Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

asperox sarı güç harbiden işe yarıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    reklamlarda ve instagramda görüp alala ne olaki bu dedim.sonra tv de benim motorun aynısını aynı renkte aynı jant kirliliğinde temizlediklerini izledim.lan dedim aynı motor aynı pislik gidip alıcam denicem ki öyle her çıkanı gördüğümü almam.carfura gittim yüzde 50 mi ne indirim varmış 9 tl ye 1 litresini satın aldım baya baya ucuzmuş.neyse motoru karşıma aldım sıktım şöyle bir aksın hemde 20 30 saniye işlesin dedim.valla arkadaşlar harbiden reklamdaki gibi jilet gibi çıkarttı.normalde hiç bir jant temizleyicisi vs çıkartamıyor malum jantlar sarı olunca bakması çok zor.bundan önce genel temizlik spreyi balata spreyi olarakta geçiyor würth ün onu kullanıyordum ama oda çıkarmamaya başladı.ayrıca korkuyordum boyasının rengini attırıcak diye.kısacası JANTLAR için tavsiye ederim genel kullanımda da mangal vs oluyor çoğu yerde geçiyor 9 tl ye görürseniz
    alın bedava diyebilirim.motor bloğu temizlemede de işe yarayabilir ama grenaj falan temizlenmez plastik yerlere uygulanmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece yazı yazacağın kadar video foto koysan daha iyi olurdu sanki
    HerveauX ve BIYIKLI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece yazı yazacağın kadar video foto koysan daha iyi olurdu sanki
    valla reklam dedim inanmadım açıkcası o yüzden pek ümitli değildim.aldım direk sıktım zaten sıvanır kalır çıkartır ama bayaa bir uğratırıcak diye düşündüm o yüzden resim vs hiç çekmedim bile.öncesi sonrası yapabilirdim keşke yapaydım.sayfasında bazı motorcular sövmüş vs hiç bir halta yaramadı çıkmadı diye de okuyunca ümidim de yoktu yani.9 tl olunca önem vermiyorsun 100tl olsa öncesi sonrası şimdisini çekerdim

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Zincir, jant ve plastik aksamda çok başarılı.
    Zincire boca edip biraz bekledikten sonra kuru bez veya suyla durulayınca tertemiz oluyor.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben de bulusam bi alıp deneyeyim bali. Motorla dün küçük çaplı cross yaptım, yasaktan dolayı da yıkayacaak vaktim olmadı.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    DİKKAT ET renk attırabilir sonra gelip burada jantlarım soldu diye zırlama
    daha önce başına gelen var oda turuncu jantlı bi ktm di

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Hanım evde kullanmak için almış güzel diyordu. Her reklam sadece jant temizliği gösteriyor. Malum naked makina çamur direk motor bloğunda. Motor kısmına sıkıp suyla durulasak bir sıkıntı olur mu acaba?

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanım evde kullanmak için almış güzel diyordu. Her reklam sadece jant temizliği gösteriyor. Malum naked makina çamur direk motor bloğunda. Motor kısmına sıkıp suyla durulasak bir sıkıntı olur mu acaba?
    Kütüklükler haricinde her yere boca edip uyguladım. Bir sorun olmadı. Whatsapp grubunda en az 50 kişi kullandı. Bir sorun olsa şimdiye çıkardı.

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    sadece bir kere zift vb. kalıntılarını çıkarmak için kullandım, gazyağı vb. etkili olmamıştı, asperox'un kolay bir şekilde çıkardığını tecrübe ettim. Uygulama sonrası hızlı bir şekilde sabunlu su peşine su ile temizleme ve durulama yaptım. Boyalı bölgelerde kullanımının uygun olmayacağını düşünüyorum. Bence çok sık kullanılmamalı.
    Jantı arap sabunu ile temizleyip oto jant parlatıcı gibi zımbırtılar ile parlattığımızda oldukça güzel görüntü oluşuyor (jant rengi siyah), olumsuz bir etkisi olur mu emin değilim, içerik incelemedim.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DİKKAT ET renk attırabilir sonra gelip burada jantlarım soldu diye zırlama
    daha önce başına gelen var oda turuncu jantlı bi ktm di
    Benim aklıma geldi o konu da. Bu kadar güçlü bir temizleyici bir takım sıkıntılar yapabilir gibime geliyor. Ya da adamlar öyle bir 'Güç' bulmuş ki yağ kir dışında hiçbir şeyi etkilemiyor.

SoloMoto2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 Xmax 250 - 2022 MV Agusta TVL
    Bende geçen haftasonu sadece jantlara uyguladım. Sonuç PIRIL PIRIL ve çok kolay hiç uğraşmadım. Fakat zincir v.s diğer parçalara uygulamayı seçmiyorum. Motul serisinden devam.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reklamlarda ve instagramda görüp alala ne olaki bu dedim.sonra tv de benim motorun aynısını aynı renkte aynı jant kirliliğinde temizlediklerini izledim.lan dedim aynı motor aynı pislik gidip alıcam denicem ki öyle her çıkanı gördüğümü almam.carfura gittim yüzde 50 mi ne indirim varmış 9 tl ye 1 litresini satın aldım baya baya ucuzmuş.neyse motoru karşıma aldım sıktım şöyle bir aksın hemde 20 30 saniye işlesin dedim.valla arkadaşlar harbiden reklamdaki gibi jilet gibi çıkarttı.normalde hiç bir jant temizleyicisi vs çıkartamıyor malum jantlar sarı olunca bakması çok zor.bundan önce genel temizlik spreyi balata spreyi olarakta geçiyor würth ün onu kullanıyordum ama oda çıkarmamaya başladı.ayrıca korkuyordum boyasının rengini attırıcak diye.kısacası JANTLAR için tavsiye ederim genel kullanımda da mangal vs oluyor çoğu yerde geçiyor 9 tl ye görürseniz
    alın bedava diyebilirim.motor bloğu temizlemede de işe yarayabilir ama grenaj falan temizlenmez plastik yerlere uygulanmaz.
    dostum zincire uyguladın mı?

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Bu çakal firmaya güvenmeyin. Forumda bir ktm kullanıcısının jant boyasını attığına dair paylaşımı görmüştüm. Bir tanıdığımda görünce bir de ben deneyeyim dedim gerçekten janta zarar veriyor. Santimlik parçalar halinde siyah boyayı kaldırdığına bizzat şahidim. Bunun üzerine instagramda reklam yaptıklarını görünce motosiklet jantıma zarar verdiğine, bunu nasıl açıklayacaklarına dair tepkili bir mesaj attım ve mesajıma görüldü atarak cevap vermemeyi tercih ettiler tam da kendilerine yakışacak şekilde. Aman dikkat.
    Green Arrow bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    valla reklam dedim inanmadım açıkcası o yüzden pek ümitli değildim.aldım direk sıktım zaten sıvanır kalır çıkartır ama bayaa bir uğratırıcak diye düşündüm o yüzden resim vs hiç çekmedim bile.öncesi sonrası yapabilirdim keşke yapaydım.sayfasında bazı motorcular sövmüş vs hiç bir halta yaramadı çıkmadı diye de okuyunca ümidim de yoktu yani.9 tl olunca önem vermiyorsun 100tl olsa öncesi sonrası şimdisini çekerdim
    Video koymadığınız ve uzun uzun yazdığınız iyi olmuş. Kısa sürede okunabilecek bir şey için 3-5 dakika video izlemeye dayanamadığımdan hiçbirini izlemiyorum ama yazılı olunca okuyup üründen haberdar oldum. Jantları temizleyeceğim zaman aklımda olsun.
    tarzan rıfkı ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum zincire uyguladın mı?
    hayır uygulamadım uygulamam zaten.ringler plastik sanırım zarar vericektir kesin.zincir için kullanmayın derim evet tertemiz yapar ama zarar bence verir.arkadaş yazmış ama 1 2 kere tamamda o şekilde kullanmak illaki zarar verir.jant temizlerken beyaz bez kullanıyorum sarı olduğu için baya belli oluyor.boya vs çıkması olmadı balata spreyi mesela denediğimde hafif bir sarılık geldi ve direk bıraktım zaten.o yüzden alternatif bir temizlemeye yöneldim.janttaki boya atmasının bir başka nedeni bazı jantlar PÜRÜZLÜ PÜZKÜRTME ile boyanıyor bazıları YAĞLI BOYA gibi teknik olarak adını bilmiyorum ama kaygan tipde diyelim.mt7 nin jant parlak kaygan tipte o yüzden sıkıntı çıkartmadı.piyano black olanlarda çok daha iyi sonuç alınır kanımca.ktm nin turuncu jantı bildiğim kadarıyla püskürtme pürüzlü boya.biraz riskli grupta neyle silerseniz silin dikkat etmek gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Alıntı msandikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece bir kere zift vb. kalıntılarını çıkarmak için kullandım, gazyağı vb. etkili olmamıştı, asperox'un kolay bir şekilde çıkardığını tecrübe ettim. Uygulama sonrası hızlı bir şekilde sabunlu su peşine su ile temizleme ve durulama yaptım. Boyalı bölgelerde kullanımının uygun olmayacağını düşünüyorum. Bence çok sık kullanılmamalı.
    Jantı arap sabunu ile temizleyip oto jant parlatıcı gibi zımbırtılar ile parlattığımızda oldukça güzel görüntü oluşuyor (jant rengi siyah), olumsuz bir etkisi olur mu emin değilim, içerik incelemedim.
    valla içeriği okusamda anlamam.kokusu limonlu baya bulaşık detarjanı gibi.zaten haftada 1 jantı silicek bir durum yok.önemli olan takip etmek uygularken o yüzden beyaz tshirt bez vs tavsiye ediyorum.cilalı boyalı jantlar için bir sıkıntı yaratmicak gibi duruyor.zaten siyah jant olsa senede kullanıcağın 2 kere falan olur.ZİNCİR PLASTİK AKSAM o işlere girmeyin derim bencede.en çok bu olay zincir temizlemede patlıcak gibi duruyor.oringler dayanmaz bence denemeye gerek yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende 2-3 ay önce bimden aldım, hiç kullanmak nasip olmadı.

araç dış temizliğine karşıyım
    otomobil ön cam fitili çürüdü (dört yılda, giulietta)
    hiç yıkamadım, sadece buz çözücü kullanmıştım, tövbe ettim
    kimyasallardan uzak durmalı
    espresso bunu beğendi.

hayır uygulamadım uygulamam zaten.ringler plastik sanırım zarar vericektir kesin.zincir için kullanmayın derim evet tertemiz yapar ama zarar bence verir.arkadaş yazmış ama 1 2 kere tamamda o şekilde kullanmak illaki zarar verir.jant temizlerken beyaz bez kullanıyorum sarı olduğu için baya belli oluyor.boya vs çıkması olmadı balata spreyi mesela denediğimde hafif bir sarılık geldi ve direk bıraktım zaten.o yüzden alternatif bir temizlemeye yöneldim.janttaki boya atmasının bir başka nedeni bazı jantlar PÜRÜZLÜ PÜZKÜRTME ile boyanıyor bazıları YAĞLI BOYA gibi teknik olarak adını bilmiyorum ama kaygan tipde diyelim.mt7 nin jant parlak kaygan tipte o yüzden sıkıntı çıkartmadı.piyano black olanlarda çok daha iyi sonuç alınır kanımca.ktm nin turuncu jantı bildiğim kadarıyla püskürtme pürüzlü boya.biraz riskli grupta neyle silerseniz silin dikkat etmek gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

valla içeriği okusamda anlamam.kokusu limonlu baya bulaşık detarjanı gibi.zaten haftada 1 jantı silicek bir durum yok.önemli olan takip etmek uygularken o yüzden beyaz tshirt bez vs tavsiye ediyorum.cilalı boyalı jantlar için bir sıkıntı yaratmicak gibi duruyor.zaten siyah jant olsa senede kullanıcağın 2 kere falan olur.ZİNCİR PLASTİK AKSAM o işlere girmeyin derim bencede.en çok bu olay zincir temizlemede patlıcak gibi duruyor.oringler dayanmaz bence denemeye gerek yok
    2020 r25 var bende. onun jant pürüzlü siyah. pek girmeyim bu işe bari. sağolasın bilgi için.

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 r25 var bende. onun jant pürüzlü siyah. pek girmeyim bu işe bari. sağolasın bilgi için.
    mt de aynı mıdır hocam. 2020 r25i olan arkadaşıma alıp denemek istiyorduk vazgeçmeliyiz sanırım

Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt de aynı mıdır hocam. 2020 r25i olan arkadaşıma alıp denemek istiyorduk vazgeçmeliyiz sanırım
    mt ile r25 aynı ya karenaj farkı var sadece ama jant farklı renkse onu bilemem. bazı modellerde mavi falan oluyordu jant.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)