Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

20 bin liraya iyi bir motor alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Merhaba arkadaşlar,

yıllardır içimde bir motor tutkusu vardı ama gerek maddiyat gerek ailem engel olmuştu. Şu an bir bütçem var ve ailem engel olmuyor. Honda CBR 125R hayalim var. İnternette birkaç yazı okudum ve düşük km almamız söyleniyor. 20 bin TL'ye içim rahat kullanabileceğim bir motor bulabilir miyim? Alırken nelere dikkat etmeliyim? Bana yol gösterirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Cbr 125r artık üretilmiyor ve eskidi. Düzgün kullanılanları çok pahalı ve kötü kullanılanları o motoru racing sanarak içinden geçiyor. Artı bir sağ grenajı 500 tl. En ufak düşmede kırılır ve canınız sıkılır. Bütçenize en uygun motor bence Pulsar 200ns. ABSli koruma demirli bir motor aldığınızda tam size göre olur. Ekipmanınızı almayı unutmayın.
    motov34 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    O bütçedeki CBR 125 lerin tamamı haşat durumda boşuna bakma. Biz o bütçede KTM Duke 200 tercih ettik. Üstüne oturunca CBR 125 gibi oyuncak misali kalmıyor. Tabi ehliyet sıkıntıysa mecbur haşat bir şey alıp sağını solunu zamanla düzeltip bineceksin.
    motov34 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Cbr 125'ler poşet oldu artık. Ben olsam almazdım şahsen. Ciğeri olmayan motoru ciğerli zannedip içinden geçerek kullanıyorlar. Apaçisi çok o motorun. 20 bin TL'ye en mantıklı şu an Abs'li Pulsar 200 almak olur. Hem daha güçlü hem daha güncel hem de parçaları daha uygun.
    motov34 bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    İlla ki racing seviyorsanız.
    Ben olsam o paralara Aprilia rs4 125 alırdım.
    ABS vs de var.
    Mantık evliliği olmaz ama aşk evliliği olurdu belki
    Ama güzelliğe baksanıza

motov34 bunu beğendi.

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Düzgün kullanan birisinden bence cbr250r bulmak daha mantıklı. 50 bin kilometre olunca niyeyse herkes bitik gözüyle bakıyor burada önemli olan nokta kilometreden ziyade motosikletin geçmişi. Pulsar dan veya cbr125 den daha çok memnun kalırsın cbr250r alırsan.

Motosikleti
    R25
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125r artık üretilmiyor ve eskidi. Düzgün kullanılanları çok pahalı ve kötü kullanılanları o motoru racing sanarak içinden geçiyor. Artı bir sağ grenajı 500 tl. En ufak düşmede kırılır ve canınız sıkılır. Bütçenize en uygun motor bence Pulsar 200ns. ABSli koruma demirli bir motor aldığınızda tam size göre olur. Ekipmanınızı almayı unutmayın.
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Yazmış olduğunuz olumsuz yorum hayalimden basitçe vazgeçmeme sebep oldu. Pulsar'a baktım, hem bütçeme uygun hem de görüntüsü çok hoşuma gitti. 20 bin sadece motor için, ekipman için ayrı bir bütçem var. Motorum her ne kadar güçlü olmasa da ekipmanı sağlam almayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125'ler poşet oldu artık. Ben olsam almazdım şahsen. Ciğeri olmayan motoru ciğerli zannedip içinden geçerek kullanıyorlar. Apaçisi çok o motorun. 20 bin TL'ye en mantıklı şu an Abs'li Pulsar 200 almak olur. Hem daha güçlü hem daha güncel hem de parçaları daha uygun.
    Teşekkürler, yukarıdaki arkadaşta Pulsar'ı önermiş, baktım çok hoşuma gitti.
    Direkt kullanıcıdan mı yoksa bir galeriden mi almamı önerirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı wqaz00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzgün kullanan birisinden bence cbr250r bulmak daha mantıklı. 50 bin kilometre olunca niyeyse herkes bitik gözüyle bakıyor burada önemli olan nokta kilometreden ziyade motosikletin geçmişi. Pulsar dan veya cbr125 den daha çok memnun kalırsın cbr250r alırsan.

Honda CBR 250 R bütçemi aşıyor gibi.
    BloodyBaron bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    KTM Duke 200 ABS diyorum benim önceki motorumdu. Yağını, balatasını ve lastiğini koy başka da bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

İçin sinerek binebileceğin cbr125 bulman çok zor be dostum Ben de sadece cbr125 düşünüyordum (Seneler önce tabii revaçtaydı da o zaman) ns200 oldu ilk motorum hiç de pişman değilim. Absli olması senin için çok büyük bir avantaj olur. Daha sonra oluşan arkadaş çevrenden de cbr125 i olandan rica edip bi tur hevesini atarsın

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Kullanıcıdan alabilirsiniz. Sahibi gözünüz tuttu ise ve motor temiz ise alın. Önünde tur camı olan arkasında topcase olanlar genelde temiz motorlar olur. Onlardan alabilirsiniz.

Motosikleti
    Suzuki GSX-S 125
    Size F/P motoru olan cf moto 150 nk önerebilirim. Piyasası bir tık var fiyatları biraz yükseldi ama diğer makinalara göre alınabilecek bir fiyatta. Olumlu yönü olduğu kadar olumsuz yönü de var size söyleyeyim 0 aldığım 150 nk motorumdam memnundum ama 55 ile giderken kırmızı ışıkta geçen bir araca çarptım. Kaza sonrası 24 parça değişecek dendi 24 parça. Kaza da motorun o kadar hasar aldığını görünce inanamamıştım o zaman 15.425 liraya almıştım 12 bin TL hasar kaydı çıkmıştı. Parça konusunda da sürücü sağ ayaklığına 6 ay kafa içinde 7 ay gibi bir süre söylendi bana. Bunları göz önüne alarak değerlendirin yoksa gidişi duruşu tipi yeni başlayan bir insan için gayet hoş güzel. İyi forumlar dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)