Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONT ÖLÇÜSÜ HAKKINDA YARDIMINIZ LAZIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar internet üzerinden mont alacağım ne yazık ki bulunduğum şehir de mont deneyebileceğim bir yer yok, 1,90 boy 80 kilodayım normalde de L/XL giyiniyorum (XL hafiften büyük geliyor) göğüs çevremin ölçüsü 101 cm hangi bedeni tercih etmeliyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    XL alın bence hafif büyükten sorun olmaz L beden de rahat edemeyebilirsiniz bende 180 boy 80 kiloyum L beden almıştım tam oturdu ama xl ile değiştirdim
    C,McGregor bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Olcu konusunda yardimci olamayacagim ama kislik mont aliyorsaniz, bulundugunuz yerin iklimine gore, icinize bir kat daha giymek zorunda kalacaginiz durumlari da dusunun. Ben ince elyaf malzemeden fermuarli bir ust veya ince bir polar giyiyorum mont icine bu yuzden M degil de L giyiyorum bana M tam oturmasina ragmen.
    C,McGregor bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Mont ölçüsü, gögüs ölçüsüne göre belirleniyor. Üzerine tam oturmalı ve hareketini de kısıtlamamalı.
    100-106 cm arası L geçer. Bu bilgilere rahat erişirsiniz. Seçtiğiniz mont için beden tablosu da olabilir, incele. Ancak monttan monta da kalıp fark eder. En iyi çözümü iade, değişim olan bir dükkandan alışveriş yapmanız.

İlaave olarak, kışın içine üstünüze giyeceğiniz giysi kalınlıkları da dikkatinizde olsun.
    gurcanozturk ve C,McGregor bunu beğendiler.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    185 e 85 kilo xl aldım tam oldu ,L kurtarmaz sizi.
    C,McGregor bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kiloya göre beden seçimi yapmamak gerekiyor. Çünkü herkesin omuz genişliği ve göğüs çevre ölçüsü farklı olabiliyor. Montu internetten sipariş edeceğiniz zaman satış yapılan sitede (bazen montların markalarına ayrı olabiliyor) beden tablosu var. Oradaki tabloda 101 cm aralığı hangi bedendeyse onu sipariş edin. Mont üzerinize tam oturmalıdır. Bir beden büyük aliyim diyerek satın aldığınız montun korumaları üzerinize tam oturmazsa koruma da sağlamayacaktır. Yazlık mont alıyorsanız tam bedeninizi alın. Kışlık mont alıyorsanız da zaten her türlü bir kazak veya hırka giyecek kadar boşluk oluyor montların içerisinde. Merak etmeyin tekstil ve sağlam içliği olan tekstil uzun montlar bir kazakla kışı kurtarabiliyor. Maksimum içlik üzerine kazak giyersiniz o şekilde söyliyim.
    C,McGregor bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    110 göğüs ölçtüm şu an. large kullanıyorum ancak içime kazak giydiğimde boynumdaki düğme kapanmıyor. ona göre karar ver. yukarıdakiler göğüs ölçüsü önemli demiş ölçtüm diyim dedim.

bence size l gider.
    gerçi boy 1.90mış omuz genişliği de önemli.
    omuz büyüdükçe koldan çalıyor kollar çok dar oluyor ve hatta önünüz de kapanmayabilir.
    C,McGregor bunu beğendi.

Büyük ihtimalle XL tercih ederim sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 göğüs ölçtüm şu an. large kullanıyorum ancak içime kazak giydiğimde boynumdaki düğme kapanmıyor. ona göre karar ver. yukarıdakiler göğüs ölçüsü önemli demiş ölçtüm diyim dedim.

bence size l gider.
    gerçi boy 1.90mış omuz genişliği de önemli.
    omuz büyüdükçe koldan çalıyor kollar çok dar oluyor ve hatta önünüz de kapanmayabilir.
    Aslında ben de tam olarak kol uzunluğundan dolayı çekiniyorum omuzdan bileğe 62cm ölçtüm ona göre satıcıdan bilgi alacam sağolun
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)