Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

istanbul hava -4 derece yollar buz, her yer beyaz kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben lastiklere güvensemde yoldaki diğer araçlara güvenemem. ben dururum arkamdaki duramazsa sıkıntı büyük
    Hani doğru konumlanma, ilave dikkatle bir şekilde sorunu çözsek de hakikaten Road 4'ler bu hava ya da bu mevsimde Ankara gibi şehirler için uygun değil. Ben hayatımda ilk defa bu akşam bir virajı bu kadar dik döndüm. Rosso falan kullananları bu havada düşünemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani doğru konumlanma, ilave dikkatle bir şekilde sorunu çözsek de hakikaten Road 4'ler bu hava ya da bu mevsimde Ankara gibi şehirler için uygun değil. Ben hayatımda ilk defa bu akşam bir virajı bu kadar dik döndüm. Rosso falan kullananları bu havada düşünemiyorum.
    rossolar olduğu yerden kaldıramıyor daha motoru gördüm ben :D
    tommygun bunu beğendi.
    since 1987

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasım ayından beri motor kullanmıyorum. Artık kış mevsimi motosiklet kullanıcılığından emekli oldum.
    Bugün arabayla trafiğe çıktım. 4 yıldır kullandığım ve artık çöp olduğunu düşündüğüm Yokohama lastiklerim beni şaşırttı. Kar kütlesi üzerinde manevra yaparken dahi kaymadı. Bulursam tekrar Yokohama lastik alacağım. Japonların lastiği de kaliteli.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Antremana 36 km git gel yol yapıyorum motorla gitmek bizim bura yayla olduğu için mümkün değil.Neyse bugün zincir olmadığı için yolda kaldım üstüne 1 saat karayollarını bekledim saçma sapan hareketler yapan bir kamyoncunun yüzünden yolun 2 tarafı kapandı.Toroscu bi dayı vardı adama frene basmaa diye bağırıyoruz frene basıyor arababın sol önünü gitti kamyona vurdu birazda arabası çizildi.Bizi kurtarmaya gelen karayollarının tuzlama ve küreme aracı az daha kaza yapıyordu.Temprecının biri az daha kamyonla kafa kafaya çarpışıyordu baya atraksiyonlu bir gündü. . .
    mavzer-i ve espresso bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antremana 36 km git gel yol yapıyorum motorla gitmek bizim bura yayla olduğu için mümkün değil.Neyse bugün zincir olmadığı için yolda kaldım üstüne 1 saat karayollarını bekledim saçma sapan hareketler yapan bir kamyoncunun yüzünden yolun 2 tarafı kapandı.Toroscu bi dayı vardı adama frene basmaa diye bağırıyoruz frene basıyor arababın sol önünü gitti kamyona vurdu birazda arabası çizildi.Bizi kurtarmaya gelen karayollarının tuzlama ve küreme aracı az daha kaza yapıyordu.Temprecının biri az daha kamyonla kafa kafaya çarpışıyordu baya atraksiyonlu bir gündü. . .
    fes başıma kapı başıma olayı gibi bişey olmuş. geçmiş olsun.
    karayel90 bunu beğendi.
    since 1987

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karayel 1975 de acemi birligim Egridir idi . Temmuz , agustos , eylul, ekim . Yaklasik 2004 de yine
    yaz döneminde mitsubişi kamyonumla Eğridir' e parca yük birakip, Konya' ya devam etmiştim. 2005 de
    ocak ayinda Burdur sanayiye iş çikti. İnegöl den 20 km sonra yol tamamen buz oldu. 400 kmden fazlasini
    buz üzerinde kullandim . Sabah 6 gibi Burdurda sanayi de fabrikanin icine girdim . Elemanlar 8 de
    elemanlar gelinceye kadar rölantide çalişan kamyon içinde, çift battaniye altında soğuktan dondum.
    Belki ömrümdeki en çok üşüdüğüm 2 saat idi Burdur ve soğuk kelimeleri her bir araya geldiğinde o saatleri tekrar yaşıyor gibi olurum. Rabbim sizlere sabırlar ve kolaylıklar versin.
    karayel90 bunu beğendi.
    bursevi

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Tatsumo değilim hatta son zamanlarda yağmur çamur motordan vazgeçmiyordum lakin buz farklı. Üşümek şu tarafta dursun, insanın yürümekte zorlandığı bir zeminde kendi canımı ve motorumu riske atmam. Araba da var şükür onunla gidiyorum. O da olmasa toplu taşımaya katlanılır birkaç gün düşmekten iyidir.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karayel 1975 de acemi birligim Egridir idi . Temmuz , agustos , eylul, ekim . Yaklasik 2004 de yine
    yaz döneminde mitsubişi kamyonumla Eğridir' e parca yük birakip, Konya' ya devam etmiştim. 2005 de
    ocak ayinda Burdur sanayiye iş çikti. İnegöl den 20 km sonra yol tamamen buz oldu. 400 kmden fazlasini
    buz üzerinde kullandim . Sabah 6 gibi Burdurda sanayi de fabrikanin icine girdim . Elemanlar 8 de
    elemanlar gelinceye kadar rölantide çalişan kamyon içinde, çift battaniye altında soğuktan dondum.
    Belki ömrümdeki en çok üşüdüğüm 2 saat idi Burdur ve soğuk kelimeleri her bir araya geldiğinde o saatleri tekrar yaşıyor gibi olurum. Rabbim sizlere sabırlar ve kolaylıklar versin.
    Burdurun rakımı 950 metre,benim olduğum ilçe ise Altınyayla(Dirmil) Burdur'un en yüksek ilçesi 1240 metre rakımda bir yer,Burdurdan oldukça soğuk diyebilirim .Bu arada bende 2018'de askerliğimi usta birliğim olan Eğirdir Dağ Komando Okulunda yaptım

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    çivili lastik varsa buz neden olmasın

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Hocam güzergahınız neresi bilmiyorum ama, beylikdüzü-büyükçekmece arası hafif bi rampa var s şeklinde, oradan yazın bile gitsem asfalt kayıyor. Kaç kere yan yan döndüğümü söylemiyorum bile, ki üzerinde pilot power lastik var. Oradan kışın buzlanmada geçmek intihar oluyor haliyle.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    xmax250
    suan dısarsa -1 derece.. 00:30 da işten cıkıp 20dk motosiklet surdum.. yollar gizli buz.. 50-60 km yi gecmedim ama parmaklarımı hissetmedim bir süre sonra dikkatli olmak lazımmm

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam güzergahınız neresi bilmiyorum ama, beylikdüzü-büyükçekmece arası hafif bi rampa var s şeklinde, oradan yazın bile gitsem asfalt kayıyor. Kaç kere yan yan döndüğümü söylemiyorum bile, ki üzerinde pilot power lastik var. Oradan kışın buzlanmada geçmek intihar oluyor haliyle.
    Belikdüzü'nden Büyükçekmeze'ye inen e5 yolu rampası zaten "deve bağırtan bayırı" diye meşhurdur. Eskiden deve kervanları zamanı develer bağıra bağıra çıkıyorlarmış o yokuşu, benim minik araba 3. viteste çıkamıyor, anca 2. vitesle bağıra bağıra çıkabiliyorum. Motorla 250cc xmax ile rahatça çıkabiliyorum ama soğuk ve buzlanma tehlikesi olan zamanlarda o yola girmem, o yolu kullanmak yerine Büyükçekmece sahil tarafından Beylikdüzü Beykent'e çıkan bir cadde daha var orası hem trafik az hem daha rahat geliyor bana.
    fatih.met bunu beğendi.

4 günlük aranın ardından bugün motosikletle işe geldim. Hava sıfırın altında olduğu için ıslak yerlere temas etmemeye çalıştım. Viyadükler çok heyecanlıydı.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Sabah 9 da yola çıktım motorla, bazı yerlerde buzlu alanlar vardı ama kaçınabildim, bunun dışında dönüşlerde tuzlama çalışması yapıldığından sanki kum dökülmüş gibi motor geziniyordu, yani buz sanılmasın, hava neyse ki ısınıyor yarından itibaren bilhassa istanbul'da rahat rahat motora binebilirsiniz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    büyükçekmece deve bağırtanı artık ben kullanmıyorum, büyükçekmece mezarlıktan hadımköy tarafına doğru yeni yol yapıldı çift gidiş çift geliş.. orayı kullanıyorum ben. taze ve güzel yol.

kullansamda her viraj için hız limiti belirledim, tüyap kulesinin oradan inmeye başlarken hafif sağ yapıyorsun ve sonra sola keskin dönüş var, oraya en fazla 65 km hızla gireceksin ve bir sonraki virajda sağa hafif keskin var ona da 75 civarı gireceksin.. tabi her motosiklet ve lastik için durum aynı değil ama benim motorda böyle.. yağmurlu havalarda rakamları 20 km geriye çekiyorum.

Mecburiyet haricinde bu havada binilmez . Varsin tatli su motorcusu olalim. Sen cok dikkatli olsan bile birinin kayil vurmayacagi belli degil. Istanbulda bineklerin yuzde 80i kislik lastik takmiyor. Bir hafta sıkın disinizi haftaya bineriz
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok fazla lastik tecrübem olmadı ancak izmir'de anlas tournee lastikler ısınana kadar bu soguk nedeniyle cok fazla motora kıç attırıyor, dün 80 le gittiğim yolu 40 ile gittim düşmemek için.

istanbulda durum daha beterdir, iyi bir lastiğe sahip değilseniz aman cıkmayın.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mecburiyet haricinde bu havada binilmez . Varsin tatli su motorcusu olalim. Sen cok dikkatli olsan bile birinin kayil vurmayacagi belli degil. Istanbulda bineklerin yuzde 80i kislik lastik takmiyor. Bir hafta sıkın disinizi haftaya bineriz
    Bu olay tatlısu motorculuğu değil, ben de motoru kar ve buzlanma geçene kadar kullanmıyorum sebebi basit motor karlı ve buzlu yollara uygun bir araç değil, denedim zamanında aldım dersimi, soğuk ve yağmurda kullanmak benim için standart tek rahatsız olduğum konu ise motorun kirlenmesi, çünkü motoru temiz görmeyi seviyorum, mecbur kalınca yapacak bir şey yok haftalarca çamurlu haliyle bile olsa sabrediyorum, sonuçta tatlısu motorculuğu aslında sadece güzel havada motor kullananlar için, kışın kar ve buzda mecburi kullananlara lafım yok ama gerçekten macera için deneyecekseniz kesin olarak diyorum er geç bir yerde motoru devirirsiniz, sebebi de bellidir, buz, bu işin kaçınılmazıdır.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bu gün motorla dışarı çıktım. Kaç gündür binmiyordum(3) artık dayanamadım. Kütahya gibi bir yerde kışın dışarı çıkmak biraz toto istiyor ama dayanamadım. Neyse bir yokuşa geldim sokak arasında. Buğudan dolayı yolu çok göremiyordum, yokuşun yarısına geldim bi baktım motor kaymaya başlıyor. Vizörü bi açtım yol full buz. Geri geri gitsem frene basar basmaz kayıyor motor, ilerlersem daha gazı verir vermez cst lastikler kaymaya başlıyor. Ben de motordan indim yolun kenarına gitmeye çalıştım. Orda da buz vardı ama üstünde az bi kar birikintisi vardı. Yolun kenarına gidene kadar motor kayarken ben onu tuttum ben kayarken o beni tuttu böyle böyle indik.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)