Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

250 CC neden yetmez ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Uqurevc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max 400
    Öncelikle belirtmeliyimki motosiklet hayatına yeni basladım .
    İlk olarak 125 lik tavsiye ettiler ama tabi ben birazcık gözede hitap etsin diye secimimi
    R25 den yana kullandım ehliyete dahil yeni yazıldım motorumu aldım garajıma cektim.
    Şimdide diyolarki bu sana 3-4 ay sonra yetmez .
    Abi anlamadığım şu neden yetmez videoları top speedleri izliyorum gayette güzel makina sürekli şehir dısına çıkma ihtimalimizde yok zaten yakıt ve performans olarak da vidolarda cok güzel bahsetmisler .
    Neden yetmez ?
    Ben öyle hız tutkunu biride değilim bunuda söylüyorum olsun yetmez diyolar .
    Anlıycanız hevesim kırıldı şimdi 600 cc motorlara bakıyorum bütün gün ilanlarda
    Ne yapmalıyım akıl verin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Kullanmanıza göre değişir yetmesi ben Z800 kullandım çok hoşuma gitti mesela hızlanması falan çok daha iyi motorumdan sesi özellikle daha ağır olması virajlarda daha güven veriyor vb şeyler konu sadece hız değil kalıplı olmasıda güzel bence.
    Ama r25 de gayet güzel bir motosiklet yeter neden yetmesin.
    Bence üst cc bir motosiklet kullanmazsanız yetiyo gayet.
    Uqurevc ve fatih.met bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Sana o yetmez diyenler, yakında helvanı yemek isteyenlerin ta kendisi. Aramızdan erken ayrılmak istiyorsan durma 600 cc al, daha sonra da senin haberini burada yaparız. Bir kaç rahmet mesajı yazdıktan sonra da unutulur gidersin..
    Uqurevc, espresso, Jeansque ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Zevk icin kullanilan bir alet icin "yeter mi?" sorusu sacma bence...

Daha cok zevk almak istiyorsaniz (kim istemez?) ve daha zevklisi de varsa, yetmez tabii ki...

Ama is goren bir alet icin "yeter mi?" sorusunu anlarim... Belirtilen isi goruyorsa yeterlidir, gormuyorsa yetersiz. Bu kadar basit.
    Uqurevc ve mutas bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yetmez diyenlerin formatına baktığımızda ya apaçi olduklarını ya da motosiklet kullanmadıklarını görürüz gibime geliyor.
    Uqurevc bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce sürücülüğünüzü geliştirin
    sonra motosikletinizi geliştirir yada değiştirirsiniz
    tek tavsiyem budur
    karacaa ve Uqurevc bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uygun yollar var ise 200+ arada yapmak istenebilir.

Forumda sürekli bu konu tartışılıyor nedense.

Ülkenin hız limitleri bell, cezalar belli. 250 cc hem uzun yol hem şehir içi yeterli bir motor.

heyecan arıyorsanız yüksek cc gerekir sadece.
    Uqurevc bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gayet yeter.
    Zaten başlangıçta en az 2-3 yıl o motor üstünde zaman geçirilmeli bence. Sonrasında insan anca pişiyor yüksek CC için.
    Uqurevc bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    250 CC yetmez, aslında doğru ama " şurada " yetmez .. demek lazım .. mesela Tem otoyolunda yetmez, bana Büyükçekmece - Maslak arası otoyolda yetmedi mesela .. Top Speed isterse 180 olsun isterse 200 olsun .. bu motosikletler iyi ara hızlanma yapamıyor, bu sebeple ortalama hızın 100 km/h - 120 km/h civarında gezdiği bir otoyolda, hızlıca 110 dan 140 a falan çıkamayacakları için yetmez / yetmiyor .. hatta tehlikeli oluyor .. Pcx ile EDS'den fıtı fıtı git daha iyi ..
    Uqurevc bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    1.5 yılda 19000 km 250 cc kullanmaktayım çok düşündüm ancak masrafları ve ihtiyacımın doğrultusunda bakınca gereksiz olduğunu gördüm. 5 gün içerisinde 2400 km yol yaptım ne yordu ne yetmemezlik etti. Kurallar belli, piste çıkma şansım da olmadığına göre daha yüksek cc almayı düşünmüyorum artık.
    blueway2 ve Uqurevc bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba rx9
    Motosiklette yeniyim ama bence ne için kullandığın onemlidir. İşimi görsün gezeyim dersen yeterlidir ama arada basıp gideyim millet tozumu yutsun vs dersen her zaman daha güçlü daha hızlı olanı ararsin. Kısacası senin ne için istediğin önemli kendini bilirsen sagin solun ne dediğine bakmazsın ama kafanda soru işareti varsa o şunu diyor bu bunu diyor der durursun
    Uqurevc bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    7 sene 150 cc 53,000 km ve 2 senedir 32,000 km'dir,250 cc kullanıyorum,ihtiyaç anlamında her ihtiyacımı karşılıyor şehir içi uzun yol hiç zor durumda kalmadım.3400 km karadeniz turu yaptım aynı gün 800 km sürdüm ama hiç biyerim ağrımadı dahada gidebilirdim.Bende bu işin mantığını çözemedim.Eskiden 150 cc varken tek isteğim 120 stabil gidebilecek otobüsü kamyonu sollayabilecek bi motorum olsa diye çok istedim.Çünkü sollayamadığımda tehlike ile yüzyüze kalıyordum.Şimdi öyle bir sorunda yok.Ama insanoğlu nefsi istiyor işte,daha yüksek olsun(seyretmesi bile hoş oluyor kalıplı ve yüksek motoru,rüzgar alışı ne kadar fark eder bilemiyorum çünkü nc750 için rüzgar koruması zayıf deniyor).nc750x ve tracer bakıyorum 70,000 den aşağı temizi zor.kendi motorumun fiyatının 3 katı bu fiyat.Ciddi bir rakam.İlaveten işletim maliyetleride yüksek(vergi+bakım+lastik+kasko vb)Kafa 1,000,000 oluyor alamıyoruz yine.
    Uqurevc bunu beğendi.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Ben de 250cc nin hızlanma konusunda bana yetmeyeceğini düşündüğümden dolayı CBR500R ile başladım(Evet ilk motosikletim). Zerre pişmanlığım yok. İstanbul içi sürüş için biçilmiş kaftan. Ömürlük motosiklet.CC yükseltecek olsam bile asla satmam.
    Uqurevc ve Cyan bunu beğendiler.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Hocam ben 2014 te motosiklete Yamaha FZ6 yla başladım, sonrasında Honda CBF600 ve Honda SW600 kullandım, ardından bir Yamaha XMAX400 aldım ama kesinlikle keyif alamadım, çok zayıf geldi ve haftasında satarak yeniden CBF600 e geçiş yaptım. Yanlış anlaşılmasın, hız, güç, gösteriş vs... peşinde değilim, diğer arkadaşlar gibi yılda 10-15k yol yapmadım, iddaalı da değilim ama kullanmadan bilemezsin. Bence motor kesinlikle güçlü olmalı. Elinin altında çevirecek bir güç olmalı, mutlaka ihtiyacın oluyor.
    Uqurevc bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bende yamaha xmax 250 var, şehiriçinde yetiyor ama otobana çıkınca keşke daha güçlüsü olsaydı diyorum.
    Şimdi gözüm BMW'nin 650cc scooter modellerinde ya da yamaha tmax ama para olmadığından sadece kedi gibi bakıp duruyorum.
    zaten bu pahalılıkta 250cc üzeri besleyemem, motoruma iyi bakayım.
    Voltaren ve Uqurevc bunu beğendiler.

SoloMoto2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 Xmax 250 - 2022 MV Agusta TVL
    Yetmez...yükseltirsin diyorlar. İşte hep bunu diyenler yüzünden tribe giriyoruz.
    Asıl bu soruya onların değil, sizin cevap vermeniz gerekir. Yani bir gün artık 250 cc bana yetmiyor, tüm sürüş dinamiklerini yedim yuttum ve bunları artık daha da güçlü bir makineyle deneyimlemek istiyorum....dediğiniz gün yüksek cc makineye zaten otomatik olarak çıkacaksınız.
    Özetle, ONLARI .... dinlemeyin...sadece kendinizi dinleyin.
    espresso, Uqurevc ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    250cc'nin son sürati bana yeter, zira 85-90'ın üzerine pek çıkmayı sevmem.

Ama 250cc bana ne zaman yetmez? Ani uzamam gerektiğinde yetmez, mesela sollama yaparken, ya da bir apaçi kıçına kadar girdiği zaman iyi uzayabilmek lazım işte; bunun için de 0-100'ü, 3 - 3,5 sn. de gören bir makina olması lazım... (O tür makinaları da, devireceğim korkusuyla kullanamıyorum, o yüzden daimi olarak mutsuzum motor mevzusunda)
    espresso ve Uqurevc bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb500f
    Rahmetli altin elbiseli adam roportajinda soyle diyordu kafami sifirlasam yani bastan baslayabilsem acemi olsam dusuk cc den baslarim yavasca buyuturum motorumu.

Her seferinde ayri bi keyif alirim derdi.

Kendimden ornek vereyim 125lige binnce cok guzel gelmisti.
    Hatta keske r25 yerine 125 cc den baslasaydin ondaki keyif bitince 250ccye gecseydin.

Fakat 600cc den baslasan alt cc lerden pek tat alamaz. Ama alt ccden gelen tümünün keyfini yasar.
    Bu cocuklugu ve gencligimi yasamiycam direk 40 li yaslarima gecmek istiyorum gibi bisey.
    600cc kullanirsan hepsinn gazi tadi kacar.
    Almizsin r25 kullan 125 olsa daha iyidi hatta. Sonra 500 al sonra 650 lik cift silindir seklinde deyimlersin.

Egitim al oyle sur r25 gucludur alip carpan da patlayanda coktur kucumsemeyin
    BloodyBaron, Uqurevc ve espresso bunu beğendiler.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yetmez çünkü ara hızlanmalar leş. Huzurlu bir şekilde sollama yapamıyorsunuz. Sollama yapmak zorunda mısınız? Evet çünkü arkadaki dibinize giriyor, aynaya bakıp popoyu kollamaktan önünüze bakamıyorsunuz. En azından ben bakamıyorum çünkü güvenemiyorum. 90-100 ile giderken, gazı açtığınızda 120lere ıkınmadan, yol bitmeden çıkarak sollayıp tekrar sağa geçmek...

Bende R25 ile başladım. İyi ki 125lik ile başla diyenleri de dinlememişim. R25 bile şu anki ihtiyaçlarımı karşılamıyorken 125lik ile ne yapardım bilemiyorum.
    Uqurevc bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    Şimdi fikrimi söyleyeceğim, ulan sen neye biniyorsun böyle fikir beyan ediyorsun diyeceksin. Ben biraz eski kafaliyim, vakti zamaninda envai cesit motosiklet sahibi olmuş, şimdi ise tamamen duygusal nedenlerden dolayi 125 lik bir oyuncağa mahkum olan birisi olarak.

Motosiklet dediğin 4 silindir japondur benim gözümde, digerleri oyuncaktir, gereksizdir,fantazidir.Motosiklet bile sayılmazlar benim gözumde.
    Uqurevc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)