Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç için ne öneriyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle motora yeni başlayacağım için bilgim çok yok bilgili arkadaşlardan ricam yardımcı olmanız ters cevaplar vermeniz değil

16 yaşındayım daha önce motor kullandım a1 ehliyetle uyumlu 125cc kaliteli bi motor almak istiyorum

1.seçenek:benelli 125s 0km veya düşük km düşünüyorum

2.seçenek:Yamaha yzf r125(2014+) 20.000-30.000 (bu km ler bana yüksek geldi japon motoru olması falan km için önemi nedir?)

3.seçenek:cbr 125r 20.000-30.000km arası bununda km leri yüksek japon motoru

bütçem:max 18bin tl

not:daha önce motor kullandım scooter tam yeni başlayacak sayılmam ona göre cevap verirseniz sevinirim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Başlangıç için ne öneriyorsunuz?

Eğitim.
    espresso bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr ye bak.
    senin yaşında şekil önemli. ama ybr ile başla

Motosikleti
    MT25 2016
    20-30 binler yüksek değil ama oynanmış mı bilemezsin. ben olsam naked motor bakarım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cb125r

cok tatlı makina.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Honda CB125F al derim.
    espresso bunu beğendi.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Bu sayfadaki yazıları okuyarak başlamanızı öneriyorum: https://motorhikayesi.com/bu-siteyi-nasil-kullanacagim/
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ys 125, Cb 125 f. İlla şekil olsun dersen Cbr 125 R (yakın model, düşük km)
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

peki benelliyi neden önermediniz özellikleri diğer tercihlere göre daha iyi ve naked sıvı soğutmalı motor?

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Yerinde olsam CBR125 almam yaşını doldurup a2 aldığında cbr250r alırım. Şimdilik tecrübeni arttıracak hafif bir motor alman daha doğru olur scooter tecrübesi yeterli değil çünkü bence vitesli motosiklet ile tecrübe edinmen lazım. Gençsin şekil şukul istiyorsun ama üzülmemen için cbf150 veya ybr125 alman daha uygun.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı EmirTunca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki benelliyi neden önermediniz özellikleri diğer tercihlere göre daha iyi ve naked sıvı soğutmalı motor?
    Bol bol sorun çıkarır motor kullanmaktan soğursun.Servisleri yetersiz,ilgilenmez.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Başlangıç motoru kavramı son 4-5 senedir aman aman değişmedi. Senin gibi genç kardeşlerimiz illa ki listeye Cbr 125 ve R 125'i koymaktadır. Bn125 yeni yeni listeye giriyor ama geçmiş konularda adı epey geçti. Benim tek tavsiyem şu olur; arama yapmaya üşenmeyelim. Sana ters cevap verdiğimi lütfen düşünme ama Google'da "125 cc başlangıç motoru" diye arattığında az aşağı gel, bu forum çıkacak karşına, orada "www.motosiklet.net alanından daha fazla sonuç" alanını tıkladığında geçmiş sorular ve konulardan dana gibi kaynağa erişeceksin. Yeni bir başlık açmadan önce o kaynakları bir incelemeni tavsiye ederim.

karayel90 bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    CBR125 ile başla derim çok tatlı motor. Kilometresi 30bin ise düşük sayılır. Ben 50bin km'de satmıştım Cbr'ımı. Tek söyleyebileceğim fazla hız yapma ve araç sollamaya kalma. Adam akıllı şeridinde sür ve aynalarına sürekli bak. CBR araç sollama yapabileceğin bir motor değil. Düzgün sür ve keyfine bak. Boş arazide fren sıkmayı öğren. Bir anda fazla sıkarsan motorla beraber düşersin. Onun dışında şekli şemali harika tatlı bir motor. Bilmeyen adamlara yarışçı gibi görünürsün. 16 yaşındaki adamı fazlasıyla mutlu eder. Benzin de çok az yakar

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb125r

cok tatlı makina.
    Allah Allah cıbır tatlı makina ? hayırdır :D

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen zevk meselesi ama CBR dememiş, CB125R demiş
    ...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben bir motosiklet önerisi yapmayacağım ama sana şunu söyleyeyim ki ne alacak isen önceliğin konfor olsun, 125cc bandından motorlar arasında bu amortisör farkı ne derece olur bilemem ama benim dinle sen, motora bindiğin zaman yolda çukurları sana hissettirmesin, belki artçılı binmen gerekebilir falan.. yani motorla hoplaya zıplaya gezmek hiç zevk vermiyor...

yani motor rahat olsun öncelikle, amortisörler yumuşak ve sürücüyü sarsmayan cinsten bir şey olsun, benim sürdüğüm motor kazık gibi, daha dün amortisör keçelerini değiştirdim ama ön amortisörleri yumuşatamadım, tekrar sökeceğim ve biraz daha ince yağ koyarak şansımı deneyeceğim... arka amortisör yumuşayacak tarzda bir şey değil zaten..

125cc olupta zaten performans bekleme, tip ve sağlamlık istersen o senin bileceğin iş ama dediğim gibi konfor çok önemli.. tabi satıp başka motor alırım diyorsan başka, ama belki satamam ve uzun yıllar kullanırım diyorsan rahatlığı ön plana çek, sana rüzgar yedirtmesin ve çanta takacaksanda yanlara hafif ve ufak çanta takabileceğin bir şey olması çok önemli, sele arkasına topcase bence takılmaması gerek. aşırı denge bozuyor.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba EmirTunca kardeşim öncelikle 16 yaşında genç bir arkadaşımız olarak önünde çok güzel açık yollar olmasını ve her zaman keyifle motosiklet süreceğin bir ömrün olmasını dilerim. Sana bir abi tavsiyesi olarak scooter tecrüben var olduğunu sayarak. İlk vitesli motorunu ikinci el almanı tavsiye ederim. Tabii ki ilk önce eğitim alırsan çok daha iyi olur. Bol bol araştır asla ama asla falanca abi şu motoru dedi diye gidip onu alma. Motorun görüntüsü güzel diye ya da ucuz diye alma ilk önce servislerini ve yedek parçalarını araştır. Sizler bizden daha çok hakimsiniz bu internet olaylarına hele ki yabancı dilin varsa yurtdışı kaynakları mutlaka gözden geçir.Sağlıcakla kal
    EmirTunca bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya bu gençlerdeki reyzing hastalığı nedir yaaa
    lan oğlum mal mısın ? neden adam gibi gidip scooter commeter veya enduro ile başlamıyorsunuz herşey hız görüntü şekil değil sen reyzink alınca kızlar peşinden koşmayacak hızlı gidince kimse sana aferin demeyecek bu genç yaşta çok yanlış seçimler
    inş kaza yapıp sakat kalmassın bi yere patlarsan öl git geride kalanları üzme bari

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    125lik racinglere bos yere devir cevirtiyolar zaten sacma.sen virajda yatacagin 80km hiza gelene kadar 5 kez vites degistiriyosun.
    Benim tavsiyem duke 125,yamaha wr 125x kaliteli olarak
    Diger opsiyon cinli enduro cross almak

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cıbır değil la cıbıyüzyilbeş-ır

cıbır bunun yanına yaklaşamaz

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler