Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yurt dışı deneyimleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar pandemi döneminde yurtdışından hiç ürün getirtmedim. Avrupa'dan yedek parça getirtsem gümrükte bir ara Çin'den gelen mallara yaptıkları gibi 10-15 gün karantina tedbirleri ayağına bekletme yapıyorlar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pandemi döneminde yurtdışından hiç ürün getirtmedim. Avrupa'dan yedek parça getirtsem gümrükte bir ara Çin'den gelen mallara yaptıkları gibi 10-15 gün karantina tedbirleri ayağına bekletiyorlar mı?
    Benim ürün 12 gün içerisinde evime geldi. PTT ile normal süre bu zaten. Karantina vs yok sanırım.

----

Bu arada fc-moto'dan aldığım ürün kısmen yanlış beden gelmiş. Bakalım nasıl çözecekler, o da çözerlerse..
    tommygun bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Karşı ödemeli gönderebiliorsanız mesaj atın gönderin gitsin. Siz doğru sipariş ettiğiniz halde onlar yanlış gönderdiyse sizi alakadar etmez masraflar. Kendi problemleri. Fc motoda 12.000 üzerinde alışverişten 4.3 puan almış 5 üzerinden. Mağdur edeceklerini sanmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Ben çinden bir devre aldım geçen ay, 14 günde geldi. Karantinaya almıyorlar ortalama 15 20 günde geliyor her şey aliexpressden
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı ödemeli gönderebiliorsanız mesaj atın gönderin gitsin. Siz doğru sipariş ettiğiniz halde onlar yanlış gönderdiyse sizi alakadar etmez masraflar. Kendi problemleri. Fc motoda 12.000 üzerinde alışverişten 4.3 puan almış 5 üzerinden. Mağdur edeceklerini sanmıyorum
    Gönderim ücretini karşılamaları yetmiyor maalesef. Gümrük vergisi problem. İade ettim mesela, ödediğim gümrük vergisi ne olacak? Değişim gönderdiklerinde büyük ihtimalle tekrar gümrük vergisi ödemem gerekecek. Ne kadarını karşılarlar ne olur göreceğiz.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hepsini fatura edin, güzel bir İngilizceyle açıklayın gümrük sıkıntısını, gümrük fişini kargo masrafını vs vs hepsini ekleyin değişim istemeyin. Mümkünse iade isteyin bir daha alın. Değişimlerde çok uzuyor mesele. Yapmak zorundalar yanlış beden göndermek onların sorunu. Döner isteyen adama lahmacun götürmezsin.

Motosikleti
    Hepsini fatura edin, güzel bir İngilizceyle açıklayın gümrük sıkıntısını, gümrük fişini kargo masrafını vs vs hepsini ekleyin değişim istemeyin. Mümkünse iade isteyin bir daha alın. Değişimlerde çok uzuyor mesele. Yapmak zorundalar yanlış beden göndermek onların sorunu. Döner isteyen adama lahmacun götürmezsin.
    İlginç olan yarısı döner yarısı lahmacun geldi Vücut koruma almıştım. Beden doğru, M. Ama kol parçaları L. Yani büyük ihtimalle üreticide karışmış. O yüzden fc-moto'yu çok suçlamıyorum. Ürünün etiketinde M yazıyor sonuçta. Firmayla da görüştüm, ilgilendiler, fc-moto'dan makul bir çözüm gelmezse onlara döneceğim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yurt dışı deyimleriniz yazıyı görünce hemen gürcistan gezimden bi foto atacaktım
    gergeti trinity church kazbegi gergio

joshua, TIGERSHARK ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Mt-25'e milyarlar vermeden öğrenci işi, uydurma çantalarla bu kadar yükleyebilirsem bu yaz ben de bir balkan turu yapmak istiyorum ama çanta önemli aliexpress'den 60 litre bir tane artçı koltuğuna 25-25 50 litre iki tane yanlara çanta beğendim. Üste de 20 30 litre bir şey uydursam cırt kelepçeyle bağlayıp kurtarır sanki. Çanta paralarını aklım almıyor givi mi ne bir marka var avuç kadar çantaları bin kağıt, bir işlevi olsa gam yemeyeceğim.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Mt-25'e milyarlar vermeden öğrenci işi, uydurma çantalarla bu kadar yükleyebilirsem bu yaz ben de bir balkan turu yapmak istiyorum ama çanta önemli aliexpress'den 60 litre bir tane artçı koltuğuna 25-25 50 litre iki tane yanlara çanta beğendim. Üste de 20 30 litre bir şey uydursam cırt kelepçeyle bağlayıp kurtarır sanki. Çanta paralarını aklım almıyor givi mi ne bir marka var avuç kadar çantaları bin kağıt, bir işlevi olsa gam yemeyeceğim.
    AKSESUAR a bende fazla para vermeyi sevmem o yüzden böyle çanta takımım var hatta bunları motoru satarken vermedim şimdi de afrika twin de kullanıyorum yan çanta demiri taktım ve devam
    ben işlevine bakarım markası modeli pek ilgilendirmez beni
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    2019 da Motoin.de 'den Alpinestars bot aldım 12 günde geldi. Geçen ay yine Motoin'den Revit yazlık mont aldım 12 günde geldi.Sorun yaşamadım. Yıllardır takip ederim. Fc moto ve Motoin'i...Motoin'in kendine özel indirimleri oluyor.Aldığınız ürünün yanında hediye eğer mont ise sırtlık yada kask ise vizör hediye olabiliyor.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benim yurt dışı deneyimim biraz değişik oldu.
    edirne sınır kapısına gittik. oradaki çitlerden parmağımı çıkardım sadece. en yakın okadar çıkabildim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AKSESUAR a bende fazla para vermeyi sevmem o yüzden böyle çanta takımım var hatta bunları motoru satarken vermedim şimdi de afrika twin de kullanıyorum yan çanta demiri taktım ve devam
    ben işlevine bakarım markası modeli pek ilgilendirmez beni
    Kumaş heybe çantalarla iki uzun yol yaptım yetti, gittim parayı bastım hardcase aldım kafa nasıl rahat anlatamam, isterse yoldayken tufan çıksın.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bakalım ben de uyduracağım artık bir şeyler. Elim normalde yatkındır ama motosikleti yeni aldım bir fikrim yok tamiri konusunda. Basit-orta tamirlerini kendim yapabilecek hale geldiğimde en yakın sınır kapısından atacağım kendimi.

Motosikleti
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç olan yarısı döner yarısı lahmacun geldi Vücut koruma almıştım. Beden doğru, M. Ama kol parçaları L. Yani büyük ihtimalle üreticide karışmış. O yüzden fc-moto'yu çok suçlamıyorum. Ürünün etiketinde M yazıyor sonuçta. Firmayla da görüştüm, ilgilendiler, fc-moto'dan makul bir çözüm gelmezse onlara döneceğim.
    Biraz iletişimde yavaşlar ama fc-moto geri gönderme masraflarını ödemeyi kabul etti. Ödediğim gümrük vergisini de ödemeyi kabul ettiler. Yalnız paketi alırken sistemde sıkıntı vardı o yüzden ben fiş almadım, bakalım şimdi gidip PTT'den alabilecek miyim? Yoksa işimiz sakat.

Motosikleti
    Bugün paketleyip geri gönderdim. PTT ile. Kutu biraz büyük ve ağır (60cm boyunda 3,6kg) olmasına rağmen 200tl tuttu kargo. Hatta karayolu 160tl idi, arada çok fark olmadığı için havayolu ile gönderdim. Düşündüğün zaman iyi fiyat. DHL'de filan 2800tl gibi rakamlar çıkıyordu.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Benim kargom da geldi. Daha doğrusu ben gidip aldım. PTT zahmet edip eve getirmedi. Koli parçalanmış durumdaydı. Şok oldum. Görevliye içindekine bir şey olduysa vergisini vermem dedim. Açtım kontrol ettim, sıkıntı olmadığı için 390 TL vergisini ödeyip çıktım. O koliyi o halde görünce kask siparişi verip vermeme konusunda çok kararsız kaldım.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kargom da geldi. Daha doğrusu ben gidip aldım. PTT zahmet edip eve getirmedi. Koli parçalanmış durumdaydı. Şok oldum. Görevliye içindekine bir şey olduysa vergisini vermem dedim. Açtım kontrol ettim, sıkıntı olmadığı için 390 TL vergisini ödeyip çıktım. O koliyi o halde görünce kask siparişi verip vermeme konusunda çok kararsız kaldım.
    10€ daha fazla verip DHL Express olanı seçin. 3 iş gününde geliyor hatta eldeki ürün kargoya hazır ise ertesi günü teslim ediliyor. Teslim sabahı DHL mail atıyor şu kadar gümrük var öde diye. İnternet üzerinden hemen kredi kartı ile ödeniyor, akşama ürün sizde. Türkiye içinden sipariş verseniz bu kadar hızlı gelmez.

Not: Dün sabah 10 gibi sipariş verdim. Bu sabah 10 gibi mail geldi gümrüğünü ödedim. Saat 15:00 gibi ürün kapıma geldi. Bye Bye PTT 10€ fazla verin rahat edin.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10€ daha fazla verip DHL Express olanı seçin. 3 iş gününde geliyor hatta eldeki ürün kargoya hazır ise ertesi günü teslim ediliyor. Teslim sabahı DHL mail atıyor şu kadar gümrük var öde diye. İnternet üzerinden hemen kredi kartı ile ödeniyor, akşama ürün sizde. Türkiye içinden sipariş verseniz bu kadar hızlı gelmez.

Not: Dün sabah 10 gibi sipariş verdim. Bu sabah 10 gibi mail geldi gümrüğünü ödedim. Saat 15:00 gibi ürün kapıma geldi. Bye Bye PTT 10€ fazla verin rahat edin.
    Bak bu çok iyiymiş işte. Kargoyu DHL getiriyor o zaman dimi

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bu çok iyiymiş işte. Kargoyu DHL getiriyor o zaman dimi
    Evet, kapıya kadar teslim. Ayrıca sistemde komşuya bırakma veya bugün getirme yarın getir. Yan daire'ye bırak diye bir sürü seçenek var.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kumaş heybe çantalarla iki uzun yol yaptım yetti, gittim parayı bastım hardcase aldım kafa nasıl rahat anlatamam, isterse yoldayken tufan çıksın.
    ben karadenizde sel olduğun da 1 metre suyun içinden geçtim hiçbir sıkıntı olmadı
    benim çantalar kumaş değil kalın branda kesinlikle su almıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)