Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

rosso 2'yi kötülemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Detaylı okumamıştım yazını rosso2 ler geç ısınan lastikler onu bilerek al lastikler ısınana kadar dikkat et imkanın varsa rosso3 çok daha iyidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merak ediyorum 2020 model üretim rosso 2 alabilen varmı ülkemizde şuanda ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu acilmisken yaziyim.rosso 2 inanilmaz bir lastiktir.testlerde bridgestone s22 ninnarkasindan gelir.yeni cikan rosso 3 muhtemelen daha iyidir.ancak handikapi cabuk bitmesidir.kullanicilarin yorumlarina gore 5bin ile 8bin km arasinda biter.
    Çabuk bitmesi bir yana, düz yolda da kullanınca kısa sürede ortası düzleşiyor lastiğin. Zaten kısa olan ömrünü performanslı değerlendirmek daha da zorlaşıyor.

Lakin motosiklet lastiğin anasını ağlatmıyorsa, nispeten sakin kullanılıyorsa, ekstra yol tutuşunun da faydası hissediliyorsa gayet makul bir tercih olabilir.

Bu arada Revzilla'da 190 genişlikte arka indirime girmiş, $120! Halbuki 140 genişlikte olan $180... Demek almadan önce siteleri gezmek lazım bir. Böyle bir indirim denk gelirse niye alınmasın ki?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Kargo kaca gelir ki revzillaya baktim simdi kisitlamalardan dolayi turkeye kargo.yok diyor.almanyada 87 euro civari ams kargo ne kadar okur bilemiyorum.turkiyedeki online siteleri gezdim ben on arka fiyatlari fena degil

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rosso değil de iki defa biri 125'lik biri de pulsar 200 de olmak üzere pilot street kullandım. hadi 125'likteki idare ediyordu da allah affetsin pulsarda yan yan geziyordum lastikler sebebiyle. biraz yokuş ve kalitesiz asfalta yağmur yağınca patinaj çeke çeke kalkıyorum. bir daha asla almam. şu an benim motorun üzerinde gelen dunlop gpr300'ler çok iyi yol tutuyor. sabahın ayazında da günlük güneşlikken de. ama bilin bakalım ne yok?
    türkiye'de satışı

bu arada eğer benim gibi viraj seviyorsanız sakın ama sakın orjinal ebattan şaşmayın. yoksa totoyu korkudan bırakırsınız bir virajda.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçesine göre aldıgı lastik kendisine güzel geldiyse daha iyisini bilmediğinden ya da fazla para vermeyi gereksiz buldugundan kötülüyor olabilirler

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    her pahalı lastikte her hava koşulunda iyi olmuyor mesela rosso corsa 2 yi yağmurda kullanın rosso 2 daha iyimiş dersiniz ama kuru asfaltta üstüne yok mesela biraz sürüş koşullarıda önemli lastiklerin iyi kötü denmesi için

Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik konusunda kimle konuşsam kendi lastiği dışında her marka/modele çamur atıyor:D Ben bu durumdan çok muzdaribim artık bir dur denmeli buna. Pilot street kullanan rossoya rosso kullanan pilot streete laf atıyor ordan anlascılar çıkıyor bir şey diyor iyice savaş meydanına dönüyor ortalık Yok rosso yumuşakmış yoldaki her şeyi topluyormuş hemen bitiyormuş, kardeşim ben parasını verip güvenle sürebileceğim çabuk ısınan bir lastik istiyorum. Palet tak o zaman hiç patlamaz lastik

Allah başka dert vermesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    pilot street değil de,spor kullanım için pilot power 2ct iyidir.daha sonra pilot power 3 çıktı.sonra ikisinin yerine michelin başka lastik çıkardı ama modelini unuttum

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamina gore naylon lastik de mukemmeldir dumduz marka ve model onerip o modeli havalandirmak gereksiz.

Bazisi virajda kafa degdirecek kadar gitmek yerine uzun omur ve orta tutus tercih eder, bazisi zamk gibi lastik ister. Herkese gore lastik var hepsi de super lastiklerdir.

Ben genelde lastik onerisi isteyeni suclarim oneren yerine. Cunku salliyorum mt-07 suruyorum ne lastik alayim diye soruyor. Sen teker mi yapiyorsun, viraj mi yapiyorsun, uzun yol mu istiyorsun, kisinda mi suruyorsun, yagmur performansindan ne bekliyorsun, butcen nedir bunlarin hepsi parametre.

Netice olarak Rosso 2 degil de Rosso Corsa 2 dunyanin en iyi lastigidir. Hadi hayirli isler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamina gore naylon lastik de mukemmeldir dumduz marka ve model onerip o modeli havalandirmak gereksiz.

Bazisi virajda kafa degdirecek kadar gitmek yerine uzun omur ve orta tutus tercih eder, bazisi zamk gibi lastik ister. Herkese gore lastik var hepsi de super lastiklerdir.

Ben genelde lastik onerisi isteyeni suclarim oneren yerine. Cunku salliyorum mt-07 suruyorum ne lastik alayim diye soruyor. Sen teker mi yapiyorsun, viraj mi yapiyorsun, uzun yol mu istiyorsun, kisinda mi suruyorsun, yagmur performansindan ne bekliyorsun, butcen nedir bunlarin hepsi parametre.

Netice olarak Rosso 2 degil de Rosso Corsa 2 dunyanin en iyi lastigidir. Hadi hayirli isler.
    değil işte bende var bir hata yapıp ileriyi düşünmeden yaz geliyor yaa bas corsa2 diyip , road 5 yerine corsa 2 aldım yağmurda defalarca tank tokatlama yaptı sırf yerdeki saçma sapan asfalttaki zift yamaları yüzünden aynısını road 4 de bile yaşamadım.

net kullanım amacına göre en iyi lastik anlayışı değişir su görünce motora binmeyen adama iyi ama yağmur çamur demeden binene yaz harici kötü corsa 2 ler
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değil işte bende var bir hata yapıp ileriyi düşünmeden yaz geliyor yaa bas corsa2 diyip , road 5 yerine corsa 2 aldım yağmurda defalarca tank tokatlama yaptı sırf yerdeki saçma sapan asfalttaki zift yamaları yüzünden aynısını road 4 de bile yaşamadım.

net kullanım amacına göre en iyi lastik anlayışı değişir su görünce motora binmeyen adama iyi ama yağmur çamur demeden binene yaz harici kötü corsa 2 ler
    Zaten hepi topu 6000de telleri cikan lastigin omrunden veya hangi zamanlar icin oldugundan bahsetmedim ki hic. Dedigim gibi. Adamina gore. Adindaki Corsanin bir sebebi var kis ve zor sartlarda daha da hizli biter hic randiman vermez zaten.

Hep rosso 2 rosso 3 kullandim. Varsın çabuk bitsin yerine göre hayat kurtarir dedim güvenle bindim. Yalnız asfaltta ne varsa topladigi dogrudur. Alirsan emniyet şeridine pek girme

Motosikleti
    SD 1290R
    Michelin Pilot road serisi en çok beğenilen lastiklerden, özellikle de yağmurlu hava koşullarında.

Tabii ki Rosso tipi lastiklerin yol tutuşu yok. Ancak kötü de değil.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Rosso 2 de pilot streetde çok iyi lastiklerdi. Ancak yerine yenileri geldi.
    2014-2015' e damgasını vuran lastikler bunlar.
    Rosso 2 evet çabuk biterdi ama motoru yere atsan düşmezdi o derece sağlam, yumuşak hamur ve lezzetli bir lastik idi. Parası olan alırdı.
    Pilot street ise uzun soluklu bir lastik, diğerine göre daha sert ancak buda gayet güven veren lastik. Özellikle su kanal yapısı olarak bir çok virajda hayat kurtarmış diyebilirim. 2014 de cbr motorumda street vardı, aynı motordan arkadaşımda ise irc vardı. ikisi yan yana geldiğinde irc buz pistinde gibiydi adeta. bense yağmur demeden street ile gayet gazlıyabiliyordum.

Son olarak, Anlası savunanlar hala varmı ? 2200 TL michelin/pirelli lastik 1600 TL anlas lastik. ( DL650 için ) 600 lira kaar edicem diye hayatını riske atan arkadaş yarın bir gün düştüğünde " vay efendim bu lastiği iyi dediler de aldık " muhabbetleri yapacaklar

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    150 tabanın altındaki spor motosiklet modellerinde michelin ve pirelli tavsiye etmem. Pirelli brezilyada üretim yaptırıyor bu segmenti ve lastikler sert malesef ( 1 defa taktırıp kullandım). Michelinde ise zaten pek alternatif yok Pilot street orta halli zaten mükemmel lastik olduğu iddasında bulunan bir kimseye denk gelmedim. ( 2 defa taktırıp kullandım)

- Ancak arkadaşımın cbr250 için taktırdığı Anlas viento sport lastikler biraz sürüş yaptım ve mükemmeldi üstelikter yumuşacık ben çok beğendim. Türk malıda olmasından mütevelit böyle lastik yapan bir türk malı varken başka lastiğe para vermem.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Ybr de pilot street kullandım hoşuma gitmedi,sonra mezeler me 22 kullandım 20bin km gayet iyiydi sonra michelin city pro taktim ybr ye gerçek michelin kalitesi vardı,ama pilot streetler gerçekten iyi değil bana göre.

Şimdiki motosikletim mt 25 bunada 200km önce anlas viento sport aldım.Yerli malı bir lastik ve kullanıcıları tarafından çok olumlu yorumlar okudum,evet yorum yapmak için erken olabilir ama anlas viente sport lar çok çok hoşuma gitti.üzerinde 4 yıllık bitik rasso lar vardı.Su an kendimi anlas ile çok güvende hissediyorum.Mt 25 'ın gücü için yeterli diyebilirim.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso 2 de pilot streetde çok iyi lastiklerdi. Ancak yerine yenileri geldi.
    2014-2015' e damgasını vuran lastikler bunlar.
    Rosso 2 evet çabuk biterdi ama motoru yere atsan düşmezdi o derece sağlam, yumuşak hamur ve lezzetli bir lastik idi. Parası olan alırdı.
    Pilot street ise uzun soluklu bir lastik, diğerine göre daha sert ancak buda gayet güven veren lastik. Özellikle su kanal yapısı olarak bir çok virajda hayat kurtarmış diyebilirim. 2014 de cbr motorumda street vardı, aynı motordan arkadaşımda ise irc vardı. ikisi yan yana geldiğinde irc buz pistinde gibiydi adeta. bense yağmur demeden street ile gayet gazlıyabiliyordum.

Son olarak, Anlası savunanlar hala varmı ? 2200 TL michelin/pirelli lastik 1600 TL anlas lastik. ( DL650 için ) 600 lira kaar edicem diye hayatını riske atan arkadaş yarın bir gün düştüğünde " vay efendim bu lastiği iyi dediler de aldık " muhabbetleri yapacaklar
    Anlas kullandınız mı?

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı TempesTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas kullandınız mı?
    kullanan bir çok arkadaşım var. Hepsi mağdur
    ki lastik çok iyi olsa bile yerli üretim 1600 lira çooooook pahalı yerli geçirim diyoruz

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanan bir çok arkadaşım var. Hepsi mağdur
    ki lastik çok iyi olsa bile yerli üretim 1600 lira çooooook pahalı yerli geçirim diyoruz
    Bence Turk'un yaptigi lastik diger tum lastiklerden daha ustundur, daha degerlidir! Cok yanlis buldum bu yaklasiminizi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler