Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

a1 için mt125 alınırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

dadaha ehliyetimi almama belli bir vakit var ve a1 ehliyet alacağım 16 yaşımda olacağım için ve 125cc motor arayışına girdim ve aklıma direkt olarak mt125 geldi an itibari ile 1.86 yım boydan sorun yaşarmıyım a2 alana kadar aynı motoru kullanmayı planlıyorum oyüzden dolayı doğru seçim yapmak istiyorum ve bütçemde çok uçuk deil alabilirsem kozmetik hatalı olarak bi mt125 alabilirim sanırım çünkü malum fiyatlar uçuk fiyatların düşeceği söyleniyor ve eğer fiyatlar düşmeye başlarsa tekrar yükselmeden motorumu erkenden almak istiyorum önerileriniz varmıdır bu boyla mt125 te problem yaşarmıyım kırsal bi alandayım şehir merkezine uzaklığım 7km arada sırada toprak gibi bozuk yollara soksam canım yanarmı bilgisi olanlar yazarsa çok mutlu olurum
    bdrhngvnc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ekipmanını dizmediysen ilk olarak ona yönel bence daha ehliyet almama da var diyorsun, o zamana kadar çok fikrin değişebilir. Bir motorda takılmaktansa çeşit çeşit araştırıp en içine sinene bakman daha güzel olacaktır. Fikir olsun diye söylüyorum yanlış anlaşılmasın neyi istiyorsan onun peşinde koş tabii. Boy sorununa gelirsek; biraz küçük kalabilir ama zaten 125liklerde kalıplı motor seçeneğin pek yok a2 alınca da motoru değiştireceğini düşünüyorsan; mümkünse absli, tecrübe edinebileceğin, parça-bakım masrafları çok olmayan motorlara yönelmen de yararına olur tabii ki. Hayırlı olsun şimdiden.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bana kalırsa 125 cc bir commuter al dağ taş toprak asfalt ne varsa gez hem yamaha mt'lerin astronomik yedek parça fşyatlarıyla uğraşmamış olursun hemde piyasası olan bir motor alır satmak için bin takla atıp uzun zaman satılmasını beklememiş olursun.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    alma. canin yanar. sonra bize ağlama.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ekipmanla beraber YS 125 alınırsa çok daha güzel bir karar olur bence.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yapmayın hocam 125 cc bir commuter motora 20k para bağlamak bana mantıklı gelmiyor.Tabi bu benim fikrim size bir lafım yok.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    O boya bence wr125 daha güzel olabilir. MT güzel motor ama hem sizin altınızda küçük kalacaktır hem de herhangi bir negatif durumda masraflar fazla olacaktır.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Darklord610 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dadaha ehliyetimi almama belli bir vakit var ve a1 ehliyet alacağım 16 yaşımda olacağım için ve 125cc motor arayışına girdim ve aklıma direkt olarak mt125 geldi an itibari ile 1.86 yım boydan sorun yaşarmıyım a2 alana kadar aynı motoru kullanmayı planlıyorum oyüzden dolayı doğru seçim yapmak istiyorum ve bütçemde çok uçuk deil alabilirsem kozmetik hatalı olarak bi mt125 alabilirim sanırım çünkü malum fiyatlar uçuk fiyatların düşeceği söyleniyor ve eğer fiyatlar düşmeye başlarsa tekrar yükselmeden motorumu erkenden almak istiyorum önerileriniz varmıdır bu boyla mt125 te problem yaşarmıyım kırsal bi alandayım şehir merkezine uzaklığım 7km arada sırada toprak gibi bozuk yollara soksam canım yanarmı bilgisi olanlar yazarsa çok mutlu olurum
    Bence de WR125 gibi bir motosiklet daha mantikli. Hem kir bayir, toprak yol, kirsal kesim deniyor, kirsal alanda MT125 ne kadar mantikli ? Amortisor, gidon bilyalari problemleri cok yasanir bana kalirsa.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    ben şahsen mt125 ile başladım motosiklet hayatıma. ama ben aldığımda fiyatlar ve masraflar daha makul seviyedeydi tabi ki yine bir comutter parasına edinmedim motorumu. fiyatı yok sayarak sadece motosiklet üzerinden konuşacaksak çok güzel motor, bajaj discovery den sonra binince iki üç çıta daha kaliteli bir şeye bindiğimi dokunduğum ve gözlemlediğim her parçasında bolca hissetmiştim. motor hakkında tek eleştirecek şeyim de aksesuar parça kısmının çok dar hatta neredeyse hiç olmaması ( duke125 ile mt125 arasında seçim yaptığım için bana koymuştu ). motora sığarsın ben 184üm bacak boyu mt25den de daha yüksek ama dışardan bakanlar altımda biraz küçük kaldığını söylüyordu. bir de yeni kasa mt125ler türkiyeye girmeyeceği için zaten pazarı yavaş olan bir motorunun ikinci el pazarının yavaştan kitleneceği kanatindeyim - korona sonrası ayrı bir uçtu fiyatlar - sana önerim ilk önce ekipman dizip ardından ikinci el pazarı hızlı olan, düşürdüğünde üzmeyecek,bol bol toprakta da sürebileceğin, parçada sıkıntı yaşatmayacak bir motosiklet seçmen
    tekeriniz yere sağlam bassın...

o tarz motorlar istemiyorum her daim kırsalda kalmayacağım şehir merkezinede gidip geleceğim dağa bayıra koşmayacağımki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

ama ys125 daha pahalı eski modeli olmadığı için bende onu düşünüyordum ama fiyatlar çok uçuk

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

ybr125 almak zekicemidir fiyatları diğerlerine nispeten daha uygun

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    o tarz motorlar istemiyorum her daim kırsalda kalmayacağım şehir merkezinede gidip geleceğim dağa bayıra koşmayacağımki
    O motorlar zaten 7/24 kırsal için değildir. Her amaca uygun kullanılabilir. Tabi seçim senin. YS 125'i alırsan altında oyuncak gibi kalacak ve BENCE uygun bir oturuş pozisyonu bulmaktada zorlanacaksın.

ya bu tarz motorları ne peder ne ben beğenmiyoz oyüzden

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Almak değil yürütmek marifet o motorun sorunları olursa çözebilirsen yani yedek parçasına vs gücün yeterse durma al ama ben yerinde olsam ilk olarak yedek parçası vs daha ucuz olan bir motor bakardım acemlikte düş kalk illa ki olur
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)