Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

istanbul hava -4 derece yollar buz, her yer beyaz kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    merhabalar,

öncelikle belediyemize teşekkür etmek istiyorum yada yolları yapan kurum hangisiyse, bize çok güzel yollar yapıyorlar, yamalıklı yamalıklı çapraz çupraz, girintili çıkıntılı.. yani yol ile aynı seviyede bir tane yama yada rögar kapağı bulamazsınız.. her daim başlarına kakmamız lazım ki ne kadar işe yaramaz olduklarını unutmasınlar..

bu sabah işe gitmek için yola çıktım, hava -4 derece ama haberim yok, 1 derece falandır sanıyordum, kar yağıyor ve yollar karlı buzlu, yolların çapraz olması yüzünden 2 kez arka teker bir kez ön teker kaydı. rampa yada yokuş yüzünden değil bakın yollar çapraz, enine çapraz olduğu için çok tehlikeli.
    bir şekilde yola devam etmeye çalıştım ve yolun yarısında patronu aradım, "bu havada işe mi gelinir, yola çıkmadan arasana" diye azar işitince sevindim, neden? ellerim uyuşmuştu, sonra eve döndük çay kahveye devam.. şimdi sorun acı çekmek değil, parmaklarım kangren falan olur pekte anlamıyorum soğuk koşullara karşı ellerimi zorlarsam ne olur bilmiyorum?

bir anlık kızmam yüzünden kışlık eldivenleri sobaya attık geçen kış ve bu sabah pişman oldum, bir diğer pişmanlıkta motosikletimin kırılan koruma demirini çöpe atmak oldu, kaynak yaptırıp tekrar kullanmak yada yenisini almamak ciddi bir ihmalkarlık, en ufak bir yere düşme pozisyonunda motosikleti de tutmaya çalışıyorsunuz ki bu sabah ben tutmasam düşüyordu. aramızda motosikletinde koruma demiri yada takozu olmayan var ise ilk iş bir tane edinip taktırmalı, çok önemli.

bu sabah nasibimizi aldık, bir kaç atraksiyon yaşayıp döndük eve, bazıları da sanki ilk defa bir motor sürücüsü görüyormuş gibi bakıyordu o dikkatimi çekti..

evet bu sabah benim gibi adrenalin yaşayan var mı? tatlı su motorcuları naber, naber tatlı su motorcuları, şaka bir yana da durum el verse bu havada motora binmem... ne? otobüs mü? yürümek daha iyi bir tercih benim için.

deniz manzaralı köşkümden bir kare paylaşmak istedim; (resimler mutfağımızda ki tost makinesiyle çekilmiştir)

foto çekmeyi ve çekinmeyi sevmeyen ben nedense böyle kış manzaralarını resimleyesim geliyor, içinde motosikletim de olsun isterdim ama evde kalmak daha iyi şimdilik, üşüdüm. 2018 yılından kalma resim de paylaşayım 2 tane, o zamanlarda hava -3 diye hatırlıyorum ve sanırım şubat ayı idi ve yine işe gitmiştim..

2018 istanbul beylikdüzü kristal şehir
    2018 istanbul beylikdüzü kristal şehir ve her yeri buz tutan motorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkes dikkatli olsun, cok tehlikeli durumda yollar.

izmirde kar olmasa bile yollar buz tuttugu için sürekli arabalar bile kayıyor.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kar kış farketmeden motor kullanırım ama böyle buz tutmuş yolda öldürseler çıkarmam motoru.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yazmayı unttum, yolun karlı kısımlarından gitmeye çalışın, kar bir miktarda olsa yol tutuşu sağlıyor yavaş hızlarda, ama karsız buzlu kısım hepten kaydırıyor.. hiç bir şey olmasa da bir şeyler oluyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende mecburiyetten işe gelmek durumunda kaldım sakarya da durum daha kötü
    ana yollar güzel fakat mahalle arası ve organize sanayi içi felaket buz pisti gibi

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Geçen gün kar yağdığında isteyerek motor kullandım hatta bi kere de yatırdım motoru. Gene eğlenceliydi baya. Ama kar ile buz bambaşka. Karda motor kullanırım ama buz direk kaydırıyor ve yere sert bir şekilde çarpıyorsunuz. Kar gibi yumuşacık olmuyor.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Münkün olduğunca motosikletlerinizi çıkarmayın. Her ne kadar dikkatli kullanıp 5-10 km ile sağdan ilerleseniz de hızla gelen ve kayan bir aracın çarpma olasılığı çok yüksek. Bu sabah işe giderken, arabanın biri yokuştan aşağı doğru kayıp otobüse çarpıyordu az kalsın.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Millet normal şartlarda araç kullanamıyor. Karlı havada rus ruleti oynamak olur. Mümkün olduğunca bu havalarda motosiklete bulaşmayın derim. Fren mesafeleri baya uzuyor zaten.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yollar buzlu. Motorlar garaja. Bu havalarda toplu taşıma kullanın.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    garajım yok ama en azından sitenin otoparkı var. 2 gündür motorlar yatıyor otobüsle gidip geliyom. çok sıkıcı bir aktiviteymiş otobüse binmek.

Ben şu tatlı su motorcusu muhhabetine çok tutuluyorum evvelden ybr varken buz tutmuş dağ köy yollarında sürmüşlüğüm var kaya kaya tabi bazen inmek zorundada kalmıştım şimdi litrelik hiçbir teknolojik kontrolü olmayan bir race kullanıyorum tercihen ıslak zeminde bile çıkmıyorum diye tatlı su motorcusu olduk

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Bugün motorla baya çıktım dışarı işe gittim ama hiç düz gitmek nasip olmadı.Düşürmeden işe geldim fakat cidden çok zor ve riskli gerek yok.Bugün kar eriyip su olur gecede buz yapar buyüzden yarın ver elini metrobüs Ama cidden çok eğlendim bugün

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Çapraz dediğin kamberse, kamber çok az bir miktar bilerek konur yollara, suyu tahliye etmesi için.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deniz manzaralı evde oturduğunu gördük artık. Bundan sonra ekonomi ile ilgili konulara muhalif olamazsın azledildin.
    fatih.met ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de 1 saat önce toplu taşımayla eve geldim, aküm ölmesin diye biraz turlayayım dedim de yollar felaket, hava şu an -3 , sert gaz açış ve kapatışlarda arka lastiğim maşallah bir oraya bir buraya gidiyor.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yarın dükkana gittiğimde yeterli cıvata somunum varsa lastiklere vidayla çivi yapacam Yaşasın kenarda duran eski lastikler Sonra CRF ile Kurtköy taraflarına doğru... hava güzel, kimse laf etmesin
    tommygun bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birkeresinde her gün 10 saniyede çıktığım yokuşu 15 20 dakikada anca çıkmıştım motorla karlı yolda çıkmayın gerek yok

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Buz şakaya gelmiyor, ben de sabahı normal akşamı ise kar yağışı ile başlayan bir günde motorla yere yapışmıştım, hava eksileri görüp ıslanan yollar buza dönüştüğünde dar bir köprü dönüşünde motor bir tarafta, ben bir tarafta asfalt üstünde paten yapmıştım, kırılan onurum, grenaj ve ayna da bonus olmuştu. Bu yüzden, yerler ıslaksa ve sabahı eksi derecelerse, motora hiç bakmam, yoluma devam ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu an Road 4 kullanıyorum ama eski motorumdaki Winter Gripler bu tip havalarda bana çok daha güven veriyordu.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an Road 4 kullanıyorum ama eski motorumdaki Winter Gripler bu tip havalarda bana çok daha güven veriyordu.
    ben lastiklere güvensemde yoldaki diğer araçlara güvenemem. ben dururum arkamdaki duramazsa sıkıntı büyük
    hasmet bunu beğendi.
    since 1987

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)