Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete UPS aküsü ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorda kullanılan sulu 12v7a akü yerine yine 12v7a kuru UPS aküsü takan oldumu ? Sadece soket kısımlarının bağlantısını yaparak kullanılabilir düşüncesindeyim. lütfen sadece tecrübe eden varsa yazsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    iyide benim motordaki akü de kuru akü çok anlamıyorum ama kuru veya sulu akü motora fark etmez yerine uysun boyut olarak birde amperi uysun sorun olmaz diyebilirim

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Acaba bu aküyü koyuş şekliniz, ups ten farklı olursa ne olur? Sızma yapar mı? Vibrasyon zarar verir mi?

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda kullanılan sulu 12v7a akü yerine yine 12v7a kuru UPS aküsü takan oldumu ? Sadece soket kısımlarının bağlantısını yaparak kullanılabilir düşüncesindeyim. lütfen sadece tecrübe eden varsa yazsın
    Sulu akülerin için deki kurşun plakaların sayısı ve yoğunluğu daha fazla ve serttir.
    Statör/Alternatör ünitelerinden gelen düzensiz ve değişken dc akımla şarj edilmeye uygundur.

UPS te kullanılan kuru aküler doğrultucu/redresör üzerinden dengeli olarak şarj edildiğinden daha uzun ömürlüdür.
    Motosiklete takarsanız her gaz kolu ile oynayışınızda aküye statörden gelen akım çok fazla ve devamlı değişeceğinden bir süre sonra akü şişer ve deşarj olur

Ben bir arkadaşın parası olmadığı acil bir durumda NS200 e soketlerini değiştirerek 12 V 9 Ah ups aküsü taktım 6 ay falan kullandı.

Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sulu akülerin için deki kurşun plakaların sayısı ve yoğunluğu daha fazla ve serttir.
    Statör/Alternatör ünitelerinden gelen düzensiz ve değişken dc akımla şarj edilmeye uygundur.

UPS te kullanılan kuru aküler doğrultucu/redresör üzerinden dengeli olarak şarj edildiğinden daha uzun ömürlüdür.
    Motosiklete takarsanız her gaz kolu ile oynayışınızda aküye statörden gelen akım çok fazla ve devamlı değişeceğinden bir süre sonra akü şişer ve deşarj olur

Ben bir arkadaşın parası olmadığı acil bir durumda NS200 e soketlerini değiştirerek 12 V 9 Ah ups aküsü taktım 6 ay falan kullandı.
    Aradığım cevap buydu ustam teşekkür ederim bende arkadaşım için alacaktım ama 40 50 lira için ömrü kısaltmaya gerek yok

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Activa 100 e 18 amper akü taktim. Mars basamadı bile. Ama kendi 5amperlik akusu canavar gibiydi.
    Akünün amperinden çok cca değeri önemlidir. Yani mars esnasında anlık verebildiği amper değeri.
    Ups akuleri bunu karşılayamaz.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    UPS bilgisa

cca sı yetiyosa olur (yetmez)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)