Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Önerebileceğiniz takip cihazı var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 250 (2016)
    Arkadaşlar selamlar herkese,

lafı hiç uzatmadan sorumu sorayım çalınmalara karşı ne kadar erken o kadar iyi

motora temas edilmesinde ve motorun sarsıntı hareket halinde telefonuma bildirim gönderebilecek, mümkünse aküye bağlanmayacak uygun fiyatlı takip cihazı arayışındayım.

Bir de çalınmalara karşılık siz ne gibi önlemler alıyorsunuz. Yazarsanız sevinirim.

Kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    mts filo kullanıyorum 3 yıldır sorunsuz alıexpers cın malları ıle kıyaslarsan bayaa pahalı tabıkı ama guvenlık dersen mts yı tek gecerım

Motosikleti
    KTM Duke 250 (2016)
    nerden temin edebilirim

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Ben MTS Motor Takip sistemi kullanıyorum.
    Bana göre artısı kendi pilinin olması ve kendi pili bitmedikçe aküden beslenmemesi.
    Zaten kendi pili düşük seviyeye geldiğinde uyarı mesajı atıyor "şarj oluyorum" diye.
    Günlük yapılan yol vs. raporlaması güzel. Geziye çıktıktan sonra eve döndüğümde harita üzerinden nereye hangi yoldan gitmişim takip edebiliyorum.

Eksisi olarak mesaj atması geç gibime geldi. Motoru salladıktan 30-50 sn. aralığında telefonuma sarsıntı mesajı geliyor(bazen 1-2 dk. da sürebiliyor).
    Tabi bu da operatör veya sunucularından ötürü bir durum olabilir ama bu devirde anlık bildirim bekliyor insan

Edit:
    En önemli özelliği söylememişim
    Motor blokajda var. İstenmeyen durumda mesaj atarak motoru çalışmaz hale getirebiliyorsunuz, daha sonra yeniden aktif edilebiliyor.

Motosikleti
    NC 750X
    https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/akuden-bagimsiz-kendinden-bataryali-uzun-pil-omurlu-gps-takip-cihazi-imei-kayitli-garantili_pdp_601844799
    çok araştırdım. linkteki ürünü aldım. şarjı çok iyi 20 gün gidiyor. motora koymak şart değil al cebinde taşı, arabaya koy. sadece kontörlü bir hat ve kapanmaması için 2-3 ayda bir yükleme yapmak. kendi uygulaması var sıkıntısız giriliyor. kurulumu kolay. çinden 2 tane aldım birini fare yedi kısa devre yaptı yandı. diğerinin imeide problem çıktı paralar boşa gitti.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Airtag veya benzeri birşey kullanan var mı?
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MTS sahibinin müşterilerine terbiyesizlik yapabileceğini hatırlatmadan edemeyeceğim. Forumda hep birlikte şahit olduk...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar bu takip cihazlarından kullanarak, çalınan motoruna tekrar kavuşan, emniyete ihbarda bulunup polisin gidip motoru olduğu yerde bulup hırsızlığı çözmesi olayını bizzat yaşayan var mı?

Genelde duyduğum ve bana verilen fikir "motor çalışınca sms geldi, karakola gittim, ekipler devriyede, gelince gideriz" gibi biraz zaman kaybedip, az sonra da sinyalin kaybolduğunu, son sinyal alınan yerde de artık motorun olmadığı yönünde. Yani motor yine ebediyete uğurlanıyor deniyor.

"Bir arkadaşının kuzeninin tanıdığı" değil de bizzat kendisi bu cihazları kullanarak olay çözen birisi var mı?
    espresso ve Kinky Kylie bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    MTS ile ilgili epey uzun tartışma oldu burada. Mahkemelik olma, müşteriye el hareketi çekme, mahkemelikken yolda adamın motorunu bloke etmesi vs.
    Foruma reklam veren bir firmanın atölyesinde montajlarını yaptığından büyük ihtimalle "rica" ile o konu kaldırıldı. Arşivde de yok konu.
    Forum yönetimine mailde attım neden kaldırıldığıyla ilgili bilgi verirmisiniz diye cevap yok

Daha bilindik markalar mevcut. Çoğu aynı mantık ve hizmetleri veriyor. Müşteri desteği güçlü olanı seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.
    espresso ve OzanAkgoz bunu beğendiler.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mts için Youtube'da yayınlar yapıp mağdur olduğunu belirten, motosikletinin giderken bloke edildiğini söyleyen Ankaralı Xmax sahibi çocuk sırra kadem bastı. Videoları kaldırdı. Canlı yayında Mts'nin sahibiyle anlaştılar sanırım. O dönem forumda epey yazıldı çizildi hatta FB'daki motosiklet grupları bu Mts'nin epey üzerine gitti lakin Ankaralı Xmax sahibi çocuk sanırım sorununu bir şekilde anlaşma yoluyla çözdürüp videolarını da sildi. Millet galeyana geldiğiyle kaldı. İnşallah o çocuk motosikletle ilgili farklı bir konuda mağduriyet yaşayıp yeniden video çeker de ana avrat söverim ona.
    Osm@n, ero__, izzmarit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Takip cihazı olan motor çalındığında kendin gidip alamayacaksan o iş hikaye.Polise takip cihazınla gittiğinde hemen devriye aracına atlayıp sirenler eşliğinde motoru almaya gideceğini düşünüyorsanız çok Hollywood filmi izlemişsinizdir.Ben daha motorum çalındı takip cihazından polis gidip buldu diyeni görmedim.Varsa örnekleri bizde bilelim.
    Birde takip cihazı taktırdım kafam rahatcılar var.Takip cihazını ek önlem olarak görmek lazım.Disk kilidi,zincir.kapalı otopar.alarm gibi.Takip cihazı takarsanda ek önlem olur.
    espresso bunu beğendi.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Keşke bu yazılıp çizilenler kaldırılmamış olsaydı da bizlerde araştırırken görüp buna göre hareket etseydik

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip cihazı olan motor çalındığında kendin gidip alamayacaksan o iş hikaye.Polise takip cihazınla gittiğinde hemen devriye aracına atlayıp sirenler eşliğinde motoru almaya gideceğini düşünüyorsanız çok Hollywood filmi izlemişsinizdir.Ben daha motorum çalındı takip cihazından polis gidip buldu diyeni görmedim.Varsa örnekleri bizde bilelim.
    Birde takip cihazı taktırdım kafam rahatcılar var.Takip cihazını ek önlem olarak görmek lazım.Disk kilidi,zincir.kapalı otopar.alarm gibi.Takip cihazı takarsanda ek önlem olur.
    Ben de sırf bu yüzden takip cihazı almak yerina kasko yaptırmaya para harcıyorum.
    Motoru çalan karanlık illegal tiplerle muhattap olacak halim yok, hemen onlara ulaşıp da çalanları korkutup motoru alabilecek tanıdıklarım da yok. Bu nedenle benim işime yaramayacak bir alet oluyor bu.
    okanbagiscan bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mts için Youtube'da yayınlar yapıp mağdur olduğunu belirten, motosikletinin giderken bloke edildiğini söyleyen Ankaralı Xmax sahibi çocuk sırra kadem bastı. Videoları kaldırdı. Canlı yayında Mts'nin sahibiyle anlaştılar sanırım. O dönem forumda epey yazıldı çizildi hatta FB'daki motosiklet grupları bu Mts'nin epey üzerine gitti lakin Ankaralı Xmax sahibi çocuk sanırım sorununu bir şekilde anlaşma yoluyla çözdürüp videolarını da sildi. Millet galeyana geldiğiyle kaldı. İnşallah o çocuk motosikletle ilgili farklı bir konuda mağduriyet yaşayıp yeniden video çeker de ana avrat söverim ona.
    Türkiye omurgasız canlılar cenneti...
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte ben de aynı fikirdeyim. 2 olasılık var;

1) Bu forumda birkaç sene önce Tenere'si çalınan (yanlış hatırlamıyorsam) birisi vardı İstanbul Anadolu yakasında. Belki 1-2 gün belki de daha kısa süre içerisinde emniyet teşkilatında bazı tanıdıkları sayesinde hırsızlar "motoru şuraya bıraktık gel al" demişti. Polislerle gitti aldı. Burada yazıldı çizildi şimdi tam bulamadım konuyu. Hatta forum moderatörlerinden konuyu sabitlemelerini istemiştim.

2) Karanlık tiplerle muhatap olabilecek kadar sen de karanlık bir tipsindir. O zaman sana baştan bulaşmaz kimse. Bulaşsa da haber salıp ayağına getirtirsin motoru.

Genelde takip cihazı kullananlar "bak şurada şu hıza ulaşmışım, ondan önce şuraya gitmişim, 3 ayda şu kadar yol yapmışım" gibi konuşmalar yapmak için kullanıyorlar.

Yine de takip cihazı sayesinde motorunu bulan, gidip alan varsa buradan bizi aydınlatabilir.

Bir de kasko yaptıranlar oluyor. Ben yıllar önce kasko yaptırmıştım 1 yıl. 22:00-06:00 saatlerinde gerçekleşen hırsızlıkları ve sabit bir cisme bağlanmamış şekilde gerçekleşen olayları kapsamıyordu. Ertesi yıl bu 2 saçma maddeyi içermeyen bir şirket aradım, bulamamıştım. Tabi yıl 2016 idi. Şu anda motosiklet kaskolarında böyle akılsızca muafiyet var mı bilmiyorum.
    okanbagiscan ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte ben de aynı fikirdeyim. 2 olasılık var;

1) Bu forumda birkaç sene önce Tenere'si çalınan (yanlış hatırlamıyorsam) birisi vardı İstanbul Anadolu yakasında. Belki 1-2 gün belki de daha kısa süre içerisinde emniyet teşkilatında bazı tanıdıkları sayesinde hırsızlar "motoru şuraya bıraktık gel al" demişti. Polislerle gitti aldı. Burada yazıldı çizildi şimdi tam bulamadım konuyu. Hatta forum moderatörlerinden konuyu sabitlemelerini istemiştim.

2) Karanlık tiplerle muhatap olabilecek kadar sen de karanlık bir tipsindir. O zaman sana baştan bulaşmaz kimse. Bulaşsa da haber salıp ayağına getirtirsin motoru.

Genelde takip cihazı kullananlar "bak şurada şu hıza ulaşmışım, ondan önce şuraya gitmişim, 3 ayda şu kadar yol yapmışım" gibi konuşmalar yapmak için kullanıyorlar.

Yine de takip cihazı sayesinde motorunu bulan, gidip alan varsa buradan bizi aydınlatabilir.

Bir de kasko yaptıranlar oluyor. Ben yıllar önce kasko yaptırmıştım 1 yıl. 22:00-06:00 saatlerinde gerçekleşen hırsızlıkları ve sabit bir cisme bağlanmamış şekilde gerçekleşen olayları kapsamıyordu. Ertesi yıl bu 2 saçma maddeyi içermeyen bir şirket aradım, bulamamıştım. Tabi yıl 2016 idi. Şu anda motosiklet kaskolarında böyle akılsızca muafiyet var mı bilmiyorum.
    - Super Tenere idi hocam, nickinin icinde emlak kelimesi gecen biri idi, cok iyi hatirliyorum
    - Bu yil aldigim kasko tekliflerinde saat ya da baglanma kurallari gormedim hic. (kloz gibi sacma bir kelime kullaniyor sigortacilar, clause'dan gelme)

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Polisler bölgelerinde bu işleri yapan adamları bilmiyorlarmı.Hepsini biliyorlardır.
    1.Maddede yazılan olay bizim başımıza geldi.Biraderlerin şirket arabasındaki teybi gece kaldırmışlar.Bizimkiler ilçe emniyet müdürünü yakından tanıyorlar.Karakolun işlerinide yapıyorlar.Gidip emniyet müdürünle durumu anlatıyorlar.Tamam ben ilgilenicem diyor.İki saat sonra dükkana apaçi kılıklı bir adam geliyor elinde büyükçe bir çanta.Abi diyor bizim adamlar bir yanlışlık yapmış sizin teyp i çalmış bakın dün çalınan teypler bunlar arasında sizin teyp varmı diye.Masaya 8 10 tane teyp koydu diyor.Baktık bizim teyp yok içinde.Adam olsun abi beğendiğiniz bişey varsa alın demiş.Birader diyorki bizim teybin iki üç katı pahalı teyplerde vardı aralarında.Biz tabiki almadık gönderdik adamı dedi.

Yani bulunmak istense anında bulunur takip cihazına bile gerek yok.İlgilenmezlerse adres versen yerini göstersen kılını kıpırdatmazlar.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)