Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Statör arızası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikletim Kuba pars 2016. Statör sorunu var ve 2 yıldır yenisini getirtemiyorum. Fabrikada görünmüyor. Servisten sipariş te veremiyorum. Yani fabrikayla da görüştüm elimizde yok çinden geldiginde göndeririz servise diyor. Sikayette edemiyorum cünkü siparis almıyorlar ve parada almıyorlar. Bir evrakta vermiyorlar elimizde yok diye. Ne yapacam bilmiyorum. Tüketici hakem heyetine gidecem de elimde hicbirset yok. Öylece kala kaldım. Diyarbakırda statör tamiri yapan bir yer varmıdır acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Aliexpreste bir sürü muadil statör var. Geçen arkadaşın dragstar 1100 için getirttik.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletim Kuba pars 2016. Statör sorunu var ve 2 yıldır yenisini getirtemiyorum. Fabrikada görünmüyor. Servisten sipariş te veremiyorum. Yani fabrikayla da görüştüm elimizde yok çinden geldiginde göndeririz servise diyor. Sikayette edemiyorum cünkü siparis almıyorlar ve parada almıyorlar. Bir evrakta vermiyorlar elimizde yok diye. Ne yapacam bilmiyorum. Tüketici hakem heyetine gidecem de elimde hicbirset yok. Öylece kala kaldım. Diyarbakırda statör tamiri yapan bir yer varmıdır acaba?
    Motoru servise götürüp bıraksanız? Servis kaydı açıp illa ki hatayı belirtmeleri gerekmez mi? Sağlam derlerse de hizmet ayıbı diye şikayet edersiniz.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    işin ehli bir ustaya gidip, statör tarafını açtırın... manyetoyu söktürün... cg lerin manyeto ve statörünün uygunluğuna baktırın...

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bobinajcı sarar. Tabi bununla uğraşacak birini bulabilirsen
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Cf Moto motorumda statör arızası yaşıyordum. Takılan her akü 1 ayda çöp oluyordu. İlla orijinal olmasına gerek yok, benzeri olsun yeter. Cf moto 150 NK motoruma CBR 250'den cıkan statörü aldık, şekil olarak uyumluydu ama ne olur ne olmaz diye sanayide bi tanıdığım var ona götürdük bir sorun olur mu diye. sonuçta 250 cc'den söküp 150'ye takacağız ne olur ne olmaz diye. bi kaç ölçüm yaptı hiç bi sorun olmaz konjektörün zaten voltajı gerektiği gibi ayarlayacaktır dedi. 1 ay oldu sorunsuz kullanıyorum akü voltajı 13'ün altına hiç düşmedi.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Hocam özelden yazın sardirip göndereyim size. Hiç olmadı resmi varsa aliexpressten linkini atayım, kolay gelsin.
    birbilent bunu beğendi.

Tesekkür ederim. Motosiklet te statar arızası devam ediyor. Fakat elektiriği eksik ürettiği için gece yol yapamıyorum. Gün icinde aktif kullanıyorum. Servis parça olmadığını bildiği icin kayıt baslatmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Fabrikaya tamir için göndermek istemiyorum. Çünkü daha garantisi bitmediği zamanlarda karbratör gönderdim fabrikaya hiç memnun kalmadım.Nasıl gönderdiysem öyle gelmiş. Yapamamıslar. Yenisini de göndermiyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Ben birkaç şehirde gezdim ana uyumlu statör yok. Boyutları aynı olan bile vardı. Ama ne yazıkki yerine oturmuyor

üstünde 18 tane bobin var ,maşallah .Merak edip bir arama yaptım Aliexpress'te bir sürü benzer var.göbek ve dış çapı yazmış.Vida deliklerinin ölçüsünü iste sendeki ile karşılaştır

https://tr.aliexpress.com/item/32754883954.html

Birçok benzeri var ama uyumlu degil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)