Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Guvenmeyelim bu lastiklere

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayirli sabahlar Arkadaslar Istanbulda ikamet ediyorum benim motorda kis lastigi takiliydi işe giderken hafif virajli yoldan girdim yol biraz ne fazla islak ne de fazla kuruydu nemli bir yapıdaydı pat motor yalpaladi kaydi kendimi yerder buldum bu nasil is anlamadim kis lastigine de guvenmeyecegiz herhalde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    marka ne ? model ne ? motor ne ?

Mondial revival 50 cc. Lastiklerde mondial yetkili servislerinde var revivalin orjinal kis lastikleri 35e 90 kis lastikleri laatiklerin markasini bilmiyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Muhtemelen kış lastikleriniz "kış lastiği" değildir. Motosikletinizin lastik ebatlarına uygun Anlaş Winter Grip varsa bu lastiklerle kendinizi daha güvende hissedersiniz.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Anlaşın normal lastikleri bile güzel tutuyor yolu kinetixte yıllarca kullandım

Kis lastiğiydi hocam kalindi cunkuilk defa boyle kis.lastigide kaydim o kadar.yagisli havada viraja girmiştim kaymamistim. Maalesef yer zemiyle ilgili belki de buzlanma.vardi bilmiyorum yada kis lastigimin havasini indirmek lazim sizin dediginiz markayida inceliyicem tekrsr kayarsa

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Biraz laf kalabalığı olacak ama Lütfen şu soruları kendimize soralım:

-Lastiklerim depodan çıkalı kaç yıl oldu?

-Lastik basıncım hava şartlarına ve yola uygun mu? (Polemik yapmamak için lütfen arama motorlarında bu sorunun cevabını kendimiz arayalım. belki buna özgü bir konu başlığı açılabilir)

-Yolun en tehlikeli olduğu zamanlar neler? "Yağmurun ilk yağmaya başladığı zaman, Yoldaki toz ile nemin buluştuğu çiğ zamanı, ... vs."

Bilgi bizleri hayata ve sevdiklerimize bağlar. Her daim dikkatli olalım.

İyi forumlar.

Benim tahminim olayın lastik ile ilgili değilde yol ile ilgisi var. Yolun ilk ıslanma zamanı üstünde ki toz toprak vs yolu çamurumsu bir hale getirir. Tabi bu gözümüzle görebileceğimiz bir çamur değil. Bu yolda ne lastiğiniz olursa olsun kayması normal.

İlk ıslanma anı yağmur olsun belediye vs ıslasın yolu çok dikkatli olmak gerekiyor. Yada ıslak bir bölgeden geçerken dikkatli geçin.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Öncelikle geçmiş olsun. Bende rks cafe 152 nin üstünde gelen lastikler var hâlâ. Cordial marka yaz lastikleri. Yağmurda ıslakta ekstra dikkat ediyorum ama viraja girme açınız ve hızınız da çok önemli. Ben birkaç kez arkadan kayma yaşadım. Arkadan kayınca toparlaması daha kolay oluyor. Siz muhtemelen önden kaydınız. Birde eğer lastiklerinizi yeni takdırdıysanız yeni lastiğin üzerindeki mum tabaka henüz erimemiş de olabilir.

Dün İstanbul'da aşırı bir sis vardı haliyle yerlere çiğ düşmüş yerler ıslak la kuru arası çok kaygan bir durumdaydı bu tür havalarda çok dikkat etmek lazım hava durumuna göre limitleri belirleyip ona göre sürmelisiniz

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Malum Türkiye yollarında en iyi lastikler bile düşürebiliyor çok geçmiş olsun

Motosikleti
    Forza 250
    Kundialin kış lastiği dediği muhtemelen daha dişli olan naylon lastiktir. Anlas ın sizin motora uygun lastiği varsa edinmenizi tavsiye ederim. Ama asıl önemli olan defansif sürmektir. Bu havalarda ve yol koşullarında ani gaz açmaktan kaçın, virajlara daha yavaş girin, motoru daha az yatırın, ön frene çok asılmayın (klasik limon sıkar gibi başta az sonra artan basınçla). Daha yavaş kullanın vb. Kazasız sürüşler...
    espresso bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı mourad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kis lastiğiydi hocam kalindi cunkuilk defa boyle kis.lastigide kaydim o kadar.yagisli havada viraja girmiştim kaymamistim. Maalesef yer zemiyle ilgili belki de buzlanma.vardi bilmiyorum yada kis lastigimin havasini indirmek lazim sizin dediginiz markayida inceliyicem tekrsr kayarsa
    Lastik kalın olunca kış lastiği olmuyor malesef. Kışın da motosiklet kullanıyorsanız Anlas WinterGripII tavsiye ederim.
    ...

Alıntı mourad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastigimin havasini indirmek lazim
    lastik basıncı sadece kumda geçici olarak indirilir

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    henüz ilk motorunuz ve bir kaç aylık sürücüsünüz. gerçekten de lastik mi, sürüş dinamikleriniz mi, tecrübenizde mi sorun var diye düşündünüz mü?
    MimTolga ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik basıncı sadece kumda geçici olarak indirilir
    Hmmm peki pistte de indirilir mi acaba ?
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmmm peki pistte de indirilir mi acaba ?
    Hayir sadece kumda. O da insaat kumunda. Deniz kumunda 50 psi gerekiyor.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deniz kumunda 50 PSİ? Sebep?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Benim bildiğim motosiklet için kış lastiği diye bir şey yok. Kış lastiği denilen lastiklerin genel özelliği ise yağmur suyunu iyi tahliye ediyor olmaları.

Söylediğiniz yol ne ıslak ne kuru yani lastiğin yapacak hiçbir şeyi yok. Sabah saati çiğ düşmüş ve kurumamış zemin yapılabilecek tek şey yavaş ve dik konumda ilerlemek. Arabayla girerken bile dikkat etmek gerek.

Ayrıca lastik indirmek yağışlı havalarda su tahliyesini azaltacağı için tutuşu değil kaymayı arttıracaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim lastikte maks 25psi yazıyor üzerinde onu nasıl yapacağız.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim motosiklet için kış lastiği diye bir şey yok. Kış lastiği denilen lastiklerin genel özelliği ise yağmur suyunu iyi tahliye ediyor olmaları.

Söylediğiniz yol ne ıslak ne kuru yani lastiğin yapacak hiçbir şeyi yok. Sabah saati çiğ düşmüş ve kurumamış zemin yapılabilecek tek şey yavaş ve dik konumda ilerlemek. Arabayla girerken bile dikkat etmek gerek.

Ayrıca lastik indirmek yağışlı havalarda su tahliyesini azaltacağı için tutuşu değil kaymayı arttıracaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Benim lastikte maks 25psi yazıyor üzerinde onu nasıl yapacağız.
    3le carpiyosun yani 75psi. Sonra zaten ruzgar hiziyla gidebilirsin havada.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)