Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zamanından Önce Yağ Değişimi (dalga geçme içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım aralığım 5k km yüksek ihtimal ben de 2500kmde bir bu değişimleri yaparım. Adamlar kitapçıkta ne yazdıysa onu yapmak en doğrusu olacaktır. Sonuçta bu kitapçıkları hazırlarken her koşula göre mühendisler düzenlenmekte. Yani kişiye göre değişir demek de bana doğru gelmiyor. Tavsiye edilen ürünü kullandıktan sonra kitapçıkta yazanlar yeterli olacaktır.
    kitapçık derken türkiyede düzenlenen kitapçığı mı yoksa motorun mühendisleri tarafından yazılan kitapçıkmı
    since 1987

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçık derken türkiyede düzenlenen kitapçığı mı yoksa motorun mühendisleri tarafından yazılan kitapçıkmı
    Motorun mühendisleri tarafından düzenlenen zaten bizim motorun türkçe kitapçığı yok maalesef.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ben her 3000 de bir yağ değiştiriyorum.
    Bunu en iyi vstromcular bilir :( moturumuz sadece benzin değil birazda yağ yemeyi seviyor

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bakım aralığım 5k km yüksek ihtimal ben de 2500kmde bir bu değişimleri yaparım. Adamlar kitapçıkta ne yazdıysa onu yapmak en doğrusu olacaktır. Sonuçta bu kitapçıkları hazırlarken her koşula göre mühendisler düzenlenmekte. Yani kişiye göre değişir demek de bana doğru gelmiyor. Tavsiye edilen ürünü kullandıktan sonra kitapçıkta yazanlar yeterli olacaktır.
    Benim kitapçıkta 10.000 km'de bir yağ değişimi, 20.000 km'de bir yağ filtresi değişimi ve 40.000 km'de bir de hava filtresi değişimi yapın diyor. Japonlar böyle söylerken, bu Japon markasının Türk servisleri 5.000 km'de bir gel diyorlar. Çevremizdeki insanlar da bu 5.000 de bir değişimi destekler nitelikteler. Şimdi benim ne yapmam lazım?
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Benim favorim bunlar, ruhsatlı / ruhsatsız olanları falan da var, seç beğen al

Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kitapçıkta 10.000 km'de bir yağ değişimi, 20.000 km'de bir yağ filtresi değişimi ve 40.000 km'de bir de hava filtresi değişimi yapın diyor. Japonlar böyle söylerken, bu Japon markasının Türk servisleri 5.000 km'de bir gel diyorlar. Çevremizdeki insanlar da bu 5.000 de bir değişimi destekler nitelikteler. Şimdi benim ne yapmam lazım?
    Bizimkiler devletimizi örnek alıyordur belki. Başta rodaj 1k olmasına rağmen motoru aldığım yer 500de gel dedi hatta, ben de gitmedim oraya. Maalesef distribütör ne derse garanti sürecinde yapmak zorunda kalıyoruz. Ha sizin yerinizde olsam zaten garanti dışı motorunuz kitapçıkta ne diyorsa onu yapardım. Japonu, çini, avrupalısı bizim memlekete gelince Türk işi çalışıyor

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bizimkiler devletimizi örnek alıyordur belki. Başta rodaj 1k olmasına rağmen motoru aldığım yer 500de gel dedi hatta, ben de gitmedim oraya. Maalesef distribütör ne derse garanti sürecinde yapmak zorunda kalıyoruz. Ha sizin yerinizde olsam zaten garanti dışı motorunuz kitapçıkta ne diyorsa onu yapardım. Japonu, çini, avrupalısı bizim memlekete gelince Türk işi çalışıyor
    Kısa yoldan başka türlü para kazanamazlar çünkü erken götürmezsek. Benim motor zaten 4 yaşında, garanti artık Allah'a emanet. Servise, motoru ilk sahibinden satın aldıktan sonra götürdüm direkt mecburen. Komple sıvılarını, yağlarını, filtrelerini değiştirdim kafam rahat etsin diye ama elim alet tutuyor çok şükür. Temel bakımları kendim yapmayı düşünüyorum servise fazla para kaptırmamak için. Sadece 500 TL işçilik çıkarmışlardı çünkü.

XJ6 zaten Yamaha'nın en sorunsuz bloklarından birine sahip. Kronik arızası yok ve bakım aralıkları otomobil gibi uzun. Japonlar yapmışlar ama servislerin gözü yaşlı.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)