Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yamaha'dan 4 Günlük Yıl Sonu Zammı Geldi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Yamaha, 2020 senesi bitmeden son şakasını yaptı maalesef ve 4 günlük yeni fiyat listesini yayınladılar. Şaka değil gerçek...

Fiyatlar aşağıdadır;

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...Fiyat-Listesi/

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    38 bin TL'lik Xmax 250 icin 10bin TL devlete vergi vermek, harika!
    espresso bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Merkez bankası faiz arttırımı ile dolar düştü sözde ama Yamaha bindiriyor, hadi bakalım bunu da açıklayın müminler!

250cc bile hayal olmaya başladı, tracer 700'e bir anda 10200TL zam, neredeyse bu bir aylık zam kadar paraya 250cc sıfır sym joymax almıştım 6-7 sene önce!

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    şakadır inşallah !!!! euro düşüyor dolar düşüyor ben daha bu kadar ağır bir zam görmedim.2 3 bin geliyordu şakadır diyorum buna.ayrıca 1 OCAKTA YÜZDE 10 LUK VERGİ GERİ ÇEKİLCEK ya .2 seçenek var ya zam geri çekilmicek kalıcı olacak.yada vergi geri çekilecek haberi aldılar fiyatları şişirip yüzde 10 luk geri düşücekler bakın fiyatlar indi dicekler.şu saatten sonra 2 seçenekte dahil yamaha türkiye bitmiştir.hatta sanırım avrupalı dışında motosikletler artık lüxe giricek.para buna yetti ducati aldım demeler başlar artık

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bana hala pahalı gelirken bir de ötv ve kdv hariç fiyata baktığımı fark ettim.
    erensel, Motorumu, karacaa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Demek ki satıyorlar (ve alıyoruz).Hammadde fiyatları artıyor , sadece kur artışı değil , sırtımızda ki itibar masrafı zaten yüksek.
    Önümüzdeki dönemde bizim gibi üretimden uzaklaşan ülkelerde artarak Madmax alemine yakınsanacak.
    Evde bulunan bisiklet zincirini , mevcut zincire ve disk kilidine ilave olarak emektara takıyorum.Daha huzurluyum.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    temmuzda 40 bine aldıydım r25'i. hey gidi günler hey...

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Bize komaz,önceden hep 30 binlik motor alıyorduk,artık hep 50 binlik motor alacaz,30lar 50 hatta 60 oldu ama maaşlar hep aynı.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Geleceğini kesin düşündüğüm, hatta üzülerek beklediğim bir zamdı. Mt-25'i 50 gün önce hesapladığımda euro fiyatı artı vergileriyle 53 küsüre geliyordu. Yamaha yavaş yavaş zam yapıp dikkat çekmemek için 48'e veriyordu motoru yavaş yavaş zam yaparak. Bu ay zam yapmamışlardı bir de yılbaşının gelmesiyle 2 3 ayda yapacakları zammı tek seferde yapmışlar. Euro düşmüyor arkadaşlar euro hala 9.5lira haberiniz olsun, 2.5 liraya düşmedi euro. Bu adamlar 8'li liralardan hesaplıyorlardı büyük ihtimal kuru. Motoru olana da olmayana da yaramıyor bu zamlar. 500-700'lük geçiş serisi motorlar küçük motorların 2 katı zam alıyor fiyat olarak. Şu an tam euro karşılığı fiyatlarına oturdu çoğu yamaha. Euro yükselmediği sürece her ay başı zam yapmazlar artık büyük ihtimal.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Her konuda fikir beyan eden Diyanet İşleri Başkanlığı neden Yamaha'ya "Hösstt ulan sümme haşa" demiyor? Faiz lobisine kan kusturan reisimiz neden Japonlara "Eyy Yamaha sen kimsin yea?" demiyor? 25.000 TL'ye cub mı olur? 50.000 TL'ye 250'lik mi olur?
    espresso ve Ezio41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mart ayında sıfır MT-25 tam olarak 33600 TL idi, şimdi 52000 TL olmuş. Sorumlusu da Berat'ın sunumunda bahsettiği "kur saldırıları", başka bir şey değil.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    110 liraya aldığım manuel egzantrik zincir gergisi 850 lira olmuş... kasap et derdinde koyun can derdinde, elimdekini sağlam tutmanın derdine düştüm ben..

o zamanlar asgari ücret ile 14 tane manuel egzantrik gergi alabilirken ve üste para kalırken şimdi ise 3 tane alamıyorum yani..
    mattiadestro ve fazil bunu beğendiler.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seneye ne kadar ucuzmuş, keşke alsaydık dedirtecek fiyatlar
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Örnek olarak; Xmax 250 aylardır stoklarında yok ama ne hikmetse düzenli olarak zam yiyor.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Videoyu izleyenler dayıyı tanıdı :D
    Tüpüne zam,gazına zam,zam oğlu zam hani bize . . . .

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    MT09SP + kask 150.000TL. 36 ay vade ile aylık taksitler 6000TL, toplam ödeme 210.000 TL. Servis, bakım, lastik, sigorta, benzin derken ayda 8000TL maliyet desek kimse itiraz etmez herhalde. Abartmıyoruz ki.

Çok farkında olunmasa da, görünen o ki ocak-şubat gibi bankalardan böyle bir krediyi de alamayacaksınız.

Nasıl bir kara deliğin içinde olduğumuzu daha iyi ifade edebilmek için şöyle söyleyelim. Para basıp, kredi saçıp, riskleri tavan yaptırıp dövizi patlattılar. Şimdi dizginlemek için saçtıkları paraları faiz ile topluyorlar.

Bu güne kadar yaptıkları sadece fakirleşme ile sonuçlanıyordu. Bundan sonra yapacakları ise açlık ile sonuçlanacak.

Öyle yada böyle bir şekilde sahip olma devri de kapandı. Türkiye, Afrika liginde bir ülkedir. Telefondan internete girip motosiklete binince insan sandık kendimizi. Rüya bitti.
    frustrated, espresso, Sj's ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38 bin TL'lik Xmax 250 icin 10bin TL devlete vergi vermek, harika!
    Normal şartlarda 38K bile fazla, 250'lik scooter için. Çin motorları da pahalılar artık. Bisiklete döneceğiz bu gidişle, az kaldı..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben şokkk ...

Motosikleti
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merkez bankası faiz arttırımı ile dolar düştü sözde ama Yamaha bindiriyor, hadi bakalım bunu da açıklayın müminler!

250cc bile hayal olmaya başladı, tracer 700'e bir anda 10200TL zam, neredeyse bu bir aylık zam kadar paraya 250cc sıfır sym joymax almıştım 6-7 sene önce!
    125 CC bile hayal artık. YS 125 29.400 TL olmuş. Ocak ayında 30 bin bandını geçer.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal şartlarda 38K bile fazla, 250'lik scooter için. Çin motorları da pahalılar artık. Bisiklete döneceğiz bu gidişle, az kaldı..
    Ben zaten verginin fazlaligini anlatmaya calismistim bir yandan da. Yoksa 38bin TL cok fazla haklisiniz.

Temmuz 2019'da 27bin TL olan 250cc scooter su an 47bin TL.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)