Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eski Model Racing Alınır Mı (GSX-R 750)

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Arkadaşlar merhaba, başlıkta belirttiğim gibi 2006 Model 45 Binde Suzuki GSX-R750 alınır mı? ve ya 2006 ile 2010 arası başka bir 600cc 4 Silindir makine? Eski model motor alırken nelere dikkat etmek gerekir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kesin 45 bindedir :D
    espresso bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Km diyor ki ben gerçek değilim. Alınmaz.
    espresso bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    motorun bakımına ve kaza yaptıysa sonrasında nasıl toplandığına bağlı olarak alınabilirde vaz geçilebilirde bu hangi yıl motor alırsanız alın geçerli olan bir şey dediğim olay her motorun belli km ya da yılda değişmesi gereken parçalar var piston silindir de dahil eğer bunlar arıza verene kadar beklenmeden gerektiğinde değiştiyse tabiiki alınır ama motorun egzantirik zinciri ses gelip artık zamanlamayı atlıyacak kadar uzayıp öyle değiştiyse ne biliyim hiç subap ayarı yapılmamışsa vs gibi durumlar varsa zaten almak büyük risk.
    bir de şu var bizim ülkede motoruna anahatar değmedi ya da orijinal balatası üstünde vs gibi saçma sapan övündükleri noktalar var rektefiye ya da revizyon için açılan boyanan değişen (ama burada demek istediğim bakım takvimindekine göre olan zamandan bahsediyorum ) bir motorsa al en azından bakımlı düzgün ama diğer türlüyse iyice incele motoru
    enes_ayx bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    maalesef kim ne söylerse söylesin doğru olmayacaktır. Alınabilir de alınmayabilirde bu tavsiyeyle değil birazdaha tecrübeyle olacak bir iş. Yanınıza eski model racingler konusunda tecrübeli birini alın gidin yoksa ne tavsiye verilirse verilsin kapalı kutu 1 ay sonra yatak kol garantisini kimse veremez. Dolayısıyla anlayan motoru dinleyebilen biriyle gidip bakın yoksa söylediğim gibi şans. Bu tip motorların zaten hesaplı ve hevesli bir tayfa tarafından kullanıldığını düşünürseniz başından herşey geçmiş olabilir.
    enes_ayx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Yani motoru görmedim km konusunda birşey diyemem

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun bakımına ve kaza yaptıysa sonrasında nasıl toplandığına bağlı olarak alınabilirde vaz geçilebilirde bu hangi yıl motor alırsanız alın geçerli olan bir şey dediğim olay her motorun belli km ya da yılda değişmesi gereken parçalar var piston silindir de dahil eğer bunlar arıza verene kadar beklenmeden gerektiğinde değiştiyse tabiiki alınır ama motorun egzantirik zinciri ses gelip artık zamanlamayı atlıyacak kadar uzayıp öyle değiştiyse ne biliyim hiç subap ayarı yapılmamışsa vs gibi durumlar varsa zaten almak büyük risk.
    bir de şu var bizim ülkede motoruna anahatar değmedi ya da orijinal balatası üstünde vs gibi saçma sapan övündükleri noktalar var rektefiye ya da revizyon için açılan boyanan değişen (ama burada demek istediğim bakım takvimindekine göre olan zamandan bahsediyorum ) bir motorsa al en azından bakımlı düzgün ama diğer türlüyse iyice incele motoru
    kesinlikle benimde dikkat ettiğim en nokta bakımları zamanında yapılmış mı yapılmamış mı araç alırken de bu böyle değişen olmasına bana kalırsa da daha iyi birşey ama dediğiniz gibi bizim millette cıvatası bile sökülmemiş mantığı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef kim ne söylerse söylesin doğru olmayacaktır. Alınabilir de alınmayabilirde bu tavsiyeyle değil birazdaha tecrübeyle olacak bir iş. Yanınıza eski model racingler konusunda tecrübeli birini alın gidin yoksa ne tavsiye verilirse verilsin kapalı kutu 1 ay sonra yatak kol garantisini kimse veremez. Dolayısıyla anlayan motoru dinleyebilen biriyle gidip bakın yoksa söylediğim gibi şans. Bu tip motorların zaten hesaplı ve hevesli bir tayfa tarafından kullanıldığını düşünürseniz başından herşey geçmiş olabilir.
    evet doğru söylüyorsunuz 4 silindir bi hayalimiz var cocukluğumuzdan beri ama piyasa o kadar bi hal aldı ki yetişemiyecek seviyeye geldik ister istemez eski modellere bakmaya yeltenleniyoruz

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SS ise alınmaz, nokta.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Türkiye'de ikinci el SS motor alınmaz. Hele böyle 15 yıllık motorların alayı çöptür, bedava verilse alınmaz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bolca zaman, bolca para, iyi bir usta, çelik gibi sinir ve yurtdışı alışveriş imkanı varsa alınıp toplanır, kullanılır. Lakin şunu da atlamamak gerek, isterse dünyanın en kaliteli motoru olsun, o motor artık 15 yaşındadır. Mutlaka oradan buradan bir problem açacaktır. Bu motorların günümüz elektronik destek ve güvenlik donanımlarına sahip olmadığını hatırlatırım. Sırf bu nedenden ötürü bile tercih edilmemelidir.
    enes_ayx bunu beğendi.

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    insanlar hiç binmiyor mu motoruna yahu, 2006model 45bin hiç bilmemiş gibi. 2016 model motorum 65bine geldi, cok gezemedigim halde.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bolca zaman, bolca para, iyi bir usta, çelik gibi sinir ve yurtdışı alışveriş imkanı varsa alınıp toplanır, kullanılır. Lakin şunu da atlamamak gerek, isterse dünyanın en kaliteli motoru olsun, o motor artık 15 yaşındadır. Mutlaka oradan buradan bir problem açacaktır. Bu motorların günümüz elektronik destek ve güvenlik donanımlarına sahip olmadığını hatırlatırım. Sırf bu nedenden ötürü bile tercih edilmemelidir.
    forumun yarısı sıfır hintli ya da çinli alacagıma 25 yaşında japon alırım diyor abi :D

Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlar hiç binmiyor mu motoruna yahu, 2006model 45bin hiç bilmemiş gibi. 2016 model motorum 65bine geldi, cok gezemedigim halde.

siz cok biniyor olabilir misiniz acaba :D

Mesela tüm ulaşım ihtiyaclarım için senede 3 bin km bana yetiyor, 2 bin km'de gezinti için desem 5 bin km max yapıyorum senede.

işe motor ile gidip gelmiyorsanız zaten motoru haftada 1-2 cıkarıyorsunuz dışarı. :D
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumun yarısı sıfır hintli ya da çinli alacagıma 25 yaşında japon alırım diyor abi :D
    Ben canlı örneğim bu konuda , 13 senelik Japon'a biniyorum. Kıç kadar plastik karenaj parçasıyla oksijen sensörünü Türkiye'de bulamadım. Fransa'dan getirteceğim. Silindir alt kapak contasından terleme yapıyor, contayı burada kestirtsem ucuz lakin işçilikle beraber 1500-2000 TL fiyat verdi ustam. Gidişi, duruşu heybetli ama her daim dikkatli olmak, bakım vaktinden bile önce orasına burasına bakmak, düzensiz gelen her sese kulak kabartmak gerekiyor.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 yıllık "racing" makine almak genelevden kadın çıkarmaya benzer.
    yıllar boyunca geleni geçeni belli olmamıştır ama sen mantığını kenara bırakıp sevmişsindir.

bu arada profil fotondan anladığım kadarıyla seninle aynı model aynı renk r25 kullanıyoruz.
    ben aylar önce ikinci el yüksek cc mi yoksa sıfır km düşük cc motor mu diye düşünürken yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı r25 aldım. bugüne kadar da benzin ve periyodik bakım harici düşünecek birşeyim olmadı. garantisi olduğu için de yeri geldiğinde redline gire gire korkmadan kullanıyorum. eski model olsa kafam rahat olmayacağı için motora güvenip zorlayamazdım.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    biz hiç yüksek cc'ye binemicez mi
    ama haklısınız tabiki benimde kafamda soru işaretleri vardı bundan dolayı artık tamamen vazgeçtim 250cc ye devam edicez sanırım. Yeni model yüksek cc almak çok zor kemal sunal efsanemiz gibi youtube 4 silindir sesine ekmek banıcaz

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yıllık "racing" makine almak genelevden kadın çıkarmaya benzer.
    yıllar boyunca geleni geçeni belli olmamıştır ama sen mantığını kenara bırakıp sevmişsindir.

bu arada profil fotondan anladığım kadarıyla seninle aynı model aynı renk r25 kullanıyoruz.
    ben aylar önce ikinci el yüksek cc mi yoksa sıfır km düşük cc motor mu diye düşünürken yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı r25 aldım. bugüne kadar da benzin ve periyodik bakım harici düşünecek birşeyim olmadı. garantisi olduğu için de yeri geldiğinde redline gire gire korkmadan kullanıyorum. eski model olsa kafam rahat olmayacağı için motora güvenip zorlayamazdım.
    tabiki yeni model gibisi yok ben r25 aldığım zamanlar sıfırı 32 bindi cbr650r 58 bin tl idi sıfırı biraz daha tecrübe edinmek için r25 aldım daha sonra yüksek cc ye geçerim diye halbuki o zaman durumum da vardı şimdi o anki durumum tekrardan bi r25 almak için yetiyor bilseydim böyle olacağını piyasanın yapar mıydım böyle birşey şimdi 2.el bile yüksek cc alamıyorum

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama haklısınız tabiki benimde kafamda soru işaretleri vardı bundan dolayı artık tamamen vazgeçtim 250cc ye devam edicez sanırım. Yeni model yüksek cc almak çok zor kemal sunal efsanemiz gibi youtube 4 silindir sesine ekmek banıcaz

tabiki yeni model gibisi yok ben r25 aldığım zamanlar sıfırı 32 bindi cbr650r 58 bin tl idi sıfırı biraz daha tecrübe edinmek için r25 aldım daha sonra yüksek cc ye geçerim diye halbuki o zaman durumum da vardı şimdi o anki durumum tekrardan bi r25 almak için yetiyor bilseydim böyle olacağını piyasanın yapar mıydım böyle birşey şimdi 2.el bile yüksek cc alamıyorum
    Ben etrafımda çokça cbr600f falan görüyorum. Binen biniyor. Bence çok büyütülüyor bu mevzu. Sağlam ekspertiz ve iyi bir bütçe planlaması ile binilebilir. Tabi her ihtimale karşı güvenebileceğiniz usta şart oğlu şart.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostum ben de senin gibi 4 silindir sesini seviyorum ama sıfır veya sıfıra yakın olmadıktan sonra race tipi ikinci el almam.
    ama işte ben de o ses ve gidişte motosiklet ararken cbf 1000, gsr 750, fazer 800 gibi nispeten race kadar göz önünde olmayan ve apaçinin bulaşmayacağı motosiklet bakıyorum. kalp fazer 800 dese de mantık cbf1000 diyor ben de onu kovalıyorum. piyasası da daha ulaşılabilir. yurtdışı forumlarda bulletproof diyorlar cbf 1000'nin motor bloğuna. evet görüntü olarak tatmin etmeyebilir ama her işe gelebilecek motor bu sport touringler. sana da bakmanı öneririm ses ve gidiş istiyorsan. ben hem şehiriçi hem de uzun yol sevdiğim için cbf 1000 fazer 800 gibi sport touring motorlarla tencere kapak oluyoruz tabi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    5 yaşından büyük ss almak, kumar oynamak gibidir.
    ya kazanırsın, ya kaybedersin.
    ben 2007 r6 almıştım. 13-14 lira motor masrafı etmiştim. Sözde 50 bindeydi motor ama maalesef ki iki katı çıktı.
    enduro tipi bir motor alırsanız bu modellerde olabilir ama ss motor da yaşlıya girmeyin derim.
    enes_ayx bunu beğendi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam forumda çok fazla konu var.

Size önerim o konulara baktıktan sonra eski model motoru almış konu sahiplerinin daha sonra açtıkları konularını ve mesajlarını da okuyun.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    parçası yoktur o motorun. uydurma kaydırma işlerle yürütmeye çalışıyorlar. bence alınmaz.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben de senin gibi 4 silindir sesini seviyorum ama sıfır veya sıfıra yakın olmadıktan sonra race tipi ikinci el almam.
    ama işte ben de o ses ve gidişte motosiklet ararken cbf 1000, gsr 750, fazer 800 gibi nispeten race kadar göz önünde olmayan ve apaçinin bulaşmayacağı motosiklet bakıyorum. kalp fazer 800 dese de mantık cbf1000 diyor ben de onu kovalıyorum. piyasası da daha ulaşılabilir. yurtdışı forumlarda bulletproof diyorlar cbf 1000'nin motor bloğuna. evet görüntü olarak tatmin etmeyebilir ama her işe gelebilecek motor bu sport touringler. sana da bakmanı öneririm ses ve gidiş istiyorsan. ben hem şehiriçi hem de uzun yol sevdiğim için cbf 1000 fazer 800 gibi sport touring motorlarla tencere kapak oluyoruz tabi.
    fazer 800 fena fikir değil

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam forumda çok fazla konu var.

Size önerim o konulara baktıktan sonra eski model motoru almış konu sahiplerinin daha sonra açtıkları konularını ve mesajlarını da okuyun.
    yeterli bulamadığım için veya güncel olmasını istediğim için yada kendi fikrimi belirtmek için yeni konu açmanın bir mahsuru olduğunu sanmıyorum sonuçta burası motosohbet forum kurallarında sizin dediğiniz gibi bir kural göremedim açıkcası amacınızı da anlayamadım tam olarak fazla buluyorsunuz bu konuya girip okumak veya yazmak zorunda da değilsiniz insanlar başkalarının özgürlüklerine niye karışır anlamış değilim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)