Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Miyop iken Supersport motosiklet sürülür mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok :D
    Abilerim kardeşlerim hepinize öncelikle selamlar,supersport motosiklete hevesi olan bir kardeşiniz olarak sizlere sormak istediğim bir soru var;
    Gözümde aileden genetik olarak geçen miyop var.Supersport motosikletle otobanda gazlarken sıkıntı çekermiyim? miyop olupta motorcu olan varmı aranızda acaba? varsa tecrübelerini paylaşabilir mi benle? Gerçekten de uzaktaki yazıları göremiyorum ve uzaktaki nesneleri bazen ayırt edemiyorum.Aslında doktor bana küçüklükten itibaren gözlük önermişti fakat okuldaki herkes benle dörtgöz diye alay eder diye takmaya korktum ve açıkçası bende takmak istemiyordum.23-24 yaşına gelince lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum ve bu sorunu kökten halletmeye çalışacağım.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hoş geldin

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Göz numarası artıyor o nedenle 23-24 yaşında ameliyat olman sana fayda sağlamayabilir. Ben hem geceleri istediğim gibi süremiyor hem tabelaları okuyamıyordum. Bende hem Astigmat, hem Miyop hem de Katarakt başlangıcı vardı. bu yaz başı mercek ameliyatı oldum, şu an rahatım. Lakin yaşın daha genç, gözlük ya da lens alternatiflerini deneyip 40 yaşından sonra lazer ya da mercek ameliyatı olman "bana göre" daha mantıklı. Tabi ki göz doktorun ne tavsiyede bulunursa onu dikkate al, beni değil.

Motosikleti
    MT25 2016
    yani numaran ne bilemiyorum ama bırak supersportu, motosiklet sürmen bile sakıncalı bence. 10 yaşımdan beri takıyorum bu kadar büyütülecek bir şey değil.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göz numarası artıyor o nedenle 23-24 yaşında ameliyat olman sana fayda sağlamayabilir. Ben hem geceleri istediğim gibi süremiyor hem tabelaları okuyamıyordum. Bende hem Astigmat, hem Miyop hem de Katarakt başlangıcı vardı. bu yaz başı mercek ameliyatı oldum, şu an rahatım. Lakin yaşın daha genç, gözlük ya da lens alternatiflerini deneyip 40 yaşından sonra lazer ya da mercek ameliyatı olman "bana göre" daha mantıklı. Tabi ki göz doktorun ne tavsiyede bulunursa onu dikkate al, beni değil.
    Öncelikle Çok geçmiş olsun abi,müzik hocamla konuştuğumda ondada miyop vardı ve gözlük takıyordu.Ama,24 yaşında lazer ameliyatı oldu ve çok rahat görmeye başladı ve şuan 32 yaşında.Bende ondan etkilendim biraz kafama yatmadı değil.Eğer ki miyop çok sıkıntı oluşturursa motosiklet süreceğim zamanlar gözlük takabilirim sadece.Lens'e gelince bakımı biraz zor birşey ve en ufak mikrop kaptığında gözüne geçme ihtimali var o yüzden pek yanaşmadım ona.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ehliyetiniz yoksa; "miyop gozle ehliyet alabilir miyim?" diye sormak yerine "miyop gozle otobanda gazlarken sorun yasar miyim?" diye sormak ?
    Ehliyetiniz varsa; (adam gibi gorme testi yapildigini varsayarsak) zaten motosiklet kullanabilirsiniz, geri kalan isleri dogal seleksiyon hallediyor.

Motosikleti
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani numaran ne bilemiyorum ama bırak supersportu, motosiklet sürmen bile sakıncalı bence. 10 yaşımdan beri takıyorum bu kadar büyütülecek bir şey değil.
    Zehri kaptık bir kere abi :D mahalleme gelen eski kasa orjinal egzozlu ZX6R'ın sesini duyunca bayağı heves ettim ve bende istiyorum dedim

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Lens diye bir şey var duydunuz mu?

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lens diye bir şey var duydunuz mu?
    Abi biliyorumda ama bakımı biraz zor ve en ufak mikrop kaptığında gözüme sıçrar diye korkuyorum.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İlkokul 3-4. sınıftan beridir gözlük kullanan biriyim. Şu anda milletin lafına bakarak kendine eziyet ettiğinin farkında değilsin.

Cevabına gelince evet, istediğin her sınıf motosikleti miyopken sürebilirsin. Bu bir engel değil. Sadece uygun gözlük kullanmanı öneririm. Eğer kask içinde sorun yaratmayacak kaliteli ve esnek bir çerçeve ile kırılmaz organik cam da kullanırsan sorun yaşamazsın. Gözlük kullanmaya başladığında iki üç hafta kadar derinlik hissiyatında değişim olacaktır, kısa sürede alışırsın. Şu anda farkına dahi varmadığı baş ağrıların da azalacaktır, sana ciddi şekilde psikolojik olarak da olumlu etkir. Kendine yakışan kaliteli bir gözlük edin.

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkokul 3-4. sınıftan beridir gözlük kullanan biriyim. Şu anda milletin lafına bakarak kendine eziyet ettiğinin farkında değilsin.

Cevabına gelince evet, istediğin her sınıf motosikleti miyopken sürebilirsin. Bu bir engel değil. Sadece uygun gözlük kullanmanı öneririm. Eğer kask içinde sorun yaratmayacak kaliteli ve esnek bir çerçeve ile kırılmaz organik cam da kullanırsan sorun yaşamazsın. Gözlük kullanmaya başladığında iki üç hafta kadar derinlik hissiyatında değişim olacaktır, kısa sürede alışırsın. Şu anda farkına dahi varmadığı baş ağrıların da azalacaktır, sana ciddi şekilde psikolojik olarak da olumlu etkir. Kendine yakışan kaliteli bir gözlük edin.
    Cevabın için teşekkür ederim abi.Eğer ki sürerken sorun yaşarsam artık inadı bırakıp sadece süreceğim zaman takarım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yaşınız kaç?

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşınız kaç?
    18-18-18-18(Minimum karakter sayısı için birden fazla yazdım)

gözlük, görme kusurunu düzeltmenin dışında
    göz sağlığını korumak için de kullanılmalı

18(yedi adet boşluk).
    on karakter eder

Motosikleti
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlük, görme kusurunu düzeltmenin dışında
    göz sağlığını korumak için de kullanılmalı

18(yedi adet boşluk).
    on karakter eder
    Cevabınız için teşekkür ederim.Lazer ameliyatı işi olmazsa artık gerçekten inadı bırakacağım ve gözlük takacağım.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı BlackoutS1K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim.Lazer ameliyatı işi olmazsa artık gerçekten inadı bırakacağım ve gözlük takacağım.
    Şahsi fikrim ameliyat en son tercih olmalı.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim ameliyat en son tercih olmalı.
    Cevabın ve önerin için teşekkür ederim abi.Aslında bende ilk başta öyle düşünmüştüm fakat müzik hocam bu durumdan lazer ameliyatı ile kurtulunca aklıma bayağı yattı bu fikir.Parası neyse veririm en iyi doktora giderim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Öncelikle Çok geçmiş olsun abi,müzik hocamla konuştuğumda ondada miyop vardı ve gözlük takıyordu.Ama,24 yaşında lazer ameliyatı oldu ve çok rahat görmeye başladı ve şuan 32 yaşında.Bende ondan etkilendim biraz kafama yatmadı değil.Eğer ki miyop çok sıkıntı oluşturursa motosiklet süreceğim zamanlar gözlük takabilirim sadece.Lens'e gelince bakımı biraz zor birşey ve en ufak mikrop kaptığında gözüne geçme ihtimali var o yüzden pek yanaşmadım ona.
    Lazer ameliyatı her göze olmuyor, misal benim retinam mı korneam mı bir yerim inceymiş, o nedenle gözlerim lazer ameliyatına elverişli değilmiş. Senin de tez zamanda bu musibetten kurtulman dileğiyle.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lazer ameliyatı her göze olmuyor, misal benim retinam mı korneam mı bir yerim inceymiş, o nedenle gözlerim lazer ameliyatına elverişli değilmiş. Senin de tez zamanda bu musibetten kurtulman dileğiyle.
    Senin adına çok üzüldüm abi.Dediğim gibi eğer ameliyat işi olmazsa artık takacağım.Seninde bu musibetten kurtulman dileğiyle ...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Senin adına çok üzüldüm abi.Dediğim gibi eğer ameliyat işi olmazsa artık takacağım.Seninde bu musibetten kurtulman dileğiyle ...
    Sağol kardeşim de yanlış ifade etmişim kendimi, doğrudur lazer ameliyatı bana olmadı ama ben de mercek ameliyatıyla düzelttim gözleri.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)