Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yamaha'dan 4 Günlük Yıl Sonu Zammı Geldi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    89bine Triumph Trident aldığım için şükürler olsun
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Şöyle bir yutkundum. Elimdekinin üstüne sinek bile kondurmucam

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Fiyatları şöyle değerlendirmek lazım, şimdi en ortalama motosiklet 50.000 Try güzel, peki kaç kişi 1 senede bu parayı tasarruf edebiliyor ? bütün giderler çıkmış net tasarruf edilmeye hazır paradan bahsediyorum, yani 10 000 Try kazansan 5 000 Try kenara atabiliyor olsan senede 60 000 Try kasana para atabilirsin gibi .. ( bu Ultra bir örnek, Türkiye'de kazançlar ortada )

Bu sebeple şımarık olmaya bence gerek yok, eldekinin kıymetini bilmek lazım,artık kredi maliyetleri de çok yükseliyor,1 senede edebileceğiniz tasarruf tutarında borca girmeniz gerek diye düşünüyorum ama her şey bir kenara benim musluklarımdan para aksa 1 sene önce 60 000 Try olduğunu bildiğim araca 120 000 Try vermem,bunun adı başka bir şey çünkü .. bu bir sinyal,bu bir çıkmaz sokak ..

Umarım gelecek nesil evi, arabayı geçtim kendine bir scooter falan alabilir ..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    R25 yardırıyor maşallah

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şakadır inşallah !!!! euro düşüyor dolar düşüyor ben daha bu kadar ağır bir zam görmedim.2 3 bin geliyordu şakadır diyorum buna.ayrıca 1 OCAKTA YÜZDE 10 LUK VERGİ GERİ ÇEKİLCEK ya .2 seçenek var ya zam geri çekilmicek kalıcı olacak.yada vergi geri çekilecek haberi aldılar fiyatları şişirip yüzde 10 luk geri düşücekler bakın fiyatlar indi dicekler.şu saatten sonra 2 seçenekte dahil yamaha türkiye bitmiştir.hatta sanırım avrupalı dışında motosikletler artık lüxe giricek.para buna yetti ducati aldım demeler başlar artık
    Gelen verginin düşeceğini ben sanmıyorum. Düşse bile zaten sizin dediğiniz gibi olacak yine fiyatlarda bir değişiklik olmamış olacak. Bu fiyatlar da 4 gün için geçerli. 1 ocaktan itibaren yeni zamlar gelir muhtemelen
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekşi'de çok şahane bir yazı okudum, yazarı @viski raki sarap bira

Link:

https://eksisozluk.com/entry/117386313

"türkiye kapitalistleri dünyanın en iş bilmez kapitalistleridir. düşük ücret verildiğinde enflasyonun düşeceğini zannedenlere ise allah akıl fikir versin. enflasyonu tetikleyen temel etken; türkiye'nin içinde bulunduğu döviz krizi, inşaat şirketine verilen paralar, umarsızca savurulan devlet kaynakları, vakıflara aktarılan milyarlarca liradır. tabii iktidara diyecek lafları olmadığı için bütün enflasyon maliyetini asgari ücretten bilmek gibi bir gaflete düşmüşlerdir. bunlara kalsa işçi günde 20 saat ölümüne çalışmalı ve günde 10 tl almalıdır. ahmak oldukları için işçinin aynı zamanda bir tüketici olduğunu son noktada müşteri diye kıvranıdıkları hedef kitlesinin olduğunun farkında bile değildirler. modern kapitalizmin kurucusu diyebileceğimiz henry ford işçilerine pazar tatili vererek onlara araba satmıştır. akıllı kapitalist işlerini büyütürken yanındakileride büyütür ve daha çok büyür. ahmak kapitalist ise her şey benim olsun diyerek saldırır sonuçta devasa bir firma sahibi olur ama ürettiği malları alacak alım gücü kalmayınca batar. bu nedenle türkiye'de hükümet destekli eş dost kapitalizmiyle içeride büyüyen şirketler yurtdışı pazarlarında nal toplarlar.
    enflasyondan korkan ahmak kapitalist gerektiğinde enflasyonun ekonomide durağanlığı açmada kullanılabilecek bir aparat olduğunu bilmez çünkü iktisat bilmez. enflasyonun yüksek seyretmesi uzun vadede yıkıcı olabilirken doğru yönetilirse kısa vadede yüksek enflasyon ekonomiyi canlandırır. yüksek faiz bile doğru silah olarak kullanıldığında ekonomiyi canlandırır. tabii ki her konuda olduğu gibi kaht-ı rical burada da kendisini gösteriyor. histerik bir şekilde belli konuları iman edercesine doğru kabul edip alternatif çözüm yollarına akılları kesmedikleri için söylenip duruyorlar.
    hasılı; asgari ücret yeterince zamlanmazsa, halk alışveriş yapamaz ve çarklar o zaman durur"

Kısacası yazar arkadaş alıcıyı öldürürsen malını satacak kimse bulamazsın demiş. Eğer malını yurtdışına da satamiyorsan geçmiş olsun demiş.
    espresso ve draggy bunu beğendiler.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı furkanguvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    89bine Triumph Trident aldığım için şükürler olsun
    Vatandaşın geldiği hal sizin bu yazdığınız, 89 bin tl aslında o motora değecek para değil, iki-üç senede bütün fiyatlar katlanınca şimdi şükredirtiyorlar resmen, 2017 de neredeyse sıfıra yakın ikinci el 2017 ya da2016 model BMW 1200 GS alabiliyordunuz ya da üstüne bir 10 kağıt koyup sıfırını alabiliyordunuz, nereden nereye geldik, sanki onlarca yıl sonrası gibi ama toplasan 2-3 sene öncesi :(

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Arkadaşlar motor fiyatları asla düşmez şunu bir kabullenemediniz artık TL enflasyonu olan devalüe olan bir para birimi, haydi onu geçtim bayi ile yamah anlaşması var yani basit bir örnekle xmax tr ye giriş bayiye satış 30.000 lira diyelim vergisi bayi karı vs 38 e satılıyorsa, xmaxin tr ye bayiye giriş rakamı 28 e inerse bu sefer aradaki 2.000 lira bayiye kar olsun kalkınsın diye bırakılır. motor fiyatları normalde düşmez bu saatten sonra hiç düşmez alan alsın boşuna beklemesin gerekirse borca girsin borca giremiyors bayiden senetle alsın ama alıp kenara koysun motoru.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    50 cc 21600

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bitcoin 3000 dolardan , 20000 dolara gelebiliyorsa , Yamaha'da gelebilmeli bence :D
    İşin şakası bir yana Sanal kazançlar böyle gittikçe işler daha sarpa saracak , salgın döneminde ciddi para basıldı , krediler , teşvikler saçıldı (sadece bizde değil) , bu para emtia piyasalarınada girdi ve onları şişirdi.Reel piyasaya bu yavaş yavaş yansıyor.Üretim zorlaştı , bugün parası olan , iş yapmaya devam eden adam bankaya gidince , adamı sıraya diziyorlar , bunlar elbette piyasaya zam olarak yansıyor daha yansıyacak.
    Daha kötüsü gıda fiyatlarıda etkileniyor.
    Üretim ciddi önem kazanacak bizim gibi Brezilya ve Çin'den zencefil , Madagaskar'dan börülce , Çin'den Ayşe Kadın Fasulye ithal eden ülkeleri ise ciddi süprizler bekliyor.
    draggy bunu beğendi.

Uqurevc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max 400
    bu gelen daha ilk zamn.
    mart ayında bi zam daha gelebilr ben r25 kullancıısıyım.
    tahminimce mart ayında 59.500 den fiyat acıcaklar .

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Motor fiyatları neden düşmüyor Biliyormusunuz, forumda sürekli bunu diyen adamlar olduğu sürece düşmez, Bankada doları olan adam gelmiş fiyatlardan şikayet ediyor sen önce dolarını sat sonra şikayet et,geçen hafta tv de gördüm türkiyede vatandaşın bankadaki döviz rezervi 230 milyar dolarmış birde yastık altı döviz var sonra her şey niye pahalı diyorlar, örnek çakırı nüfusunun yüzde 64 ünün bankada dövizi varmış çankırı gibi yerde nerden aldınız bu parayı anlamdım ,bizde üretim yok hep tüketim var yurt dışından buda cari açığı çoğaltıyor devlette basıyor vergiyi ,döviz alıp yükselmesini bekleyip oturduğu yerden parasına para katanlara devlet bir darbe vuracak yakındır ellerindeki parada gidecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    İkinci sayfaya gelmişiz, kimse "hayin Yamaha" dememiş? Olay cebe yansıdıkça beyne kan gidiyor hipotezim halen aktif...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bankada doları olan adam gelmiş fiyatlardan şikayet ediyor sen önce dolarını sat sonra şikayet et,
    ...
    ,döviz alıp yükselmesini bekleyip oturduğu yerden parasına para katanlara devlet bir darbe vuracak yakındır ellerindeki parada gidecek
    Çok çabuk konuştum yine...

Kan yine gidiyor belki ama gittiği yerde işler halen kesat anlaşılan... Bu da kötü haber...

Velhasıl, dibe doğru hızlanarak devam... Zaten hele bir de vatandaşın bankadaki döviz mevduatına el konursa gel gör o zaman cümbüşü, ekonomiyi, alım gücünü ve fiyatları...
    espresso, Sj's, gurcanozturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motor fiyatları neden düşmüyor Biliyormusunuz, forumda sürekli bunu diyen adamlar olduğu sürece düşmez, Bankada doları olan adam gelmiş fiyatlardan şikayet ediyor sen önce dolarını sat sonra şikayet et,geçen hafta tv de gördüm türkiyede vatandaşın bankadaki döviz rezervi 230 milyar dolarmış birde yastık altı döviz var sonra her şey niye pahalı diyorlar, örnek çakırı nüfusunun yüzde 64 ünün bankada dövizi varmış çankırı gibi yerde nerden aldınız bu parayı anlamdım ,bizde üretim yok hep tüketim var yurt dışından buda cari açığı çoğaltıyor devlette basıyor vergiyi ,döviz alıp yükselmesini bekleyip oturduğu yerden parasına para katanlara devlet bir darbe vuracak yakındır ellerindeki parada gidecek
    Bunu îmâ etmek bile (dövize el koymak) korkunç sonuçlar doğurur.

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu îmâ etmek bile (dövize el koymak) korkunç sonuçlar doğurur.
    inşallah devlet el koyar,dolarcıların yüzünden neden ben 25 bin tl lik motora 50 bin tl veriyorum, onlar para kazanacak diye biz her şeyi iki katına almak zorunda kalıyoruz.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    inşallah devlet el koyar,dolarcıların yüzünden neden ben 25 bin tl lik motora 50 bin tl veriyorum, onlar para kazanacak diye biz her şeyi iki katına almak zorunda kalıyoruz.
    Gerçekten tek suçlu dolarını bankada veya yastık altında tutanlar mı? Koca memleket 230 milyar doları yastık altına soktu diye mi sen alacak olduğun motora 2 kat para veriyorsun?
    espresso ve draggy bunu beğendiler.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten tek suçlu dolarını bankada veya yastık altında tutanlar mı? Koca memleket 230 milyar doları yastık altına soktu diye mi sen alacak olduğun motora 2 kat para veriyorsun?
    Suçlu sadece doları olanlar değil tabi devletinde suçu var, bu siyonist düzeninde suçu var, yatırım için döviz biriktirmek siyoniste bir nevi hizmet etmek demektir, ben çin den japonya dan ürün alırken neden dolar ile alıyorum?

Çankırı gibi reis aşığı bir memlekette reisin talimatına rağmen döviz alıyorlarsa ben bir şey demiyorum. Sorsan en milliyetçi onlardır. Ha keza milliyetçiliği ile meşhur Kayseri'de de evler euro ile kiraya veriliyor.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu başlığı açan kişi,
    derhal özür dilemeli...

4 günlük fiyat diye yaygara koparıyor...

Ama fiyat listesinin altında bulunan ve fiyatların 31.ocak.2021 tarihine kadar geçerli olduğu bilgisinden habersiz....

Üstelik bu bilgiyi kendi paylaşmış.

Fiyatların anormal artırılması başka konu,
    Okumadan 4 günlük fiyat yaygarası koparıp milleti tahrik etmek başka konu...

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çankırı gibi reis aşığı bir memlekette reisin talimatına rağmen döviz alıyorlarsa ben bir şey demiyorum. Sorsan en milliyetçi onlardır. Ha keza milliyetçiliği ile meşhur Kayseri'de de evler euro ile kiraya veriliyor.
    Bizim ülkeye mi has bilmiyorum ideolojiler iş paraya gelinceye kadar savunuluyor. Kimsenin cafcaflı laflarına inanmıyorum artık. O paraları bozdurun diyen bakanların, partililerin hepsinin paraları döviz halinde onu da biliyorum.

Birliğiz beraberiz laflarında olanlar bulunduğu yerde bi deprem olsun, hemen kira fiyatları tavan. Neyse tadım kaçtı gene.
    selimonurr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)