Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprilia Dorsoduro 900 Alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Selamlar ;
    Malumunuz kullanıcı tercihleri nedeniyle, biraz da Euro normları nedeniyle süpermoto motosikletler piyasadan silindi.

Güncel minimum 2015 süpermoto arayışı içindeyim. Bu model karşıma cikti. Bu makine hakkında bilgi sahibi olan varsa çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Görüntüsü benzese de ağırlığı sebebiyle SM denilemez Dorsoduro’ya... Motor olarak güzel, daha çok çıplak bir tur motoru gibi düşünülebilir. 10 bin km’de bir yağ değişimi, 20 binde bir sübap kontrolü haricinde çok bir bakım derdi veya bilinen bir problemi yok. Kullanım olarak güç açısından zevkli bir motosiklet. Dezavantajları olarak çok ağır hidrolik debriyaj kolu, küçük depo-kısa menzili sayabilirim.

Motard oturuş pozisyonu açısından Mt-09 istediğiniz SM formatına daha yakındır. Hem hafif, hem debriyaj yumuşak, hem de menzil fena değil. Sübap bakımı da 40 binde.

Ekleme: Dorsoduro’nun SM’e göre bir dezavantajı da aks aralığının çok uzun olması.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    sürüş tarzı olarak bu sınıflar hypernaked + supermoto olarak adlandırılıyor.Ducati hypermotard 700-800 serileri gibi.Touring + naked + supermoto ihtiyaçlarınızı karşılar.ducati ve aprilia 180-190 kg civarı ağırlıkla tam sm denilemez ama sürüş dinamikleri sm ye yakındır.Ktm 690 sm-smc-smcr 140 kg civarı 70 bg ile smye daha yakındır.2015 ve üstünü bulabilirseniz.youtubede ducati hypermotard,aprilia dorso ve ktm smc incelemeleri var.ben teknik konuştum hiçbirine binmedim fikir vermişimdir umarım.
    onun dışında bir ingiliz abimizin youtube videosunda çok övülüyordu aprilia dorsoduro,her ihyiyacınızı karşılar diyordu,özellikle motorun ve gazın çok lineer var yumuşak çalıstıgını söylüyordu.şimdi bulamadım videosunu
    Supermoto kullanıcıları daha sağlıklı cevap verir size.iyi gunler

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Yanıtlar için çok teşekkür ederim, halı hazırda Triumph Street Triple kullanıyorum.
    Ducati hyper serisi açıkçası çok hor kullanılmış olduğu için istemiyorum. ( Temizi denk gelmedi henüz, yenisi Türkiye'de yok )
    Bindiğim motorun üzerine biraz ekleyerek( sıfır 103 bin) veya satarak 2017 2018 Dorsoduro 900 alabiliyorum.( 80 bandında)
    Xt660x tarzında bir makine istiyorum. O nedenle Dorsoduro mantıklı gelmişti.
    Fikirler için çok teşekkür ederim.
    Ktm için konuşacak olursak yenisi çok çok pahalı ve 2016 2018 arası modelleri yok denecek kadar az. O nedenle eledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Çok teşekkür ederim tekrardan ama MT 09 fazla piyasa motoru olması nedeniyle istemiyorum. ( Hem hırsızlık hem çok göz önünde olması gibi ..

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    İlacınız 790

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)