Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

50cc ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    50cc motorumla mart ayında 100 km gidiş 100 km geliş bir yol yapmayı planlıyorum amacım 1 saatde git gel yapmak değil sakin sakin gidip yeni yerler keşfetmek gün sonunda kamp yapıp orada konaklamak istiyorum nelere dikkat etmeliyim neleri kontrol etmeliyim şimdiden teşekkür ederim(2020 eylülden bu yana motosiklet kullanıyorum)!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Kardeşim ben denedim olmuyor, motor şişiyor, arkadan arabalar sıkıştırıyor vs vs bir çok detay var keyiften çok ızdırap ve tehlikeye dönüşüyor gel bu işten vazgeç sen
    karakan68 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    kuba dragon 50 ile yazın 70+70 140km yol yaptım işkencesi bitmiyor.

Yanından tır geçtiğinde epeyce sarsılıyorsun
    Yol tek şeride düşünce arkadan sellektör yapan korna çalan bitmek bilmiyor
    En sağdan gitmeye kalkıyorsun çakıl taşları dengeni bozuyor
    Ek olarak en sağdan gittiğim için 2 kere lastiğim patladı 2 kere yama yapmak zorunda kaldım

ve bir üstteki arkadaşın dediği gibi motor çok zorlamaya gelmiyor şişip kalıyor. Titreşim uyuşma karıncalanma da cabası.
    bisiklet sürsen daha güvenli
    karakan68 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bisikletle dünya turu yapan acaba yanından tır geçmiyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    50cc yi 110cc yapsak şehir içi yollardan gitsek yine bu sorunlar devam eder mi motorumu gerçekten çok seviyorum 2. motor olarak bir tane tvs alabilirim ama öğrenciyim bütçemi yormak istemiyorum buda çok temiz daha 1500 km de 2.elde bu kadar temizi zor bulunur

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletle dünya turu yapan acaba yanından tır geçmiyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=hEHQ1vLdKSM
    Kimse yanından tır geçmiyor dememiş, bu işin gerçekten çok istek ve sabır istediğini belirtmişler. Tehlikeli de ayrıca.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstersen herşeyi yaparsın, sadece sabır ve dayanıklılık gerek. Buarada trafiğin ilerleme hızına ayak uyduramayacak düşük hızlarda seyretmek her zaman daha tehlikelidir.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kere de olumsuz yaklaşmayın. Her olumsuzluğun aslında olumlu tarafları vardı biraz onlardan bahsetsek?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc yi 110cc yapsak şehir içi yollardan gitsek yine bu sorunlar devam eder mi motorumu gerçekten çok seviyorum 2. motor olarak bir tane tvs alabilirim ama öğrenciyim bütçemi yormak istemiyorum buda çok temiz daha 1500 km de 2.elde bu kadar temizi zor bulunur
    Dediğin gibi bir şey olabilir belki. 100 cc bir motorla ana yollara girmeden gidersen çok güzel bir şekilde gezebilirsin. Tırların daha az olduğu, ortalama hızın çok yüksek olmadığı yollarda gitmen daha iyi olur.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Biraz daha tecrubelenip ehliyet sınavını bekleyeceğim ama ehliyeti alınca ilk işim bu olabilir belki önce ufak bir şehir turu yaparım ama direksiyon sınavını beklemek cidden adamı yoruyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ehliyetini almadan trafiğe çıkma yakalanırsan motora tövbe ettirirler
    karakan68 bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sana tavsiyem 125cc bir motosiklet ile bunu yapman
    otoban genel seyir hızı ortalama 100 km/s o yüzden rahat rahat bu tipteki motor ile gezersin heryeri
    50cc şehiriçi ulaşımı için ideal ama otobanda sorun yaşacayaksın

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otobana cıkarsan polis görürse ceza yazar. hız limiti 45 km zaten o araçların.

ha yakalanmadan ara yollardan gideceksen 50cc ile 100 km gidilir, 100 km uzun yol değil.

su an hava serin, bunun avantajı var.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Iyi de arkadas mesajnda otobana cikacagim yazmamis ama herkes otobandan bahsetmis, duyan da Turkiye'nin tum yollari otoban sanacak.

Bisikletle, 50cc/90cc/100cc ile dunyayi gezen insanlar var, otobandan gitmiyorlar herhalde onlar da.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben otobandan gidecek demedim ki hem ara yol hem otoban konusunda uyardım

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sabrın ve trafiği okuma becerin varsa istediğin yere gidersin. Dert etme.

Yanına ne alacağına gelirse şahsi ihtiyaçlar için ( Üst baş, kamp malzemeleri ve yiyecek olarak ) bunu en iyi bilebilecek olan sensin.

Motosikletin için yedek benzin, lastik tamir spreyi, her ihtimale karşı yıldız ve düz ağız tornavida vida ve somunlar için 8, 10, 12 anahtar.

Böyle bir iki gezi yapınca tecrüben artar ilerde her türlü gezi için ne yapman gerektiğini öğrenirsin.

Not: Sürüş esnasında her zaman karnın tok olsun cebinde mutlaka atıştırmalık bir şeyler bulundur ( meyve, çerez, bisküvi ) her fırsatta atıştır. Tok karnına sürmek her zaman psikolojik olarak rahatlık veriyor.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabrın ve trafiği okuma becerin varsa istediğin yere gidersin. Dert etme.

Yanına ne alacağına gelirse şahsi ihtiyaçlar için ( Üst baş, kamp malzemeleri ve yiyecek olarak ) bunu en iyi bilebilecek olan sensin.

Motosikletin için yedek benzin, lastik tamir spreyi, her ihtimale karşı yıldız ve düz ağız tornavida vida ve somunlar için 8, 10, 12 anahtar.

Böyle bir iki gezi yapınca tecrüben artar ilerde her türlü gezi için ne yapman gerektiğini öğrenirsin.

Not: Sürüş esnasında her zaman karnın tok olsun cebinde mutlaka atıştırmalık bir şeyler bulundur ( meyve, çerez, bisküvi ) her fırsatta atıştır. Tok karnına sürmek her zaman psikolojik olarak rahatlık veriyor.
    Abi normalde avadanlığım mevcut hiç motordan ayırmam trafik okuma becerim fena değil uzun süreler bisiklet kullandım 40 km de bir motoru 15 dakika dinlendirip yemek yersem bence yolculuk 3 saat kadar sürer amacım tenha bir yerde kamp yapıp kendimi dinlemek bide otobana 110cc ye çevirmeden girmek pek mantıklı değil
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    köy yollarından gidilebilir.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya kolayı varken zoru ile ne uğraşacaksın
    mutlaka otobana çıkmak zorundasın yok ara yollarmış yok köy yoluymuş falan nereye kadar yani sıkılırsın gezi yapacağım diye eziyete dönüşür 50cc ile 1 kere dene deneyeceksen zaten bu dediklerimi anlarsın kanka,mecbur 100cc üstü birşey ile dene

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    B ehliyetin varsa ve güzergahın ana yol içermiyorsa yapabilirsin.
    Aşağıdaki gibi bir yolda mobilet ile 70 km yol. Mola. 70 km. dönüş toplam 140 km. yol yapmışlığım var.

- Zamanı problem etmeyeceksin.
    - Arkadan gelen araçları aynadan zamanında göreceksin.
    - Tamir takımı, ekipman eksiğin olmayacak.
    - Mümkünse grup sürüşü ile gideceksin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)