Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kez ekipman diziyorum! Sizce nasıl, öneriniz var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Günaydın arkadaşlar, bir süredir ekipman arayışındaydım ve yavaş yavaş dizmeye başladım.

Şimdilik kask, mont, bot ve eldiven aldım. Kimisi olumlu yorum, kimisi olumsuz yapıyor. Bir de sizlere sormak istedim. Bu ekipmanlar yeterince koruma sağlar mı? İlk motorum olacak haliyle İlk kez ekipman diziyorum.

Ayrıca konuyla alakalı farklı önerisi olan varsa dikkate alırım.

Kask:
    https://www.fc-moto.de/en/Airoh-ST-301-Logo-Helmet

Bot
    https://www.vipmoto.net/urun/andes-m...u-and000166-si

Mont
    https://www.alpinestars.com/products...31614687838266

Eldiven
    https://www.alpinestars.com/products/highlands-gloves

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Diz ve kalça korumalı, sürtünmeye dayanıklı kumaştan motosiklet pantolonunu da unutmamanızı tavsiye ederim. Ayrıca ekipmanlarımız konusunda bakış açımız sadece kaza anında koruma olmamalı, sürüş esnasındaki olumsuz hava koşullarından da bizi korumalı. Seçtiğiniz ürünler kaliteli ve güzel ama örneğin kış aylarında sürüş yapacaksanız eldivenleriniz sizi soğuktan korumayacaktır, bu da en basidinden debriyaj maneti ve ön fren kullanımınızı olumsuz etkileyecektir.

Motosikleti
    R25
    Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Yaza yönelik bir ekipman diziyorum. Yazın ise kışa yönelik hazırlık yapacağım. Dört mevsim ürünleri tercih etmemeye özen gösteriyorum.

Pantolonu ilerleyen zamanlarda deneyerek alacağım hocam, henüz motoru dâhi almış değilim.
    tommygun bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Sanırım hepsini motoventodan aldınız. Eldivende Sp8 v2 de bir seçenek. Kaskın üretim tarihi ne zaman baktınız mı?

Motosikleti
    domicik 400 ug
    çok iyi bir başlangıç yapıyorsunuz tebrik ederim.
    öneri yapamicam maalesef pantolon zaten alacakmışsınız ancak fosforlu yelek olayı var ona çok benzeyen Helite Airbag var. normal halinde fosforlu yelek ama kaza anında patlayarak baya bir göğüsü ve sırtı koruyabilir. boyun da keza öyle.

bence iş görecek bir şey. ileride fosforlu yelek niyetine bunu alabilirim. veya ceket içine giyilecek göğüslüğün zararı olmaz daha güvende hissettirir.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    gayet iş görür güzel kaliteli malzemeler.ama bacaklarada kot falan bak kalça destekli dizlikli.o kadar çaba vermişsin bu işe tam takım başla öyle devam etsin.sonra alırız dersen o sonralara çok kalır alınmaz

bende yeni topluyorum kask ve mont olarak bunlarda alıcaktım denk geldi

Motosikleti
    R25
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım hepsini motoventodan aldınız. Eldivende Sp8 v2 de bir seçenek. Kaskın üretim tarihi ne zaman baktınız mı?
    Kaskın üretim tarihine bakmadım. Almadan önce birçok yazıda üretim tarihinin önemli olduğunu okumuştum ama kask elime ulaşınca hiç aklıma gelmedi. Eve geçince bir bakayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi bir başlangıç yapıyorsunuz tebrik ederim.
    öneri yapamicam maalesef pantolon zaten alacakmışsınız ancak fosforlu yelek olayı var ona çok benzeyen Helite Airbag var. normal halinde fosforlu yelek ama kaza anında patlayarak baya bir göğüsü ve sırtı koruyabilir. boyun da keza öyle.

bence iş görecek bir şey. ileride fosforlu yelek niyetine bunu alabilirim. veya ceket içine giyilecek göğüslüğün zararı olmaz daha güvende hissettirir.
    Bilmiyordum, şimdi öğrendim. Aslında mantıklı, yelek yerine tercih edilebilir aslında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet iş görür güzel kaliteli malzemeler.ama bacaklarada kot falan bak kalça destekli dizlikli.o kadar çaba vermişsin bu işe tam takım başla öyle devam etsin.sonra alırız dersen o sonralara çok kalır alınmaz
    Teşekkürler. Henüz motoru almış değilim. Alana dek ekipmanı dizmiş olacağım. İyi bi pantolon alacağım.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Dostum hayırlı olsun.

Montun sırt koruması var mı? Yoksa almanı şiddetle tavsiye ederim. Bunun yanında bellik takman da gerekecektir. Biliyorsun omurgamız bedenimizin arka tarafında ve buranın içinden geçen sinirler hasar görürse felç kalıyoruz.

Aslında hangi ekipman ne işe yarar ve nasıl kullanmamız gerektiğini videomda detaylıca anlattım. İzlersen kafandaki tüm soru işaretleri kalkacaktır.

https://youtu.be/e06UR1aDwdQ

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Eldiven ve pantalon ile tamam olur bu set, bu şekilde başlıyorsun sonra zamanla bakıyorsun yazlık kışlık derken 3-4 mont 2-3 tane kask pantalon eldiven bot olmuş, koyacak yer arıyorsun sonra.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Aynı montu ben de aldım kesinlikle doğru seçim yalnız eğer almadıysan göğüs ve sırt korumalarını da mutlaka almalısın.

Yazın giyebileceğin vecton'un kot pantalonları var, hem kevlar hem de yan-diz korumaları var onları da tavsiye ederim.

Bot güzel seçim ama kış için mutlaka uzun bot tavsiye ederim, kaval kemiği aldığın botlarda risk altında tabi uzun bir dizlikle telafi edilebilir.

Kask ve eldiven gayet güzel, kış için mutlaka uzun eldiven almalısın. Güle güle kazasız belasız kullan.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Araya karisayim istedim, kevlar/denim motosiklet pantolonlarinda, diz korumalari disaridan fermuarli ceplerden takilip cikarilabilen modellerden kullanmis olan var midir? Korumalari icten takilip/cikarilanlari giymek ve gerektiginde bir yerlerde oturmak zor oluyor.

Marka/model onerisi olan var mi?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araya karisayim istedim, kevlar/denim motosiklet pantolonlarinda, diz korumalari disaridan fermuarli ceplerden takilip cikarilabilen modellerden kullanmis olan var midir? Korumalari icten takilip/cikarilanlari giymek ve gerektiginde bir yerlerde oturmak zor oluyor.

Marka/model onerisi olan var mi?
    Kullanıyorum vecton markananın kotları var, tam model diyemiyorum ama sorarsanız cevaplarlar, yüzde 40-50 civarı kevlar, kalça ve bacaklarda oluyor, kalça ve dizde impactec korumalar var, dizlerin yanında fermuarlar var diz korumaları kolayca çıkartılabiliyor, esnek rahat olduğu için bazen o korumaları çıkartmadan da gezebiliyorum.
    gurcanozturk bunu beğendi.

zazenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Hocam geçen aylarda ben de motovento'dan ekipman alışverişi yaptım. Kask da aldım. Airoh GP500 - 2018'in ortasında üretilen bir kasktı bana gönderdikleri. Kask adına çok da eski ürünleri satmıyorlar sanırım.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı zazenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geçen aylarda ben de motovento'dan ekipman alışverişi yaptım. Kask da aldım. Airoh GP500 - 2018'in ortasında üretilen bir kasktı bana gönderdikleri. Kask adına çok da eski ürünleri satmıyorlar sanırım.
    Gördüğüm en garip kampanyayı yapıyorlar. Ürünlerin çoğu xs-2xl ya da eski üretim ama bazı sattıkları şeyler kampanyaya gerek olmayan şeyler. Mesela Rpha70 vardı s-m-l-xl bedenleri de vardı ve 2019 üretimdi. Gene yeni 2019 yanlış hatırlamıyorsam Rpha11 Şimşek Mcqueen vardı. Benim aldıklarımdan Smx1r 2016, Smx6 V2 2018 üretim. Kafalarına göre takılıyorlar kısacası.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Gördüğüm en garip kampanyayı yapıyorlar. Ürünlerin çoğu xs-2xl ya da eski üretim ama bazı sattıkları şeyler kampanyaya gerek olmayan şeyler. Mesela Rpha70 vardı s-m-l-xl bedenleri de vardı ve 2019 üretimdi. Gene yeni 2019 yanlış hatırlamıyorsam Rpha11 Şimşek Mcqueen vardı. Benim aldıklarımdan Smx1r 2016, Smx6 V2 2018 üretim. Kafalarına göre takılıyorlar kısacası.
    Geç fark etmişsiniz, her beden vardı bir çok üründe, baya yazlık kışlık aldım, ara bedenlerin hepsi vardı birçok üründe şimdi tabi baya kişi rağbet edince ara bedenler bir çok modelde kalmadı, aldığım ürünlerin çoğu 2018, birçok mağazaya gidin kaç senelik ürünler olduğunu göreceksiniz, yani motovento'da farklı değil, aldıklarımı piyasa ile kontrol etmiştim yarı yarıya fark vardı, bu kadar indirimi ne amaçla yaptıklarını bilemem, bana söyledikleri mağazalarını kapatıp sadece online satışa geçmişler ve depolarında da zamanında kur düşükken alınmış birçok malzemenin olması, yenileri için stok erittikleri, malum 2018 de dolar kuru 3,7'ler, euro 4,6'lar ile başlamıştı o zaman aldıklarını bu kadar indirim yapıp kar edecek kadar satabilirler.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    neyine olumsuz yorum yapmışlar bilemedim 10 numara kıyafet.pistte 200km+ ile gitmicek kimse.sharptan en az 4 yıldızlı kask aldımı,yanına dizliktir,korumalı eldivendir,monttur dizersin.uzun yol için dizlik ve dirseklik alabilirsin set olarak vardı n11 de 110-130tl civarı

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ekipman, kullanacaginiz motorlarla orantilidir. Aldığınız urunler orta halli motorlarda guvenliginizi saglar. Fakat hizli motorlarda guvenilirlikleri sorgulanabilir

Motosikleti
    R25
    Öncelikle teşekkür ederim.

Sırt koruması yok gibi. Sağlam bir şey almayı düşünüyorum. Sırttan bir hasar alsam geri dönüşü olmayacak durumlar yaşayabilirim. Videoyu izleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Linkteki eldiveni sipariş ettim. Bilek kısmı hariç oldukça koruyu lakin hata ettiğimi sonradan fark ettim. Bilek korumalı alsam benim için daha iyi olurdu.
    İnşallah o günleri görürüm. :D

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bütçeniz ne kadar ona göre bir şeyler önerelim. . .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)