Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin Üretimi Maxiscooterler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de Çin üretimi maxiscooter pek görülmemekte. Bu alan daha ziyade japon markalarının hakimiyetinde. Vergi kıyağına rağmen Avrupalı ve Koreli üreticiler pazardan önemli bir pay alamamakta. 2000 li yıllarda Çin malı scooterlar 5000 km. gibi komik bir garanti güvencesiyle satılmaya çalışılırken günümüzde Çinli üreticiler epey mesafe katettiler.

Türkiye pazarında Avrupalı üreticilere ek vergi konulmalı, Çinli üreticilere çeşitli avantajlar sağlanıp ortak üretim ve ar-ge perspektifi konulmalıdır. Avrupaya bağımlı görünen dış ticaretimize de yeni bir yön bulmalıyız.

Uzun lafın kısası ben bu scooterleri Türkiye pazarında görmek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ben de hintli üreticilerden maksi skutır bekliyorum aslında.

bajaj iyi kötü 200 ve 400 cc bandında ekonomik makineler üretti.
    cf moto'da yedek parçaları pahalı olsa da 250 cc, 650cc gibi naked motorları var.

20-25 hp civarında 250 cc çinli ya da hintli maksi skutır üretseler, fiyatı da 20-25 civarı olsa iyi satar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bende artık bu dışarıdan alımı kolaylaştırıp nasıl daha ucuza alırızlar yerine, kendimiz üretip halkımıza nasıl daha ucuza satabilir de hem kar edip hem de paramızı kıymetlendirebiliriz kısmındayım.

Öyle bir hale gelmişiz ki, çinli daha kolay ülkeye farklı modeller sürebilsin diye diğer markaların vergilerini yükselttirmeyi düşünür olmuşuz, hem de bu vergilerin içindeyken. Düşünün artık.

Ne yedirip ne içirdilerse bize, kendileri de bunları yer içer umarım!!!

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Çİn olmasad da bazı alternatifler var aslında. SYM veya DAELIM gibi markalarda mevcut.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin diye genel bir algı yaratıyoruz ancak çin de de ciddi kalite farklılıkları oluşuyor, adamların tüm ürünleri kötü değil. parayı basarsan neredeyse japon kalitesinde hatta kimi zaman daha iyi aletler bulabilirsin bence.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende artık bu dışarıdan alımı kolaylaştırıp nasıl daha ucuza alırızlar yerine, kendimiz üretip halkımıza nasıl daha ucuza satabilir de hem kar edip hem de paramızı kıymetlendirebiliriz kısmındayım.

Öyle bir hale gelmişiz ki, çinli daha kolay ülkeye farklı modeller sürebilsin diye diğer markaların vergilerini yükselttirmeyi düşünür olmuşuz, hem de bu vergilerin içindeyken. Düşünün artık.

En doğrusu teknoloji üretmek tabii ki. Fakat, yerli otomobilin yerlilik oranına bakınca yerli motosiklet konusunda o kadar iyimser olamadım.

Bu arada vergi kıyağı yaptığımız ülkeler arasında Çin yok.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin diye genel bir algı yaratıyoruz ancak çin de de ciddi kalite farklılıkları oluşuyor, adamların tüm ürünleri kötü değil. parayı basarsan neredeyse japon kalitesinde hatta kimi zaman daha iyi aletler bulabilirsin bence.
    orası öyle. xhsfudfıs motorcycle co ltd shenzen gördün mü kaç ama yıllarca abidik gubidik skutırlar getirdiler.

aynen, mesela hintli diye markaları yerden yere vuruyorlar (çin kadar olmasada ) indian motorcycle markası kalite olarak japonları tokatlıyor

(motorcu abilerin sohbetinde böyle duymuştum, eğer yanlıs bilgi ise kusura bakmayın)

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hintli bu yerlilik işini bir şekilde çözmüş. nasıl yapmışlar anlamıyorum.

bu pulsarcıkların ecu su bosch marka. koca alman bosch hindistan'da fabrika açmış sanırım. made in india yazıyor.
    rulmanlar skf. isveçli skf de made in india.
    rölanti zıkkımı dellorto italyan. o da made in india.
    aynasıdır, karenajıdır varroc/fiem üretimi onlar zaten honda'ya mal satan adamlar.

hayalimdir, tofaş kadar yaygın üretim ve parça ağına sahip türk motosiklet markası olsa. üretimde türk mühendisleri çalışsa, aha bu yerli malı diyebilsem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

aynen, mesela hintli diye markaları yerden yere vuruyorlar (çin kadar olmasada ) indian motorcycle markası kalite olarak japonları tokatlıyor

(motorcu abilerin sohbetinde böyle duymuştum, eğer yanlıs bilgi ise kusura bakmayın)
    hocam indian saf kan amerikan markası. şu anki sahipleri polaris industries. bu hani atvleri falan var.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Hocam o Indian'ı "Hintli" değil de "Kızılderili" olarak tercüme etsek daha doğru olur.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Kesinlikle yurt içi üretim olsa diyen arkadaşlara bende katılıyorum. İnsanımız şark kurnazı olmasa Çin'den getirdigini montajlayip biz yaptık diye övünmese çok şeyler yapılabilir. Mesela Kia markası 90'lı yıllarda Ford'un üretimden kalkan modelleini alıp biraz makyaj yaparak piyasaya süren bir firma iken bugün Amerika'da zirveye oynuyor. Kötü olsun ama burada yapılsın. Kimse sıfırdan en iyiyi üretemez zaten zamanla gelişir yeter ki bir marka oluşup çalışılsın...

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400

Sen bizi güldürdün Allah'ta seni güldürsün, soluk benizli.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ülkede uygun fiyatlı bi cg dahi üretilse güzel olur.

Motosikleti
    Forza 250
    Ben bizim insanımızın ürettiği hiç bir mekanik+elektronik aleti almam. Çünkü biz kültür olarak hem üşengeciz, hem kurnazız, hem çakalız.
    Fabrikadaki bir dialog:
    QC Şefi : Ustam testleri yaptık mı? herşey yolunda mı?
    Usta X: Yaw şimdi kim test aletini bağlayıp yarım saat test yapacak, yaptık şefimmm no sıkıntı.

Sonra son kullanıcı krank kırıldığı için, marş basmadığı için vb servise gittiğinde, ustam neden oldu bu? yaw tabi ister istemez böyle şeyler olabiliyör, şimdi biz bu krankı değiştireceğiz tabi bu kesinlikle kullanıcı hatası, çokta şeetmiyecektiniz motoru
    espresso bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

zaten yanlış bilgi ise kusura bakmayın dedim :D
    BloodyBaron bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler