Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

50cc ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar konuyu açan arkadaşın da konusunu baltalamak istemiyorum ama konu açmakta istemedim açıkcası.Şehir içi kullanmalık 50cc-125cc civarı bir motora ihtiyacım var.50cc kullanan arkadaşlarım var 20 liraya depoyu fulleyip baya uzun km'ler yaptıklarını söylüyorlar.50cc ne önerirsiniz.2.el alacağım zaten bildiğiniz sorunsuz marka model varsa yazarsanız sevinirim.125cc içinde aynı şey geçerli az yaksın günlük yanımızda bulunan eşyaları içine koyacak kadar bagajı olsun yeterlidir.1 kaskı alabilirse zaten ne ala benim için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Merhaba
    100kmyi 3 4 saatte gidersin.
    Sabırlı ol,sinirlerini aldır,öfekiyi unut,keyfine bak
    Millet yürüyerek,bisiklete dünya turuna çıkiyor,50 cc motosiklet,bu insanlara gemi gibi gelir,sebebi;arkalarında sırt çantaları,eşyaları mevcut
    Sen azim et yeterki,yeri geldiğinde,1300cc Hayabusa,f 16 savaş uçakları yetmez
    Bakımını yap,lastik tamir kitin,dublex lastiktse,lastik spreyi al,pompa
    Ben ilk uzun yola çıktığımda,125 cc ybr ile bir sürü,malzeme aldım,şaka gibi o malzemeleri 8060 km gezdirdim
    sonraki gezilirde yükü azalttım,2018 yılında 13198 km yol yaptım,bu gezide daha az malzeme aldım.
    ilerdi tekrar çıkarsam,dahada azaltacam
    Böyle giderse bisiklete binecem,herşeye zam geldi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 km de 4 saat sürmez yav :D

saatte 50 ile gitse 2 mola verse 2.5 saati geçmez. tabi kış oldugu için o da.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km de 4 saat sürmez yav :D

saatte 50 ile gitse 2 mola verse 2.5 saati geçmez. tabi kış oldugu için o da.
    Abi geziyi ehliyeti aldıktan sonra yapmayı planlıyorum direksiyon sınavı sürekli ertelendiği için ehliyeti büyük ihtimal mart gibi alırım
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

125-150 cc den aşağı motor almamanı tavsiye ederim, hep yolun en sağında ürkek bir kuş gibi motor sürülmez, güvenli değil.
    Birde trafik yavaşlıyor diye, diğer sürücüler sinirlenip sıfıra sıfır geçiyorlar yanınızdan, yanyollara otoyollara çıkacaksanız , gücü yerinde 150 cc almanız daha evla olur.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    mart ayında gezip kamp yapacak bir hava bulursan yaparsın. Ama tahmimin fena soğuk ve yağışlı olur. 100km bi şey değil bisikletle bile yapan var.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    50cc Yuki Gusto ile 80km'yi 1 buçuk saatte dinlenmeden gittim. Ve yolun neredeyse yarısı inişli çıkışlıydı. Bence gidilir. Tamamen size bağlı. Ben kulağımda müzikle çok rahat şekilde sıkılmadan etmeden gittim. Yazın sıcağında şişme problemi de yaşamadım. Bence bu konuları fazla gözünüzde büyütüyorsunuz.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc Yuki Gusto ile 80km'yi 1 buçuk saatte dinlenmeden gittim. Ve yolun neredeyse yarısı inişli çıkışlıydı. Bence gidilir. Tamamen size bağlı. Ben kulağımda müzikle çok rahat şekilde sıkılmadan etmeden gittim. Yazın sıcağında şişme problemi de yaşamadım. Bence bu konuları fazla gözünüzde büyütüyorsunuz.
    Aslında sıkıntı ehliyetimin olmaması eylülden bu yana motosiklet kullanıyorum kasımda kursa kaydoldum ama hâla direksiyon sınavının zamanını bekliyorum, cebimde ehliyetim olsa haftalık 150 km yi rahat yaparım ama ehliyet yok yetkililer sağolsun önlem ayağına sürekli bir şeyleri eksik yapıp bırakıyor
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sıkıntı ehliyetimin olmaması eylülden bu yana motosiklet kullanıyorum kasımda kursa kaydoldum ama hâla direksiyon sınavının zamanını bekliyorum, cebimde ehliyetim olsa haftalık 150 km yi rahat yaparım ama ehliyet yok yetkililer sağolsun önlem ayağına sürekli bir şeyleri eksik yapıp bırakıyor
    Onlem ayagina? Resmi aciklamalara gore; ulkede 23.000 kisi CoronaVirus salgini sebebiyle hayatini kaybetmis, siz alinan onlemleri gereksiz mi goruyorsunuz? Direksiyon sinavlarinin yapilamamasinin sebebi yazili sinavlarin yapilamamasi, yapilsa da az kisiyle yapabilmek icin alinmis onlemler olabilir mi ? Sadece kendinizi dusunuyorsunuz, diger insanlarin sagliklari umrunuzda degil demek ki.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlem ayagina? Resmi aciklamalara gore; ulkede 23.000 kisi CoronaVirus salgini sebebiyle hayatini kaybetmis, siz alinan onlemleri gereksiz mi goruyorsunuz? Direksiyon sinavlarinin yapilamamasinin sebebi yazili sinavlarin yapilamamasi, yapilsa da az kisiyle yapabilmek icin alinmis onlemler olabilir mi ? Sadece kendinizi dusunuyorsunuz, diger insanlarin sagliklari umrunuzda degil demek ki.
    Ekimin 10'nunda korona oldu 14 gün boyunca evdeydim önlemleri gereksiz bulmuyorum yada gereksiz görmüyorum.Ehliyetin yazılı sınavına 31 aralık perşembe günü girdim Gaziantep'de bilenler bilir Gazikent'te sınav olduk ve sınıflar leş gibiydi sosyal mesafe hak getireydi.A,A2 ve A1 ehliyetinin direksiyon sınavları B ehliyet gibi değil sizde biliyorsunuz Motosiklette tek başınasınız ve sizi arkanızdan 1 araçla takip ediyorlar b ehliyet sınavı gibi bir problem söz konusu değil 4 adam dib dibe olmuyor benim tepkim bunun bilinmesine rağmen motosiklet ehliyetini almak için bekletilen insanların mağdur edilmesi.Zaten önlemleri gereksiz bulsaydım bunuda gayet iyi bir şekilde söylerdim
    Fedor Emelianenko

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    24.Ocaktan sonra hafta sonları sürücü sınavları yapılacak galiba...

Haberi aşağıda...

https://www.cnnturk.com/turkiye/suru...aman-yapilacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Bu arada 50cc ilede gidilir. İsmet beyin 100cc gezilerinde, gpsten takip ettiğim kadarıyla hızı 63km/saati geçmiyordu.

50cc ile hafta sonları Bakırköy-Hezarfen havalimanı yapıyordum.
    Git-gel 110km.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    15.000 km 50cc kullandım , tek marş 200 km gittim 2 motor aynı 50cc. Belim agrıdı ama gittim. Güzel mola verirsen yormadan gidersin. Bizim bisiklet grubundakiler günlük 80 km yapıyo burdaki milleyin agzını dinleme bunlara uçak versen oraya gidilir mi der üşengeç insanlar. Yok o eksik der yok bu eksik der. Çık git kardeşiö başuna bişi gelirse atarsın bi kamyona motoru dönersin. Buda öyle deneyim olur. İsmet şanlı 5 bin kö yol yapuo türkiyeyi gezdi . Kaç bin tane örnek sayalım . AYRICA ASLA ORJİNALİNİ BOZMA MOTORUN. Cc yükseltme milleti deneme 3.4 tsne deneyimimiz oldu farklı farklı milleyi dinleme elleme. Deymiyo. Sıkınyı yaşanıyo. Orjinal her zaman iyidir.
    MotoWrestler bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bende mondial revival 50 var
    işe onunla gidip geliyorum

normal şartlarda fabrika çıkışı gibi kullanırsan 45 km yi geçmiyor
    ama limitör iptali olayı var. onu yaparsan düz yolda 65 km ye kadar çıkabiliyor

sonra cc yükseltme olayı var. onunlada düz yolda 75 km yapabiliyor

ben hepsini yaptırdım. trafiğe uyum sağlayabiliyorum.
    tek sıkıntısı trafik tecrübesi istiyor. çünkü frenleri çok iyi değil.

önüne bide büyük bi rüzgarlık cam takılırsa acele etmediğin sürece her yere gidersin

yapıştır gazı 70 km hızla istediğin her yere rahat rahat gidersin. olası çıkartacağı arızaları önceden hesaplayıp yanına ona göre takım aleti alman lazım.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mondial revival 50 var
    işe onunla gidip geliyorum

normal şartlarda fabrika çıkışı gibi kullanırsan 45 km yi geçmiyor
    ama limitör iptali olayı var. onu yaparsan düz yolda 65 km ye kadar çıkabiliyor

sonra cc yükseltme olayı var. onunlada düz yolda 75 km yapabiliyor

ben hepsini yaptırdım. trafiğe uyum sağlayabiliyorum.
    tek sıkıntısı trafik tecrübesi istiyor. çünkü frenleri çok iyi değil.

önüne bide büyük bi rüzgarlık cam takılırsa acele etmediğin sürece her yere gidersin

yapıştır gazı 70 km hızla istediğin her yere rahat rahat gidersin. olası çıkartacağı arızaları önceden hesaplayıp yanına ona göre takım aleti alman lazım.
    Hocam kuba rx9 stok haliyle 80 yapabiliyor frenlerde iyi motorumdan memnunum tavsiye ederim
    Fedor Emelianenko

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kuba rx9 stok haliyle 80 yapabiliyor frenlerde iyi motorumdan memnunum tavsiye ederim
    bana tavsiye etme genede. :D
    since 1987

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana tavsiye etme genede. :D
    ama iyi motor abi
    Fedor Emelianenko

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Vanvan 125 le günlük 620 km leri gördüm. Geze dolaşa da 400 km/gün yaptım. Sadece duble yolları veya trafiği az yolları tercih et.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar yukarıda bir soru sordum.Cevap verebilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    kuba rx9
    Başka bir rx9 cu olarak iş görüyor istediğin yere götürüyor yokuşları 40-50 ile çıkıyor altındaki motoru bilirsen sınırlarını asmazsan istediğin yere gidersin

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı EAK54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15.000 km 50cc kullandım , tek marş 200 km gittim 2 motor aynı 50cc. Belim agrıdı ama gittim. Güzel mola verirsen yormadan gidersin. Bizim bisiklet grubundakiler günlük 80 km yapıyo burdaki milleyin agzını dinleme bunlara uçak versen oraya gidilir mi der üşengeç insanlar. Yok o eksik der yok bu eksik der. Çık git kardeşiö başuna bişi gelirse atarsın bi kamyona motoru dönersin. Buda öyle deneyim olur. İsmet şanlı 5 bin kö yol yapuo türkiyeyi gezdi . Kaç bin tane örnek sayalım . AYRICA ASLA ORJİNALİNİ BOZMA MOTORUN. Cc yükseltme milleti deneme 3.4 tsne deneyimimiz oldu farklı farklı milleyi dinleme elleme. Deymiyo. Sıkınyı yaşanıyo. Orjinal her zaman iyidir.
    50cc Öğrencilik zamanlarında iyi oluyor hocam sigorta vergi derdi olmuyor bu yüzden insan ister istemez daha dikkatli oluyor düne kadar cc yükseltsem mi diye düşünüyordum ama vazgeçtim çok fazla probleme gebe oluyormuş
    Fedor Emelianenko

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)