Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne Kadar Süre Sonra Model Değişikliği Yapıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Selam dostlar;
    Aklıma çok takılan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var.
    Suzuki Address 110 scooterimi yaklaşık 5 ay önce 250CC bir motosiklet alabilmek için sattım. (Benim kilo 95/100 arası değiştiği için yazık oluyordu zavallı motora) Bu süre zarfında sizlerin de tavsiyeleri ile NS200/İnazuma/X-City/Forza gibi modellerin 2. ellerini malum sarı sitede takip etmeye başladım. Ancak sorun şu ki baktığım bir çok motosiklet gördüğüm kadarı ile hep 4-5 ayda bir el değiştirmiş oluyor. Çok memnun kalınan bir motosiklet olsa bu kadar çok kısa sürelerde satılığa çıkartılmaz deyip vazgeçiyorum.
    Sizce bu konuya ben mi abartarak bakıyorum yada piyasa genel itibari ile her zaman böyle mi oluyor?
    Değerli görüşlerinizi esirgemezseniz sevinirim.
    piston21 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Herkes al-satçıya döndüğü için insanlar sürekli değiştiriyor bence. Bizim burda hayatında motor bilmeyen adamlar 0 pcx alıp üstüne 2 bin tl koyup satıyor.

Benim 2. motorum o yüzden çok bi yorum yapamayacağım. Önceki motorumu 3 sene kullanmıştım.(kullanmıştık)
    erensel bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    memnun kalmama ile alakası yok aslında.

sene başında 9 küsüre aldıgım ns200 su an 18 e satılabiliyor.

Su an motoru satıp krediyi kapatıp 150 cc bir çinli motor alıp üstüne elimde fazlasıyla nakit kalabiliyor.

böyle olunca cogu insan al/sat işine girdi
    erensel bunu beğendi.

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Ekonomi dengesizliği, biraz da fırsatçılık nedeniyle kısa süreli al-sat olayları günümüzde çok ama çok yaşanmakta. Malum ithalatçılar dalgalanmaları anında yansıtıyorlar... Al-sat durumları için birçok örnek çevremde de olmak üzere mevcut. Ben şahsım adına 1,5 sene civarı kullandıktan sonra satıp yeni motosikletime geçiş yaptım. Şimdikini hayalimdeki makine olması nedeniyle uzun yollar ve yıllar boyu kullanmayı planlıyorum.
    erensel bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    İlk motorumu peşin almıştım 6 ay sonra sattım sonrakiler borçla olduğu için, 2. Sini 3 sene kullandım Mt07 yi yarın öbür gün araba ev alırsam satarım herhalde keyfi satmam
    erensel bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    motordan sıkılınca satıyorum ya da arızaları çileden çıkartana kadar :D 2 senedir monster 696 kullanıyorum öncesi nc700x alıp 3 ay dayanabilip sattım gerçekten sevemedim motoru :D önce ki motorlarımda da kıstas buydu, açıkcası ducatiden memnunum ama belki 20 30 bg daha güçlü olsa çok daha iyi olur diyorum bazen o yüzden çok kararsız şekilde satıp 821 e yada 1200 e geçme planım var ama şu ara fiyatlar deli uçtu o yüzden de vaz geçriyor genelde
    erensel bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben şu an 3. motorumu kullanıyorum. Genelde değişim kararlarımı es kaza daha kuvvetli bir motor denedikten sonra alıyorum. Rks Titanic varken çok mutluydum, Dominar denedim bayıldım gücüne kuvvetine ve Dominar'a bütçe ayıramayıp Sym Wolf aldım. Sym Wolf ile çok mutluyken Mt25,Cb650F ve Mt07 denedim 650F ve Mt07'ye bütçe ayıramadım gittim Er6F aldım. Şu aralar farklı ödemelerim olduğundan daha kuvvetli ya da farklı tarzda bir model denemek istemiyorum.
    erensel bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazıları ayran gönüllüdür. Zırt pırt araç değiştirir.
    Ben eğer memnunsam otomobil 10 yıl, motosiklet 6 yıl durur.
    espresso, blueway2 ve erensel bunu beğendiler.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    çok uzun seneler kullanıyorum aldığım motorları
    erensel bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    genelde maddi durum kaynaklı değişiklikler olmuştu bende. kendi işimdeki iniş çıkışlara orantılı motorlarım oldu. son motorumu krediyle aldım, bitene kadar kıpırdamam benide üzmeyecek kadar gücü var. daha büyük planlı kredilere girmezsem uzun yıllar sürer birlikteliğimiz.
    erensel bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

6 yılda 7 motosiklet değiştirdim sıra 8.de

Bunlardan 2 tanesi motosiklet kaynaklıydı gerisi, değişen şartlar ve benim farklı tatlar aramam.

sıkılınca satıyorum, wr250rım 50 bin kmye yaklaştığı için sattım. Çok iyi bir fırsat geldiği için inazuma aldım , 1 hafta içinde 3000tl kar edip sattım. Yine gidip wr250r aldım, önceki wr me göre 2 yıl modeli yüksek 30bin km kmsi düşük wr250r a ettiğim karı saymazsak cebimden 700tl vererek sahip oldum

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Yapamyorum.
    EmreeL bunu beğendi.

İstanbul'da 6 yıl 100 cc cub motor kullandım artık motor ömrünü bitirince lifan glint 100 CC vitesli aldım bunuda 10 yıl kullanmayı planlıyorum Allah'ın izniyle. motor benim için a noktasından b noktasına en ekonomik şekilde ulaşmaktır güç tork uçuş kaçış çokda önemli değil

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    almak istediğim motor 90 bin tl olunca 2. elide 35 ile 40 arasında gezince model değişemiyor :D

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Gözünüzü seveyim şu bir kaç yıl alım satım yapmayın da piyasa düşsün artık 😂

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arabami ikinci el aldim, ve alali 11 sene oldu. Degsitirme planim yok.
    Motosikleti sifir aldim ve alali 5 sene oldu. Onu da degistirme planim yok.

Cunku ikisinden de memnunum.

Gerci memnun olmadigim icin sifir aldigim motosikleti (CB1000R) 1.5 sene icinde zararina satmisligim da var... Ama memnunsam uzun sure kullanirim.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    3 ayda bir. Çünkü para gani. Üretim de yerli olunca 600cc motorun bize satışı gavur gibi 50bin dolar olmuyor. Değiştirmemek hata.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)