Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet lastik önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merbaha. Cb 125 f motorum için lastik alacağım. Üstünde şu an cst naylon marka lastik var. Hiç yol tutmuyor desem yeridir. Anlas mb34 alıcaktım. İnternette pek beğenmemişler. Anlas nr47 ile viraj yapamassın dediler. Dişli lastik imiş.siz ne önerirsiniz??? (Bütçe:600 650 TL) boyutu:80 100 18, 90 90 18 (2.75 18 3.00 18 yapıyor sanırım aşağı yukarı)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Önümüz kış, bulunduğunuz coğrafya soğuksa Mart sonu Nisan başına kadar Anlaş Winter Grip 2 ile çok memnun kalırsınız. Yaz için ayrı takım lastik bakmak gerek.

Yaz lastiği arıyorum. Virajda kaymasın kuru zemini iyi olsun. Rer Isparta

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı eyup.cetintu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz lastiği arıyorum. Virajda kaymasın kuru zemini iyi olsun. Rer Isparta
    Isparta'nın 1 aylık hava durumuna baktım da yaz lastikleriyle ilk virajda motor altından kayar, karar senin.

Haklısınız da kışın binmiyorum. Önemli olan yaz şimdiden alıcam. Yine de teşekkürler

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklısınız da kışın binmiyorum. Önemli olan yaz şimdiden alıcam. Yine de teşekkürler
    Lastiği 5 ay sonra al daha yeni üretim tarihli(yani daha uzun ömürlü) lastik sahibi ol. İlla da motora bir şey almak istiyorsan benzin al mesela
    gurcanozturk bunu beğendi.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiği 5 ay sonra al daha yeni üretim tarihli(yani daha uzun ömürlü) lastik sahibi ol. İlla da motora bir şey almak istiyorsan benzin al mesela
    Haklısınız yeni üretim lastik daha iyi olur

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Cb 125 f motorum için lastik alacağım. Anlas nr47 ile viraj yapamassın dediler.
    Yabma zağten.
    gurcanozturk bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    2.75-18 Ön/ 90-90 18 Arka bu ölçüleri al motoruna rahat uyacaktır zaten orjinal ölçülerde lastik bulmak oldukça zor

Yazlık
    Anlas Capra

Kışlık Alacaksan aynı ölçülerde Winter Grip 2 SC500 Modelini alabilirsin
    bursalıali bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yaz kullanımı için Pirelli Super City var Metzeler ME22 ve ME Street var. Var oğlu var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şahsen anlasa güvenmem %50 fazla para verip dünya standardı bir lastik alirim. Anlasta anlaş diyenlerde anlamıyorum var mı bir testi bu lastiğin taktım güzel öneririm demekle olmuyor. Neye göre kime göre güzel lastik, düşünce anlıyorsunuz iş işten geçiyor ondan sonra. Islak ve kuruda iyi lastik gerekli kar üstüne cikmiyorsan kisliga gerek yok deniz kenarı Güneybati illerde zaten belediyeler yolubtuzluyor asfalta basıyor lastik karda illaki okullar tatil olunca bile motora biniyorum ticariyim diyorsan kislikta bakabilirsin ama bu anlaş dediğinizde çok şikayet okudum konularda var aşağılara bakarsaniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Dunlop roadsport 2 ve metzeller serilerini araştırmanızı öneririm. Araştırınca anlarsınız zaten tercih sizin

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen anlasa güvenmem %50 fazla para verip dünya standardı bir lastik alirim. Anlasta anlaş diyenlerde anlamıyorum var mı bir testi bu lastiğin taktım güzel öneririm demekle olmuyor. Neye göre kime göre güzel lastik, düşünce anlıyorsunuz iş işten geçiyor ondan sonra. Islak ve kuruda iyi lastik gerekli kar üstüne cikmiyorsan kisliga gerek yok deniz kenarı Güneybati illerde zaten belediyeler yolubtuzluyor asfalta basıyor lastik karda illaki okullar tatil olunca bile motora biniyorum ticariyim diyorsan kislikta bakabilirsin ama bu anlaş dediğinizde çok şikayet okudum konularda var aşağılara bakarsaniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Dunlop roadsport 2 ve metzeller serilerini araştırmanızı öneririm. Araştırınca anlarsınız zaten tercih sizin
    Anlas fanı değilim ama yurtdışında bile insanlar kışlık için Wintergrip kullanıp beğeniyor ise rüştünü ispat etmiş demektir.Diğer lastikler(Capra/Capra-RD/Tournee) hakkında da pek kötü yorum yok bu işi anlayan bilen üstadlar bile beğenip F/P ürünü diye öneriyorlar.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Uzun vadeli kullanım performansı önemli. Ben de Capra RD'ye niyetlenmiştim, sonra güvenemedim Metzeler Roadtec01 SE aldım. Road 5'ten sonra bile memnunum.

Michelin veya Pirelli/Metzeler üst seviye sport touring lastiklerini gözüm kapalı alır ve kullanırım, Anlas için aynı güveni hissedemiyorum.

Lastiğin kendisi kadar sizin lastiğe duyduğunuz güven (yani işin psikolojisi) de mühim...

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas fanı değilim ama yurtdışında bile insanlar kışlık için Wintergrip kullanıp beğeniyor ise rüştünü ispat etmiş demektir.Diğer lastikler(Capra/Capra-RD/Tournee) hakkında da pek kötü yorum yok bu işi anlayan bilen üstadlar bile beğenip F/P ürünü diye öneriyorlar.
    ANLAS'ın diğer lastiklerini bilmem.
    Michelin City Grip takımı 150 TL daha pahalı iken bir arkadaşımın da tavsiyesine uyarak Anlas Scooter Tornee aldım. Pişman oldum.

- Lastik kütük gibi konfor yok. Olsun sağlamlık daha önemli dedim.
    - 10 aylık kullanım sonunda patlak olmaksızın 2 günde 8-9 birim hava kaçırmaya başladı.
    - İzmir Motolastik firması inceleme sonunda lastikte kılcal çatlaklardan dolayı hava kaçırma var dedi.
    - Lastiğin garantisi var dedim. Firmayı aradım. Fabrikaya kargolayın dendi. Kargoladım.
    - Aradan 4 aydan fazla zaman geçti. Cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar.
    - ANLAS'ta üretim hatalarına karşı garanti yok. Lastiğim 10 ayda yalan oldu.
    - Daha önce benzer nedenle Pirelli garantiden lastiğimi değiştirmişti.

Uzun lafın kısası 2 kuruş için ucuz lastik alınmaz. Bunu bir kere yaptım. Pişmanlık oldu.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ANLAS'ın diğer lastiklerini bilmem.
    Michelin City Grip takımı 150 TL daha pahalı iken bir arkadaşımın da tavsiyesine uyarak Anlas Scooter Tornee aldım. Pişman oldum.

- Lastik kütük gibi konfor yok. Olsun sağlamlık daha önemli dedim.
    - 10 aylık kullanım sonunda patlak olmaksızın 2 günde 8-9 birim hava kaçırmaya başladı.
    - İzmir Motolastik firması inceleme sonunda lastikte kılcal çatlaklardan dolayı hava kaçırma var dedi.
    - Lastiğin garantisi var dedim. Firmayı aradım. Fabrikaya kargolayın dendi. Kargoladım.
    - Aradan 4 aydan fazla zaman geçti. Cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar.
    - ANLAS'ta üretim hatalarına karşı garanti yok. Lastiğim 10 ayda yalan oldu.
    - Daha önce benzer nedenle Pirelli garantiden lastiğimi değiştirmişti.

Uzun lafın kısası 2 kuruş için ucuz lastik alınmaz. Bunu bir kere yaptım. Pişmanlık oldu.
    Kimsenin hakkını yemek istemem. Yukarıda yazdıklarımı düzeltmem gerekiyor...
    Hava kaçırdığı için Anlas fabrikasına gönderdiğim Anlas Tournee lastik için bana gönderilen yeni lastiği bugün teslim aldım.
    "ANLAS'ta üretim hatalarına karşı garanti yok." sözümü geri alıyorum.
    Müşteri memnuniyetine verdikleri önemi lastikleri geliştirmek konusuna da vermelerini bekliyor ve takip ediyorum.

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Benim motora Mitas MC50 aldım çok memnun kaldım asfalttan kazıyarak çıkartıyorum lastiği resmen ısınınca ciddi anlamda F/P olarak üstüne tanımam Michelin den daha iyi hatta. Ama zemin ıslak veya soğuksa 3. Viteste bile sağa sola atıyor arkayı. 4 mevsim diye bişi yok yani yaz için aldıysan yazın kullan kışın aldıysan kışın kullan. Viraj istiyorsan bekle ilkbahara kadar sürme yazlık al

Aşağıya eklediğim bağlantıdan karşılaştırmalara ve test verilerine bakmanızı öneririm.

https://motorisk.net/urun-kat/motosiklet-lastikleri/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler