Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt07 Akü uyumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba arkadaslar,
    Mt07 için bu aküden siparis verdim
    https://www.gittigidiyor.com/otomobi..._pdp_605095948

Fakat bi grupta uyumlu mu diye sormuştum 2 arkadaş olmaz çünkü bs battery birde üzerindeki ytz10 akü yatay çalışmaya uygun ve 190cca ve üzeri olması gerekiyor yoksa konjonktör,statör arızası verir gibi şeyler söyledi.
    Bu durum doğru mudur aldığım akü motoruma uyumsuz mu iade mi etmeliyim ? Gerçekten net bilenler aydınlatırsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yatay yerleştiriliyorsa agm, jel olmalı
    cca 120 düşük, marş basarken zorlanır

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Motorunuzun kitapçığında hangi değerlerde akü öneriliyor ise onu kullanmanız çok önemlidir. Özellikle önerilen değerlerin altında bir akü yakıt pompası arızası, elektriksel arızalar gibi başınıza büyük sorunlar açabilir. Uygun aküyü alın kullanın derim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    iade etmelisin, öncelikse sulu tip aküler yatay çalışmaya uygun değildir, ayrıca cca değeri 190 olması isteniyorsa 120cca lık bir akü sabahları marş basarken zorlanır ve ömrü kısa olur. ayrıca motorun elektrik ihtiyacını karşılamaz.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Tracer'da aküyü bu hafta değiştirdim. Yuasa'nın aynısını bulamayınca BS akünün aynı özelliklerde ve jel olanını aldım. Yan konularak yerine takılıyor. Düz konursa ters yerleştirmek lazım, o da zor olur.

Aldığınız akünün 93 mm. olması gereken yüksekliği 107 mm. olarak görülüyor. O da yerleştirirken sorun olur mu bilmiyorum.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    CCA düşük ise, marşta zorlanma yaşarsın. En iyimser haliyle Akü biter ve marş motorunu yakarsın. En kötümser haliyle ise elektrik tesisatın tamamen değişebilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ne cca sı nede amperi farklı olursa hiçbir yere zarar vermez , değerler orjinalden küçük vede ekstra birşeyler takılı ise özellikle kışın akün çabuk zayıflar..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tesekkurler arkadaslar,siparişi iptal ettim ve bosch marka 12v 8 ah 150cca agm akü bulup onu siparis ettim.Agm akuler zaten yatay çalışmaya uygun oldukları için uygun aküyü buldum yani.

150 cca
    soğukta zorlanır
    ılıman davran

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)