yazın da giyiyorum. ilk aldığımda giyince iki ayağım da dize kadar alçıya alınmış gibi hissettirmişti, bir kaç gün giyince alıştım, spor ayakkabı gibi rahat değil ama koruma konusunda da kaza yaptığımda test etmiş oldum, ağrı sızı olmayan tek yerim ayaklarımdı, sürüklenmekten yanlarındaki mandallarından bir iki tanesi aşınır gibi çizilmişti ama başka hasar yoktu, kazadan sonra 2 yılı geçti hala giyiyorum. Artık eskisin de yenisini alayım sıkıldım modundayım, bundan sonra alırsam Forma'nın Adventure modelini alırım onun da görüntüsünü sevmiştim de ben bot alırken mağazada ayak numarama uyanı kalmamıştı da difi almıştım. Ara ara forma adventure modelinin fiyatlarına bakınca bu botlardan sıkıldım artık ama iyi ki eskimiyor da masrafa sokmuyor demiştim.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kisa bot olarak 1 yildir 4riders joker kullaniyorum.hic eskime yok,cok konforlu ve harika tavsiye ederim...
    Uzun bot olarak fiyati uygun oldugundan falco liberty 2...
    Cümlede bir hata mı oldu acaba? Ucuz olan 4riders çünkü. Falco 2bin küsür. O paraya alpinestars var. Ya da bir yazlık bir kışlık YDS almak var. Çok uygun değil çünkü falco'nun fiyatı.

Öneriniz için çok teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Kerem ,demek istedigim uzun botar arasinda diger buyuk markaardan ucuz ve ayni kakitede.motoplusdan 1000 tlye almistim zamlardan once

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Yds diablo vibram taban olandan aldım koydum bir çift kenara, ben aldıktan sonra fiyat bir tık daha zam görmüş ama yine de uygun, ihtiyaç olmasa da alın çünkü vibram taban olanlar her zaman stokta bulunmuyor, diğer normal tabana göre ıslak zeminde kayma yapmıyor.

Motosikleti
    Crf1000L
    İlk motorumu aldığımda ydsnin uzun botunu almıştım yaklaşık 10 sene önce. Hala kullanıyorum, kaza yaşamadım çok şükür o yüzden koruyuculuğu hakkında bir şey diyemem ama sağlamlık konusunda çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Motosikleti
    250r
    Selamlar. tavsiye ederken tavsiye isteyecek duruma geldik.

Benim çizmenin vites koruması ile tabanın birleştiği yerde hafif açılma var. Aldığım yer iade alıyor ama devamı yok, değişim imkanı yok haliyle.

Bunun yapılma ihtimali var mı yoksa yine 1500-2000 lik olduk mu ?

Eski olsa için yanmayacak ama,daha pırıl pırıl.

Şu şekil.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. tavsiye ederken tavsiye isteyecek duruma geldik.

Benim çizmenin vites koruması ile tabanın birleştiği yerde hafif açılma var. Aldığım yer iade alıyor ama devamı yok, değişim imkanı yok haliyle.

Bunun yapılma ihtimali var mı yoksa yine 1500-2000 lik olduk mu ?

Eski olsa için yanmayacak ama,daha pırıl pırıl.

Şu şekil.
    Lostracılar yapabilir gibime geldi.

Motosikleti
    250r
    İade edip şunu mu alsam acaba.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler