Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200den gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    https://youtu.be/MMp8H8j1osw
    Motorum 48binde ve yaklaşık 20bin kmdir kullanmaktayım. Gelen sesi motorcuma sorduğumda kafana takma tüm pulsarlar böyle çalışıyor desede kafamda soru işareti kaldı.Bloktan gelen bu sesin sebebi sizce nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Egzantrik zinciri gibi sanki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    O tiz ses supap sesine benziyor.

Bu kadar vuruntulu çalışması normal mi bilemedim.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    İnceden bir subap sesi var başka bir şey yok gibi pulsarlar sıkıştırma oranı biraz fazla sanırım benim pulsarda böyle çalışırdı biraz vuruntulu

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Genellikle yeni makina yapılmış ve yeni kasa pulsarlarda vuruntu sesi olmuyor. Umarım bu devirde makinayı elimize almayız ocağıma incir ağacı diker vallahi

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    pulsarlar klasik hafif subap sesli calisir. fakat km itibari ile egz zinciri bollamis olabilir

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Sadece sibob sesi duyuyorum.Bunun dışında motorunuzda yarı sentetik 15w50 yağ kullanın.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Bişey diycem, ben bu sesi duyduktan yaklaşık 2 hafta sonra krank - piston - silindir sizlere ömür oldu. Belki farklıdır, ama bilemedim. Hatta konularıma bakıp görebilirsin.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey diycem, ben bu sesi duyduktan yaklaşık 2 hafta sonra krank - piston - silindir sizlere ömür oldu. Belki farklıdır, ama bilemedim. Hatta konularıma bakıp görebilirsin.
    Ben uzun bir süredir kullanmaktayım. Hep böyleymiş gibi anımsıyorum Sesin değişimini de farletmedim ki farklı pulsarların sesini duyana kadar.. Bunca süredir bir sorun açmış değil fakat açmayacağı anlamına da gelmiyor. Bilmiyorum doğrusu...
    HRider bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı Bafrali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uzun bir süredir kullanmaktayım. Hep böyleymiş gibi anımsıyorum Sesin değişimini de farletmedim ki farklı pulsarların sesini duyana kadar.. Bunca süredir bir sorun açmış değil fakat açmayacağı anlamına da gelmiyor. Bilmiyorum doğrusu...
    Evet, benim başıma da böyle geldi.. Ses sanki hep geliyormuş gibime geliyordu. Meğer uzun süredir öyleymiş ve haber ediyormuş gidiciyim ben diye. Tabi 6 Binlik olunca anladık :// cehalet.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    krank ben gidiyorum mu diyor benim cbr dan da vöyle ses geldi sonra motor yaptırdık
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Birkaç usta ile görüştüm. Pulsar 200’ün kronik kol çıkardığını söylediler ne kadar doğru bilmiyorum. Kimisi normal kimisi kol çıkaracak dedi. Patlayana kadar binmekte karar kıldım

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Videoda sanki yağ yokmuş gibi duruyor o yağ kontrol canından, kullanma klavuzunda 20-50 kullanın yazıyor. Eğer ince yağ kullandıysanız bu ses biraz daha sert duyuluyor. Yağınızı kontrol edin.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsen ben motor bloğundan neredeyse hiç anlamam. Anladığım/Bildiğim tek şey subap ayarı bozulunca çıkan ses ve bu subap kapakçıklarının sesine benziyor. Cbf'te de kroniktir subap ayarı kaçması. Yüksek devir kullanan sürücülerin subap ayarı çabuk bozulur. Sizin şahsen kapakçıklardan az ses geliyor gibi .

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Haklısınız hocam subap ayarı istiyor. Subaptan ayrı, makinada bir takırtı var.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sesin aynısı benim başıma geldi , lakin benim motor alttan egzantrikli, pulsar gibi üstten degil.
    sebebini söyleyeyim belki işinize yarar, alttan subaplari açıp kapatan itici çubuklar var onlar boşluk yapmıştı subapları az daha sıkarak sesi gidermistim

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Teşekkür ederim. Söylediğinizi değerlendireceğim. Bu hafta bakımını yapacağım. Bakalım sebebini kendim çözebilirsem foruma yazarım.
    HRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)