Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışın kafayı üşütmek yada üşütmemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Merhaba arkadaşlar hayırlı geceler herkese. Kış girdiğinde beridir sürekli kafayı üşütuyorum ki kış daha yeni girdi. Kask gitmeden önce kar maskesi onun üstüne bandana takıyorum kaskim ff353 ls2. Ne yapsam kafayı üşütüyorum. Kaliteli bir balaklava mi almalı yada yeni bir kask mi almak lazım. Daha çok alnımı üşütüyorum gibi geliyor bana. Sizler ne dersiniz arkadaşlar ne tavsiye edersiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alniniz usuyorsa kaskiniza ruzgar cok giriyordur, cene pedi var mi kaskinizin? O biraz egelleyebilir. Ben kisin polar boyunluk takiyorum (decathlon'dan bisiklet reyonundan almistim) tam cene kismina gelip kapatiyor, ruzgar filan da girmiyor. Ucuz bir cozum, kaskinizi degistirmeden deneyebilirsiniz.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar hayırlı geceler herkese. Kış girdiğinde beridir sürekli kafayı üşütuyorum ki kış daha yeni girdi. Kask gitmeden önce kar maskesi onun üstüne bandana takıyorum kaskim ff353 ls2. Ne yapsam kafayı üşütüyorum. Kaliteli bir balaklava mi almalı yada yeni bir kask mi almak lazım. Daha çok alnımı üşütüyorum gibi geliyor bana. Sizler ne dersiniz arkadaşlar ne tavsiye edersiniz.
    Usta bu giydiğin şeylerden sonra kafan hala üşüyorsa kaskını değiştirmeni öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta bu giydiğin şeylerden sonra kafan hala üşüyorsa kaskını değiştirmeni öneririm.
    Ama bir baktım kaskın da kötü bir model değil ls2 içerisinde

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Ama bir baktım kaskın da kötü bir model değil ls2 içerisinde
    Bende bilemedim ama boyunluk deneyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alniniz usuyorsa kaskiniza ruzgar cok giriyordur, cene pedi var mi kaskinizin? O biraz egelleyebilir. Ben kisin polar boyunluk takiyorum (decathlon'dan bisiklet reyonundan almistim) tam cene kismina gelip kapatiyor, ruzgar filan da girmiyor. Ucuz bir cozum, kaskinizi degistirmeden deneyebilirsiniz.
    Çene pedi var ama sanırım ise yaramıyor

ErayTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskın üstüne de şapka tak Şaka bir yana, rüzgar almıyorsa vücut ısın yükselirse kafan da ısınır. 3 katman yöntemi ile giyinip ara katman ekleyebilirsin ısınana kadar.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    [QUOTE=Kursad55;4600723]Bende bilemedim ama boyunluk deneyeceğim[COLOR="Silver"]

Boyunluk önemli usta. Decathlondan aldığım bir boyunluk var çift kumaş. Ağza gelen kısmı elastik rahat. Boyunu saran kısım ise çift kat. Biraz pahalı bir boyunluğa göre ama çok sağlam. 5 liraya ince bir baf alıp bir ay sonra çöpe atmaktansa bunu almayı tercih ettim. Kesinlikle öneririm.
    Bkz: https://www.decathlon.com.tr/roadr-5...d_8549181.html
    gurcanozturk bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    [QUOTE=Şükrü Çelik;4600730]
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bilemedim ama boyunluk deneyeceğim[COLOR="Silver"]

Boyunluk önemli usta. Decathlondan aldığım bir boyunluk var çift kumaş. Ağza gelen kısmı elastik rahat. Boyunu saran kısım ise çift kat. Biraz pahalı bir boyunluğa göre ama çok sağlam. 5 liraya ince bir baf alıp bir ay sonra çöpe atmaktansa bunu almayı tercih ettim. Kesinlikle öneririm.
    Bkz: https://www.decathlon.com.tr/roadr-5...d_8549181.html
    Bundan bende de var, tavsiye ederim ben de. Yine bisiklet kiyafetleri reyonunda bulursunuz. Boyunlukta su;

https://www.decathlon.com.tr/100-boy...d_8155055.html

Kar maskesi + badana ile bu havada üşüyorsan, muhtemelen kaskın yalıtımı iyi değildir.

Ben HJC FG-17 kaskımla ve yazlık balaklavam ile bu havada idare edebiliyorum. Kullandığım kask, tüm kasklar arasında orta (belki ortanın biraz altı) seviyededir.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bende de FF353 var ve yazlık balaklavam ile kullanıyorum. Sabah soğuğunda da kullandım hafif soğuk hissettirse de üşütecek kadar olmadı. Mesela diğer Bell kaskım tam kaşımın oraya bir yerlerden hava alıyor. Sabahları hava soğuk olduğundan hemen belli oluyor. Bence kaskınızı bir kontol edin.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    hocam rüzgar kesen neopren bir şeyler alman lazım. bir de göz kısmı ne kadar dar olursa o kadar iyi olur. geniş oldukça yüzün daha çok soğuğa maruz kalır.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Cevaplarınız için teşekkür ederim decathlon dan boyunluk alıp deneyeceğim olmadı kaskı değiştirmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba
    Kask çok rüzgar geçirir olmamalı. En önemlisi boyun kısmından da çok girer soğuk hava. Boyunluk yerinde olmuş ancak, beden konusuna dikkat edin. Gerçek anlamda koruyucu olsun ki. Kayıp ya da geçirgen olup etkisiz olmasın.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafana bandana , boynuna polar boyunluk tak.

Polar boyunlugu burnuna kadar çek tamamdır.

ben öyle yapıyorum, polar kalın oldugu için kaskın içine hava girmesini de engelliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende de FF353 var, aynı şekilde rüzgar alıyor ve üşütüyor.

Bu termal balaklava olmasına rağmen.

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Polar bir bandana alıp denemek lazım

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kaskın üstündeki hava deliklerini açıp kapatan bir şey yok mu? Benim kaskım nolan N87, kaskın üzerinde hava deliklerini kışın kapatıyordum, ince bir balaklava giymem yetiyordu. Kaskın üstündeki hava deliklerini açık tutunca çok kısa sürede rüzgar hisstmesem bile kafam buz gibi oluyordu.
    Kask bir yerinde hava alıyor olabilir.

Sorunu çözebildiniz mi? Bende 5 aydır ilk motosikletimi kullanıyorum. LS2 FF353 kasktan dolayı ciddi problem yaşıyorum. Kaskın içine sürekli hava geliyor ve gözlerim ciddi şekilde üşüyor. Motorla gece işe geliyorum ve gün doğumunda eve dönerken kullanıyorum. Hava -10 derece falan. Ne ellerim ne göğsüm ne ayaklarım ne de dizlerim soğuktan hiç etkilenmezken kasktan dolayı saatte 60-70 km hızı geçemiyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    MOTOSİKLETE uzun ön cam takın hiçbir sorun kalmaz

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de FF353 var, aynı şekilde rüzgar alıyor ve üşütüyor.

Bu termal balaklava olmasına rağmen.

https://www.feyizoglu.com/images_buyuk/f0/46500Al.jpg
    buna rağmen üşüyorsan böbrekleri de üşütürsün o havada çıkmamak lazım.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Şimdiye kadar kullandıklarımın arasında en iyisi. Dışı wind stopper içi ince polar.
    Özellikle soğuklardan korunmak için tavsiye ederim.

https://www.aliexpress.com/item/4000061089198.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5cee7 3faPYBdKV&algo_pvid=d7445a7e-0af1-4339-8afb-7b1ce7657e6b&algo_expid=d7445a7e-0af1-4339-8afb-7b1ce7657e6b-0&btsid=2100bddb16112167910458220ee1e9&ws_ab_test= searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler