Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

harley davidson motosiklet seçmek/almak

Motovento
    REKLAM ALANI

1-karbüratörlü motordan daha iyi ses geliyor-eski motor olsun,
    2-V çift silindir sesi olsun (egsoz gürültüsü değil),

yamaha dragstar alayım, vn800 alayım, honda shadow alayım, hd fourty-eigth alayım, hd iron883 daha güzelmiş ...derken

"madem o kadar para veriyorum bari 2013/2 üzeri olsun ABS de olsun" diyerek ilk iki kuralı kaçırıyorum ve konu saçma sapan bi yerlere gitti.
    hd markası modelleri hakkında pek bi bilgim de yok, motosiklet seçemiyorum. size danışmak istedim...

- çok gürültü yapan bir egsoz koyup insanları rahatsız etmek istemiyorum, rolantideki çift silindirden gelen sesi istiyorum, zaten genelde keyif için kullanacağım.

yamaha dragstar classic severim ama temizi uygunu yok, vn800 de shadow750 de zaten harley davidson parası üstelik bu motorların bakımsızı eskisi başa bela olabilir, riskli.

- maksimum 90bin lira verebilirim.
    çok satılan ve piyasası olan iron883 bu işi yatırım haline de çeviriyor.

iron883;
    2010 ilk çıkanlarda abs yok ama fiyatları çok da farklı değil,
    2013 sonrası(+, abs var, anahtarsız çalıştırma, ??? farkları var ),
    2016 sonrası makyajlı(+, ayarlanabilir amortisör, yeni sele, depo yazısı, ????, farkları var)

bu modeller/yıllar arasında yukarıda yazdıklarım harici değişen özellik var mı,

iron883 iyi midir, koronik sorunları neler?

başka bir modele mi yönelmeliyim, harley davidson kullananlar iron için ne düşünüyor...

hd alırken kime ekspertiz yaptırmalıyım, konu harley olduğunda diğer motorlardan farklı olarak nelere dikkat etmeliyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben olsam HD Iron 883 yerine (fiyatlar da makul ise) Yamaha XV950 tercih ederdim. XV950 bire-bir Iron 883 çakması ama (gösterge paneli hariç olmak kaydıyla) daha iyisi.
    (Gösterge paneli, egzoz, hava filtresi vs. hepsi sonradan değiştirilebilir zaten, her iki motosiklet de kişiselleştirmeye çok uygun aşırı basit modeller...)

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Bende şu royal enfield classic bullet lerin sesine hayranım.

https://www.youtube.com/watch?v=Im4Wexonwok&t=49s

Motosikleti
    Bn125
    Ben olsam harley davidson forty-eight modelini alırdım. 2013+ 90k tlyr rahatça alabiliyorsunuz. İron zaten sportster serisinin en alt modellerinden biri ve açıkcası forty-eight tip ve güç olarak da çok daha iyi. Hatta sarı sitede 2013 model 26k kmlerde 82kya satılan gördüm. Eminim bu fiyatlara ve kmlere daha bir sürü vardır. Özellikle stok egzoz almamanızı tavsiye ederim. Birçok yabancı forumlarda da bakarsanız aslında harleye o istediğiniz-istenilen sesi egzoz veriyor. Alabildiğiniz kadar aksesuarlı alırsanız sizin için en iyisi olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.
    evet bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Benim önerim; XVS 950 A Midnight Star.

Kayış aktarmalı, enjeksiyonlu, orijinal egzozunun sesi de gayet tatlıdır.

Yakıt tüketimi Harley'lere göre düşüktür.

Sadece ABS'si yok.

Özellikle Mat Kırmızı rengine bir bakın derim.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    harley haricinde bi makine aldığında aklın harleyde kalacak o yüzden yapıştır bi tane sporster

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

bosphorus harleye götür makinayı yaptır expertisi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

contalardan yağ kaçırması, yağmurda kullanınca sinyal arıza vermesi, hava filtresinden yağ sızdırması, vidalarda vibrasyondan dolayı gevşeme vb kronik sıkıntıları var... orjinal akü 2700tl orjinal istemezsen 1000 tl 8000 bakımı 1100 tl 550 tl si işçilik geçen yıl shadowa serviste periyodik bakıma 800 tl verdim... istanbuldaysan parça servis sıkıntısı yok... bence servis ve parçada hondadan sonra 2.
    evet bunu beğendi.

883 fena motor değil ama forty-eight ya da roadster bulabiliyorsan bunlara bak derim bence hem tip olarak çok daha yakışıklılar hem de 1202cc blok ile çok daha iyi gidiyorlar. Roadster denk getirebilirsen süspanyion, fren vs olarakta çok memnun kalırsın. Dezavantaj olarak forty-eight deposu çok ufak benzinlik benzinlik gezersin, roadster ise oturuş pozisyonu rahatsız.

madem bu tarz bir motor alacaksın ve ciddi de bir bütçe ayırabiliyorsun o zaman harley'den başkasına bakma derim. Diğerleri kötü olduğundan değil ama aklın hep harleyde kalır.

Bakarken aksesuarlı bak bir de bunları alırken çok para verip satarken zararına satıyorsun. Egzoz mutlaka alıp takarsın o yüzden en azından bir vance-hines slip-on falan olsun üzerinde.

bu arada harley alırsan inanılmaz bir servis kalitesi seni bekliyor süper fahiş fiyatlar verip bir de paranla rezil olmayı göze alıyorsan adı geçen servise gidebilirsin.
    evet bunu beğendi.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    ABS'li bir model seçmenizi şiddetle tavsiye ederim.
    Bence birinci önceliğiniz bu olsun.
    evet bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    İron 883 titreme gibi bir kronik sorunu var yanlız kolay kolay arıza çıkarmayacak bir makine.
    Stok egzozun içini boşaltırsanız motor rahatlıyor ve titreşim bir nebze olsun azalıyor.

Ben olsam Yamaha XV950 alırdım.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    2014 iron sahibiydim. Abs li tercih etmeni şiddetle öneririm. Titresim de onceki yillara göre daha azdir. Forty eight tip olarak daha yakisikli olsada deposu daha kucuk, yakit tuketimi daha fazladir. Vergi konusunda da daha maliyelidir. 1202cc lik motoru ile 1200cc sinirini kil payi aşıyor.
    Yamaha bold daha iyi bir motordur ama iron 883 yerine onu almadim. Almamda.
    Japon motorlar gibi aküyü korumaz. Motoru yatiracaksan aküyu koruman gerekir. Akü besleme kullanmayacak isen, transport mode a almani tavsiye ederim.
    Anahtarsiz calistirma buyuk kolaylik. Anahtari kaybetsen bile şifre ile calistirabilio olmakta gün gelir çok işine yarayabilir.
    Elin takim tutuyor ise, bakimlarini kendin yapabilirsin. Ayrica yetkili servis disinda da secenekler mevcut.
    Suan ki fiyatlari bilemiyorum ama dyna veya softail serisinden bir motoru daha cok tavsiye ederim
    evet bunu beğendi.

7-8 ay sonra tekrar merhaba.

o zamanlar kafama takılan/kendi sorularımı harley davidson iron883 almak isteyenler için cevaplayayım istedim.

iron883 için 2009-2013-2016 makyajlıları inceledim, insanlarla tanıştım, motorlarını test ettim ve gittim en ucuz+en masrafsızı aldım... üzerinden aylar geçti ve bu modelin makyajları arasındaki farklara dair gözlemlerim şöyle.

-abs
    (elbette abs önemli fakat yeni lastik, abs, vb. ne eklerseniz ekleyin alet ağır... frene basınca hart diye durmuyor. olacakları sezmek ve vites en iyi fren )

-ayarlanabilir süspansiyon
    (ben ayarlanabilir süspansiyonlu modeli 50-60km şehir içi sürdüm, öyle mühtiş bir konfor eklemiyor...
    (yeni tip şişik seleler ve havalı süspansiyon/amörtisör çok iyi diyorlar, denemedim.)

iron883 ağır ve rahatsız bir alet, zaten motorundan/egzozundan ses çıkarması ve titreşimi seviliyor fakat screaming eagle veya vance hines kısa egzoz kullananlara hayret ediyorum ki stok egzozu bile çok iyi, bi tık üstü elbette daha iyi olabilir fakat kumandalı ve açılıp/kapatılabilir olursa...(bu özellikli egzoz bu markalarda yok, türkiye'de de görmedim-duymadım) o ses sürekli çekilmez ve insanlara bu kötülük yapılmamalı... ayrıca işin polis boyutu da var, ben iki defa motoru bağlanan harleyci gördüm ve ikisinde de polis harley marley dinlemedi, redline da yapmadı ve bu arkadaşların motosikletleri -o gürültüyle- gerçekten trafikten men edilmeyi hak ediyorlardı...

konforlu bir harley davidson sürmek istiyorsanız kocaman/araba gibi olan üst modellere bakmak lazım zira bunda konfor yok, bu hayvan rahatsız ama bu rahatsızlık gerçekten de çok çok keyifli, sürekli yüzünüzü güldürüyor tabi benim gibi sadece keyfi sürüyorsanız.)

-anahtarsız çalıştırma da bence iron883'e bir şey katmıyor, zaten iron883(2009ve+) sporsterların hepsinde immobilizer anahtar ve alarm var. anahtarın cepte durması, eldivenle anahtar tutmamak elbette iyi olur fakat aradaki uçurum fiyat farklarına değen bir şey katmıyor.

-iron883 sporster çok satan ve talep gören bir motosiklet... al, kullan keyfini çıkar, kar ekle, sat. değer kaybetmez.
    (ne yazık ki lira pul oldu ve ben hiçbir zaman ne motosiklet ve de araba fiyatları düştüğünü görmedim)

-karbüratörlü eski harleylere özgü silindirlerden gelen farklı bir ses daha var. gerçekten çok iyi bir ses fakat karbüratörlü ve eski bir motor(üstelik bakım-parça maliyetleri yüksek) almaya cesaret edemedim.
    (harley alacakları pek ilgilendirmez ama yine de aradaki feci yakıt farkını ve kronik sorunları not edeyim.)

-motoru alacağınız kişinin verdiği güven ve tabi ekspertiz işi çok çok önemli. harley'in masraflısını sorunlusunu alırsanız parça ve servis işleri gerçekten ama gerçekten dram...
    (Kadıköy/Hasanpaşa'da Customs and Care(Ali Aydın)'a götürüp baktırmıştım, kazalarını, eski sahibini, yapılanları, eksik ve fazlalarını her şeyini söyledi, fiyatı anlattım al dedi, aldım )

deposunda harley davidson yazan herhangi bir motosiklet, milyon liralık arabalardan jiplerden daha çok dikkat çekiyor.

gerçekten "abi harley mi" "abi motorun güzelmiş", "oo süper motor"... ilgi budalası oluyorsunuz, kurtuluş yok.

(özellikle bekar bir erkekseniz bu deneyimi yaşamanız şart. orta yaş sendromuna kalmayın.)

(markayı veya motoru savunmuyorum ki bana kalsa ilgi çekmek ve saçma da olsa yüzünüzü güldürmek haricinde bir numarası yok fakat chopper/cruiser alacaksanız yamaha, honda vb almayın, abi bu harley mi diyecekler... üzüleceksiniz.)
    cıbılduck, gurcanozturk ve block bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)