Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elleri Cebinde Motosiklet Süren Sürücü Kameralara Yansıdı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Bursa’da elleri montunun cebinde olduğu görülen sürücünün, motosikletiyle tehlikeli yolculuğu cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Osmangazi ilçesi İzmir Yolu Caddesi’nde seyir halindeki motosikletin sürücüsünün elleri montunun cebinde olduğunu görenler, şaşkınlık yaşadı. Motosiklet sürücüsünün tehlikeli yolcuğu bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Görüntülere; motosikletin diğer araçların arasında ilerlediği ve sürücünün elleri cebindeyken şerit değiştirdiği anlar yansıdı. Görüntü, sosyal medyada paylaşılınca tepki topladı.

Video ve kaynak : https://www.dha.com.tr/yurt/elleri-m.../haber-1803626

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhtemel üşüdüğü için yapmıştır ama böyle dangozluk yapacagına toplu taşıma kullansın yani.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motosiklet sürerken biri motosiklet üstünde kahve içer, diğeri çavuşu tokatlar, bu da babasının tarlasında yürüyormuş gibi elleri cebinde takılıyor. Değişik insanlar olduk.
    cıbılduck, BloodyBaron ve Ezio41 bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben bunda çok garip bir şey göremedim. Bazen ben de yokuş aşağı gidonu bırakıp kendim kontrol etmesini seviyorum.
    yamtareroglu bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üşümüş zaaar

SoloMoto2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 Xmax 250 - 2022 MV Agusta TVL
    Gidonu iki eliyle tutan birçok sürücüden daha iyi kullanıyor .
    Öyle bile gözükse büyük bir güvenlik açığı tasvip etmek mümkün değil.
    Motor demek, yolda olmak demek.
    Önce güvenlik sonra keyf.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bizim buralarda fırtına kopuyor, direksiyonu bırakmak bir kenara bazen ben yola çıkmaya korkuyorum rüzgar beni götürür diye.. yinede ara sokaklarda yol boşken bazen 2 el bırakıyorum çünkü zevkli oluyor ama üşüdüğüm için değil zevk için. hem fazla sürmüyor çünkü elleri bırakınca motor kendi kendine yavaşlıyor..

dediğim gibi buralarda tayfun çıkıyor bazen ve hele yerler ıslak ise hızımı 30 ile 40 arasında tutuyorum ve rüzgar vurunca ona direnmek yerine ona ayak uyduruyorum, yani rüzgara göre direksiyon çevirip direnirsem ilk vuruşta ön tekerimi kaydırıp düşmeme sebep olabilir..

kışın buzlu yollarda çok motor sürdüm, yaz kış sürerim ama bu rüzgar aşırı derecede sinir ediyor beni.. 2018 yılının şubatıydı sanırım; sabah dışarı çıktım işe gideceğim, marş motoru donmuş, ayak marşı ile çalıştırdım motoru, orta sehpa donmuştu ve motoru indirirken çatır çutur etti, arka fren donmuştu basınca kitlenip kalıyordu ve bir süre bas çek yaparak düzelttim ama yolda giderken tekrar dondu sanırım ve yine basınca kitli kalıyordu ve arka freni kullanmadım pek o sabah..

iş yerine vardığımda orta sehpaya kaldıramadım çünkü yolda giderken sehpa yine donmuş ve motora yapışmıştı, bende yan ayaklığa aldım ve dört beş tane foto çekip çalıştığımız binaya geçmiştim...

foto 1

foto 2

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Dengesi iyiymiş ama adam gidonu tutmadan şerit değiştirdi.
    fatih.met bunu beğendi.

Elinin cebinde olması çok sakat yoksa elini bırakıp sürmekte bişi yok. Ben aşağı doğru virajları bazen ellerimi bırakır dönerim. Yani kısacası haber olacak bişi değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla helal olsun, akan trafikte elleri cebinde gezmeyi bile normal karşılamaya başladı bu forum.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Denge açısından bir risk olmaz, ama gaz ve frenin hemen ulaşılabilir olması gerekir. Riskli hareket.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Eldiven alamadığı / almadığı için ölmek...

Motosikleti
    cıks
    saçmalamayın şerit takip sistemi var motorda :D :D :D
    aslında kitap bile okuyabilirdi :S
    Ekrem_06 ve BloodyBaron bunu beğendiler.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Hadi buyur Mersinli çıktı Bu aralar burada sıcaklık 17-20 aralığında o kadar soğuk da yok, O değilde gazı nası nasıl veriyor ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi buyur Mersinli çıktı Bu aralar burada sıcaklık 17-20 aralığında o kadar soğuk da yok, O değilde gazı nası nasıl veriyor ?
    Ben motoru arkadan Vespa Px200'e benzettim. Px200'lerde gaz kolunu bıraktın mı aşağı inmezdi, sabit kalırdı. Gaz kesmek için elinle gaz kesmek gerekirdi.
    MR.BERK bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava soğuk. Tamam. Fakat, burada abartılı bir üşengeçlik var. Kışlık eldiven yada aşağıdaki gibi bir elcik koruma yoksa yola çıkmayacaksın. O yolu biliyorum. Öyle ıssız bir yaylada gezer gibi gidilecek bir yol değil. Azraille flört edeceğine git bir elcik koruma al...

https://www.sevpaonline.com/scooter-...ruma-elck7yujo

Benim anlamadığım o yol cok da aşağı meyilli değil nasıl yavaşlamadan böyle gidebilmis ya da göremedigim bir nokta mi var?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı szczesny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım o yol cok da aşağı meyilli değil nasıl yavaşlamadan böyle gidebilmis ya da göremedigim bir nokta mi var?
    Bazıları scooterleri boşa alıyor yokuş aşağı. Belki öyle yapmıştır.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Buda birşeymi ben arabasını makyaj yaparken kullananları görüyorum.Elinde telefonla whatsupta msj yazanımı dersın,Film izlerken sürenimi dersin,otobanda orta şeritte kapı açanımı dersin...Daha sayabileceğim okadr çok şey varki.Tamam buda doğru değil ama yanlışların arasında en doğrusu bile bu olabilir...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amma abartmışlar. kendinden başka tehlikeye attığı kimse yok. ben de ellerimi bırakıp sürerim arada. hatta tümsekten çukurdan da geçerim motor ip gibi gider yine. araba olsa başka da motosiklette kendinden başka kimseye zarar vermen zor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)