Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yurt dışı deneyimleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün paketleyip geri gönderdim. PTT ile. Kutu biraz büyük ve ağır (60cm boyunda 3,6kg) olmasına rağmen 200tl tuttu kargo. Hatta karayolu 160tl idi, arada çok fark olmadığı için havayolu ile gönderdim. Düşündüğün zaman iyi fiyat. DHL'de filan 2800tl gibi rakamlar çıkıyordu.
    Güncelleme: fc-moto ürünün değerini, gümrük ve geri gönderme bedelini iade etti. Yalnız diğer ürünü (vizör) geri göndermediğim için satın alırken ödediğim kargo ücretinin tamamını iade etmediler. Haksız da değiller. Ama o ürünü almamın sebebi kargo ücretini fazla etkilememesiydi. Onu da geri gönderip daha sonraki bir siparişle yeniden almalıydım. Vizörün yarısı kadar kargo ödemiş oldum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Crf1000L
    Malum ülkedeki ekipman fiyatları sebebiyle hemen hemen her motorcu gibi ben de yurt dışından alışveriş arayışına girmiştim. Sıra kaska gelince championhelmet.com sitesi fiyatlarıyla hemen ilgimi çekti. İnternette yaptığım araştırmalar neticesinde Hollanda'da bulunan fiziki bir mağaza olduğunu gördüm. Deneyimlere baktığımdaysa kimi olumlu kimi olumsuzdu. Bazı olumsuz yorumlarda ise alışverişten önce stok sorulması gerektiğini, olmayan stokların satışa açık olduğundan falan bahsetmişlerdi.

Bunun üzerine alışverişi yapmadan önce canlı yardımdan ilgili kaskın stoklarda olup olmadığını sordum. Kaskın stoklarda olduğunu söylediler ve hemen satın almayı gerçekleştirdim (Yaklaşık 4k). 3 gün sonra gelen mailde ise kaskın stoklarda olmadığını ve farklı modellerde yardımcı olabileceklerini ya da para iadesi yapabileceklerini söylediler. Kendilerine kaskın stoklarında olup olmadığını önceden sorduğumu, neden yanlış bilgi verdiklerini; para iadesi ya da seçtiğim başka modellerden yardımcı olabileceklerini söyledim. Maili atalı 2 gün oldu hala yanıt gelmedi. Bakalım deneyimim nasıl sonuçlanacak. İlgili siteden alışveriş yapmak isteyenler için gelişme oldukça konuyu güncellerim.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bu konuyu gördüğüm iyi oldu. Türkiye'deki 2000 liralık eldiven motardinn sitesinde 1000 liraya geliyor.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Motoardinn'i önermem. Konuyu ben açmıştım baya da araştırdım. Motoardinn de 1000 liraysa fc moto'da, motocard da 1200 lira falandır. Oralardan alın kafanız rahat etsin.

Champion Helmets konusunda ben de hala uğraşıyorum. Bazı çalışanları çok salak, 1 2 kişi var onlara ulaşınca biraz daha hızlı akıyor mevzular. Agv k6 almıştım kaskta boya problemi çıktı, elinizde sağlamı varsa geri göndereyim değiştirin dedim. Var dediler aynı beden aynı renk sıkıntı yok gönderin değiştirelim dediler. Geri gönderdim, 25 günde geri gitti kask (Kasksızım bu arada) Adamlar beni aramış diyor ki, elimizdeki bütün o renk agvlerde problem var, Sadece beyazda beden kalmış beyaz gönderelim. Hadi gri falan alsak neyse de mat siyah alan adama beyaz mı teklif edilir?

Ben de başka bir markanın kaskını sipariş ettim, bakalım gelebilirse yapacağım yorumlarımı. Ocağın 9'unda ilk sipariş verdiğim kask Mart gelmesine rağmen hala elimde değil. Tamam fiyatlar çok uygun, Türkiye fiyatının yarısına geliyor ama yordular yani insanı.

Bir de işin komik yanı ben agv k6 için mavi iridyum vizör satın almıştım. Kaskın sıkıntısını fark etmediğim için vizörün tüm etiketlerini söktüm, pinlock'unu taktım. Vizör de elimde kaldı, kask nasılsa değişecek bana geri gelecek bir daha vizörü göndermeyeyim kırılır mırılır yolda demiştim.

Bu ara ne satın alsam elime yüzüme bulaşıyor valla.

Her şeye rağmen champion helmets'le iletişimsiz kalmadım, çözüm odaklı çalıştılar sadece biraz beceriksizlik, Avrupai bir saflık var sanki üstlerinde. 13 euro tutan hesaba 20+3 euro uzatsam avel avel suratıma bakacaklarmış gibi hissediyorum. Pratik adamlar değiller. Onların yüzünden problem çıkan siparişimde 20 gün fazladan beklememek adına diyorum ki, kargoya verirken videoya çekeyim, zaten takip kodlu gönderiyorum ürünü. Göndermeyecek de değilim, zira geri gönderme teklifini siz yaptınız zaten ileride bir problem yaşamamam adına. Karşılıklı kargo yapalım, ben buradan defolu ürünü göndereyim siz de aynı gün sağlamı postalayın beni daha fazla mağdur etmeyin, kaskım yok emanet kaskla biniyorum diyorum, anlayan yok karşımda ama.

Karşındaki müşteri senden kaynaklanan bir sorundan ötürü mağduriyet yaşıyorsa bu kadar basit bir kolaylığı sağlaman gerekir yani. Sonuçta ben kask kafama uymadı, rengini beğenmedim diye geri göndermiyorum. Sattığınız kask baloncuk baloncuk boya kabartmış, kargoda gelirken spoileri ufak da olsa hasar almış.

Motosikleti
    Alıntı metehen__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun üzerine alışverişi yapmadan önce canlı yardımdan ilgili kaskın stoklarda olup olmadığını sordum. Kaskın stoklarda olduğunu söylediler ve hemen satın almayı gerçekleştirdim (Yaklaşık 4k). 3 gün sonra gelen mailde ise kaskın stoklarda olmadığını ve farklı modellerde yardımcı olabileceklerini ya da para iadesi yapabileceklerini söylediler. Kendilerine kaskın stoklarında olup olmadığını önceden sorduğumu, neden yanlış bilgi verdiklerini; para iadesi ya da seçtiğim başka modellerden yardımcı olabileceklerini söyledim. Maili atalı 2 gün oldu hala yanıt gelmedi. Bakalım deneyimim nasıl sonuçlanacak. İlgili siteden alışveriş yapmak isteyenler için gelişme oldukça konuyu güncellerim.
    Bu stok olayını ben de yaşadım. Bot sipariş verdim. Ödeme hatasından dolayı bir sıkıntı çıktı. Onun için yazışırken; eleman bana bu zaten stokta yok dedi, siparişimi iptal etti. Bir iki gün sonra baktım hala ilanda duruyor bot. Dedim bunu niye silmemişsiniz stoktan. O ürün ön siparişte, sipariş verdikten sonra size mail geliyor isterseniz iptal edebilirsiniz filan dedi. Ürün madem ön siparişte, ön sipariş diye yazın sayfasına değil mi? championhelmets biraz sakat bir müessese ama fiyatlarına diyecek yok.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı
    Bu ara ne satın alsam elime yüzüme bulaşıyor valla.
    Valla aynı. Herhalde aldığımız şeyler bize pahalı geliyor o yüzden premiyum sorunsuz bir ürün bekliyoruz ama öyle olmuyor.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gönderim ücretini karşılamaları yetmiyor maalesef. Gümrük vergisi problem. İade ettim mesela, ödediğim gümrük vergisi ne olacak? Değişim gönderdiklerinde büyük ihtimalle tekrar gümrük vergisi ödemem gerekecek. Ne kadarını karşılarlar ne olur göreceğiz.
    Damat bey sağ olsun....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Damat bey sağ olsun....
    Gümrük vergisi damattan önce vardı. Damat suyunu çıkardı. Ondan önce sadece 100$ üzerine vergi ödüyorduk.

Aslında iade durumlarında vergiyi geri almak kanunda var ama çok zahmetli. Nasıl olacağını bilen bile yok. Yukarıda yazdım, fc-moto ödediğim vergiyi de iade etti.

Motosikleti
    Crf1000L
    Championhelmets'in iletişimi inanılmaz zayıf. Mail ile geri dönüş sağlıyorlar onda da ortalama 5 günde bir mail atıyorlar. 3 tane soru sorsanız kafadan 15 gününüz gidiyor. Mailde 2 şey söylüyorsunuz atıyorum, 1'ine cevap veriyorlar, son okunan akıllarda kalıyor sanırım sadece.Para iadesi istemekten başka alternatif bırakmayacaklar bu gidişle.

Motosikleti
    Championhelmets'in iletişimi inanılmaz zayıf. Mail ile geri dönüş sağlıyorlar onda da ortalama 5 günde bir mail atıyorlar. 3 tane soru sorsanız kafadan 15 gününüz gidiyor. Mailde 2 şey söylüyorsunuz atıyorum, 1'ine cevap veriyorlar, son okunan akıllarda kalıyor sanırım sadece.Para iadesi istemekten başka alternatif bırakmayacaklar bu gidişle.
    Chat'ten yazışmayı denediniz mi? Ben anlık destek almıştım.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Aynısını ben de yaşadım, chatte otomatik mesaj, bugün yoğunuz lütfen maille ulaşın falan yazıyor ama onlar yazılan mesajları görüyorlar aslında. Ben Onur Bey artık bakın diyip biraz saydırınca görüp Onur Bey bugün yok, biz yardımcı olalım yazmışlardı canlı destek kapalı olmasına rağmen. Ben tamamladım alışverişimi, kaskım dün geldi teslim aldım. Süreci anlatacağım. Bir daha sipariş verirsem ve stok problemi, arızalı defolu bir ürünle vs. uğraşırsam direkt olarak para iadesi alıp, stokta olduğunu bildiğim bir ürünü satın alacağım. Değişim süreçleri çok kötü, uğraştırıyor insanı

Motosikleti
    Crf1000L
    Denedim hocam, hatta ilginç gelecek ama canlı destektekilerin cevaplarına baktığımda sanki sıradan mağazayla alakası olmayan insanlarmış da oraya oturtmuşlar yazılanlara cevap vermeye çalışıyorlar gibi bir izlenim aldım. Bakalım benim sürecim nasıl sonuçlanacak, para iadesi talep edeceğim artık.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Denedim hocam, hatta ilginç gelecek ama canlı destektekilerin cevaplarına baktığımda sanki sıradan mağazayla alakası olmayan insanlarmış da oraya oturtmuşlar yazılanlara cevap vermeye çalışıyorlar gibi bir izlenim aldım. Bakalım benim sürecim nasıl sonuçlanacak, para iadesi talep edeceğim artık.
    Genel süreci anlattığım bir başlık açtım, önceki yaşadıklarım da 1 2 farklı konu altında yazıyor. Bana da stok beklemem gerektiğini söylediler AGV K6 almıştım ben. Eğer siz de AGV alacaksanız üzerinde boya problemi olmadığını doğrulatın. Bana söyledikleri fabrikadan gelen bütün serinin boya problemli olduğu, bir sonraki serinin 1 ay sonra geleceğiydi. Ben de beklemek yerine farklı bir marka farklı bir model tercih ettim. Çünkü gelecek olan kaskların sağlam olacağının garantisi yoktu. Eğer çok kararlı olduğunuz, çok beğendiğiniz bir model değilse bence siz de uğraşmaktansa yakın fiyatlı bir ürün tercih edin. Çoğu kaskın alternatifi var çünkü birbirine.

fc-moto dan yaptığım alışverişlerde herhangi bir problem yaşamadım. tavsiye ederim.

Motosikleti
    Crf1000L
    Önceki mesajlarda yazmış olduğum championhelmets alışverişim para iadesi ile sonlanmış oldu. En nihayetinde alışveriş yapılabilir bir site bence ama iletişim çok yavaş ve sitedeki stok bilgileri hatalı. Bunlar göze alınmalı.

Motosikleti
    Önceki mesajlarda yazmış olduğum championhelmets alışverişim para iadesi ile sonlanmış oldu. En nihayetinde alışveriş yapılabilir bir site bence ama iletişim çok yavaş ve sitedeki stok bilgileri hatalı. Bunlar göze alınmalı.
    Stok bilgileri hata ötesi. Bariz stokta olmayan ürünleri stokta varmış gibi gösteriyorlar. Stok onayı almadan kesinlikle sipariş vermemek gerekiyor.

Motosikleti
    Bugün motardinn üzerinden 2 hafta önce verdiğim siparişi kargoya vermedikleri için iptal ettim.

Başka hiç bir yerde bedenini bulamadığım bir bot vardı. Onu bulmuşken alayım dedim. Yanına bir de tam istediğim gibi, fiyatı da uygun (muadillerine göre) bir depo üstü çanta ekledim. Yalnız çanta yeni bir model daha hiç bir yerde satılmıyor, bir ürün incelemesi filan bile bulmak mümkün değil. Ama bilindik markalardan birinin ürünü. Bu biraz gecikebilir dedim ama zaten karantinadayız. Karantinadan sonra da çıksa olur diye düşündüm.

Ürün stokta görünüyor ama siparişi verince, sipariş listesinde "in transit to our dispatch center" (dağıtım merkezine gidiyor) yazdı. İlk önce 5 mayısta paket kargoya verilecek filan çıktı. Bir hafta filan sonra yine "in tansit". Bu sefer sordum chat'ten, bir iki güne gelir filan dediler. Sonra yine 17 mayısta kargolanacak çıktı. Bugün bir baktım "in transit" diyor. Belliki bunların bu ürünü kargoya vereceği yok. Siparişimi tamamen iptal ettim. Aslında botu almak istiyordum. Ama benim tecrübem şu şekilde, sadece bir satıcıda satılan ürünü almak riskli. Eğer o ürün hiç bir yerde stokta yoksa büyük ihtimalle o bulduğunuz yerde de yok, ama stok hatasından dolayı var gibi görünüyor. Ya da var olan ürün çok eskiden kalma belki hatalı iade edilmiş bir ürün. Güvenemediğim için siparişin tamamını iptal ettim. Artık fc-moto'da filan stoğa girmesini bekleyeceğim. Bu motardinn bana pek sarmadı.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bugün motardinn üzerinden 2 hafta önce verdiğim siparişi kargoya vermedikleri için iptal ettim.

Başka hiç bir yerde bedenini bulamadığım bir bot vardı. Onu bulmuşken alayım dedim. Yanına bir de tam istediğim gibi, fiyatı da uygun (muadillerine göre) bir depo üstü çanta ekledim. Yalnız çanta yeni bir model daha hiç bir yerde satılmıyor, bir ürün incelemesi filan bile bulmak mümkün değil. Ama bilindik markalardan birinin ürünü. Bu biraz gecikebilir dedim ama zaten karantinadayız. Karantinadan sonra da çıksa olur diye düşündüm.

Ürün stokta görünüyor ama siparişi verince, sipariş listesinde "in transit to our dispatch center" (dağıtım merkezine gidiyor) yazdı. İlk önce 5 mayısta paket kargoya verilecek filan çıktı. Bir hafta filan sonra yine "in tansit". Bu sefer sordum chat'ten, bir iki güne gelir filan dediler. Sonra yine 17 mayısta kargolanacak çıktı. Bugün bir baktım "in transit" diyor. Belliki bunların bu ürünü kargoya vereceği yok. Siparişimi tamamen iptal ettim. Aslında botu almak istiyordum. Ama benim tecrübem şu şekilde, sadece bir satıcıda satılan ürünü almak riskli. Eğer o ürün hiç bir yerde stokta yoksa büyük ihtimalle o bulduğunuz yerde de yok, ama stok hatasından dolayı var gibi görünüyor. Ya da var olan ürün çok eskiden kalma belki hatalı iade edilmiş bir ürün. Güvenemediğim için siparişin tamamını iptal ettim. Artık fc-moto'da filan stoğa girmesini bekleyeceğim. Bu motardinn bana pek sarmadı.
    Motoardinn puanı düşük bir yer..inn uzantısı ile her sektörde satış yapıyorlar ortaya karışık bir şirket.

Fcmoto en güvenlisi aralarında, oraya bile stok sormadan alışveriş yapmak mantıklı değil ama.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)