Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM 390 ADV Nasıl Bilirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    strigilis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Arkadaşlar merhaba,

2 sene Honda cb250r motosiklet kullandım.30bin km tecrübem var.Eşimi artçı alarak kısmetse pandemiden sonra balkan turu yapmak istiyoruz.Kafama takılan durum şu: bu motorda iki kişi rahat edebilir miyiz? Tek silindir olması uzun yolda bizi yorar mı?

F/P olarak incelediğimde Enduro tarzında alınabilecek en makul motor olarak 390 adv gözüme çarpıyor. Teknolojik olarak son derece dolu bir motor.

2. el motor almak istemiyorum 70bin bandı üzerinde de motora para ayırmak istemiyorum. Fikirlerinizi paylaşmanız mümkün mü?

Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    hocam belki çok klasik olucak ama 2. el temiz bir nc 750 almanız daha mantıklı olmazmı genel anlamda ?
    strigilis bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    390 ADV için f/p yazınızı görünce acaba dedim yurt dışındamı yaşıyor. sonra balıkesiri görünce gene şaşırdım

70 bin bandında çok daha iyi motorlara ulaşabilirsiniz.

2. el almak istemiyorsunuz ama 390adv alınca yetmiceğini anladığınızda çok zaman geçmicek üzerinden. ve bu sefer 600 cc ve üzeri motor almak için adv yi sattığınızda edeceğiniz zararı düşünün

orta segment enduro japon ve 2. ellere bakmanızda genede yarar var.

enduro motorların kullanıcı profilleri birbirine yakındır. sakin kullanırlar genelde ve motoru çok yormazlar
    2. el endurolarda başınızın ağrıma olasılığı oldukça düşük.

ben vstrom 650 tercih ederdim. uzun yolda otobüs gibidir.
    yada versys 650 de olabilir. bu da uzun yolda çok rahat ve keyif vericidir.
    strigilis bunu beğendi.

Motosikleti
    CB250R
    Nc'nin test motorunu geçen sene kullandım. Gidişinde dengesinde hiçbir problem hissetmedim. Ancak tipi bana inanılmaz itici geliyor. Tracer 700 çok daha beni kendisine çekiyor. Geçen sene 2017 modellerini 40bin TL' den almadım. Şimdi yanına yaklaşılmıyor maalesef. Balkan turu sonrasında sadece ben kullanacağım için motoru bizi bi 2 hafta gezdirse yeter diye düşünüyorum hocam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı strigilis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

2 sene Honda cb250r motosiklet kullandım.30bin km tecrübem var.Eşimi artçı alarak kısmetse pandemiden sonra balkan turu yapmak istiyoruz.Kafama takılan durum şu: bu motorda iki kişi rahat edebilir miyiz? Tek silindir olması uzun yolda bizi yorar mı?

F/P olarak incelediğimde Enduro tarzında alınabilecek en makul motor olarak 390 adv gözüme çarpıyor. Teknolojik olarak son derece dolu bir motor.

2. el motor almak istemiyorum 70bin bandı üzerinde de motora para ayırmak istemiyorum. Fikirlerinizi paylaşmanız mümkün mü?

Teşekkürler...
    Hocam madem uzun km ler kullandınız, bir soru sorayım artçı konforu Cb250r da nasıl ?

Sele sanki artçı için geniş gözükse de kısa gibi.
    strigilis bunu beğendi.

Motosikleti
    CB250R
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Dikkate alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

60 kg üstü birini seleye almamanızı tavsiye ederim Bir bayanla gidebilirsiniz ancak 2 erkek yol yapmak isterseniz zorlanırsınız hocam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Dikkate alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

60 kg üstü birini seleye almamanızı tavsiye ederim Bir bayanla gidebilirsiniz ancak 2 erkek yol yapmak isterseniz zorlanırsınız hocam.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    versys 650 almasaydım kesinlikle v-strom 650 alacaktım

ama versys te çok çok iyi. kesinlikle bulup denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

tracer 700 binip denediyseniz versys de denerseniz aradaki farkı anlarsınız
    tracer uzun yol motoru gibi görünüyo olabilir ama genede çok sportif bi oturuş posisyonu var
    versys e oturunca tracer e göre daha bi kalıplı yüksek ve uzun yola daha uygun bi hava veriyor insana.
    strigilis bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Vstrom 650, Versys 650, Nc 750, Tiger 800. 70 bin tl'ye bunları almak, uzun yolculuklar için biçilmiş kaftan. 390 Adv müthiş bir motor ama sınıfına göre de çok pahalı. Sene başında lansman fiyatı 50 bin tl idi. Bütçeniz varsa 600 cc ve üzeri endura bakın.
    strigilis ve infernus bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    CB250R
    Teşşekkür ederim fikirleriniz için. 2. el yolu gözüktü yine bana

Motosikleti
    Teşşekkür ederim fikirleriniz için. 2. el yolu gözüktü yine bana
    2. el temiz düzgün motorlar var elbet hocam. Biraz sağlam araştırmak gerekiyor sadece. Biraz da şans lazım. Ben de ilk 600'lük makinemi 2. el aldım kumar oynayıp. Bir sorun çıkartmadı çok şükür. Fiyatlar çok yükselmeseydi enduroya geçmeyi düşünüyorum ben de ama şimdilik sport touring motorumla devam bakalım.

[IMG][/IMG]

XJ6 gibi, uyguna sport touring modellere de bakılabilir uzun yolculuklar için.

Motosikleti
    CB250R
    Tekerinize taş değmesin çok güzel gözüküyor

Motosikleti
    buda benim emektar.

şanslıyım ki fiyatı 35 binlirayken almıştım. satmaya kalksam 60 binliraya gider

Ezio41, gurcanozturk ve strigilis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda benim emektar.

şanslıyım ki fiyatı 35 binlirayken almıştım. satmaya kalksam 60 binliraya gider

https://i.hizliresim.com/VB2egj.jpg
    Puuu 35 bin tl o motora verilir mi? Az daha koy 55 bine sıfır R25 al daha iyi!

Kazasız belasız hocam, tekerinize taş değmesin. Gözünüz gibi bakın emektara. Artık motor yükseltmek de hayal oldu.
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puuu 35 bin tl o motora verilir mi? Az daha koy 55 bine sıfır R25 al daha iyi!

Kazasız belasız hocam, tekerinize taş değmesin. Gözünüz gibi bakın emektara. Artık motor yükseltmek de hayal oldu.
    ar25 deler :D
    valla öyle artık yıpranmasın diye işe gidip gelmeye minik bişey aldım. emektar artık dinleniyor. pandemi sıkıntıları bitse güzel bi izin koparıp türkiye turu atıcam. yani türkiye turu dediğime bakma.
    istanbuldan çıkıp çanakkele. oradan izmir. oradan marmaris. oradan mersin. adana. hatay. dönerken konya. eskişehir son olarak istanbul
    yaz yaklaşsın hele de bi
    Ezio41 ve okanbagiscan bunu beğendiler.
    since 1987

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    o tren kalktı hocam 70bin tl tek silindirli motor.bencede 2. el nc750 tracer 700 versy650 suzuki 650vstrom almak çok daha mantıklı.gerçi adamlarda haklı r25 olmuş 55 bin tl oda normal satıyor bu denkleme göre.70bine seçeneksiz kalmazsınız oda ayrı bir gerçek

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Diğer abilerimin de dediği gibi endurocular motorlarını yıpratmaz pek. 2. Elde japonun üzmesi çok zor. Siz enduroda 2.elde çekiniyorsaniz supersportçu adam ne yapsın

Motosikleti
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ar25 deler :D
    valla öyle artık yıpranmasın diye işe gidip gelmeye minik bişey aldım. emektar artık dinleniyor. pandemi sıkıntıları bitse güzel bi izin koparıp türkiye turu atıcam. yani türkiye turu dediğime bakma.
    istanbuldan çıkıp çanakkele. oradan izmir. oradan marmaris. oradan mersin. adana. hatay. dönerken konya. eskişehir son olarak istanbul
    yaz yaklaşsın hele de bi
    Benim de var bir ufak hayalim ama pandemiden dolayı nasip olmadı. Bu yaz artık kısmet olursa gezeriz umarım.
    mavzer-i bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Duke 390 6.vites 6bin devirde 95-97km hiz yapiyor.uzun turlar icin tek silindir sikintisi olmaz ama bence sorun sizin ve esinizin oturus konforu.imkaniniz varsa bir bayide bakin oturus mesafelerine.illa ktm derseniz sanirim temiz 2015 civari duke 690 var.onlarin surucu ve artci selesi daha buyuk sanirim..
    Birde 45-55 bandinda 20bin kmyi 5 yasini gecmemis motorlar var tur yapabilecegeniz..
    Sahibindende bakarsaniz,suzuki sv650-a-gladius var cift silindir olarak ekonomik
    strigilis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çok pahalı çok o paraya 650 cc segmentinde daha güçlü daha konforlo seçenekler var arkadaşlar bahsetmiş
    yani versy v storm tracer 75000 tl gibi güzel bi bütçe ile daha alınası motosikletler
    strigilis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)