Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklete bağladığı köpeği iple çekti, 4 bin TL ceza yedi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    IĞDIR'da, motosikletinin arkasına bağladığı köpeği iple çekerek götüren İ.T. (30) isimli kişiye, toplam 3 bin 839 TL para cezası kesildi.

IĞDIR'da, motosikletinin arkasına bağladığı köpeği iple çekerek götüren İ.T. (30) isimli kişiye, toplam 3 bin 839 TL para cezası kesildi.Olay, Iğdır'ın Aralık ilçesine bağlı Hasanhan köyü yakınlarında meydana geldi. Bir kişinin motosikletinin arkasına bağladığı iple köpeği çekerek götürdüğü ihbarı üzerine jandarma ekipleri harekete geçti. Olay yerine giden jandarma ekipleri motosiklet sürücüsünün kaçtığını, sürüklenme sebebiyle ayaklarında yara oluşan köpeği arazide buldu. Jandarma ekipleri yaptıkları soruşturmada köpeği motosikletle sürükleyenin İ.T. isimli kişi olduğunu belirledi.

Köpeğin kendisine ait olduğunu ifade eden kişi, Aralık Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla 1 gün süreyle gözaltında tutuldu. İ.T.'ye sürücü belgesiz araç kullanmak, kask takmadan araç kullanmak ve tescilsiz araç kullanması sebebiyle bölge trafik ekipleri tarafından 2 bin 892 TL, Doğa koruma ve Milli Parklar tarafından da 5199 sayılı kanunun 14 a maddesi gereğince 947 TL idari para cezası uygulandı.Ayaklarından yaralanan köpek ise tedavi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Iğdır Şube Müdürlüğünde görevli ekiplere teslim edildi. Tedavisi tamamlanan köpek Iğdır Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezinde koruma altına alındı.

Haberler.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cezanin cogu trafige ait: Kask takmamis, ehiyeti yokmus, vs.

Peki kopege uyguladigi vahset n'olacak? Bunun cezasi yok mu kanunda yahu? Eger varsa bu durumda degil de hangi durumda uygulanacak?

Normal bir psikolojik durum degil. Sirf hayvanla da kalmaz bu durum.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Adamın da isim ve soyadının ilk harflerinin İT olması manidar.
    ufoz ve Enes ŞENTÜRK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bn125
    Hayvana işkence edene para cezası kesilirse bir daha yapması nasıl engellenir ki? Cezalarımız yaptırımdan çok teşvik içeriyor. Öder 4k parayı, birde para ödedi diye başka hayvandan, insandan hıncını çıkarır. Yine hayvandan çıkarırsa para cezası yer(kanıt olursa tabii), insan çıkarırsa da en fazla bir gece yatar. Ağır yaptırımlar olmadığı sürece hiçbir şeyin sonu gelmeyecek. Eğitimden zaten umudumu kestim en azından ağır yaptırımlar olsa bir nebze azalırdı.
    espresso bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Dedim 4 bin gene normal onun da 3 bini trafiktenmiş. Köpeğe yaşattıkları 900 tl mı gerçekten? Bu nasıl kanun!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayvana işkence insana işkence ile aynı şekilde uygulanmalı.

Ulan şerefsiz, ben kedime kızım 2 şaplak atıyorum da vicdan azabından uyku tutmuyor

Yıllardır hayvan yasası çıkaracaklar ama tık yok sorsan müslüman ülkeyiz müslümanız ama ülkemizde Allah'ın verdiği cana isgence yapan parasını ödeyip yoluna devam edebiliyor çok yazık gerçekten.umarim oralardan bi kaç delikanlı çıkarda yapan şerefsizi motora bağlayıp cok degil 100 metre çeker o zaman dank eder kafasına parayla pulla olacak iş degil
    espresso bunu beğendi.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Kahrolmamak elde değil. Allahım sen büyüksün.

Motosikleti
    SD 1290R
    Burada ilk sucta ceza 1-5 yil arasi hapis + $15.000'a kadar ceza.
    Ikinci kez tekrarlanirsa 1-10 yil arasi hapis + $100.000'a kadar para cezasi.

Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır hayvan yasası çıkaracaklar ama tık yok
    Oyle demeyin. Once insan... Hukumetimiz calisiyor. Ama ters yonde.... Cocuğun cinsel istismarina af yasasi gundemde yine...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

Burada 18 yaşından küçük kızlara da jailbait diyolar, "hapishane yemi" anlamında...

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    O köpeğe bunca vahşetin, korkunun, travmanın cezası 900₺ mi sadece? Motorcu değil. ***** çocuğu.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ana avrat küfür etsek forumdan atarlar
    orospu çocuğunu benim afrikanın arkaya bağlayıp çekip sürüklesem gene de doymam
    (isterse forumdan atsınlar)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ana avrat küfür etsek forumdan atarlar
    orospu çocuğunu benim afrikanın arkaya bağlayıp çekip sürüklesem gene de doymam
    (isterse forumdan atsınlar)
    Bu küfür sayılmaz, durum tespiti bence ;)
    F54 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu küfür sayılmaz, durum tespiti bence ;)
    bu gibi varlıkları diri diri timsahlara atacan kaplanlara atacan aslan lara atacan ki o hayvana nasıl bi kötülük yaptığını anlasın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada ilk sucta ceza 1-5 yil arasi hapis + $15.000'a kadar ceza.
    Ikinci kez tekrarlanirsa 1-10 yil arasi hapis + $100.000'a kadar para cezasi.

Oyle demeyin. Once insan... Hukumetimiz calisiyor. Ama ters yonde.... Cocuğun cinsel istismarina af yasasi gundemde yine...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

Burada 18 yaşından küçük kızlara da jailbait diyolar, "hapishane yemi" anlamında...
    3. kez tekrarlanırsa ne oluyor merak ettim. direkt idam mı

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Okumayayım, Okumayayım diye girmedim konuya ama.. Elden gelmedi.
    Ya ne vicdansız, ne ahlaksız, ne insanlıktan nasibini alamamış insanlar var bu dünyada. İğreniyorum sizden. Nasıl bir psikolojidesin , olmayan beyninle ne çirkinlikler yaşatmış bir gereksizsin sen.

Bu canlıya bunu yaşatmanın, iyileşse dahi, insandan korkan bir hale sokmanın, bu hayvana bunu yapmanın bedeli bu mu ya, bu mu olmalı, bu mu..

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    yazık bu hayvanlar sahibi zarar verirken bile sahibine olan sadakatinden karşılık vermiyor genelde. O acılardan sonra öyle yıkık duruşu içimi parçalıyor adeta.

Her zaman bir köpeğim olsun istedim. Küçükken sürekli Allaha dua ederdim umarım en yakın zamanda köpeğim olur diye. Bizim aile çok yakın bakmıyorlar apartman olduğu için. Bahçeli bir evimiz olsa kesin bir tane sahiplenirdim.

Yazları köyde memleketteyken arkadaşımın babasının köpeği ile ben ilgilenrdim. Babası avcı olduğu için sürekli av köpeği alır ve genelde o köpekler siyah olduğu için ismini Arap koyardı. Geçen hafta gittiğimde yeni bir köpek almışlar bunun ismi Arap olmamış şaşırdım.

Sahiplenmek demişken petshoplardan köpek almayı doğru bulmuyorum. Özellikle de sevmediğim insan türü havyanı alıp ya biryere bağlayıp salmayıp ya hiç ilgi göstermeyip biraz büyüdüğünde sokağa atanlar. Lütfen bakamayacağımız hayvanı sahiplenmeyelim.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Biz aynı olayı bu insan görünümündeki varlığa yapsak bizde 3.000 trafikten 1.000 tl de yaptığımız vahşetten ceza yermiyiz acaba

Motosikleti
    SD 1290R
    Bunu yapan insana karşı işkence fantazileri kurmak sağlıklı değil arkadaşlar.

Tabii ki olay lanetlenmeli. Lakin bunu yapabilen insan çok yüksek ihtimal normal psikolojide bir insan değil zaten.

Malum, insanı hayvanlardan ayıran en önemli faktörlerden biri empati ve duygusal zeka. Dünya üzerinde herhangi insanın bu fotoğraflara tepkisi aynı olacaktır. Ciddi para verseniz bile böyle bir şeyi yaptıramazsınız ortalama bir insana.

Bunu kendi tercihiyle yapabilen biri, bir maymunda, bir filde bile olan empatiye sahip olmamalı. Bir başka deyişle duygusal geri zekalı. Yani psikopat. Hasta. Benzer şekilde insana zarar verse dahi ne kadar etkileneceği şüpheli.

Yaptığını mazur göstermeye çalışmıyorum. Ancak kendisi bu fotoğraflara bakınca, bizim içimizde oluşan rahatsızlık, tiksinti, hayret ve acı, bu insanda oluşmuyor. Kendimizle karşılaştırıp işkence fantazileri kurgulamak bu açıdan sağlıklı değil.

Açıkçası işkence fantazileri kurmak, hemen hemen hiç bir durumda sağlıklı değil...
    espresso bunu beğendi.

Burada sorgulanması gereken cezanın çok yada az olması değil.. bir insanı bu duruma getiren sebep nedir ?

Hayvan yada insan vahşeti yaşadıkdan sonra idam etsen ne değişecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ncü kez müebbet oluyor diye duymuştum tam emin değilim.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçüncü için ayrı bir ceza yok sanırım. İkinci ya da sonrakilerde, yani tekrarlandığında geçerli 1-10 yıl arası hapis ve 100 bin dolara kadar para cezası. Zaten insan ömrü göz önüne alındığında az da değil 10 yıl hapis.

İdam, birden fazla insanı öldürenlere bile kolay kolay verilmiyor. Zaten bir çok eyalette de yok. Vahşetin her türlüsü vahşet sonuçta, ama insanla hayvan da aynı şey değil. Bazen unutuyoruz yemek için öldürdüğümüzü hayvanları.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)