Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu konu Haddi Aşar .... Aprilia RS 660

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    düşünsenize ülkemizde TL değilde Euro kullanılıyor, 3 aylık maaşınız ile şöyle bir motosiklet alabiliyorsunuz.
    tamam rüyadan uyanalım şimdi, 11bin eurodan 104 bin lira yapıyor 42 ay da alabiliyoruz yani neredeyse 4 sene olucakmiş.
    4 sene nerde 3 ay nerde :D

garibanlık çook kötü be

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hortlatalım konuyu. Evet ahali TR fiyatı belli oldu. 140.000 lira. Ne diyorsunuz, tutar mı? Gördüğüm kadarıyla alternatifi yok.

Ben 120 civarı bekliyordum, tahminimin üzerinde geldi, peynir ekmek gibi satacağını düşünmüyorum. Aprilia algısı kırılmadan şaheser de olsa çok satmasını beklemiyorum.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı pulsarcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkıye satıs fıyatı 180 bın kusur olacaktır,hemen sar ordan bı tane dumanı ustunde olanından
    139 bin olması lazım lansman fiyatının. tuono 660 da 129 bin.

Fiyatlar vergi avantajı olmasına rağmen halen çok fazla. Tam olarak muadili olmasa da bkz. Trident 660 şuan 85.000 tl

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar vergi avantajı olmasına rağmen halen çok fazla. Tam olarak muadili olmasa da bkz. Trident 660 şuan 85.000 tl
    Evet gerçekten fazla 100-105 bin aralığında olması iyi olurdu.

Motosikleti
    MT25 2016
    triumph'dan 4000 euro pahalı. fiyat çok da değil az da değil bence. 120 bandında olsa daha iyi satardı.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bu dediğinz gibi cbr650r gibi bir motor ise ki öyle sanırım çok rakibi yok zaten.140bin az değil ama 120 ler beklerdim açıkcası.honda ile arasında 40bin tl fark var hiç az değil.bu arada bunun birde naked modeli çıktı.ama çok çirkin direk bundan devşirmişler bence tasarımı rezalet olmuş.ülkede zaten aprilia satışı yok desek doğrudur o yüzden fiyatı aslında çokda önemli değil.80 bin deseler bile bu motora inanın 10 kişiden 7 si oturup düşücektir yine alınırmı diye.
    Green Arrow bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    triumph'dan 4000 euro pahalı. fiyat çok da değil az da değil bence. 120 bandında olsa daha iyi satardı.
    Bizdeki motosiklet fiyatları ile İngiltere fiyatları yakalanabiliyor istenirse. Yamaha yıllarca İngiltere hatta onların bir tık altında fiyatlarla motosiklet sattı destek ile. Orada 10 bin ila 10.5 bin sterlin aralığında fiyat belirlenmiş. Yani hala ciddi fiyat yüksekliği var. Tarzan Rıfkı'nın dediği gibi zaten markaya karşı servis ve satışlardan ötürü ön yargı var. Bu kadar güzel bir model gelmişken keşke biraz daha çaba sarfetselermiş

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşünsenize ülkemizde TL değilde Euro kullanılıyor, 3 aylık maaşınız ile şöyle bir motosiklet alabiliyorsunuz.
    tamam rüyadan uyanalım şimdi, 11bin eurodan 104 bin lira yapıyor 42 ay da alabiliyoruz yani neredeyse 4 sene olucakmiş.
    4 sene nerde 3 ay nerde :D

garibanlık çook kötü be
    Okurken bi tane de devlete aldım otomatikman
    maktama bunu beğendi.

Araştırdığım kadarıyla bomba gibi bir motor. İncelemelerde bayılmayan yok. Ben de biraz aşık olmadım değil.

İki rakibi var, Ninja 650 ve CBR650R. Hadi Kawasaki saçmalık derecesinde kötü bir fiyat politikası izliyor anladık da, CBR 99 bin lirayken bu 139 bin liraya nasıl satacak bilemiyorum. Anca Spor Toto tutarsa alırız.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırdığım kadarıyla bomba gibi bir motor. İncelemelerde bayılmayan yok. Ben de biraz aşık olmadım değil.

İki rakibi var, Ninja 650 ve CBR650R. Hadi Kawasaki saçmalık derecesinde kötü bir fiyat politikası izliyor anladık da, CBR 99 bin lirayken bu 139 bin liraya nasıl satacak bilemiyorum. Anca Spor Toto tutarsa alırız.
    Valla hocam yeni Ninja 650'yi çok beğeniyorum ama kağıt üzeri verilerde Ninja bu motorun epey bir gerisinde kalıyor, sanki aynı klasmanda değilmiş gibi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    tam olarak cbr650r gibi diyemeyiz.

Mukemmel bir saseye sahip, 7cm daha kisa, 25kg kadar daha hafif, frenleri oldukca saglam, elektronikleri vs.
    Surus pozisyonu olarak R6, Daytona 675 gibi degil evet, Ninja/650R’a daha yakin, ama yakin oldugu tek kisim bu. Hemen her disiplinde cok daha donanimli bu ikisinden.

R7 de simdi bu pazara goz dikmis gibi geldi ama MT07 sasesine karenaj takip yollamislar, ayri dunyalar olmus biraz.

RS660 icin test suruslerine baslandi..

https://youtu.be/d0dJSy9PZRE

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    avrupa satış fiyatı 11 bin euro ise 12.500 euro ya gümrüğe gelse 8 bin euro vergi koysalar

20.500 euro = 213.922 tl

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa satış fiyatı 11 bin euro ise 12.500 euro ya gümrüğe gelse 8 bin euro vergi koysalar

20.500 euro = 213.922 tl
    Nasıl yaptın abi o hesabı?

İtalya satış fiyatı €11.050. Yalnız tüm Avrupa menşeli otomobillerde olduğu gibi Aprilia motorlarda da çok büyük ihtimalle Türkiye'ye giriş fiyatı daha düşük. Bu vergi cinneti memlekette satış yapmanın tek yolu bu. €10.000'den Türkiye'ye geldiğini düşünürsek, gümrük vergisi yok ve 37% ÖTV var, €13.700'e geliyor, kuru 10 diye düzlersek de 137bin TL civarına geliyor. Aprilia Türkiye (Doğan Trend'e bağlı o da) herhangi bir finansman seçeneği sunmamasını da karsız satmalarından ötürü olduğunu söylüyor. Aynı grup içerisinde Vespa ve Slience scooter için şu an finansman paketleri var. Vespa için sanırım 20bin TL 12 ay %0, Silence için de hem aynısı hem de 50bin TL 24 ay %0,99 olarak iki seçenek var.

Haziran'da %4 kadar da zam geliyor fiyatlara bu arada.
    Lansmanda 139bin TL olarak çıktı, kısa sürede önce 142bin sonra 144bin oldu fiyat, Haziran'da da 152bin TL olacak gibi.

Bizim ne kadar fakir bir ülke olduğumuz apayrı bir konu olmakla birlikte, böyle bir motor için en uygun seçenek olarak görünüyor bana.

Etrafındaki motorlar diyebileceğimiz aletler 650R 120bin TL, Ninja 650 126bin TL, R6 177bin TL.
    Ha öte yandan Streep Triple RS 144bin TL. O da ayrı bir kafa karıştırıcı olabilir ama "kaporta" işi tamamen farklı hale geliyor Street Triple'da. Artısı olarak ise frende Brembo M50 ve arkada Öhlins STX40 kullanıyor.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamlar 5-6 asgari ücretle bunu alıyor, bizde 2.el bi cbf 15000000 hıaaaa...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Kullanan arkadaşlar varsa,tecrübelerini yazsada okusak 😅

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Ney türkiyede de 11bin BİRİM e mi geliyor yaşasın sonunda yarış motorum olacak..

Güncel Fiyatı 229.900 ₺ imiş
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaşlar varsa,tecrübelerini yazsada okusak ��
    Haziran'dan beri kullanıyorum ama şimdi paragraf paragraf destan yazmayayım, soru varsa ona göre yazayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ney türkiyede de 11bin BİRİM e mi geliyor yaşasın sonunda yarış motorum olacak..

Güncel Fiyatı 229.900 ₺ imiş
    2022'ler 239bin, 2021'ler 229bin şu an.
    İtalya'da da zamlandı motor, enflasyon zammı gibi düşünebiliriz, o yansıtıldı yeni motorlara.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    2 ay önce 140 bin civarıydı aklımı almıştı valla benimde.ama ben yüksek cc tercih ettim mt09 aldım.bi önceki mt07im olmasaydı muhtemelen ya rs660 yada naked modelini kesin almıştım.yamaha r7in fiyatının 190 bine dayandığını düşününce 229da makul kalıyor.şu saatten sonra hepsi birer rakamdan ibaret.230k bir motora vericek biri zaten vermez gider bmw ducati falan alır düz 400 verir rahatlar

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay önce 140 bin civarıydı aklımı almıştı valla benimde.ama ben yüksek cc tercih ettim mt09 aldım.bi önceki mt07im olmasaydı muhtemelen ya rs660 yada naked modelini kesin almıştım.yamaha r7in fiyatının 190 bine dayandığını düşününce 229da makul kalıyor.şu saatten sonra hepsi birer rakamdan ibaret.230k bir motora vericek biri zaten vermez gider bmw ducati falan alır düz 400 verir rahatlar
    Üstünü tamamla da verelim yaw
    RS660 ile MT-09 arasında kalmak biraz zor yahu. Gerçi ben de RS'e bakarken boşver bu işleri gelbi Multistrada bakalım da demedim değil.

R7 de biraz daha fiyatlanacak diye düşünüyorum ama şu anki haliyle bile R7'den 40-50bin TL pahalı olması son derece normal aslında - ama böyle de kalmayacak. Aprilia 2021 boyunca müthiş fırsat fiyatlar verdi, 240bin TL'ye Tuono Factory vardı ya Şimdi o avantaj yavaş yavaş gitti gibi görünüyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)