Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

mng kargo

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Olay 23/09/2020 tarihinde oldu Mersin-Alanya yolu saat 15:56 da. Mng kargo ya ye mail olarak bildirdim. cok tınlamadılar. Ben herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. biraz kontra ile kurtardım ama olmayabilirdi. Sadece sürücünün uyarılmasını rica etmiştim. onun için de videoyu yayınlamadım. geçenlerde sosyal medyada yayınladım. Burada da paylaşmak istedim...

Her zaman dikkatli olmak zorundayız....

BloodyBaron ve mesut hoca bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun hocam.

Şirket aracı kullananların çoğunda böyle bir rahatlık var maalesef.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Malesef sosyal medyaya yaymadan bir şey sonuclanmıyor bu islerde. Ekşi, dh gibi sitelere yayın derim. Adam işinden olacak vs gibi düsünenler olabilir anlıyorum ancak böyle arac kullanan birisi gitsin baska iş yapsın.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Deveye sormuşlar neren eğri.
    Yol kaç şeritli? Şerit çizgileri nerede? Karayolları genel müdürlüğü neden var?
    Bu sorular bir yana, göründüğünden çok daha tehlikeli bir durum. Deneyimsiz bir sürücü kolayca kazaya uğrayabilir.
    MNG kargo sürücüyü uyarır mı acaba?

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araç seni ezseydi (Allah korusun) sürücü belki uyarı alabilirdi. Bizim ülkede işler böyle ilerliyor maalesef. Birilerinin canı yansın ki bir şeyleri düzeltmek için sebep olsun.

Motosikleti
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Deveye sormuşlar neren eğri.
    Yol kaç şeritli? Şerit çizgileri nerede? Karayolları genel müdürlüğü neden var?
    Bu sorular bir yana, göründüğünden çok daha tehlikeli bir durum. Deneyimsiz bir sürücü kolayca kazaya uğrayabilir.
    MNG kargo sürücüyü uyarır mı acaba?
    Şimdiye kadar uyarmadı 😥
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    1998 yıllarında büyük bir kargo şirketinde çalışıyordum. O zamanlar araçların arkasında hatalıysam ara yazan yazıdaki telefon numarası direkt genel müdürün sekreterine bağlıydı, yani santral bile yoktu arada. Arayan kişinin ne değiği falan önemli değil, telefonla arayıp şikayet ettirecek kadar sinirlendirdirse kesin bir şey olmuştur deyip anında işten çıkarıyorlardı. Sizin aracınızda sürücü camdan kafasını çıkardı yola tükürdi gibi bir şikayet bile yetiyordu. MNG kargo da aynı şekilde mi çalışıyor bilmiyorum ama.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1998 yıllarında büyük bir kargo şirketinde çalışıyordum. O zamanlar araçların arkasında hatalıysam ara yazan yazıdaki telefon numarası direkt genel müdürün sekreterine bağlıydı, yani santral bile yoktu arada. Arayan kişinin ne değiği falan önemli değil, telefonla arayıp şikayet ettirecek kadar sinirlendirdirse kesin bir şey olmuştur deyip anında işten çıkarıyorlardı. Sizin aracınızda sürücü camdan kafasını çıkardı yola tükürdi gibi bir şikayet bile yetiyordu. MNG kargo da aynı şekilde mi çalışıyor bilmiyorum ama.
    Yazdığım mail bu şekilde sadece uyarı istedim. Kimsenin işinden olmasını istemem.

Sayın yetkili

Video da görüleceği üzere 23/09/2020 tarihinde saat 15 civarında bir aracınız nerede ise ölümcül bir kazaya sebebiyet verecek idi. Yet mersin -Anamur arası yol.

Türkiyenin saygın bir firmasının bir elemanının yaptığı hata yüzünden mağdur olmaması için sosyal medya da paylaşmak istemedim.

Gereğini yapmanızı elemanı şiddetli şekilde uyarmanızı ve sonuç hakkında bilgi vermenizi rica ederim

Ahmet turan peker
    05356166558
    espresso bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Geçmiş olsun Ahmet bey,ben de buna benzer 3 olayla karşılaştım , Allahtan sizin gibi kıl payı kurtuldum, verilmiş sadakanız varmış, tekrar geçmiş olsun

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Bu olayın kargo şirketi ile alakası yok ancak şöförü kovabilirler, dün de bana oldu yağışta geliyorum eds var 80 km hız sınırı olan yol ben 120 filan gidiyorum orta şeritte dobloyu sollamak için sola geçtim şerefsiz birden önümde sinyal vermeden sola geçti önünde araçta yok araç olsa bile zaten 80 ile gidiyor gerek yok ben iyice yaklaşınca ani fren yaptım çakal tekrar sağa geçti yandan baktım 20 yaşlarında bir çakal ilk önce normal gibi sandım sonra aklıma geldi beni düşürmek için o hareketi yaptı kamerayı görünce tırstı

Motosikleti
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olayın kargo şirketi ile alakası yok ancak şöförü kovabilirler, dün de bana oldu yağışta geliyorum eds var 80 km hız sınırı olan yol ben 120 filan gidiyorum orta şeritte dobloyu sollamak için sola geçtim şerefsiz birden önümde sinyal vermeden sola geçti önünde araçta yok araç olsa bile zaten 80 ile gidiyor gerek yok ben iyice yaklaşınca ani fren yaptım çakal tekrar sağa geçti yandan baktım 20 yaşlarında bir çakal ilk önce normal gibi sandım sonra aklıma geldi beni düşürmek için o hareketi yaptı kamerayı görünce tırstı
    Kargo şirketi ile alakası müşteri memnuniyeti gereği mail i cevaplama zahmetine girmemeleri.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yuh yani. Sığırdaki rahatlığa bakın.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    istanbuldan gelirken yurt içi arkamdan gelip sıkıştırmıştı. ömlümlerden döndüm tesaadüfen!
    geçen de mng kargo önümde kedi ezdi.
    merkezlerini aradım.
    sonuç sıfır!!!

toparlayacak olursak;
    direksiyon eğitimi başka, ehliyet almak başka.
    ticari araçlar, ama özellikle panelvanlar ve kamyonlar başta olmak üzere cellat adayı pek çoğu..
    Bir de yayla yollarında renault 12 ve toroslara çok dikkat etmeli.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargo şirketi ile alakası müşteri memnuniyeti gereği mail i cevaplama zahmetine girmemeleri.
    Şuan eleman çıkartmak ta yasak elemanı fırçalamışlardır kesin size dünüş yapmasalar bikle çok geçmiş olsun belki başkası olsa kamyonun altına girerdi ben olsam takip ederdim benim doblo olayında jeton sonradan düştü yoksa birşey yapardım

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Yollar bunlarla dolu.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Geçen günlerde ekşi sözlükte mng kargo'da kargosu kaybolan bir kişi şikayet ediyordu. Şimdi de bunu gördüm. Mng kargo'nun acilen kendini toparlaması gerekiyor. kurumsal bir firma hakkında bu şekilde ortaya çıkan şeyler ileride kendileri için olumlu geri dönüşler sağlamaz.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığım mail bu şekilde sadece uyarı istedim. Kimsenin işinden olmasını istemem.

Sayın yetkili

Video da görüleceği üzere 23/09/2020 tarihinde saat 15 civarında bir aracınız nerede ise ölümcül bir kazaya sebebiyet verecek idi. Yet mersin -Anamur arası yol.

Türkiyenin saygın bir firmasının bir elemanının yaptığı hata yüzünden mağdur olmaması için sosyal medya da paylaşmak istemedim.

Gereğini yapmanızı elemanı şiddetli şekilde uyarmanızı ve sonuç hakkında bilgi vermenizi rica ederim

Ahmet turan peker
    05356166558
    Benim o zamanlar çalıştığım kargo şirketi mng kargo değildi, uluslararası taşıma da yapan bir şirketin türkiye operasyonunu yapan şirketti. Yani marka yabancı ama türkiyedeki işlerini yapan türk şirketi şeklinde işliyordu. Patron başından beri herhangi en ufak şikayette işinizden olursunuz diye de söylüyordu, yani sürücüler şikayet gelirse işinden olacağını biliyordu. En ufak şikayette işten çıkarmak çok makul değil tabi ama hiç umursamamak da makul değil.

Günümüzde kargo firmaları hepsi birbirinin aynısı, nasıl olsa işsiz insan çok diyerek piyasada olabilecek en kötü şartlarla eleman çalıştırıyorlar, haliyle o elemanlar da işlerini önemsemiyor ya da piyasadaki en arızalı tipler oluyor. Alternatifi de yok çünkü kargo firmaları zaten ellerinde fazla fazla iş var deyip en ucuza adam çalıştırmaktan vazgeçmiyorlar. Kargoların en çok işi e-ticaret işlerinden çıkıyor artık, eticaret olayında da alışveriş yapan bizler en ucuz hatta ürün fiyatına dahil kargo seçeneklerini seçtikçe de bu devam edecek.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim o zamanlar çalıştığım kargo şirketi mng kargo değildi, uluslararası taşıma da yapan bir şirketin türkiye operasyonunu yapan şirketti. Yani marka yabancı ama türkiyedeki işlerini yapan türk şirketi şeklinde işliyordu. Patron başından beri herhangi en ufak şikayette işinizden olursunuz diye de söylüyordu, yani sürücüler şikayet gelirse işinden olacağını biliyordu. En ufak şikayette işten çıkarmak çok makul değil tabi ama hiç umursamamak da makul değil.

Günümüzde kargo firmaları hepsi birbirinin aynısı, nasıl olsa işsiz insan çok diyerek piyasada olabilecek en kötü şartlarla eleman çalıştırıyorlar, haliyle o elemanlar da işlerini önemsemiyor ya da piyasadaki en arızalı tipler oluyor. Alternatifi de yok çünkü kargo firmaları zaten ellerinde fazla fazla iş var deyip en ucuza adam çalıştırmaktan vazgeçmiyorlar. Kargoların en çok işi e-ticaret işlerinden çıkıyor artık, eticaret olayında da alışveriş yapan bizler en ucuz hatta ürün fiyatına dahil kargo seçeneklerini seçtikçe de bu devam edecek.
    Valla param olsa sıfırdan bir kargo firması kurarım. Personeli nitelikli insanlardan seçer, insan gibi çalıştırım. Müşteri odaklı çalışırım. Fakat iki üç sene içinde iflas ederim diye düşünüyorum.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan eleman çıkartmak ta yasak elemanı fırçalamışlardır kesin size dünüş yapmasalar bikle çok geçmiş olsun belki başkası olsa kamyonun altına girerdi ben olsam takip ederdim benim doblo olayında jeton sonradan düştü yoksa birşey yapardım
    Bu elamanı çıkarabilirler , şirket malını kötüye kullanmak ,iyi niyeti süistimal den .
    İş yoklugu sebebi ile işten çıkarmak yasak .. Hırsız ı kavga edeni vs değil.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şoförler orada düzgündür ama ABD'de bile UPS'den, Fedex'ten şikayet eden çok var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)