Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk kez motor alacaklara ekipman öneriniz nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Selam, iyi geceler arkadaşlar.

Bu gidişle kafamdaki tüm soruları burada paylaşacağım gibi.. İlk kez motor alacak arkadaşlara ekipman öneriniz nedir? Herkes sağlam bir ekipman ister ki, kendini güvende hissetsin.
    İkinci el ekipmanlara bakış açınız nedir? Mesela kaskın sıfırı çok pahalıdır, az kullanılmış daha ucuzdur. Önerir misiniz? Görüşlerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ekipman için toplam bütçeniz ne kadar? Hangi motoru kullanacaksınız?
    motov34 bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Uqurevc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max 400
    Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu gidişle kafamdaki tüm soruları burada paylaşacağım gibi.. İlk kez motor alacak arkadaşlara ekipman öneriniz nedir? Herkes sağlam bir ekipman ister ki, kendini güvende hissetsin.
    İkinci el ekipmanlara bakış açınız nedir? Mesela kaskın sıfırı çok pahalıdır, az kullanılmış daha ucuzdur. Önerir misiniz? Görüşlerinizi bekliyorum.
    merhaba ustam ben öyle pek anlamam bende yeniyim simdilik sadece kask aldım arastırdım ettim
    alibaba expres e bile baktım
    LS2 ff353 kasklar var sıfır fiyatı desenine göre de değişiyo 500 le 700 tl ye kadar
    ben ikinci el buldm sıfıra yakın bi temizlikte 350 tl gibi makul bi rakama aldım senin bütcen nedir bilmiyorum
    durumun el veriyorsa yüksek kaliteli bi kask almanı öneririm
    birde çene açılır kaskları pek tercih etmiyolar heralde kullanıcı yorumlarndan bunu anladım
    aklıma gelen bu kask dediğin icin kask hakkındaki bilgimi paylastım zaten diğer ekipmanlar hakkında benimde hiç bilgim yok
    motov34 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Defalarca sorulmus sorulara vakit harcayip duzgun cevap yazanlarin paylastigi bilgilerine ulasmak icin arama motoru tavsiye ederim...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Soru da düzgün cevap almak için yazılmamış zaten.
    Motor ne, sürüş tarzı ne, kullanım sıklığı ne, kullanım şartları ne, bütçe ne, kişisel tercih ne (deri, tekstil, vb), iklim ne, vs vs.
    Ama yok. Hiç çaba harcamayayım, kimsenin kendim dahil işini kolaylaştırmayayım, atayım soruyu bekleyeyim.

Ben de telefon alayım diyorum, ne alayım?
    sallami bunu beğendi.

Acımasızca yanıtlar verilmiş. Araştırmaya inanan biri olarak bile çok araştırmama rağmen bilgi karışıklığından kurtulmam zor olmuştu zira her kafadan ayrı ses çıkıyor. Ben de Eylül ayında CB125R alıp başladım. İlk dikkat edilmesi gereken kaza yapmadığından emin olduğunuz bir tanıdıktan olmadıkça kaskı sıfır almak. Zira bisiklet kasklarında da geçerli olmak üzere kaskın içerisindeki absorbe edici katman görevini kaza anında yerine getirdikten sonra işlevini yitiriyor. Burada benim tercihim ilk serisi Sharp testinden 5 yıldız almış olan en ucuz kasklardan olan MT Revenge 2 oldu. Görüntüsü ve kalitesiyle bir f/p kaskı olduğuna inanıyorum. Montu ise kişisel tercih olarak Revit Shield modelini sıfır aldım. 4 mevsim ancak yazın hafif terletip şimdilerde de 100km'nin sonunda hafif üşütüyor. Yine memnun olmama rağmen elime para geçince yaza doğru konfor için muhtemelen satıp yine Revit uygun ikinci el yazlık ve kışlık iki mont alacağım. Eldiveni ise şansa çok uygun fiyata ikinci el Revit Fly 2 buldum ve yazlık olarak çok şık ve konforlu bir eldiven. Bu arada unutulsa da olmazsa olmaz bir diğer ekipman da kulak tıkacı, bu konuda Alpine Motosafe'ten oldukça memnunum. Koruyucu pantolon ve ayakkabıyı da yaza doğru bakacağım artık. Çalınmaya karşı ise Urban Security UR6 disk kilidi ve yine aynı markanın zincir kilidini kullanıyorum.
    motov34, Vidos ve havacıguru bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    İyi günler ben yatırımı kaska yapıp diğer ekipmanlardan kısmayı tercih ederim. Kısma derken eksik ekipman falan değil yanlış anlaşılmasın giriş seviyesindeki ekipmanları diyorum. Scorpion exo510 aldım çok memnunum alacağınız kaskın koruma dışında rahatlığına da dikkat edin uzun süre kafada durunca ufak bir uymama bile sürüş zevkini bozuyor. Gidip kask deneyip internetten almanızı tavsiye ederim. Mont eldiven bot için 4riders önerebilirim üst seviye ekipmanlara göre daha rahatsız olurlar ama korumaları yeterlidir. Pantolon için tech90 önerebilirim ama dediğim gibi bir yerlerden bulup denemeniz çok önemli belki hoşunuza gitmez.
    motov34 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kaskı yeni tercih etmenizi öneririm. Hem öncesindeki kaza ve kullanım şekli bilgilerini bilemeyeceğinizden hem de hijyen konusu nedeni ile yeni kask daha doğru bir seçim olur. İkinci el isterseniz de elimde kullanmadığım LS ve AGV kasklar var, arzu ederseniz yenisinin yarı fiyatına verebilirim (birkaç kez kullanıldılar, kozmetik sorunu var-yok), isteseniz özel mesajla ulaşabilirsiniz.

Aynı durum bot için de geçerli.

Ancak mont ve diğer ekipmanlarda ikinci el güzel bir seçim olabilir. Az kullanılmış hatta kullanılmamış ürünleri yenisinden çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Bütçeni bilmiyorum ama kaskı ikinci el alma. Eski motorumu satarken sattığım abim benden kaskımıda istemişti. Bende ona ikinci el kaskın ikinci el pr*zervatifle aynı şey olduğunu söylemiştim. Gönül isterki en güzel en iyi kaskları al ama bütçen ne kadar bilmiyorum lakin alacağın kask ls2 ff350nin altı olmasın ( buda kötünün iyisi ). Ben nolan n86 kullanıyorum şimdi n87ler çıkmış. Mümkün mertebe kaskında pinlock yada pinlock yeri olsun (buğu camı) kaskı kapattığın an buğudan hiç bir yeri göremedikten sonra sharp testten 10000 yıldız alsa neye yarar ( sharp test önemlidir yanlış anlaşılmasın )

Birde açık çene açılır kaskları önermiyorum. Açık kaskta kaza anında (Allah korusun) çeneni dağıtabilirsin. Çene açılırda ise genelde o zımbırtıyı ufak bir mandal tutuyor bu seferde o kırılıyor ve çeneyi dağıtıyorsun.

Eldivende istediğini al. Elin rahat etsin koruması olsun yeter.

Dizlikte mafsallı modellerw bakmanı öneririm. Kullanımı rahat oluyor. İmkanın varsa korumalı pantolon al derim.

Mont bende richa cage var. Korumaları gayet sağlam. Tabi bütçe meselesi buda. İmkanın varsa deri al derim.

Botta ise ysd bakabilirsin

Bu işler ne yazıkki nekadar ekmek okadar köfte olayı. Alabileceğin başka koruma ekipmanlarıda var mesela boyunluk ( bufftan bahsetmiyorum ) ama onlarda sana kalmış.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Benim de elimde sıfır FF353 Fiesty L beden mevcut. Bütçen düşükse anlaşabiliriz.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman için toplam bütçeniz ne kadar? Hangi motoru kullanacaksınız?

Pulsar RS200 ya da NS200 alacağım. Ekipmana 2500-3000 TL ayırmayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı Uqurevc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ustam ben öyle pek anlamam bende yeniyim simdilik sadece kask aldım arastırdım ettim
    alibaba expres e bile baktım
    LS2 ff353 kasklar var sıfır fiyatı desenine göre de değişiyo 500 le 700 tl ye kadar
    ben ikinci el buldm sıfıra yakın bi temizlikte 350 tl gibi makul bi rakama aldım senin bütcen nedir bilmiyorum
    durumun el veriyorsa yüksek kaliteli bi kask almanı öneririm
    birde çene açılır kaskları pek tercih etmiyolar heralde kullanıcı yorumlarndan bunu anladım
    aklıma gelen bu kask dediğin icin kask hakkındaki bilgimi paylastım zaten diğer ekipmanlar hakkında benimde hiç bilgim yok
    Cevabın için teşekkür ederim. Tüm ekipmanlara toplam bütçem 2500-3000 TL aralığında olacak. Bu bütçeye en iyi diyebileceğim ne alabilirsem mutlu olurum. Kask bakarken çene açılırlara bakmayacağım, güzel bir detay oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı sarsarhos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acımasızca yanıtlar verilmiş. Araştırmaya inanan biri olarak bile çok araştırmama rağmen bilgi karışıklığından kurtulmam zor olmuştu zira her kafadan ayrı ses çıkıyor. Ben de Eylül ayında CB125R alıp başladım. İlk dikkat edilmesi gereken kaza yapmadığından emin olduğunuz bir tanıdıktan olmadıkça kaskı sıfır almak. Zira bisiklet kasklarında da geçerli olmak üzere kaskın içerisindeki absorbe edici katman görevini kaza anında yerine getirdikten sonra işlevini yitiriyor. Burada benim tercihim ilk serisi Sharp testinden 5 yıldız almış olan en ucuz kasklardan olan MT Revenge 2 oldu. Görüntüsü ve kalitesiyle bir f/p kaskı olduğuna inanıyorum. Montu ise kişisel tercih olarak Revit Shield modelini sıfır aldım. 4 mevsim ancak yazın hafif terletip şimdilerde de 100km'nin sonunda hafif üşütüyor. Yine memnun olmama rağmen elime para geçince yaza doğru konfor için muhtemelen satıp yine Revit uygun ikinci el yazlık ve kışlık iki mont alacağım. Eldiveni ise şansa çok uygun fiyata ikinci el Revit Fly 2 buldum ve yazlık olarak çok şık ve konforlu bir eldiven. Bu arada unutulsa da olmazsa olmaz bir diğer ekipman da kulak tıkacı, bu konuda Alpine Motosafe'ten oldukça memnunum. Koruyucu pantolon ve ayakkabıyı da yaza doğru bakacağım artık. Çalınmaya karşı ise Urban Security UR6 disk kilidi ve yine aynı markanın zincir kilidini kullanıyorum.
    Gereksiz cevapları görmezden geliyorum.
    Maksadım temiz sıfır ayarında ikinci el kask ve ekipman almak ama anladığım kadarıyla hiç de kolay değil. Sürekli kullanılmış ekipman elbette istemem.
    Kulak tıkacını ilk kez duydum. Kulak tıkacının faydası var mı? Bir de ''disk kilidi'' demişsin. Ne kadar güvenli?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı tarikbaba02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler ben yatırımı kaska yapıp diğer ekipmanlardan kısmayı tercih ederim. Kısma derken eksik ekipman falan değil yanlış anlaşılmasın giriş seviyesindeki ekipmanları diyorum. Scorpion exo510 aldım çok memnunum alacağınız kaskın koruma dışında rahatlığına da dikkat edin uzun süre kafada durunca ufak bir uymama bile sürüş zevkini bozuyor. Gidip kask deneyip internetten almanızı tavsiye ederim. Mont eldiven bot için 4riders önerebilirim üst seviye ekipmanlara göre daha rahatsız olurlar ama korumaları yeterlidir. Pantolon için tech90 önerebilirim ama dediğim gibi bir yerlerden bulup denemeniz çok önemli belki hoşunuza gitmez.
    Tüm ekipmanları internet üzerinden sipariş etmeyi düşünüyorum. Hiç değilse internette çeşitli kuponlar ve indirim kodlarıyla ekstra kampanyalar ile cazip hale dönüşüyor. Bütçem 2500-3000 TL aralığında olacak. Bu bütçeye, fiyata göre en iyi ekipmanı almak istiyorum.
    Kask konusunda çok uyarı aldım. Anladığım kadarıyla ekipmanlar arasında en önem arz eden koruma. Öneriler için teşekkür ederim. Not aldım, birazdan tek tek bakacağım.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Tüm ekipmanları internet üzerinden sipariş etmeyi düşünüyorum. Hiç değilse internette çeşitli kuponlar ve indirim kodlarıyla ekstra kampanyalar ile cazip hale dönüşüyor.
    Mantıklı olur. Normalde motosiklet ekipmanlarının hepsinin bir EN şartnamesi var ama buna uygun üretilmiş olanları bulabilir misiniz bilemiyorum.

Vexo'nun son gelen eldivenlerinde EN şartnamelerine uygunluğu olabiliyor(örnek vexo power) ama burada şöyle bir ayrım var: bir markanın "evet, ben bu şartnameye göre ürettim" demesi ile "bu şartnameye göre test ettirdim, uygun çıktı" demesi farklı şeyler. Neyse en azından üzerinde EN şartnamesinin yazması bile içi biraz olsun rahatlatıyor
    Şartname dışında kullanıcı yorumlarını da dikkate alabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Ayrıca pantolonda da 2.el tercih edebilirsiniz. Sonuçta yıkanabiliyor ama kot/kevlar alacaksanız benim önerim kevlar astarı olanlardan değil de direk pantolonun kumaşı kevlar olanlardan almanız. Tech90 hakiki kevlar(dupont'un kevları) kullanıyor bir çok pantolonunda bildiğim kadarıyla. Farklı markaların da kullandıkları farklı aramid kumaşlar mevcut. Biz genel olarak kevlar diyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Kask konusunda ise motovento'nun outlet ürünlerine bi baksanız çok iyi olacaktır bence. 1000 tl'ye kadar bayağı iyi ürünler var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Ayrıca eğer sıfır alacak olursanız n11'de çok uyguna pantolonları var tech90'ın. Bunun dışında ihraç fazlası ürünlerii de var bunun gibi:
    https://urun.n11.com/pantolon/tech90...007-P444855890

Açıklamasını okumanı öneririm.

zazenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Motovento'da hala bedenin olan ürünlerden kalmışsa hiç düşünmeden al. Geçtiğimiz ay piyasanın üçte biri fiyatına bir alışveriş ile baştan aşağı ekipmanımı tamamladım.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    - Kaskı sıfır alın.
    - Baştan aşağı her şeyi alın, hepsi gerekli.
    - Bota para kalmazsa mutlaka bileklerinizi örtecek kadar yüksek bot giyerek sürüş yapın.
    Kışlık mont almayın, kışlık kaban alın (belinizin altına inip örtecek uzunlukta ceket).
    - İkinci el alırken içindeki korumaları kontrol edin, korumalar incecik ise ya da size güven vermediyse; korumaların haricen alınıp takılabileceğini - unutmayın.
    - Ülkemiz için dört mevsim mont yoktur (iklimimiz uygun değil), sağlam bir kışlık montunuz olsun.

Tavsiye bir kaç yazı:
    - https://motorhikayesi.com/kisin-ise-...ak-donanimlar/
    - https://motorhikayesi.com/kislik-secenekler/
    - https://motorhikayesi.com/donanimla-...giyle-kullanin

daha fazla bilgi almak isterseniz aynı sitede kış kategorisini önerebilirim: https://motorhikayesi.com/category/kis/
    espresso bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Mümkün, ekipmansız binme, bir süre motorun seni beklesin ve ekipmanlarını tamamla. Bacağımdan, ayağımdan vazgeçerim vs. gibi hoş söylemlerin olursa da başka insanların vebaline girmeyin. Elinden gelen tedbiri aldıktan sonra başına gelene tevekkül et. Ancak o tedbiri almadan da bir başka ananın,babanın,çocuğun,evladında göz yaşına sebep olmayın . Genel konuştum , üstünüze alınmayın.

Beden konusunda hassas ol , büyük sakın alma. Seneye büyüyünce giymeyeceksin Bir kere "o an" olacak, ötesi yok .
    Çizme tercih et.
    Ben hem dört mevsimlik mont kullanmış olarak, emin ol dört mevsimlik montu yazın kullanmak istemezsin. Yazlık- kışlık olarak ayrı ekipmanların olsa en azından mont olsa harika olur.Eldivende de yazlık-kışlık olarak farkını görmüştüm. Ancak pantolon da ise, mevsimlik almıştım. Yazın terleme gibi sıkıntı yaratmadı bana. Kışın da üşütmüyor. Belki marka ve kalitesine göre ekipmandan ekipmana değişiyordur. Ancak aldığım markalar da bilindik ve tercih edilen markalardı, sebebini bilgili kimseler paylaşabilir.

Herkese merhaba,

Ben de ilk kez motosiklete geçiş yapacağım. Biraz araştırma yaptım, cep telefonuna ne kadar değer veriyorsan, onu kullanacak kafana da o kadar değer vermelisin bu yüzden cep telefonun kadar pahalı ve iyi kask almalısın diye sözlere denk geldim bir youtube videosunda.

Bu sözlere istinaden Shoei'de karar kıldım. Ancak kaskların 5yıl raf ömrü gibi bir söylenti var tam hakim değilim. 2018 yılı üretimi şu kask sizce alınır mı? https://urun.n11.com/kask/shoei-nxr-tale-tc-5-kask-P443591604

2018 üretim yılı olduğu için 2021 e giriyoruz kaç yıl sorunsuz kullanırım? kafayı saglama aldıktan sonra eldiven ve mont ve pantolona bakıcam. sonra ehliyete başvurucam yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Alıntı yasinkcbg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Ben de ilk kez motosiklete geçiş yapacağım. Biraz araştırma yaptım, cep telefonuna ne kadar değer veriyorsan, onu kullanacak kafana da o kadar değer vermelisin bu yüzden cep telefonun kadar pahalı ve iyi kask almalısın diye sözlere denk geldim bir youtube videosunda.

Bu sözlere istinaden Shoei'de karar kıldım. Ancak kaskların 5yıl raf ömrü gibi bir söylenti var tam hakim değilim. 2018 yılı üretimi şu kask sizce alınır mı? https://urun.n11.com/kask/shoei-nxr-tale-tc-5-kask-P443591604

2018 üretim yılı olduğu için 2021 e giriyoruz kaç yıl sorunsuz kullanırım? kafayı saglama aldıktan sonra eldiven ve mont ve pantolona bakıcam. sonra ehliyete başvurucam yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler
    İyi (koruyuculuğu yüksek) kask illa pahalı olacak diye bir şart yok. İyi, pahalı, büyük markaların her modeli garantidir demek mümkün değil; bunu da yapılan testlerden, tartışmalardan biliyoruz. Ben, şahsen SHARP* puanına mutlaka bakıyorum, devlet kurumu olması, testin üniversiteler tarafından tasarlanmış olması bana güven veriyor.
    * SHARP ve testleri hakkında bilgi almak isterseniz buraya bakabilirsiniz.

Gelelim kask ömrü konusuna. Evet, genel kabul kask ömrünün beş yıl olduğu yönünde*. Fakat kaskın depolanma şartları önemli. Örneğin vitrinde, güneş alan bir kask, kutudaki kaska göre daha fazla yıpranacaktır. Ya da tezgahta denenmek üzere olan bir kaskın düşüp düşmediğini bilmek mümkün değildir.
    Fakat o yılın üretimine göre -az da olsa- daha ucuz olan, kutusunda saklanmış iki yıllık bir kaskı almakta zarar görmezdim (şahsi fikrim).
    *Bu konu çok tartışma götürüyor, neden böyle dediğimi bu yazıda anlatmıştım.

"Kaç yıl kullanırım?" sorusunun cevabı yine aynı mantıkla değerlendirilmeli. Az güneş görmüş, hiç darbe görmemiş bir kask bile dört-beş senede süngerleri çöktüğü için eskisi gibi olamıyor. Kullanım sıklığı fark ettirecektir tabii ki ama aynı kaskı on sene kullanan bilinçli sürücü görmedim diyebilirim
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugüne kadar hangi eldiveni aldıysam maksimum 2 sezon dayandı. 4riders , scoyco , alpinestars markalarını kullandım. En uzun scoyco gitti ama koruması çok kötüydü. 4riders fiyat performans ürünüydü fakat 1 kere garantiye yolladım bir kere de terzide kendim diktirttim. Aklınızda bulunsun eldivendeki file kısımlar aşırı hızlı deforme oluyor. Özellikle giyerken cırtcırt olan kısımların fileye değmemesine özen gösterin. Alpinestars'ı da yeni aldım . Onun da file kısımları yavaştan sökülmeye başladı. Yani diyeceğim odur ki : Fiyat/performans , mümkünse avuç içinde korumaları bulunan , DERİ eldiven almaya özen gösterin. Soğuklarda en kral eldiven bile bir süre sonra üşütüyor. Ben kışın rüzgar-elcik koruma takıyorum ve hep deri eldiven kullanıyorum. Yazın elcik korumayı çıkar eldivenle sür , kış ve baharda elciği tak. Ellerinizi en iyi koruyacak olan eldiven ; deri , avuç içi ve bilek korumalı bir eldivendir. (Reklam gibi olmasın ama venom , andes , wexo gibi markaların birçok fiyat performans ürünü var)

Haberlerde daha bugün gördüm. Özellikle kask için şu makaleyi okumanızı öneririm.

http://www.haberzamani.com/haber/mot...ikkat-edilmeli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)